ТЕС и ГНМ (Германска Нова Медицина)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Силвия-Опитът е това,което получаваме,когато не получим това което сме желали.
Твоят опит,не е опитът на децата ти,който те ще трупат във времето.Кой по-добре знае какво е добро за теб?Ти или твоите родители?Защо от малки ни се казва,това недей да правиш така,това не трябва да се прави и т.н?До какво водят тези ограничения?

В живота ти всички хора и събития се явяват, само защото си ги привлякъл.

Може би тази статия за млякото и млечните продукти ще ти бъде интересна:

http://zdravjivot.org/7085/%D0%BC%D0%BB ... %82%D0%B8/

Една интересна книга за родители:
http://www.az-jenata.bg/a/12-semeystvo/ ... e-stavash/
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да ви напомня, че темата е ТЕС и ГНМ. Последните три мнения нямат нищо общо с темата и мисля да ги изтрия. Ако искате ги прехвърлете в друга тема. И се придържайте към темите във форума, моля!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Не знам как се прехвърля , но няма проблем за изтрването , аз си коипрах линковете . Извинявам се !
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Иване,аз смятам да продължа довечера разговора,макар и в случая да си прав,но всичко казано по нататък ще се върже много добре с темата и смятам,че споделената информация ще е полезна за четящите.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:
Така, че, както вече писах в темата за ММС, той определено може да ни помогне в лечебния процес, да ни даде време да работим върху себе си и върху първопричините за проблема, да детоксифицира тялтото ни. Но истинското лечение е лечение, което задължително включва работа върху ума, мисленето у негативните емоции.


Подкепям напълно мнението ти.

Но за детоксикация има много различни методи, и то къде къде по-приятни на вкус от ММС.

А и всеки организъм е различен и не е ясно кой от методите за детоксикация е най-добър за съответния индивид.

такивамитиработи
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Angel_K написа:Гледах филма 4ч. и 11мин. плътно.
Та схванах най-накрая идеята на ГНМ.
Отчасти съм съгласен ама само до някъде.
Никъде в 4ч. не бе казано как им е светнала лампичката и как са се излекували.
Просто разбра ли са от къде идва и хоп готово хммм странно ми изглежда.
Да нямали са рак на тестиса и гръбнака но какво са направили за да изчезне надали само са чакали?!
И въпроса с ваксините бе избегнат по тъч линията.
А и това не решава въпроса с паразитите в нас , те пак ли са наши приятели?
Не се заяждам просто мисля на глас :-)
И аз не мога все още да схвана ГНМ-то. Не разбирам тумора - показател на емоционалния конфликт ли е, който трябва да се решава някак си или е показател за вече разрешен емоционален конфликт.

Ако е показател за вече разрешен конфликт, според ГНМ би следвало да стоиш и да чакаш. Нали с нарастване на тумора се развивали нужните гъби, паразити, бактерии, ...., които да го елиминират. Ако приемем, че не те е страх от смъртта де. Въпреки, че ако е истина, че умират от страха от смъртта, би следвало това да е нов конфликт който да порази само белия дроб, а не всички онкоболни умират от тумор в белия дроб. Накрая на живота си умиращите имат тумори по цялото тяло, паразити, бактерии. Това само на страха от смъртта ли се дължи?

Тумора защо нараства тогава, щом конфликта е разрешен?

Или започва да нараства със започване на разрешаването на конфликта.

Ако това е така, то какъв размер трябва да стане тумора, за да считаме че конфликта е напълно разрешен и да чакаме гъбите и паразитите да си свършат работата и да го елиминират?

Аз смятам, че онкоболните умират от тотално скапана биохимия и токсикация на организма, а също и от факта, че са се превърнали в колония за всякакви напасти - паразити, бактерии и гъбички, които ги унищожават. Не мисля, че помагат тия гадини.

Дори онкоболен в последен стадий да изчисти всички негативни емоции, които са го разболяли, много ме съмнява, че е възможно да се излекува, ако не изчисти организма си от боклуците.


И един въпрос: има позитивни хора, които гледат положително на Живота и се забавляват, но все пак и те умират. И то не на 300.
Защо?

Иване, ти, който добре владееш изкуството за емоционална свобода, т.е. можеш с мисълта си да елиминираш токсините, защо се стараеш да се храниш здравословно?

Защо качеството на храната е също толкова важна, колкото и отсъствието на негативни емоции?
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Много мамбо- джамбо има в поста ти, Вяра. Т.е. взето нещо отнякъде цитирана част от цялото и изводи правени на база сънища по пълнолуние.
Като не ти е ясно нещо, ако искаш да ти се изясни вземи чети повече, събирай информация и после коментирай.
Дотук става ясно само, че не ти е ясно.
Което сама си признаваш в самото начало.

А що се отнася до мен, ТЕС и токсините, на мен не ми е ясно откъде вадиш горния извод и честно казано не искам да ми става ясно, но за твое сведение аз все още не мога да премахвам токсини с мисълта си. не мисля, че и Гари Крейг може, поне не съм чел чел някъде да се е похвалил с подобни възможности. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Много мамбо- джамбо има в поста ти, Вяра. Т.е. взето нещо отнякъде цитирана част от цялото и изводи правени на база сънища по пълнолуние.
:D :D :D

да, така е, но не може ли да ми го разкажеш с 2 думи. Четох, четох ГНМ, разпечатих едни сложни схеми, и толкова. Нищо не разбрах. Много сложно за мен. ;)

Що се отнася за токсините, нали енергията следва мисълта. Насочваш енергията си към черен дроб, бъбреци, дебело черво с намерение да елиминират ненужните и вредни вещества. Що да не работи?:)
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D
Насочваш енергията си към черен дроб, бъбреци, дебело черво с намерение да елиминират ненужните и вредни вещества. Що да не работи?
Приложи същия принцип към
Нищо не разбрах. Много сложно за мен. Wink
всичко разбирам, много просто за мени що да не проработи!? :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: ТЕС и ГНМ (Германска Нова Медицина)

Мнение от гената »

Точно тази вечер се замислих,че напоследък много хора искат да се научат как да живеят правилно и след това да се впуснат живота.
Много хора карат автомобил,без да са наясно как работи той за да се движи и въпреки това не им пречи,нали?
За първи път когато прочетох информация за ГНМ,това беше преди около 5г може би,нищо не ми стана ясно и реших,че не е нужно да се напъвам и да търся обяснения след като не осъзнавам какво е тя.
След запознанството ми с ТЕС и лична работа с нея,отново тук се сблъсках с ГНМ и вече след изминатия явно необходим път,то нещата започнаха да ми стават ясни до толкова,че да имам достатъчна яснота и представа как действат тези биологични програми и базирайки се на информацията за тях и това,че работя с ТЕС,мога да съчетавам едно и другото и да си помагам при евентуален проблем.
Ако едно нещо не става днес,не се напъвай и на всяка цена да го свършиш точно сега.Хубавите неща се случват тогава,когато най-малко ги очакваш и най-вече,когато си готов за тях.
:wink:

Вяра,сложно е защото ти сама го виждаш така.Ако човек вижда това което може,то как някой друг може да ти го обясни,за да не ти е сложно,след като нещата са едни и същи,само начина по който всеки ги вижда,са различни?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ТЕС и ГНМ (Германска Нова Медицина)

Мнение от Alisa »

Попаднах на няколко материала- филми, интервю, семинар, по темата ГНМ на руски език.

https://www.youtube.com/watch?v=XJHPhnI ... jhpjC_9XdZ
https://www.youtube.com/watch?v=yCGqCMIDqTc
https://www.youtube.com/watch?v=SXC9myj-qNs
https://www.youtube.com/watch?v=hu_w_yMpJ5s

Приятно гледане и проумяване на идеята и ползата от нея!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: ТЕС и ГНМ (Германска Нова Медицина)

Мнение от vqra »

''При някои много тежки конфликти, е по-добре те да не бъдат разрешавани, защото човек не би преживял лечебната фаза.''

Не разбирам. Разрешил си конфликта (емоционалния) и като награда се налага да умреш. Помогнете ми да го проумея!
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС и ГНМ (Германска Нова Медицина)

Мнение от ivangp »

Тази сентенция се отнася до разрешаването на конфликтите на практика, а не с техники за емоционална свобода и т.н.
Т.е. конфликт - загуба на дете се решава на практика с раждане на ново дете.
Някой те напуска, после се завръща.
Някой получава позиция в службата за която си мечтала, после го понижават и те назначават теб на тази позиция.
Това са примери за решаване на конфликта на практика, чрез промяна в материалния свят.
Когато проблемът се реши на психо-емоционално ниво, поне моята практика показва, че лечебна криза не настъпва или поне не настъпва с таква сила, както при решването на конфликта по материален начин.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: ТЕС и ГНМ (Германска Нова Медицина)

Мнение от desko »

Искам да попитам, понеже не съм запозната много, много с ГНМ, какво следва след т.нар. лечебна фаза? От 3 седмици съм с много лоша суха кашлица и успях да разбера, че според ГНМ кашлицата означавало конфликт на страх в територията. Да речем, че при мен конфликтът е преживяното с малкото ми дете и кашлицата ми е лечебната фаза. Какво се прави в случая, да оставя нещата така и да продължавам да си кашлям, докато сама се оправи кашлицата или не знам и аз какво? Гледала съм филма за ГНМ, но и там не можах да разбера като се намери причината, как да се разреши проблема, за да се премине към следващото ниво на лечение или там както се води според ГНМ.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ТЕС и ГНМ (Германска Нова Медицина)

Мнение от Alisa »

Доколкото съм разбрала ГНМ, самата кашлица е знак, че тече лечение, т.е. кашляш си докато тялото ти се справи.
Аз обаче предпочитам да ТЕСам, за да изровя всичко скрито като убеждение в кашлицата и така да подпомогна оздравяването.
Не пречи да пиеш чай, да топлиш или ползваи хомеопатия, но алопатичните лекарства спират процеса на естествено справяне на тялото и може да го хронифицират, освен ако не са животоспасяващи. Но твоят случай едва ли е такъв.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор