Професионална несигурност

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Мисля, че Иван беше публикувал разказ - мъж бил блъснат от кола, докато си карал колелото и спомощтта на тес излекувал всички наранявания. Може линк към разказа ако някой го намира. Опитах с търсачката, но нямах успех.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Професионална несигурност

Мнение от ivangp »

Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Вчера имах много успешна и изчистваща сесия с НТ и малко по-късно детето се разболя. Много пъти съм го наблюдавала това - аз чистя, а той се разболява. Реално се надявам да "изгаря" натрупаната и спотаена в гърлото болка и тъга, но дали е така... Мога ли да избегна разболяването при детето?
Правя му виртуален тес с декларацията: Моля оздравителните сили на тялото ми да не позволяват температурата да се вдига над 38.5, защото мама се страхува, а аз много я обичам. Действа безотказно, за няколко минути смъква от 39.4 до 38 :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Професионална несигурност

Мнение от Alisa »

Направи си сесия за това, че детето е скачено емоционално с теб и чисти през себе си, с цел прекъсване на този модел.
Въпреки, че детето се разболява след моя сесия с ТЕС, което ме кара да се чувствам...
Въпреки, че детето вдига температура заради мен....
В този дух.
Заяви тупкайки: Аз съм си аз, то си е то, освобождавам го от отговорността да е съпричастно на моите проблеми!Освобождавам го, да живее собствения си живот на дете! Поемам своята отговорност към себе си и избирам да се справя със собствени те си ресурси! Тук може да приложиш и техниката на избора с "избирам да..., не,не, отказвам се да..."– горните декларации.
Успех!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Алиса, детето се разболява само след много преобръщащи мирогледа сесии, много дълбоки, пречистващи, в този дух. Като мое дете той е наследил моделите, които пренареждам с дадена сесия. Не е ли нормално и при него да "изгорят" стария модел с температура? Иначе момента с отделянето съм го отработвала много пъти във времето- отбиване, ясла... Момента с отговорността ми е сложен, но той няма общо с детето, а по-скоро с моето възпитание.
Относно яслата - стигнах до тотално не приемане на отделянето на детето от майката. Не приемам и обществото ни, което го смята за нормално. Дори и даването на детска градина ми се струва зверство. Все боготворя модела на живот от времето на дядо ми. Голяма илюзия имам за онова време. Отдел о не мога да си простя, че нямам пари или работа, които да ми позволят да си гледам детето вкъщи.
Детето пак е с уголемена трета сливица. Взе си подаръците от дядо Коледа и носа потече като чешма. Тесах много неща с прокси, повтарях изрази Ще те види някое джудже как плачеш и няма да имаш подарък... От яслата са. В момента съм с болно гърло и не правя прокси, което много ме затруднява. Правя всичко каквото мога, но няма подобрение по сливицата.
Днес, докато се прибирах от работа нямах план как да помогна на детето, всичко което знаех го приложих без успех, нямам сили вече за нищо. Докторката също каза, че сме дейатвали правилно. Уж всичко правя както трябва, а като се обърна детето болно. Надеждата ми беше в соколечението, но и там ударих на камък. Сокоизтисквачката се оказа просто цитрупреса. От 200гр тиква извади две капки сок. Мога ли да карам три месеца на цитруси? А ябълките ги прави на пюре, могат да се ядат с лъжица.
Толкова ми писна от всичко, нямам сили за нищо вече и усещам как съм заорала в дъното.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Професионална несигурност

Мнение от ivangp »

Тук виждам няколко проблема.
1. Вкопчване в някакви модели - живот от времето на дядо ми, и т.н. Не можеш да върнеш времето назад, така, че безмислено се косиш. Трябва да приемеш реалността и настоящето. Отказът ти да го направиш само ще ти навлича допълнителни проблеми.
2. Асоцииране на болест с проблем. Течащ нос, подута сливица, температура и т.н. Това са очистителни процеси. Радвай им се и ги поощрявай, а не се мъчи да ги спираш.
3. За какво ти е сокоизстисквачка? Просто давай сурови плодове и зеленчуци и или задушени такива, ако суровите не се харесват или понасят добре от детето ти. Сокът не е по-добър от целия суров плод.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Професионална несигурност

Мнение от Alisa »

user, хем искаш детето да не страда от твоите проблеми (да се разболява), хем ти е нормално да е така. Какво искаш всъщност? Дали не се чувстваш длъжна и едновременно виновна, от чие име? Детето ти те е предпочело за родител по негова си причина, която ти може и да не подозираш. С декларациите, които ти подавам, ти му признаваш правото да има свой избор на задачи/ проблеми, всичко, дори и да е обвързано с твоите проблеми и да вдига температура заради тях, но ти ще си свършила своето, ще си му върнала свободата на избор. Какво губиш да го освободиш от себе си и своето? Какво печелиш, да сте свързани именно така?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Обатачих се. С яслата имаше светъл лъч единствено след една сесия тес, с която приключих драмата намайка ми с яслата (беше с терапевт). След това бавно се завърна в мен напрежение при тръгването и после детето върна емоциите. Явно изразява мои емоции. Работих с декларациите на Алиса без успех.
Открих момент, в който с еуфория вземам решение, че ще посещава родителски колектив, а не ясла. Все още имам работа там. Момента с раздялата, травмата, я свързвам с първите мигове след раждането. И там работя. Ефект няма, дори има влошаване.
Отчаяна съм. Какво правя грешно или не достатъчно добре, защо държа да се чувствам така, защо е толкова лошо за мен да ходи детето с усмивка, желание и нетърпение на ясла?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Професионална несигурност

Мнение от ivangp »

Ние се привързваме към негативните емоции, които изпитваме дълго време и колкото и да е странно искаме да ги изпитваме на подсъзнателно ниво, макар, че на съзнателно мислим, че това е абсурдно.
Стъпките за излизане оит това състояние са:
1. Приемане - приемаме негативните емоции, изпитваме ги без да се противим, даже ги усилваме, приемаме и факта, че ги изпитваме без да се виним или ядосваме на този факт.
2. Фокус - наблюдаваме ги безпристрастно в продължение на няколко минути
Наблюдението включва овеществяването им - т.е. даваме им цвят, форма, обем, вкус, мирис, звук който издават, послание, което имат да ни предадат (виж Метафоризиране на проблема в последното издание на книгата ми за ТЕС)
3. Трансформация - докато ги наблюдаваме ТЕСаме овеществения проблем/емоция. Правим го докато всички негови характеристики се променят в приятни такива (цвета стане от тъмен светъл например, мирисът е приятен, вкуса е приятен, формата е на нещо, което ни харесва и т.н.)

Пробвай и пиши как е.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Професионална несигурност

Мнение от Alisa »

user
Момента с раздялата, травмата, я свързвам с първите мигове след раждането. И там работя. Ефект няма, дори има влошаване.
Това също е ефект и показва реакция, макар и не в желаната от теб посока. Продължи като преувеличиш влошаването, по съвета на Иван. Не забравяй, че това става в съзнанието ти само, а там можеш да правиш всичко каквото поискаш. Рискувай и виж какво ще стане!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Пробвах, дава резултат, въпреки че никога не успях да трансформирам до край, все някой ме прекъсва или заспивам, после забравям какво съм правила. Но има подобрение с яслата. Остана мрънкане при раздяла в яслата, кратък рев сутрин щом рсзбере, че ще ходи на ясла.
Ситуацията е следната:детето спи, без да му хърка носа и сополи, докато спи баща му се прибира и започва да му хърка носа. Себе си ли да тесам или детето и баща му?
Натрапчивите мисли как да ги тесам? Да тесам начина, по който ме карат да се чувствам и нуждата да се чувствам така?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Професионална несигурност

Мнение от ivangp »

ТЕСай детето за реакция към баща му.
Натрапчивите мисли са свързани със страхове. ТЕСай страховете.
Пробвай да ТЕСаш докато развиваш една натрапчива мисъл. Не да я потискаш, а да я развиваш и преувеличаваш.
Например:
Натрапчива мисъл - Ще имам катастрофа и ще съм инвалид до края на живота си.
Развитие докато ТЕСаш - Ще седя в инвалидна количка, ще трябва друг да се грижи за мен, няма да мога да работя, ще съм в тежест на семейството си, няма да съм полезна за никого, няма да имам доходи, мъжа ми ще си намери друга, ще ме изсостави, детето ми ще се срамува от мен, и то ще ме изостави, ще съм абсолютно сама, няма да мога се обслужвам, ще умра от глад и в мизерия, ......тук става интересно - не трябва да спираш със смъртта ........ще отида в ада, там ще ме съдят за еди какво си, ще горя във вечен огън с други грешници, и т.н. и т.н. продължавай да развиваш историята. Какво се случва по-нататък....все едно пишеш роман на ужасите. Прави историята все по-гадна и по-гадна. Продължавай така докато ти омръзне и стане смешно от глупостите, които си въобразяваш. Този процес трябва да отнеме поне 30 минути. Не спирай докато не ти стане смешно. Не спирай да ТЕСаш докато развиваш мисълта.

Проблема с натрапчивите мисли, е че се страхуваме, че дори ги имаме и ги отбягваме, вместо да ги прегърнем, приемем и дори поощрим и развием.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

За пореден път се пробвам да мина на сокове. Соковете мога да ги правя само сутрин и ги пия, докато съм на работа. За след работа съм решила да ди купувам фрешове или и тях да ги правя сутрин и съхранявам в хладилник. Зелено кафе засега не откривам и оставам на варианта със зелен чай. Маслото го сложих в единия сок и общи взето ще го пия през деня, а не наведнъж.
Надявам се да успея този път. След като отпадна проблема с яслата отпадна и емоционалното хранене, намирам време за себе си, върнах си част от спокойствието и разсъдъка. Проблема с яслата, след девет месеца тес, се реши спонтанно след като събрах аз, страдащ родител, и аз, страдащо дете. Така, че не се знае коя след коя сесия ще изгрее слънцето. :)
Целта ми с това соколечение е да стопя мазнини, да премахна запек, пъпки, да съм жизнена и енергична.
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Голям проблем ми се оказа набавянето на сокове за вечерта. Вече втора вечер ям диня. Явно така и ще бъде за напред, освен ако не подобря организацията си. Въпреки всичко си броя дните успешни и се чувства удовлетворена от себе си.
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Иван, за да съм напълно захранена на 06.09 кога трябва да спра със соковете?
Публикувай отговор