От нищо .. НЕЩО !

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

От нищо .. НЕЩО !

Мнение от Positive »

Добър ден на всички ! Мисля си от доста време да започна нещо като блог точно тук при вас и да споделям какво се случва с живота ми и да се опитвам да го приема и променя. Но както повечето хора .. само си правим плановете , отлагаме и като се обърнеш те минали 2 години от живота ти , а ти нищо не си направил. Писна ми да отлагам и нищо да не правя , започвам ТУК И СЕГА !
Накратко за мен: казвам се Росен на 21 години от Казанлък. Запознат съм със силата на подсъзнанието.Преди 3 години изгледах филма "Тайната" и най-накрая ми стана ясно какви са тези странни теми върху , които нашите си говорят постоянно.Разрових се из нас и намерих доста книги на тази тематика.Изчел съм всички книги на Джон Кехоу,Луиз Хей,Джоузеф Мърфи и доста др. От тогава гледам света по съвсем друг начин.Преди около година случайно гледах реклама за ТЕС в сайта на Кехоу и точно след няколко минути си я бях поръчал.Пробвах няколко пъти за някакви малки работи и резултат имаше.След това видях една бивша съученичка и като ми сподели , че има тумор в мозъка я заведох до нас , дадах й книгата за ТЕС и още 1-2 книги. Вдъхнах и много надежда.Казах , че ще й подаря книгите освен тази за ТЕС , че ще ми трябва и до ден днешен не съм си видял книгата , но не я виня. И така от около 2 месеца не съм практикувал.Естествено знам , че не ми е извинение , че книгата не е в мен :) И такаа ....
Завърших средното си образование със специалност "Управление на хотелиерството".Прекарах 1 година в правене на нищо и губене на време. След това заминах за Сл.бряг да работя, намерих си сериозна приятелка (до ден днешен сме заедно вече година и нещо) и ме приеха да уча "туризъм" в Бургас. Като цяло чувствам , че не искам да се занимавам точно с това .. не ме влече , а по скоро го уча и върша на сила. Мислех си дали няма да е по -добре да прекъсна и да открия с какво искам да се занимавам или да съм както всички други ("Дай ще записа там квот да е и ще си поживея още няколко години на гърба на родителите си"). Обмислях го този вариант докато един летен ден майка ми ми каза , че се разделя с приятеля си (Аз живеех с тях) и трябва да мина задочно или да прекъсна.Започнах да звъня всеки ден в колежа в продължение на цяло лято и никой не ми вдигаше.На края на Август отидох в Бургас на място и естествено ми казаха , че сроковете за задочно са минали (докато приказвах с жената телефона звънеше в продължение на 30 секунди и тя не вдигна). И така само им казах , че те губят и си излезнах радостен от кабинета като знаех , че започвам нов етап от живота си.Ииии така в момента ситуацията е следната .. Живеем с малката ми сестра и майка ми под наем. Майка преди няколко месеца завърши магистърската си степен по психология и сега работи като продавачка за 450 лева , защото не може да си намери работа по специалността. Очаква от мен да я подкрепям и да и помагам финансово. Разбираме се , помагам и вкъщи , но финансовата част малко куца. От няколко месеца не мога да си намеря работа.Пуснах безброй CV-та в джобса и звънях на безброй телефони за работа , но без никакъв резултат. Като цяло искам да си намеря каква да е работа докато мине зимата и докато се стабилизират работите.През това време мисля да се занимавам усилено със ТЕС , спортуване (имам леки заченъци на шкембе , които трябва да бъдат премахнати) , здравословно хранене и ест да обръщам внимание на половинката си. След като се стабилизират работите искам да открия наистина с какво искам да се занимавам.Имаме планове след около година и половина да се местим във Варна с приятелката ми.Тя ще учи стоматология , а аз трябва да съм открил какво ще става с мен. Думичките "трябва" и "искам" не са много добри , но още не съм им намерил заместители.
Иии така 100 % съм забравил да напиша доста важни работи , но така или иначе поста ми стана доста дълъг.
Така мисля да започна да тесвам за намирането на работа.
Мислех си тези дни по този въпрос и вече си имам няколко декларации.
Въпреки , че седя по цял ден и нищо не правя за развитието си ...
Въпреки , че ме мързи да работя и предпочитам да си почивам ...
Въпреки , че не мога да ставам рано сутрин ..
Въпреки , че ме е срам да започна каква да е работа , защото другите няма да гледат сериозно на мен ...
Въпреки , че ще се чувствам непълноценно ако почна каква да е работа ...
Въпреки , че се притеснявам да отида на интервю
Въпреки , че ще си мисля само лоши работи като започна нископлатена работа без развитие ..
Въпреки , че ме е страх да не влезна в "коловоза" когато започна работа ...


Някои от работите даже не ги мисля , но пък съм убеден , че дълбоко в подсъзнанието ми е точно така :)

И така започвам да ТЕСВАМ и да изчиствам тази гадна твар и ще ъпдейтвам редовно , а и ще допълвам всякакви важни работи за мен , които съм забравил .
Очаквам всякаква градивна критика и съвети !

Поздрави Росен :)
Mind Power !
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здравей Роско! Щом искаш критика, ето ти :lol:
Въпреки , че седя по цял ден и нищо не правя за развитието си ..
Тук нямаш посочена нито емоция, нито физ. усещане. Т.Е не става!
Въпреки , че ще се...
Работи в сегашно време!
но пък съм убеден
Нищо не се знае, може да е така, а може и да не е. По-добре елиминирай тази твърда убеденост и си дай възможност, да разбереш, какво всъщност се крие в подсъзнанието ти.
Пожелавам ти да запазиш първоначалния устрем за работа и след време да установим ъпгрейда ти, а може би липсата на вируси всъщност?! :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

Мнение от Positive »

Въпреки , че седя по цял ден и нищо не правя за развитието си ..
Тук нямаш посочена нито емоция, нито физ. усещане. Т.Е не става!
Веднага го преобразуваме на Въпреки , че се чувствам непълноценно от това , че седя по цял ден и нищо не правя ..

Цитат:
Въпреки , че ще се...
Работи в сегашно време!

Тук е моя грешката.Просто написах твърде много на един дъх и за това се получават обърквания , иначе знам , че е така.

Цитат:
но пък съм убеден
Нищо не се знае, може да е така, а може и да не е. По-добре елиминирай тази твърда убеденост и си дай възможност, да разбереш, какво всъщност се крие в подсъзнанието ти.

Хих просто като страничен наблюдател съм забелязал , че повечето хора не искат да си признаят проблемите. Прикриват проблемите си несъзнателно с всякакви дела и слова , а вътрешно проблема си седи и расте :)
Mind Power !
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

Мнение от Positive »

ЪПДЕЙТ !
И така днес денят върви добре. Гледам да ям по здравословно като за днес съм ял : овесени ядки + прясно мляко , грозде , картофена крем супа :) Вечерята най-вероятно ще е пиле със зеле без хляб !
Преди малко направих първата сесия за деня.Направих 5 тесвания , като аз ги правя малко по - дълги , защото потупвам по доста пъти точките и казвам по 4-5 пъти НФ на всяка точка. Започнах със "Въпреки , че се чувствам непълноценно от това , че седя по цял ден и нищо не правя за развитието си , аз напълно и безрезервно приемам себе си" . Както обикновено ми беше доста трудно да определя нивото. Първото число , което ми дойде на ум беше 5,5 и се спрях на него. След 5 тесвания мисля , че съм го смъкнал до кум 2-2,5. Прозявах се много и се сетих ,че като малък доста критикувах всички , които нищо не правят и лентяйстват. От това следва , че веднага правя декларация за това нещо. Или ще е по - добре да визуализирам случките и да потупвам ? Другото което ми дойде на ум е да включа някаква вина в цялата работа. Пример: Въпреки , че изпитвам вина от това , че сяда и нищо не правя за развитието си ... ?
Как мислите ?
Mind Power !
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре дошъл и честито начало. Всяко начало е по-добро от никаво начало. По-добро от всякакво начало обаче е началото с продължение.

Първо - както сам виждаш нищо в живота не е случайно.

Второ - аз бих насочил усилията си към постигане първо на яснота за това какво точно искам, а не за премахване на мързела си да си намеря някаква работа.
Помисли сериозно - Ако всичко бе възможно и нямаше никакъв шанс за провал, какво би правил в живота си? С какво би се занимавал с удоволствие?
Не мисли дали това е възможно! Как може да бъде постигнато и колко пари могат да се правят от него.
Първо установи какво искаш.
После ще мислиш как да го постигнеш.

Трето - майка ти с диплома по психология и ТЕС може да прави поне 4 пъти парите които прави в момента ако си отвори частна практика. Вероятно не се е сещала за това. Всъщност може и да не знае за ТЕС. Бягай да й купиш една книжка и й кажи, че й е подарък за Коледа, ако й е минал рождения ден.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

Мнение от Positive »

Мерси Иване :) Като цяло даже не мисля , че съм мързелив. Обичам да спортувам , да се трудя , да помагам , но не съм сигурен дали е така в подсъзнанието ми. Нищо не ми пречи да проверя. За сега съм се насочил към един от мисловните спортове , който е доста доходоносен , но все още съм в процес на учене , четене и практика :) На майка ми съм й обяснявал 1000 пъти за ТЕС , но тя си има друга теория за нещата. Искам да й покажа някакъв успех и тогава пак да почна да й говоря.
Mind Power !
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И защо се насочи точно към този спорт?
Какво те мотивира да се насочиш към него?
Бъди максимално подробен в отгоеора си!

Да не е покер?
Ако да - мързелив си приятеля със сигурност.
Това не е упрек, а констатация.
Мързелът е порок, но и двигател на прогреса.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Вината е добро продължение, щом я чувсваш.
Води се по интуицията си и няма да сбъркаш.това не пречи и да изчистиш момента от детството си с ТКФ.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

Мнение от Positive »

ivangp написа:И защо се насочи точно към този спорт?
Какво те мотивира да се насочиш към него?
Бъди максимално подробен в отгоеора си!

Да не е покер?
Ако да - мързелив си приятеля със сигурност.
Това не е упрек, а констатация.
Мързелът е порок, но и двигател на прогреса.
Да покер е. Мързел , нима там не се искат усилия , учене , четене , анализиране , дисциплина , посещаване на тренировки ? Може би и Веселин Топалов е мързел :)
Истинската причина да харесвам толкова много играта е , че ти дава възможност да бъдеш господар на себе си. Дава ти възможност да разпределяш най-ефективно времето си. А също така ти дава малко повече свободно време през , което можеш да правиш каквото си искаш. В моя случай да спортувам , да готвя , да се грижа за семейството си :) 90 % от хората работят от сутрин до вечер .. прибират се скапани .. ядат нездравословна храна .. лягат и спят .. Не им остава никакво време за семейството .. нито за спорт .. нито за техните малки нужди. Идва Петак и Събота .. гледат как да се напият да утешат емоциите си от сивото ежедневие и това се повтаря със годините ! Аз не съм от тези хора !
Mind Power !
trend

Мнение от trend »

Незнам как се играе покер, но сравнението с шахмат е доста неуместно. Предполагам има доста теория и стратегии но да се достигне ниво както на всяко поприще се иска много усилия и време, няма как да е иначе. Аз лично играя доста редовно шахмат, но няма как да се изправя и да спечеля срещу гросмайстор. Нали се сещаш че на покер срещу тебе има хора с опит с години, години. Наскоро чух за скандал с покер сайтовете, които даже са регистрирани в офшорни зони, това си е доста голям риск парите ти просто да изчезнат и да неможе да направиш нищо.
http://bg.pokernews.com/news/2011/04/sr ... a-5540.htm
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

Мнение от Positive »

trend написа:Незнам как се играе покер, но сравнението с шахмат е доста неуместно. Предполагам има доста теория и стратегии но да се достигне ниво както на всяко поприще се иска много усилия и време, няма как да е иначе. Аз лично играя доста редовно шахмат, но няма как да се изправя и да спечеля срещу гросмайстор. Нали се сещаш че на покер срещу тебе има хора с опит с години, години. Наскоро чух за скандал с покер сайтовете, които даже са регистрирани в офшорни зони, това си е доста голям риск парите ти просто да изчезнат и да неможе да направиш нищо.
http://bg.pokernews.com/news/2011/04/sr ... a-5540.htm
Примера ми с шаха го дадох , защото повечето гросмайстори се насочиха към покера. Иво Донев е треньор на националния отбор по шах на Австрия и се издържа изцяло от покер.Най-добрият българин е и е на над 50 години ;) Мога и още примери да дам.
Mind Power !
trend

Мнение от trend »

Ок. наистина не съм запознат с тенденциите в покера а и в шахмата, но ако искаш може да играем шах :) ЛС
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

Мнение от Positive »

trend написа:Ок. наистина не съм запознат с тенденциите в покера а и в шахмата, но ако искаш може да играем шах :) ЛС
Може :) Не съм мн добър , но ще се пробвам
Mind Power !
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Доколкото схващам, младият ни приятел всъщност иска да стане добър на покер и да печели достатъчно пари от това, така че да не му се налага да работи друго, а и да има време за себе си. Няма лошо. ТЕСай си убеждението, че ще станеш АС в покера. Като стане, ще почерпиш. :D
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

Мнение от Positive »

paraboloid написа:Доколкото схващам, младият ни приятел всъщност иска да стане добър на покер и да печели достатъчно пари от това, така че да не му се налага да работи друго, а и да има време за себе си. Няма лошо. ТЕСай си убеждението, че ще станеш АС в покера. Като стане, ще почерпиш. :D
Бих работил всичко ако ме удовлетворява и ме прави щастлив. Лично аз смятам , че има много по - важни работи от парите. Точно поради тази причина съм се насочил към покера. Още от 8ми клас работя всяко лято. От 10 клас почнах да ходя на училище и да работя.Излизах в 7 сутринта и се прибирах в 12-1 капнал.Три години на Сл.бряг съм работил като за 5 месеца нямаш нито 1 почивен ден. За сега искам да си намеря работа колкото да помогна на майка ми и през това време да се развивам. А покера за сега ми е хоби/допълнителен доход. Това е.
Mind Power !
Публикувай отговор