Алисиада

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Alisa,много те кефят моите, така наречени противоречия а?
Аз казвам,че те са противоречия от позиция на микро съзнанието,но не са от позиция на макро съзнанието.Играта на думи е чудесно забавление,но не винаги имаме нужда от нея.Ако ти е интересно да научиш повече за микро и макро съзнанията хайде на среща,но все още в трето,че на астрално ниво нещата може малко да те поизплашат.
Поздрави
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аааа, такъв ли бил скритият замисъл? Че кажи си го направо бе, Марто, що ти беше, да ручаш жабета?! Можеше само бутчетата... :lol: :lol: :lol:
Приема се, и да знаеш, че не съм чак толкова плашлива! :wink:
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

В колко от моите постове съзря скрит замисъл,че сега скрит замисъл?При мен няма срито покрито всичко излиза навън и затова напоследък все по-малко ми се налага да ТЕС'ам .Жабета-бутчета :),ама аз съм вегетарианец,почти :).
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Марто, надявам се, да изясним, макро и микро съзнанието какво е!
За мен бутчетата, за теб гарнитурата- става ли, за начало на преговори? :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Става :wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Малко вътрешно заводски хумор.
Работя над дебатите в тема за "нелечимите болести" и това, което ме притегли от всичко, като долавяне на проблем- "не виждам грешките си". ПЕАТя се и както станно ми се случва напоследък, освен две страни ( противоположности), се включва и някаква трета, която още не мога да хвана каква е и от къде е, но здраво ми мъти процеса! Та, стигам до момент в който идва това третото и продължавам с - "не знам, какво да правя?!", по повод на него.
Последва: "какво да правя с тези три гласа?"
от което излезе: "Пей"!
:lol: :lol: :lol:
Как да продължа с ПЕАТ при това положение? :roll: :oops:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами, както с всичко друго - ПЕЙ! Ама се скъсай от пеене, вдишай -издишай и виж после какво ще ти излезе.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да, като дума, но "командата" беше наистина да пея! и запецнах, понеже не ми дойде никаква песен на ума, от смях. Подозирам, че ако бях запяла, то нещо свързано с песента щеше да ме отведе нататък...
Днес ще опитам пак!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

[b]matro[/b] написа: Alisa,много те кефят моите, така наречени противоречия а?
Аз казвам,че те са противоречия от позиция на микро съзнанието,но не са от позиция на макро съзнанието.Играта на думи е чудесно забавление,но не винаги имаме нужда от нея.
Дааа, противоречията ме кефят, защото от тях се раждат осъзнавания, което ме кефи още повече, понеже ми носи МЕН(а не щъркела, да речем?!)

Противоречието в макро- съзнанието , обаче е породила наличието на микро- съзнание и изглаждайки противоречията в микро- съзнанието, ще стигнем до макро- сънанието, пък какво ще правим с противоречието там, ще разберем, като СМЕ там. Тук можем евентуално да осъзнаем отчасти картинката, опознавайки микро-съзнанието си. Ne s`est pa!?

Играта с думи, може да не е твоя нужда, но моя явно е! Жалко, че не всеки може/иска/успява, да участва в нея, а аз още не съм се наиграла...
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001
Чудесно!И какво от това?! Та нали от там идваме, кво толкова-четвърто пето измерение..защо е важно?!Отговорът през моят филтър-ами за да го приземим, да го заземим, иначе-за кво ми е !?
Изглежда, от книгите, че от там идваме. Отговорът пак в книгите е, за да учим тук, понеже тук условията нарочно са създадени с учебна цел, с цел повишаване на личната ни вибрация, от там повишаване вибрацията на Земята и от там повлияване вибрацията на Вселената. За това са измислили така терзаещата ни дуалност (електическия стол на +са и -са)! Като се потресем тук и като понаучим туй-онуй, дай Боже! почиваме малко там, после пак тук, ...докато не надделее полюсът + във вибрациите ни, за да уравновеси полюсът - на вибрациите ни (до сега преобладаващ) и броят на единиците хора с повече + във вибрациите стане достатъчен, за да промени вибрацията на Земята. Твърди се, че този момент вече е настъпил, от което следва скок в духовното развитие на човечеството (не катаклизмичен физически край!!!), който вече е засилен и проличаващ си, с посочена година 2012, като по-видимо отлепяне от досегашното статукво и преминаване нататък. "Нататък" включва, развиване на потенциала на физика, разум и дух, които до сега са били преднамерено блокилани с учебна цел. В какво се изразява развиване на потенциала на физика, разум и дух? По -дълъг живот, като здрав и млад организъм, промяна в "храненето", "отделянето", "възпроизвеждането", телепатия и т.п.,чистота на мислите, доколкото те ще са видни, за всички без да има нито възможност нито желание за такива "лоши" мисли, друг вид наука и технологии, по-"майсторско" боравене с енергията, парапсихични умения, контакт с неземни проявления, включая и зрителен, по-слаби емоции, липса на конфликти(войни), .........Това няма да става от днес за утре, все пак, така че не се стряскай! Това е процес с темпо което се ускорява, но все пак е индивидуално за всеки от нас и имаме избор дали да участваме или не!:wink:

:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Алиса:
Изглежда, от книгите, че от там идваме. Отговорът пак в книгите е,
Като ти разправям ,че имаме много книги и филми да ТЕСаме- ти не ми вярваш :D :D :D
Ама аз и други книги съм чела, че няма нищо за научаване, всичкото си го знаем..ама всичко-всичко..
Та въпроса е как го усещам?!Това дето го усещам мое ли е?!Или е от книгата?!И книгата защо ме е впечатлила толкова, че да ми остане в главата?!Шото е мойта книга, приветствала съм я, приела съм я..защото съм я усещала близка.Може и да съм сбъркала, мноо важно!
Това ,което толкова ме радва е че вече си позволавам да чувствам и да усещам разликата..и все по-често мога да кажа-това съм, аз, това не съм аз ,ама ми е близко, заставам зад него, не това не е за мен, тук ме няма....ИЗБИРАМ!!! :D :D :D
И това става при мен благодарениние на ТЕСане, ПЕАТ-ване ... абе и още има :D
понеже тук условията нарочно са създадени с учебна цел, с цел повишаване на личната ни вибрация, от там повишаване вибрацията на Земята и от там повлияване вибрацията на Вселената. За това са измислили така терзаещата ни дуалност (електическия стол на +са и -са)! Като се потресем тук и като понаучим туй-онуй, дай Боже! почиваме малко там, после пак тук, ...докато не надделее полюсът + във вибрациите ни, за да уравновеси полюсът - на вибрациите ни (до сега преобладаващ) и броят на единиците хора с повече + във вибрациите стане достатъчен, за да промени вибрацията на Земята. Твърди се, че този момент вече е настъпил, от което следва скок в духовното развитие на човечеството (не катаклизмичен физически край!!!), който вече е засилен и проличаващ си, с посочена година 2012, като по-видимо отлепяне от досегашното статукво и преминаване нататък. "Нататък" включва, развиване на потенциала на физика, разум и дух, които до сега са били преднамерено блокилани с учебна цел. В какво се изразява развиване на потенциала на физика, разум и дух? По -дълъг живот, като здрав и млад организъм, промяна в "храненето", "отделянето", "възпроизвеждането", телепатия и т.п.,чистота на мислите, доколкото те ще са видни, за всички без да има нито възможност нито желание за такива "лоши" мисли, друг вид наука и технологии, по-"майсторско" боравене с енергията, парапсихични умения, контакт с неземни проявления, включая и зрителен, по-слаби емоции, липса на конфликти(войни), .........Това няма да става от днес за утре, все пак, така че не се стряскай! Това е процес с темпо което се ускорява, но все пак е индивидуално за всеки от нас и имаме избор дали да участваме или не!
Аха, това и аз съм го чела..живи и здрави, ще го видим..иначе да говорим за него - по-добре да хвърляме боб..искам да кажа -и аз мисля, че това е в сферата на предположенията
Алиса:
Това няма да става от днес за утре, все пак, така че не се стряскай! Това е процес с темпо което се ускорява, но все пак е индивидуално за всеки от нас и имаме избор дали да участваме или не!
Така е индивидуално е, някой са започнали много преди нас...
А може би просто са избрали да изчакат..нас.
Алиса
Да, като дума, но "командата" беше наистина да пея! и запецнах, понеже не ми дойде никаква песен на ума, от смях. Подозирам, че ако бях запяла, то нещо свързано с песента щеше да ме отведе нататък...
Днес ще опитам пак!
Разправях ли ти аз, че освен за АЛИСИ -АДА си и за -ОДА!Ти не ме слушаш!!!!
Дойде ли на мойта, а!? :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001
Като ти разправям ,че имаме много книги и филми да ТЕСаме- ти не ми вярваш
Къде го пиша това!?:oops: (хванала ме е параноята...) :shock:
Ама аз и други книги съм чела, че няма нищо за научаване, всичкото си го знаем..ама всичко-всичко..
Идеята е, че отговорите са в нас и е така, абсолютно съм за! Ако искаш да обърнеш пак внимание на написаното резюме по книги, имаме т.н. блокировки, за да учим. Има нещо като вето, за "цялата информация", иначе няма да можем да учим, иначе казано да се гърчим в емоциите си, докато растем. Помисли за "аномалии" като безотказната памет (някой хора-запаметяват и възпроизвеждат абсолютно всичко, което по някакъв начин е минало като информация през тях, разните екстрасензори, изобретатели, художници (Нострадамус, Давинчи, Ломоносов- като ярки всеизвестни примери)...но това е не толкова осъзнато, а по- скоро вдъхновение, като "проявление на старата енергия", осъзнатостта е проявление на "новата енергия"(пак по книгите, като енергии е съпоставимо с вибрации по смисъл).
а въпроса е как го усещам?!Това дето го усещам мое ли е?!Или е от книгата?!И книгата защо ме е впечатлила толкова, че да ми остане в главата?!Шото е мойта книга, приветствала съм я, приела съм я..защото съм я усещала близка.Може и да съм сбъркала, мноо важно!
Това ,което толкова ме радва е че вече си позволавам да чувствам и да усещам разликата..и все по-често мога да кажа-това съм, аз, това не съм аз ,ама ми е близко, заставам зад него, не това не е за мен, тук ме няма....ИЗБИРАМ!!! Very Happy Very Happy Very Happy
И това става при мен благодарениние на ТЕСане, ПЕАТ-ване ... абе и още има Very Happy
Аха! Същите вълни ме носят, но бих го изразила, като: Чувствам, в смисъл знам (вселенското знаене), че Е това, понеже резонира по особен начин в мен!
азправях ли ти аз, че освен за АЛИСИ -АДА си и за -ОДА!Ти не ме слушаш!!!!
Дойде ли на мойта, а!
НЕ, не и пак не! Просто защото Алисиада по вдъхновение идва по-скоро от Илиада, а одаАа ...друг път! :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Спънка?!
Работейки върху/в /по себе си с ПЕАТ-а, стигам до обединение на "усещане за смърт" и "спокойствие". Сливат се- изживявам "центриране", "цетрирам се", и! съм всичко и нищо едновременно, и/ и, и /и...като при обединението на ПП?! Това усещане ме заинтригува и го пробвах с контролните въпроси (по памет, за да не се разсейвам) като за ПП. 1:1 състояние и отговори като при първото обединяване ПП (категорично различно преживяване от всички останали преживявания на обединяване на противоположности, през които съм минала)...Тук възникнаха два въпроса: Как така?
Това което усещам, е онова, което усещам, като "извън дуалността", нямане на дуалност, а абсолют(нямам по-добре изразяваща дума на това изживяване, така че нека не разглеждаме думата а изживяването, моля!), как така?!
Как така втори път ПП?
От теорията, не може, ама аз изживявам същото? Аз ли бъркам? В преживяването бъркам или в тълкуването?! Бъркам ли? А може и да е възможно! Твърдението че се раждаме само с едни ПП, може и да не е вярно?.....
Има ли нова информация от повече хора практикуващи ПЕАТ, за нещо по темата?
И Иване, за това говоря за "извън дуалността", и за това някак ми се струва тясно, да стигаме само до това, да сме в нея!
:roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Как така втори път ПП?
От теорията, не може, ама аз изживявам същото? Аз ли бъркам? В преживяването бъркам или в тълкуването?! Бъркам ли? А може и да е възможно! Твърдението че се раждаме само с едни ПП, може и да не е вярно?.....
Аз си спомням друго от семинара.Иван каза ,че при първия ДП излизат основните ПП,/не според него, според неговия шеф, това така съм го запомнила/ ама после ти можеш да решиш по някаква причина,че не е това и пак да стигнеш до други, основни или не ,идеята е че след обединяването на първите после доста по-лесно се справяш със сливането на тези които се появят..И никъде не запомних твърдение ,че са само едни единствени ПП, останах с впечатлението, че напротив, имаме ПП и още много други...ама аз по време на семинара по-едно време, след като си поплаках задрямах :oops: та може и да съм чула пак това дето ми отърва..имам го тоя навик :)
Та през моя филтър нищо не бъркаш.Напротив!Честито! :D :D :D
Абе ще пропееш един ден ти това дето звучи в главата ми като те чета ,ааммаа..айде, :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бъркаш в няколко неща, но те все са свързани с ТЪЛКУВАНЕТО. Не се задълбочавай в анлаизи отново и отново. Преживявай си и това е. Според мен няма само едни ПП, а и да имаше ДП мпже да не е процеса с който се откриват, а може и да е. Може да не се откриват само с първия ДП и т.н. Когато две противоположности са обединени от позицията на обединението (изживяването му/усещането) всичко е обединено и ако всеки път задаваш въпросите за стабилизация всеки път ще получаваш същите отговори и същото усещане за обединяване на всички категории противоположности включени в тези въпроси.

Според Живорад ПП се откриват само веднъж, само при първия ДП процес, който ти го провежда някой друг, при положение че стигнеш до противоположности и ги обединиш.

Пак казвам, че аз не споделям категоричността на подобно мнение и си имам своите съмнения в истинността му.

Категорично обаче смея да твърдя, че ДП е страхотен процес за решаване на проблеми и има силата да променя съдби.
За мен това е важното, другото са второстепенни, евентуални бонуси.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор