ТЕС И ЗРЕНИЕ

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Dido92
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Окт 2011 18:19

ТЕС И ЗРЕНИЕ

Мнение от Dido92 »

Здравейте на всички,

Всички идеи и мнения са добре дошли : )

Имам късогледство ( беше 1,5 диоптъра преди година ), вече съм го приел, не изпитвам никакви отрицателни емоции, когато си помисля за него ( по-скоро вече изпитвам положителни по отношение на очите си и това, че мога да виждам..), с изключение на някои моменти във 'външния свят', когато ми се иска да видя някои неща по-добре, но не се дразня, нито обвинявам..приел съм го както човек е приел например, че единия му крак вече го няма и няма как да го върне и са минали много години вече ( в случая човекът не знае, че може да си го възстанови с някои методи...), но в същото време усещам, че зрението ми се подобрява и си повтарям някои утвърждения и то наистина се подобрява.. за сега бавно
Та, ако трябва да поставя оценка преди ТЕС-а, тя ще е около 1, но в същото време мога да си припомня как съм се ядосвал за това, че не виждам някои неща както трябва и може да стане и 5,6.

Вижте това:
"...Сетивните органи са вратите на възприятието. През тях минава връзката ни с външния свят. Те са прозорците на душата ни, през които гледаме - за да видим накрая самите себе си.

..Най-честите смущения в областта на зрението са късогледството и далекогледството. Късогледството се проявява преди всичко през юношеството( като при мен).
Късогледството е придружено с изявена субективност. Късогледият наблюдава всичко през собствените си очила и при всяка тема се чувства лично засегнат. Той не вижда по-далече от носа си, но въпреки това този тесен кръгозор не води до себепознание. Проблемът е, че човек би трябвало да отнася към себе си онова, което вижда, за да се научи да вижда и самия себе си. Този процес обаче се превръща в своята противоположност, когато затъне в субективността. Конкретно това означава, че човекът наистина отнася всичко към себе си, но отказва да вижда и опознава самия себе си. Тогава субективността води само до нацупена обидчивост или други защитни реакции, без да се разгадава проекцията.

Късогледството разкрива това недоразумение. То принуждава човека да оглежда по-отблизо собствения си свят и да приближава точката на най-ясното виждане до собствените си очи, до собствения си нос. Така на физическо равнище късогледството показва силна субективност - но на нея й липсва себепознание. Истинското себепознание непременно излиза от рамките на собствената субективност. Ако някой не може да вижда (или вижда лошо), уточняващият въпрос е: „Какво не иска да види той?" Отговорът винаги гласи: „Себе си"
Колко силна е съпротивата на човек да се види такъв, какъвто е, може лесно да се отчете по диоптрите на очилата му. "
Мисълта ми е, че щом като късогледството е резултат от определен НАЧИН НА МИСЛЕНЕ и ПОВЕДЕНИЕ и това са двете причини главно ( според мен те са в моя случай), ТЕС-а как ще помогне тук?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: ТЕС И ЗРЕНИЕ

Мнение от mayadob »

Dido92 написа:... ТЕС-а как ще помогне тук?
Как би предположил?
Има две теми за зрението. Чете ли ги?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Има няколко теми за оправяне на зрение в този форум. Пусни си една търсачка и ги прочети.

Накратко с ТЕС можеш да си изчистиш нежеланите емоции, което ще доведе до промяна на начина ти на мислене, което ще доведе до промяна на начина ти на поведение.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аз също работя върху късогледство. Вчера се спънах в страха, да се срещна със себе си, срама, да се срещна със себе си,защото знам всичко за себе си и най-вече липсата на доверие, двупосочно... и т.н.спънки. Всичко това бе провокирано от идеята подадена ми от книгите на Крион, където човек е хубаво да осъзнае, че е висше същество, в духовен смисъли, с "ангелски" характеристики и е добре да приеме, че най- прекрасното същество на света е той самият и да се слее с този ангел в себе си!
Много хубава насока си публикувал и вярна, поне от опита ми до този момент.:)
Конкретно на въпроса ти-
Кои са емоциите, съпровождащи мисленето ти, твое или чуждо?
Какви са емоциите, при конкретно поведение, твое или чуждо?
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Dido92
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Окт 2011 18:19

Мнение от Dido92 »

Ами.. мойте емоции рядко са силни..имало е периоди, в които преобладава все една и съща постоянна емоция, през последните седмици най-вече е спокойстие и увереност ( и както пише Д-р Валерий Синелников - да се чувстваш Творец), даже в момента не мога да си представя нещо, което ще ме накара да се притесня ^^( за разлика от преди), доста седмици прекарах, за да си променя начина на мислене и поведение по отношение на много неща и изобщо себе си и живота..а въпроса със зрението все го оставях за накрая, защото всичко свързано с тялото ми е много лесно ( и контрол, и промяна).
Наскоро осъзнах и паралелно с това го и прочетох, че точно с мисленето и поведението си ( през последните години станах по-затворен, по-замислен, по-малко общителен, по-критикуващ се.. като цяло много по-малко внимание и участие давах във 'външния свят'- И ЛОГИЧНО -КАТО НЕ ИЗПОЛЗВАШ НЕЩО, В СЛУЧАЯ ЗРЕНИЕТО, ТО НАМАЛЯВА СВОЯТА СИЛА) съм си го предизвикал това състояние...преди испитвах раздразнение постоянно, когато не можех да видя някои неща по-ясно и отдалече,например дъската в училище.. или хората, които пропусках и да поздравя понякога (а то късогледството се появи точно като спрях да общувам толкова и така, както преди).
Та..последните седмици се научих да не се критикувам и дразня за недостатъци, грешки,проблеми И ЗА КЪСОГЛЕДСТВОТО, и наистина се приемам, Какъвто съм и работя по промяната на нежеланото..и вече не испитвам нито раздразнение, нито някаква друга осезаема отрицателна емоция.. Е понякога например, когато някое хубаво момиче от по далече ме погледне.. искам да и видя точното изражение:)..но пак нямам почти никакви негативни емоции от такава и др. подобни ситуации. Просто знам и усещам, че зрението ми се подобрява.. и искам това да се ускори още.. и затова и реших да ползвам ТЕС.

И така, планът ми е ( и не само заради зрението ест.)
1. да живея повече ' ТУК и СЕГА'
2. да използвам повече зрението си- и също едно 'упражнение', което си измислих- просто наблюдавам външния свят ( или дори само стаята си), без да мисля, оценявам, сравнявам и т.н., наричам го ''пасивно наблюдение'' :) и лично мен ми действа доста успкояващо и зареждащо с енергия.
3. да практикувам медитация със свещ ( четох, че точно тя повече от другите подобрява зрението)
4. да правя и упражнения за очите
5. естествено да се опозная по-добре
6. да подобря контакта си с 'външния свят'
7. да мисля повече в картини и усещания, а не толкова в по-бавните мисли.. и смятам, че като подобря вътрешното си зрение - външното 'ще се наложи' да му съответства :)

Та.. като пробвам ТЕС и не усещам кой знай какви отрицателни емоции, дори и да си припомня картини, които иначе ме дразнеха преди... и не знам колко си чистя емоциите така...
Последно промяна от Dido92 на 11 Окт 2011 08:00, променено общо 4 пъти.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

То не става просто с припомняне, а като се потупкваш заедно с това, тогава припонянето ще изплува естествено и ще бъдат изчистени и слабо изразените нежелани емоции- ето така, ще стане по-бързо, вероятно!
Аз се чудя, защо, след като правиш нещата без ТЕС и имаш тези резултати, все пак си се насочил към техниката? Би ли обяснил?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Dido92
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Окт 2011 18:19

Мнение от Dido92 »

Аз си ги припомням по време на ТЕС ( както казах), иначе ефекта 100% ще е отрицателен..
А ТЕС-а ми харесва заради лесните и бързи резултати ( бях свикнал до сега сам да се бавя и затруднявам, така че да пробвам и обратното..) и освен това е една нова и отлична възможност.. защо да я изпускам:)
• whatever the mind of man can conceive it can achieve. •
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добър план. Действай! Ако не се откажеш, ще успееш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор