Темата на човек без проблеми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

От "Болестта като път"
Въпроси, които астматикът трябва да си постави:
1. В кои сфери искам да вземам, без да давам?
2. Мога ли съзнателно да призная своята агресивност и какви възможности имам да я проявя?
3. Как се справям с конфликта „доминиране/незначителност"?
4. Кои сфери от живота подценявам и отблъсквам? Мога ли да почувствам нещо от страха, който се е окопал зад моята ценностна система?
Кои сфери от живота се опитвам да отбягвам, кои смятам за мръсни, низки, неблагородни? Не забравяйте! Винаги, когато се почувствате натясно - това е страх! Единственото средство срещу страха е разширяването. Разширение ще постигнете, като допуснете до себе си онова, което сте отбягвали.
:)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Мда! Ах как боли, ах как сърби! :D
1. Във всички сфери искам да вземам, без да давам адекватно на вземането.
2. Признавам я, но най-често нямам възможност да я проявя.
3. Не се справям - от една страна непрекъснато искам да доминирам, а от друга си давам реална сметка за собствената си незначителност.
4. Отблъсквам и подценявам любовта и приятелските отношения с хората.
От страха чувствам по много и изобилно, мерси!
Всичко това го прочетох още преди повече от една година, ама това ,че нещо си чел и осъзнал, че е вярно за теб самия, не значи непременно, че можеш да го промениш. Можеш само да се опиташ, да се постараеш и да се надяваш, че вървиш в правилната посока. Опитвам да се "разширя", но за сега съм открехнала само малко прозореца. Все пак, дори и факта, че пиша това за себе си тук, в нета, в публичното пространство, за мен вече е огромна стъпка, немислима до скоро. На моменти имам чувството, че участвам в клуб на анонимните алкохолици и всеки момент ще се наредим в кръг и ще запляскаме с ръце.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

paraboloid
Можеш само да се опиташ, да се постараеш и да се надяваш, че вървиш в правилната посока. Опитвам да се "разширя", но за сега съм открехнала само малко прозореца.
Че то какво повече?! Еми точно това! :lol: :lol: :lol: И да цитираме пак мечо Пух: "Колкото повече толкова повече!"
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D
Последно промяна от MAG2001 на 01 Фев 2012 17:10, променено общо 1 път.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Друго ако не, поне се уча да се наблюдавам. Тази вечер хванах как започва астматичния ми пристъп. Започва от невинно дразнение в носа, после носът ми теква като хрема, без да е хрема, след това се свива гърлото, после се свиват дробовете и започват да свирят при поемане на дъх - типична картинка на алергична астма. Все още не знам от какво започва дразненето в носа. В офиса и навън не ми се случва, само в къщи, само вечер. Е няма такава алергия, която да те хваща само по вечерно врвме!Нещо друго е. Главоблъсканица.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

На какво ти "намирисва"
само в къщи, само вечер
:?:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

На нищо неприятно, точно това е чуденката. Вечер, в къщи, е най-приятното ми време, когато мога да се отпусна, да правя неща, които са ми приятни и да разполагам с цялото си време, както аз си искам. Нямам семейни проблеми с мъжа ми. Не може и да е от храната, защото това се случва още преди да съм вечеряла. Освен това не се случва чак толкова често, че да реша, че в къщи има някакъв алерген, който да ми действа така. Мисля си, че може да е нещо свързано точно с разпускането вечер. През деня обикновено съм заета и сякаш не обръщам внимание на себе си, вечер се разтоварвам и тогава започват да ми се обаждат разни здравословни проблеми. Сега си спомням, че години наред, редовният ми номер беше да се разболея точно за нова година, а това беше най-любимия ми празник. Има тук някаква връзка, но не мога още да я напипам.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Предложение!
Почни да ТЕСаш с положително твърдение, колко ти е хубаво този момент от деня. В един момент, ще изскочи дълбок вътрешен протест и обратен смисъл вложен в думите. Евентуално. При мен действа. Правя го, когато нещо се крие упорито или, за да проверя дали съм изчистила всичко.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Тази вечер пак започна и аз пак започнах да декламирам тесайки с нещата, написани по-горе за астмата. В един момент, без да се усетя започнах да говоря най-изненадващи неща за себе си. Оказа се, че се чувствам ограничена, стегната в пранги от обстоятелствата и неудовлетворена от себе си за изминалия работен ден. От мен се очаква да намирам работа, а после и да подсигуря плащането на съответния обект. Напоследък това става все по-трудно и аз все повече имам усещането, че не се справям и че не отговарям на очакванията на колегите ми. Усещам се като плъх в клетка, която спускат бавно във водата. Оплаках си се едно хубаво, потупвайки се и като свърших, установих, че пристъпът го няма. Де го чукаш, де се пука!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Супер! Много хубаво!
:twisted:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Честито! 8)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Ами мерси за честитото, ама дори и да съм налучкала пътя за решаване на проблема с астматичните пристъпи, това няма да ме направи по-успешна в работата. :D Понякога тази работа с тесането ми прилича на един дърт виц: човек с разстройство отишъл при доктора да му даде хапче, за да спре разстройството, пък докторът объркал хапчетата и му дал успокоително. След няколко дни на контролния преглед, докторът като го попитал как се чувства, човекът отговорил: "А, още съм с разстройство, ама вече въобще не ми пука!"
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Грешка!:idea:
Изчисти това
ама дори и да съм налучкала пътя за решаване на проблема с астматичните пристъпи, това няма да ме направи по-успешна в работата

:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Как, да му се не види??!!! От сума ти време, всеки ден се тесам с положителни утвърждения за благополучие, успех и т.н. и ефектът е нулев. Сигурно точно и заради това ми се отключи пак астмата /беше заглъхнала и не бях имала пристъпи от повече от 5 години/, защото преди поне някак си се бях примирила с положението, а сега имам чувството, че имам в ръцете си инструмент, имам всичко което ми трябва, за да успея, а не се справям. Явно се хванах като удавник за сламка за това тесане и реших, че щом мога с него да си оправям болежките, ще мога и да си реша проблемите в работата. Ама не ми се получава и ми иде да си бия шамари пред огледалото. :evil:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Прекрасно! Бунт на кораба! :lol: Наистина!
Обяснявам- с положителните твърдения, ти само си активирала вътрешните съпротиви, които са се проявили като асма. Сега хи подпукваш едно по едно и накрая имаш: разрешена редичка от проблеми, добро здраве и щастлива усмивка!
Хвани всяка думичка от поста си и я ТЕСай! И г`лей к`во става :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор