Алисиада

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

lileane22, според мен идеята на тази медитация, да я наречем, е да чуем и се разберем със себе си, да вникнем в себе си, а не просто да видим нещо. Все пак е чудесно, че се случва, явно на теб това ти е по-необходимо?!
Изглежда живееш от известно време на "вяра", защо тогава имаш проблеми, довели те до тук (този форум)? Дали наистина "това е ключа от палатката" или е поредното ограничение в личното ти развитие, но със знак + отпред? Това е поредният разговор на тема "вяря" във форума. Прочети с помощта на търсачката и ела пак да поговорим. Може нещо да ти светне?!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Признание....
Днес, за първи път от година и половина не боледуване, не настиване, не сополивене, взех че се "разболях"! Това така ме удиви, че просто няма начин да го отмина! Дори и за някой, такъв момент да е равностоен на провал.(те си знаят) :lol:
Разбира се разчепках състоянието с ТЕС, поради само физически проявления. Когато се добрах до емоция, сгащих я и ПЕАТ- дълбок си обичам. Оказа се, че ми е омръзнало, да "успявам" и искам поне веднъж, да се "предам" (това инфо от ТЕСането). Ми хубаво!, предадох се, бързо се "разболях"(за около 3 часа), поспах (около 30 мин.) и бързо се оправям. :lol: :lol: :lol:
Губи ми се какво обединих сега, ама ще се сетя.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Продължение: с въпроса- ама защо ми е нужно "да се предам"?
Въртях се в "почивка" един ден, много четох, поТЕСвах, поПЕАТвах...и други работи докато от тъмното утро днес изскочи заек/ът.
Та събуждам се твърде рано, бодра и: "Ами сега какво а правя?- Да върша нещо. Ама какво?-о-хо-оо?!"
ПЕАТ
имам толкова много работа- напрежение и обърканост
не знам от къде да започна- самосъжаление
не мога да се справя сама- (ПО)- самосъжаление
"няма да се справиш сама"- (глас от миналото), страх
"плодите се като зайци"- (глас от миналото),
"зачеваме, като зайци"- (глас от миналото), обида, самосъжаление
"зачеваме с любов"- (глас от миналото), усмихнато
Обединение!

Защо пиша това- за да покажа, смисъла на уж случайните неща; за да покажа, от къде в ежедневните уж обикновени нещица, изскачат зайци; за да покажа, как зайците може да не са от нашата градина, а от тази на пра-родителите и родителите (в този случай), т.е. енергийно онаследена негативна емоция; за да покажа, че привидното поражение, може да е скрита печалба и ако се покрия и срамувам от провала "разболях се", нямаше сега да си имам заек.. :D
Надявам се и очаквам и други, неизвестни ми още печалби на принципа на лавината и други теми с явно (за мен) общ корен и още работа (по себе си) :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

за да покажа, смисъла на уж случайните неща; за да покажа, от къде в ежедневните уж обикновени нещица, изскачат зайци; за да покажа, как зайците може да не са от нашата градина,
:) Аха, и аз так го виждам..ако може само да те допълня.Моят заек тази сутрин взе, че ми изскочи от такава неочаквана посока..чак не успях да повярвам в първият момента.
Снощи се събудих в 2 и от нямане какво друго да правя се разтесах и накрая и до ДП4 стигнах.Странното ми е ,че тази сутрин като исках да пиша и ми беше необходимо много дълго време да се сетя какво точно и как обединявах..не си спомнях :oops: :D ...Е с малко напън се сетих.А тази сутрин изведнъж от никъде в главата ми се появи ясен спомен как лежа на пътеката на коридора/някъде на 17-18г съм/ и чета Стивън Кинг-"Мъртва зона".Една от любимите ми книги, която страшно силно ми въздейства тогава, изчетох я точно за 24часа...и тази сутрин тесах
страха да получа пари като подарък, защото тогава ще ме сполети нещастие,
и страха да използвам духовните си дарби, защото това ще ми донесе страдание...
абе и други неща тесах, ама не мога ги подредя всичките...
Май ти пиша за да получа потвърждение-дали е възможно нещо прочетено така да те пренастрои и закодира?!моето мнение е ,че може, ако докато си го чел си го съпреживявал...
Е тука сега не знам въобразявам ли си или ....моля, дайте и вашето мнение?! :D :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Май ти пиша за да получа потвърждение-дали е възможно нещо прочетено така да те пренастрои и закодира?!моето мнение е ,че може, ако докато си го чел си го съпреживявал...
Е тука сега не знам въобразявам ли си или ....моля, дайте и вашето мнение?!
Защо пък не... Особено ако си го съпреживяла много силно.

Имам доста книги, които са ми любими и които съм съпреживявала, понякога все едно съм влизала в героите. Пък колко съм ги сунавала после, как съм ги мислила, какво им се случва след това (книга). Ревала съм с тях, смяла съм се с тях... Последната година в университета прочетох една книга. Казва се "Придворния убиец" на Робин Хоб... Така жестоко бях влязла в тая книга... не е истина просто... :lol: Тогава много силно се олицетворявах с героя. И все още е така... добре, че прочетох останалите части от поредицата... беше като духовен катарзис за мен, честна скаутска... :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Няма грешка MAG2001, от всякъде можеш да полепнеш с енергия. Аз по повод на твоя разказ, се присетих как бях вцепенена от гледане на "Пилето" за първи път. Три дни мълчах(сега няма никой да ми повярва :lol: ). Непосредствено след филма не можех да стана и изляза от салона, едвам се дотътрих до къщи, седнах на стълбите и ...пълно вцепенение. Не помня на колко съм била, но да кажем към 15-16 годишна. Година по-късно потърсих и книгата, трябваше да я прочета, но ми трябваше и време да изляза от емоционалния и интелектуален шок. И днес, като гледам същия филм се вълнувам много силно.
За по-младичките, да кажа, че по това време влязоха в Соц. България "Коса", "Ах, този джаз!",...- все много силни филми.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Алиса, не знам защо, но много се смях докато четох поста ти. :D Такъв един, много весел съпричастен смях.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Леее..е то ако е наистина така ..всички филми ..и книги..мааа, то пак се задава сериозна работа!!! :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001,Работа да искаш в днешно време!? :lol: :lol: :lol:
Яна
Алиса, не знам защо, но много се смях докато четох поста ти. Very Happy Такъв един, много весел съпричастен смях.
Няма лошо! Препрочитай си го... :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Alisa,my dear, когато човек е поел по твоите пътечки се случва по някога да го навести и хремичка :), но тя единствено и само трябва да ти подскаже, че се чистиш, и колкото по-силна е хремата толкова по-добре се изчиства физическото тяло,за да стане още по-добър проводник към душата.Така ,че радвай и се на тази хремичка и не я разнищвай чак толкова от дълбоко :).
Все пак ми беше интересно да прочета поста ти.
Поздрави
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Марто, предпочитам духовната форма на мазохизъм пред физическата такава, че по-лесно се справям.
Alisa,my dear- S`est tres gentil, uncle!
:lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

По тази логика аз би трябвало да съм толкова изчистена, че чак да светя! :D Хремичката, като ме почне септември и ме оставя чак при първото ходене на плаж. Успокоих се, че душата ми поне няма да има проблеми. :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

О, Марто просто пак леко е препускал с четенето. Не му се вързвай.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Алиса, най-напред благодаря за отговорите!отвориха ми очите...за основен за мен въпрос: защо са ми е писането тук, разговорите с хора като мен,семинарите,защо все търся някой да споделям, да ми споделя, искам да ме подкрепят ,да подкрепям...защо?!като наистина всичко това го мога и сама!
Ами защото не искам! :D :D :D Не искам сама!Да, мога сама, доказах си го!Ама искам ЗАЕДНО...дали само на мен така ми изглежда, не знам, ама ми се вижда по-интересно, по-вълнуващо..абе по-...
Пак успя да ме дръпнеш напред!Благодаря ти!
А сега за поста на Марто.На мен ми се стори като че той да искаше да те подкрепи и окуражи в процеса,ама явно ти нямаш такива нужди, или на мен така ми се е видяло.
Аз обаче съм съгласна с него, че щом в процеса на промяната на физическо ниво проблема, който избие е хрема ,дето минава с час-два ТЕсане-ехей..дай да се почерпим!!Не съм съгласна обаче,че не е необходимо да го "разчепкваш чак толкова".Напротив, дали е хрема,която се е появила, дали е болка в простата, дали е натчет на ДДС-ревизия, дали с ТЕС, дали със ПЕАТ, дали със КС..е на мен ми се вижда , че е много важно да го разчепкаш...докъдето можеш, ако не до дъното.
Марто, не се заяждам, споделям моето виждане.
А духовната форма на мазохизъм е поне 10 пъти по-ужасна от физическата, толкова по-силна, че на моменти превключваш и не чувстваш нищо на физическо ниво/не че нямаш хрема, но си караш с нея без да я усещаш като проблем, в случая хрема мога да го заменя на 100% с болки в краката и стъпалата :D /
Не, не споря с никого, но това е моят опит с психическата и физическата болка, и си рекох че е редно да си го кажа :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ей, Боже!
Смятам, че Марто не е дочел, защото, ако го беше направил, нямаше да пусне тази бележчица, доколкото го познавам.
Бях не просто хремава, а грозно болна, но го сложих в кавички, защото физическата страна не ме вълнува, и ли до толкова, до колкото да ми подскаже, че има емоционален дисбаланс и то дълбоко скрит, понеже вече не настивам, не вирусорясвам и т.п. Най- малкото, щом аз съм преценила, че има нещо под камъка, значи има! Дори и да не съм права, то имам право!
Нужда от подкрепа все още изпитвам при някакви ситуации, но се научих първо да я потърся в себе си, пък после ако все още искам и от вън.
И на мен ми харесва ЗАЕДНО, ама вече от позицията на партньорсво на равнопоставеност на пълноценни осъзнати развиващи се личности, по-красиво е и страшно обогатяващо, извисяващо, удовлетворяващо още повече.
А духовната форма на мазохизъм е поне 10 пъти по-ужасна от физическата, толкова по-силна, че на моменти превключваш и не чувстваш нищо на физическо ниво/не че нямаш хрема, но си караш с нея без да я усещаш като проблем, в случая хрема мога да го заменя на 100% с болки в краката и стъпалата
Това за мен е прекрасно, защото означава, че духовното е много по-голямо! Просто трябва да го обърнем по знак- за лично удоволствие, а после и да го занулим, за пълно овладяване на вся и всьо, но най-вече на себе си.
Иначе благодаря, че съм допринесла с нещо, на всеки, който го усеща така! :oops: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор