Професионална несигурност

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
user
Участник
Регистриран: 30 окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнениеот user » 17 окт 2017 21:52

Ако се натъжавам, докато правя прокси на детето правилно ли го правя?
Започна да ми се вие свят, докато Тесам. Почти винаги съм легнала и не ми проблем. Имам усещането, че ако съм права ще падна. Това може ли да е знак, че влизам в алфа или нещо такова?

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 18 окт 2017 20:14

ОК е.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

user
Участник

Мнениеот user » 18 окт 2017 21:37

Бърз преразказ на драмата ми с яслата. Всичко започна, когато излязоха резултатите, че е приет в ясла (преди пет месеца). Напълно неосъзнато съм започнала да тормозя детето затова, че ще.ходи на ясла и ще ме зареже след всичко, което съм направила. Естествено детето се изнерви, тръшкане, хапане, биене. Стана и болнав. Хрема имаше често (излезе ми, че надушва моя страх от яслата). Наближи реалното тръгване на ясла и се стегнах. Изчистих (колкото можах) моето тръгване на ясла. Когато започна да ходи на ясла и двамата бяхме спокойни до третия ден, в който отидох да го взема и го чух да плаче. Тогава в мен се е активирал конфликта родител оставя дете на ясла. Наследен е от майка ми, защото съм второ дете. Чистих само моите емоции, докато не осъзнах, че трябва да простя на майка ми и да пренаредя и нейните спомени. Заради детето го направих. Междувременно се разболя и имах време да Тесам доста. Второто тръгване на ясла беше с рев от страна на детето и хладнокръвие от моя (само в яслата). Всеки ден тесах него и мен. Интересно ми беше, че той не се чувства необичан, а с наранено достойнство. Отново на третия ден бях много притеснена. Насилих се да Тесам. Видях как той се е запътил на някъде, но е залепен за мен. Направих прекъсване на връзка (дъвка в нашия случай). Когато го вземах ми казаха, че е говорил и играл в яслата. Чак сега свързах неговия напредък с прекъсването на връзката.
Отделно Тесам и отговорността. Доста работа ще има и там.
Надявам се скоро пак да споделя хубави резултати.

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 20 окт 2017 11:13

Работата която вършим, винаги се отплаща.
Рано или късно. По един или друг начин.
"За лудо работи, за лудо не стой!"
В нашия случай = ТЕСай.

user
Участник

Мнениеот user » 21 окт 2017 13:34

Много ми е трудно да правя прокси. Много се натъжавам. Ако не беше за детето отдавна да съм приключила с тес.
Когато е на ясла съм много притеснена. Изобщо не съм адекватна. Докато Тесам нещата се нормализират, но в момента, в който спра и напрежението се завръща. Тесах малко майка ми, т.е. нейните чувства след като е оставила детето си на ясла. Не зная дали има ефект, в понеделник ще стане ясно. Имам голяма съпротива да работя с майка ми. Поне къщата ще засия от чистота :D

Alisa
Майстор
Регистриран: 12 май 2010 21:17
Контакти:

Мнениеот Alisa » 26 окт 2017 09:27

Щом на теб ти е неприятно да работиш с майка си, защо не извикаш баба си да работи с нея? Ей така, тупкаш се и заявяваш това да се случи в съзнанието ти – виж го и ги остави да се оправят. Ти само гледаш и получаваш резултата накрая. После провери как си по отношение на майка си, на детето си. Ако трябва иди и до пра-баба си, тя да работи с баба ти , а тя с майка ти. По същия начин. Пак провери отношението си към майка си. Ако е задобряло позволи ѝ тя да ти каже или направи онова, от което си имала нужда, но не си получила. Приеми го. Накрая виж веригата от майка-дъщеря и новата емоция която тече от най-старата към най-младата. Поеми емоцията. Пак провери. Докато не се справиш. Иначе е хубаво да ти е чисто, но не прекалявай! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!

user
Участник

Мнениеот user » 31 окт 2017 13:54

Моля ви да ми помогнете с идеи къде е проблемът.
Детето е със задна хрема вече повече от седмица. Баща ми беше извън града и детето започна бързо да се подобрява. В момента, в който се върна започна да се влошава. Симптомите са: кашлица, секрети от носа, чува се как му хърка носа. Всичко започна след като остана да спи в.яслата. след първото спане в яслата имаше съвсем малко сополи. След второто спане се увеличиха сополите, после дойде и кашлицата.
Какво съм правила: снощи пренаредих заспиването в яслата, правя баба, Тесам, от днес капки цдс.
Не знам как да тълкувам промяната в състоянието му когато баща му е наблизо. Дали конфликтът му е с мен или с баща му? Снощи направи криза през ноща и тесах за баща му без особено развитие. Когато започнах да тесам за мен се стигна отново до оставането да спи.

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 31 окт 2017 19:51

Направи Прокси, като си представиш, че ти си детето ти и виж какво ще ти излезе във връзка с баща му.
Виж как се прави Прокси тук във форума или в книгата ми.

user
Участник

Мнениеот user » 12 ное 2017 12:42

Продължавам с темата ясла.
Една вечер говорих с позната по телефона за яслите и тя каза, че нейното дете вероятно пак ще мисли, че майка му го изоставя на яслата. Тези думи ме шокираха. Малко по-късно ме заболя таза, точно където ме болят след раждането. Връзката беше очевидна и веднага се разтесах. Отне ми няколко дни докато стигна корена - искала съм веднага след раждането да гушна бебо, за да е сигурен, че мама много го обича. Това разбира се не стана и от там съм почувствала, че предавам себе си и бебо. Болката в кръста мина и замина, а бях стигнала до положение да ходя трудно, а с дете на ръце едва да крача.
В началото на поредната седмица, в която беше болно детето ме заболя ухото. След ден болката стана непоносима. Отново тесах отчаянието и чувството на безпомощност, когато детето е болно. Върнах се в момента на раждането. Докторката го пое и предаде на педиатрите. Не изплака веднага, настана тишина, всички замръзнаха и аз попитах дали е жив. Последваха още няколко секунди, в които никой нищо не каза. Тогава съм започнала да преживявам загубата на бебо. Жестоко е при живо и здраво бебе да се причинява подобно нещо на родилка.
Надявам се всичко това да помогне и за яслата.

user
Участник

Мнениеот user » 13 ное 2017 14:53

Може ли мнение за тази декларация:
Въпреки, че мама и тати са принудени да ходят на работа и страдат, че трябва да ме пуснат на ясла и да сме разделени, аз напълно и безрезервно ги приемам такива каквито са и ги разбирам. Те правят най-доброто, на което са способни в дадения момент с информацията, ресурсите и възможностите, с които разполагат. Избирам да пропусна всички негативни мисли, чувства и емоции, която изпитвам при раздялата си с мама и тати и докато съм на ясла, да преминат през тялото и душата ми без никакви негативни последствия. Аз притежавам неподозирани сили и възможности
НФ: Избирам да пропусна всички негативни мисли, чувства и емоции, която изпитвам при раздялата си с мама и тати и докато съм на ясла, да преминат през тялото и душата ми без никакви негативни последствия. Аз притежавам неподозирани сили и възможности

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 13 ное 2017 19:06

Добре е. Но според мен много обмисляш декларациите. Карай а по-спокойно. Няма идеални декларации. Каквото ти идва отвътре е най-доброто за момента. Не се придържай към дадена декларация, защото някой, който смаяташ за експерт, е казал, че е добра. Слушай вътрешния си глас. Интуицията ти знае най-добре, кое е добро в дадения момент. В следващия момент нещо друго може да е по-добро. Работи освободено и интуитивно, а не рестриктивно.

user
Участник

Мнениеот user » 14 ное 2017 14:43

Благодаря! Отговорът ти предизвика буря от емоции на тема "мама не ме обича". Правих прокси на детето в мен с горната декларация и помогна.

Върни се в “ТЕС РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ”