Темата на човек без проблеми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Горе-долу е така. Ако ги тесам със симптомите, няма ефект. Като тесам с манията си за контрол и самоконтрол, силно намаляват, до почти пълно изчезване. Но явно не е напълно изчистен проблема, защото ако не ги тесам, отново се връщат. По-съществената разлика е, че не ми тежат, някак си ги приех, и аз не знам как стана. Вече не ми пречат на съня, понякога като се събудя, виждам, че съм потна и разбирам, че пак съм имала вълни, но съм си спала. Преди не можех да спя от тях, това всъщност ми беше проблема.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Алиса, вие на това ли му викате "обединение на противоположности"? Много сложно ми звучи, пък е толкова лесно и естествено.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

paraboloid
Алиса, вие на това ли му викате "обединение на противоположности"? Много сложно ми звучи, пък е толкова лесно и естествено.
Това е нагодено от мен (иновация ли му се викаше?! :lol: ), за твоите възможности и техниката, която ползваш и момента, до който си стигнала. Но в общи линии да.
Естествено ти се вижда да го направиш, след като ти го казах :lol: , а не всеки стига до момент с осъзнаване на противоположности едновременно. На другият съфорумец, който стигна до същото положение, му дадох същия подход, но май не го приложи!?
Гениалните неща, обикновено са много простички и това е част от гениалността и красотата им.
Дай с`я 5 лв. че да се сбъдне, пу! Друг подход...
:lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

:D Ти Алиса в страната на чудесата ли си? Благодаря ти!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D
Последно промяна от MAG2001 на 01 Фев 2012 17:13, променено общо 1 път.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Не си позволявам да се чувствам добре, защото в мен стои съдията, който много строго ме съди и тъй като смята, че от една страна съм много лоша, а от друга - все ми се разминава и не получавам външно наказание, то все някой трябва да ме накаже. И го прави. Когато ми е хубаво, той се ококорва и казва: "Как си позволяваш да ти е весело, да си здрава, да си благополучна, като си такава лоша майка, лоша съпруга и пълна кучка в бизнеса?!"Та така въздава един вид справедливост.Мно го ми е писнало от него!:)))Черна станция такава, гад, счетоводител без капка въображение. И нищо не забравя!
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

paraboloid, каза, че приемаш всякакви коментари и съвети.
Позволяваш ли ми да ти препоръчам нещо, което ми помогна?
Виж, ако имах такива болежки и симптоми, нямаше и ден повече да се мъча като грешен дявол с ТЕС, ами направо щях да се насоча към друг метод (както и направих)!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Съвети приемам с радост! Давай я тази чудна техника насам, пък дано да мога да я направя.ТЕС за мен си е голяма работа и аз го ползвам ежедневно, но истината за мен е, че не за всичко ми помага. Например като имах една много гадна болка в десния хълбок, усещането беше като от скорошна зашита операция, която те придърпва и боли (там имам две операции, но са от преди повече от 25 години), е тази болка я тесах като луда и нищо не се получаваше. Като прочетох за ЕТ и я пробвах, се оправих с 2 сеанса само.
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Щом имаш такова търпение да тесаш, значи съм сигурна, че ще изпълниш и това :D
Предлагам ти да проведеш няколко енергийни поста на Дона Идън - на мен ми помогнаха много преди 2 години и продължавам да ги прилагам и сега.

ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ОСНОВНАТА ЕНЕРГИЙНА РЕШЕТКА/ОБВИВКА ЧРЕЗ БАЛАНСИРАНЕ НА ЧАКРИТЕ/АУРАТА.
Балансът на вашите чакри подпомага възстановяването на решетката. Моделите й няма да се свържат правилно, ако чакрите не са добре балансирани. Двете системи са в голяма взаимозависимост. Прочистването на чакрите е продължителен и естествен начин за корекция на основната решетка. Колкото по-добре са балансирани те, толкова по-малко травмиращи ще бъдат трудните спомени от миналото. Така, че периодичното балансиране на чакрите ще възстанови решетката ви. Не е нужно дори да разбирате кои нейни модели са разстроени.

От разстояние 10 см с дланта на лявата ръка се започва от първа чакра, като се извършват 60 бавни кръгови движения обратно на часовника, като в това време свободната ръка е обърната с длан към земята. Ръцете се изтръскват и с дясната ръка се започва зареждането на чакрата с 30 бавни кръга по посока по часовниковата стрелка, като свободната ръка е обърната нагоре.
След това се преминава към втора чакра и т.н., като винаги първо се изчиства чакрата и веднага след това се зарежда. Не се преминава към друга чакра, докато не се зареди чакрата, която е изчистена.
При мъжете седма чакра се изчиства и зарежда обратно – изчистването е 60 пъти по часовниковата стрелка, а зареждането - 30 пъти обратно на часовника.

NB! Кръговите движения са според ширината на тялото или по-малки!
След всяко изчистване и зареждане ръцете се изтръскват енергично!
При самостоятелно изчистване се внимава при пета и шеста чакра да не се объркат посоките!

Автор: Дона Идън - "Енергийна медицина"
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Предполагам, че от книгата й ще мога да видя къде се намират чакрите, защото не знам местата им? Това се прави в един сеанс за всичките чакри, или може да се разбие на няколко пъти/дни? След като се приключи процедурата с всички чакри, трябва ли да се повтаря?
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Душа, то от самото наименование на чакрите се разбира коя къде се намира :D
Коремната чакра обхваща областта на корема, гърлената ти е гърлото, прословутото трето око ти е точно в междувеждието и т.н.
И когато работиш с коренната чакра ръката да ти е над сакрума (опашната кост), а при седма чакра на 10-15 см от върха на главата.

Когато провеждам моите енергопости, т.е. сеанси, винаги работя с всичките си 7 чакри (карам подред от първа до седма), отнема около 30 минути, ако не и по-малко. На ден правя не повече от един сеанс.

Благодарение на тези сеанси ми се махнаха много неприятни физически симптоми, които с ТЕС и акупресура сигурно докато съм жива нямаше да изляза на глава...
paraboloid написа:Предполагам, че от книгата й ще мога да видя къде се намират чакрите, защото не знам местата им?
Това е илюстрацията от книгата й:
Седемте чакри и основната енергийна решетка/обвивка
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Благодаря за съвета. Явно ще трябва да прочета повечко, за да се пообразовам в тази насока. За теб е естествено, просто защото го знаеш. Аз не знам имената на чакрите, камо ли къде се намират. Тази материя ми е доста непозната, не съм се интересувала, не съм чела, до скоро се отнасях и с насмешка, само като чуех думата "чакра". То аз и книгата на Иван я допрочетох, чак когато вече повече от месец бях правила ТЕС. :D За разлика от мен, мъжът ми я е чел повече от 3 пъти, но още не прави сериозно ТЕС, освен ако нещо яко не го притесни.
А има ли някоя тайна, малка, гадна уловка, като тази дето я написа на Яна в темата за ТП? Защото ми направи впечатление, че това явно е важно, а не е написано в началото на темата, където се обяснява за ТП. Така човек може да прочете, да си каже "ей, колко е лесно!", да се метне да го прави и да се събуди една сутрин, както ти описваш, че ти се е случило. Заприлича ми на нещо като малките буквички в договорите с мобилните оператори. :D
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Да, уловки винаги има, когато работиш с енергии, но според мен те не бива да отказват никого.
Само когато започнеш да ги преодоляваш и усещаш, ще си осигуриш качествена енергийна защита, ще се справяш с трудности и ще си в състояние да помагаш и на близките си.

Но честно казано, това си бяха повече мои грешки, допускани от упористост, липса на познания и опит.
Фините енергии са толкова необятна област, че няма как да бъдат изброени всички подводни камъни в една книга, дори при най-добро желание oт страна на автора.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Essence написа:Да, уловки винаги има, когато работиш с енергии, но според мен те не бива да отказват никого.
Извинявай, но не съм съгласна. Със същият номер ни излизат и докторите, като ни предписват лекарство, което скапва повече неща в тялото ни, отколкото да оправя. Аз, ако исках да си правя екшън в живота ми с разни "уловки", имам и по-забавни начини, от използване на енергийни техники. :D При ТЕС уловка няма, а това също е енергийна техника. Принципът на този вид лечение с енергии, би трябвало да бъде - ако не може да се помогне, то по никой начин да не се вреди! Закон! Иначе този вид лечение/терапия по какво точно ще се различава и ще е по-добро от традиционната медицина?
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D
Последно промяна от MAG2001 на 01 Фев 2012 17:14, променено общо 1 път.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Публикувай отговор