Алисиада

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Алисиада

Мнение от Alisa »

Никога...не съм...била..."в час",...но...сега...го...осмислям...като...предимство...!
Никога/някога...
дете
-ревност
-ниска самооценка
-"не съм в час"
-училище
-къси мисли
-несъсредоточеност
-...............
Сега...
-осмислям
че
-съм/била
-"в миг"
-мисъл
-чувство
-оценка
-душа
-.............
Имам безкрай миг-ове. Не ми трябват час-ове, за да се почувствам. Час-овете са, за да се изкажа, като миг.
Страхотно е, "да не съм в час", а "в миг".
Да съм "в час"- разум, материалност, статичност, подражание...
Да съм "в миг"- вечност, дух, движение, себе си...
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

А? Какво? Това ти е дневникът, така ли да разбирам :)
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D :D :D Е последно в час ли си?!Или си в миг?!Си ли?!Или не си?Или си и не си едновременно - кеф ти в час, кеф ти в миг!!! :) :) :)

Алиса, имам си нещо като олтар.На него има разни писаници и една картинка от охооо ..някъде от 1988/1989 година, от някакво младежко списание, първата страница, на картинката има: сниман младеж, който крещи със всички сили и от крясъка бетона около главата му хвърчи на всички посоки, с крясъка е освободил главата си до шията, а надолу тялото е в бетонен блок, като Харисън Форд, когато го замразиха в Междузвездни войни, сещаш ли се.А под снимката пише:"Ако не днес , тогава кога?!Ако не ти, тогава кой?! Талмуда"
Що я пазя толкоз време...ми не знам!
Помня, че на времето много го издирвах този писател"Талмуда" :D :D :D :) :) :)
Защо ти ги пиша тези неща...също не знам?! :) :) :)

Дали си в час или си в миг,нямам идея и как го правиш още-по-....но на мен май не ми пука!Радвам се че си тук!! :D :D :D Че те има!!Поздравявам те за новата тема и успех!
А..и балгодаря!!!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Мая, не знам! Каквото стане. Приеми го като спонтанност, която не съм се уплашила, за разлика от преди, да изявя. Да се заявя...нещо такова и други бръмбари.

MAG2001, сега съм в някакъв преход. Още се измъквам от "в час", с което съм все повече "в миг". Фокусирам все по-чисто в съм. Хем губя едно съм, което познавам и ми дава сигурност тип "в час", но вече няма толкова много страх от този процес и едновременно с това придобивам сигурност в съм от типа "в миг", но то малко ме плаши, защото още не го познавам добре. Това ми е кефът. :lol:
Как го правя!?
От 12.5.2010, че до днес непрестанно (всеки ден , час, миг, работа със себе си, в рамките на ТЕС, ТАТ, ЕТ, ПЕАТ, КС, ВНУЧЕ, медитации, визуализации,...всичко, което дойде при мен, всичко без име, което се роди в мен. Изключително ценните споделяния с Мая, Марто, Светла, Мирка, Диана, Вяра, Оги, Рали... съфорумци, приятели, познати...себе си, най-вече!
Пука ми и се радвам, че ме има! :lol:
Последно промяна от Alisa на 25 Ное 2011 12:46, променено общо 1 път.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Яйцето се пропука,да видим какво ще излезне от него! :lol: :lol: :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Кефи ме заглавието. Звучи епично! :) :D
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Яна
Кефи ме заглавието. Звучи епично!
:lol: :lol: :lol: Още не съм се разделила със склонността ми да драматизирам, но пък много ми помага в работата ми по себе си!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Що бе, толкова е яко! :lol:
Аз преди се дразнех, че драматизирам прекалено... но обърнах монетата... сега му викам психодрама! :lol: :lol: :lol:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Тъй де, тъй! :lol: или ПЕАТ-драма...
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Преди ден изведнъж от "нищото" в главата ми възникна въпрос-мисъл: Ако един ексхибиционист изведнъж остане без пишка, какво ще стане? Съзнанието ми отговори: Ще развява липсата си на пишка.
Защо?
Защото не съзнава същинския си проблем.
Но възникна и същественият въпрос, защо изобщо излезе точно този въпрос, този отговор...? Отработено! :wink:
Остава тази част- Какво(кой) ще стане, ако осъзнае проблема си???
Но отговорът е много индивидуален за всеки един.
И:
Ако подменим ексхибиционизъм с друг наш проблем, има ли разлика?
Това май е опит да стана "ексхибиционист"?! :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ако подменим ексхибиционизъм с друг наш проблем, има ли разлика?
Това май е опит да стана "ексхибиционист"?!
О.К. ... и ако това е така,..чудя се тогава какво всъщност би искала да развяваш?! :roll:"Друг наш проблем" или "липсата на проблем"?!?!

Всъщност аз досега не съм разбрала да имаш проблеми....да не би проблема да е че нямаш проблеми..и ии...всичките ли ти изТЕСа, бе!!! :D :D :D :D :D

УфФФ..и аз искам :oops:
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001
О.К. ... и ако това е така,..чудя се тогава какво всъщност би искала да развяваш?! Rolling Eyes"Друг наш проблем" или "липсата на проблем"?!?!
Не знам, нищо. До сега съм развявала и двете. Сигурно още го правя под някаква форма (това, което още не съм осъзнала, не ме е хлопнало по главата, бръкнало в душата...), интересното е, че вече не ми пука толкова, кой как ме възприема и за това пиша и мисли "в миг", при това в моя тема(адски смешно!), които за тези "в час" може и да не разберат, камо ли усетят.
Всъщност аз досега не съм разбрала да имаш проблеми....да не би проблема да е че нямаш проблеми..и ии...всичките ли ти изТЕСа, бе!!!
И двете...имам и нямам. Тесам проблемни емоции. Това неусетно води до решаване и на физически проблеми, до психическо равновесие, по-различно световъзприятие и реакции, някакво отваряне и проумяване на духа ми към неща "не от този свят", откриване на собствените ми дълбини...Продължавам да работя в, за, върху себе си.
Преди 2 дни се срещнах с приятелка, с която не сме се виждали 8-10 месеца и не сме имали възможност да общуваме на живо или за повече от 2 изречения. Тя ми разказа за "себе си", което включваше- ежедневен ритъм(режим-супер напрегнат),любим, работа, семейство, болести, чужди проблеми, възмущение, гняв, упреци, самосъжаление, войнствени декларации... Аз разказах за "себе си", което включваше ежедневен ритъм(спокойно безвремие), лични изживявания на промяната ми, нови знания и информация за нематериалното, приемане на факта, че тя има проблеми, без съчувствие просто с разбиране, неспомняне за нечии проблеми на близки (тя ме попита), защото не ги изживявам като мои, как сутринта съм попитала Аз-а си, какво ми предстои днес, какво се иска от мен и съм получила ясна насока, която се реализира...Спокойно изложих някаква теория (тя поиска), сякаш за да я обясня на себе си, по-скоро, без мисълта, как ще ме възприеме, как ще реагира, ами какво ще каже на общите познати за мен(липса на "в час")... Тя изведнъж стана и каза, че е време да си ходи.:lol: :lol: :lol:
Дали, ако аз първа бях взела думата, по стар навик, щеше да изтрае, за да си каже нейното? :roll: :D :lol: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Страхотно е да чуя ,че по някакъв начин съм станал част от трансформацията, за която говориш.И аз се придвижвам в тази посока,но някак не с тези темпове ;).
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Марто и това ще стане, но до колкото ти го искаш. Може пък, да почнеш с промяна на спънатия за произнасяне псевдоним?! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001, проблясък!
Ексхибиционизъм (със или без пишка), докато не го осъзнаем и това е част от нас, отделност. Когато осъзнаем повече ексхибиционизми, следва етапа на нудизма- всичко на куп, но с едно на ум- т.е. има още осъзнаване, но на по-широка нога (по-цялостно, взаимосвързано, по-висше, в дълбочина...). Накрая е етапът на натурализъм, т.е. нещата са такива, каквито са и няма за осъзнаване, защото има едно чисто съм, като на щастливо чисто ново бебе. Надявам се(и чувствам), че и знам, следва осъзнаване и хармонизиране на Аз-а, като триединство и с това извън него- други проявления във Вселената и накрая със самата Вселена....Ех, че пътешествие!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор