ТЕС и ГНМ (Германска Нова Медицина)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

ТЕС и ГНМ (Германска Нова Медицина)

Мнение от ivangp »

Днес поради писмо до мен за дете с левкимия отново се зачетох в сайта на ГНМ - https://sites.google.com/site/germanska ... icni-merki

откъдето взех следният цитат:
ТЕС – Техника за емоционална свобода е метод, който привидно освобождава емоционалния стрес, чрез потупване с пръсти върху определени меридиани. От уебсайт на ТЕС: „След обширна работа върху теорията на д-р Хамер и „посланията от тялото” през последните четири години с ТЕС, аз вярвам, че блокираната енергия в специфична акупунктурна точка е началото на всички проблеми, причинени от емоционална травма. Но това е един вид разширение на ГНМ и работата на д-р Хамер. Ако можем да локализираме специфичната акуточка, това ще ни даде информация кой меридиан е засегнат и ще ни предостави повече ареали за третиране.” – ето пример за това как Германската нова медицина, в това число и ГНМ терапията, може да се изопачи в резултат на грешните интерпретации на откритията на д-р Хамер.
Искам да изразя дълбокото си разочарование от повърхностния поглед върху ТЕС, изопачаването на ползите от прилагането й и грешните интерпретации на откритията й. Най интересното е,че авторите на въпросната статия в сайта на ГНМ обвиняват точно в това ТЕС, а не автора на цитата, който са използвали. Това е генерализация, която не им прави чест.

Искам дебело да подчертая, че цитираното мнение, към което дори не е дадена връзка, е в най-добрия случай, лично мнение на някакъв човек, който твърди че се занимава с ТЕС и което няма нищо общо с истината за това как ТЕС действа и какви резултати се постигат с приложението й.
Съгласен съм, че цитираното мнение на "ТЕС специалиста" изопачава откритията на ГНМ.
По същия начин обаче и мнението на "ГНМ спеца", който е написал горния цитат, изопачава откритията и ползите от ТЕС.

Според мен ТЕС и ГНМ прекрасно могат да си взаимодействат и да подпомагат естествения лечебен процес на индивида.
Според мен с ТЕС бързо и ефективно могат да се решават конфликти, които са в основата на заболяванията, без това да води до забавяне, усложняване или хронифициране на процеса на оздравяване.
Напротив.
Според мен това би ускорило и облекчило оздравителния процес.

А ГНМ може да насочва в каква посока да се търсят тези конфликти.

Силата, дълбочината и ефективността на ТЕС неколкократно превъзхождат НЛП техниките, утвържденията и позитивното мислене.

Винаги съм препоръчвал и одобрявал откритията на ГНМ.
Жалко, че авторът на въпросната статия не оценява ползите, които лекуващите се по ГНМ хора могат да получат от прилагането на ТЕС.

За мен горния цитат е абсолютно повърхностно и неподкрепено с факти мнение.

Смятам, че е важно да изразя своето отношение и тук в отделна тема, въпреки, че вече съм го направил вече в темата за рака.
Последно промяна от ivangp на 23 Фев 2013 19:49, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иване, в този български вариант на сайта съм попадала на този текст и го подминах, защото е абсурден с елементарността си. Аз лично открих в него поне три сериозни грешки.
Първо- Този, които се е намесил в оригиналния текст (от немския сайт), като е въвел собствен текст (в БГ сайт).
Второ- БГ автор-редактора, не познава ТЕС, не разбира ТЕС и не се и опитва да го направи.
Трето- поради това неразбиране е цитирал друго неадекватно разбиране на връзката ТЕС- ГНМ, като с това си мисли, че потвърждава собствената си позиция, която е порядъчно неадекватна, с което пък, обърква още повече "тезата" си.
Четвъртата, незначителна на фона на всичко това грешка, се явява липсата на цитиране на автора на цитата в БГ сайта на ГНМ и (пета) липса на подпис или допълнение в скоби, авторството на автор-редактора на неадекватния коментар, приложено към този ТЕС-коментар.
Не реагирах на тази уродлива намеса в БГсайта на ГНМ, понеже е видно безсмислието, да се бориш с "жълтата преса" и защото знам, че който има глава на раменете си, ще отсее за себе си, ще проучи, ще намери, ще разбере.

Имам въпрос към теб.
От уебсайт на ТЕС:
За кой точно става дума, знаеш ли?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Иван, чак "дълбоко разочарование"!!!
То като се замисля и ние тук уважаваме доста ГНМ, ползваме я когато ни отърва,ама не и се вързваме на сто процента, повече си ТЕСаме.

Но според мен ето това е цялата истина:
Според мен ТЕС и ГНМ прекрасно могат да си взаимодействат и да подпомагат естествения лечебен процес на индивида.
Според мен с ТЕС бързо и ефективно могат да се решават конфликти, които са в основата на заболяванията, без това да води до забавяне, усложняване или хронифициране на процеса на оздравяване.
Напротив.
Според мен това би ускорило и облекчило оздравителния процес.
А ГНМ може да насочва в каква посока да се търсят тези конфликти
И за това изцяло те подкрепям.Ако трябва и ще се подпиша!
А това:
Смятам, че е важно да изразя своето отношение и тук в отделна тема, въпреки, че вече съм го направил вече в темата за рака.
и на мен ми изглежда важно, ама постна ли го и в техният сайт, според мен е важно и те да го знаят.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Тази статия в бг сайта на НГМ го има от една година и повече.Бях много възмутен когато прочетох този текст.Не знам кога ще започнат да се допълват всички онези алтернативни техники за лечение на личността, вместо да се изключват взаимно.Вярвам,че скоро това ще се случи :).Интелигентните хора нищо не отхвърлят и нищо не отричат още по малко са толкова крайни,но нека да ги оставим да се полутат в собственото си неразбиране,може скоро да изплуват :).
Аз избрах да не бъда толкова изумен и възмутен от неадекватната намеса на така наречения автор, защото разполагам и с ПЕАТ :).Ако има много възмутени нека да потесат :).Поздрави
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не знам кой е автора и от кой сайт цитират.
Не съм публикувал в сайта на ГНМ защото това е сайт, а не форум.

Тъй като насочвам хора към ГНМ, както и в случая с това дете, исках да има тук мнение по въпроса за взаимодействието на ТЕС с ГНМ, което да е лесно откриваемо, защото иначе се получава противоречие.
Аз казвам:
"Иди чети какво казва ГНМ, мисли по въпроса за възможни конфликти и полсе ела да ги изчистим с ТЕС!"

Те отиват, четат и виждат, че там където аз съм ги пратил, отричат ТЕС като терапевтичен подход.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

ГНМ я четох, дъвчих и изводът за мен е следния: полезна е за това да те насочи към връзката симптом - причина, но аз поне не видях и не разбрах никакъв начин да се отстрани причината, никакъв достъпен за мен, имам предвид. Та като краен резултат се получава нещо като чиста наука, без достъпно практическо приложение. ТЕС е пълната му противоположност - практика, носеща резултати, без да е подплатена нито с научни изследвания, нито с теория. Извадена само от резултатите. Нормално и полезно би било тези двете да си съдействат и да се допълват. Обективно е така, но субективно ...
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

ivangp написа: Аз казвам:
"Иди чети какво казва ГНМ, мисли по въпроса за възможни конфликти и полсе ела да ги изчистим с ТЕС!"

Те отиват, четат и виждат, че там където аз съм ги пратил, отричат ТЕС като терапевтичен подход.
Може би е най-добре да разсъждавате заедно, разглеждайки нещата в контекста на ГНМ.Хората и без това достатъчно трудно плуват във водите на тази материя,а тези съавтори в този сайт съвсем са подкопали онава за което говори Хамер.Изобщо пълен хаос :shock: .
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Иван:
Не знам кой е автора и от кой сайт цитират.
Ами питай!Имаш не само правото , но според мен и си и задължен-като един от най-успешните разпространители на ТЕС и като автор на сайт за ТЕС/тук не съм много удедена, че знам цялата истината, но поне досега така я схванах, ако бъркам поправи ме!/Но даже и да не е цялата истина,а 90%, пак не бива да се измъкваш-това си ти, и това е!
Иван:
Не съм публикувал в сайта на ГНМ защото това е сайт, а не форум.
Да , ама има връка за въпроси.Постави въпроса там!Не, не се изразих точно, по-скоро изрази мнението си там.Иначе то тук е ясно,добре е че го казваш, но повечето тук споделяме твоята гледна точка, нали затова се навъртаме тук!така поне аз го виждам.
Може би Марто е прав, не си струва да им обръщаш/ме внимание, изтесваш си възмущението, вземаш което ти върши работа и продължаваш...до другият подобен случай.

Тъй, сега да потвърдя за по-наблюдателните :wink: , че да състрадавам от позицията на потърпевша в случая, и аз имам подобен конфликт да решавам в практиката-те ми викат-черна си, ама аз си знам, че не съм,и да не съм изкрящо бяло-бе, не бе хора, не съм чак толкоз черна......и ммдаа,да, стигнах до там че успях поне да заява на глас това което вътрешно знам/хъм, точно с твоите техники от ТЕС и ПЕАТ/...а до какво ще доведе това-ще видим,но поне знам, че съм си го казала..после да няма не разбрали.

Иначе сам много за! -нали съм си по илюзорните утопии - и аз си мечтая за едно време в което всички ще си подадем ръце- и лекари и лечители и физиотерапевти и хомеопатия, и цветолечение, и рейки и прана и класическа медицина и енергийна медицина и радиестезия и магнитотерапия и...и квот се сетиш....и всички възможни техники и подходи да се допълват, не да се бият ...Би било прекрасно.Като в онази песен-"ако до всяко едно същество застане още едно..."
Весела Коледа!
Благодаря ти!И те обичам!!!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

В този форум има доста дискусии и информация за ГНМ,който не е чел и се интересува ето линк:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389321
Къде е и каква е истината всеки сам си избира за себе си!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://vselenata.hit.bg/Diskussionen.htm
Да го сложа и тук този линк отново.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да ви кажа последните новини по въпроса за връзката ГНМ-ТЕС.
Писах на авторите н БГ сайта:
Ето разменените имейли:
ivangp написа:Здравейте!
Казвам се Иван Петърнишки и както вероятно знаете се занимавам с ТЕС и я пропагандирам, като средство за лечение.
Смятам че откритията на ГНМ и ТЕС могат да си бъдат много полезни и взаимно да подпомагат лечебния процес на всеки.
В моя сайт има информация за ГНМ, която е само позитивна и често насочвам хора към вашия сайт.
Във вашия сайт обаче има негативно мнение за ТЕС, което е абсолютно неетично поднесено, без да се цитират източници и като се генерализира някакво мнение на един човек, взето незнайно откъде, като основна теза на ТЕС.
Тъй като съм поклонник на живия контакт и дискусията очи в очи бих желал да поговоря с вас лично и да си изясним позициите и евентуално как бихме могли да си сътрудничим в общата ни кауза.
Затова моля за телефон за връзка с вас.

Весела Коледа и Спорна Нова Година!
Отговор:
Здравейте, Иван!
Весела Коледа и щастлива Нова Година на вас и вашите близки!!!

Напълно разбирам мнението ви... В сайта ТЕС се споменава само на едно място -
в статията Терапевтични мерки в ГНМ терапията. Най-долу е посочен английският
вариант, от който е преведена. Аз лично няма как да знам откъде са взети
цитатите в оригинала, когато те не са посочени. Авторът на тази статия е
Каролин Марколин, която практикува ГНМ в Канада.
Какво всъщност е нашият сайт: аз в продължение на
две години превеждах статиите от сайта на Марколин и периодично ги публикувах
в темата за ГНМ в Бг Мамма. Впоследствие се появи един доброволец, който
направи сайт и качихме материалите там. Поради проблеми със сървъра, аз
направих собствен блок в Гугъл и преместих всичко там. Целта на сайта е преди
всичко хората да разберат, че има и Германска медицина на този свят. Сайтът не
отразява личното ми мнение за други техники или терапии. Ако имате възражения,
може да се обърнете към автора на статията - в случая Каролин Марколин. Аз не
поддържам връзка с нея. Имам единствено разрешението й да превеждам и да
публикувам нейните статии.

Ако държите на личен контакт, нямам против. Но моята функция и роля в ГНМ
България е само преводаческа. Обикновено се консултирам с Кристиян, който
мисля, че познавате задочно от Бг Мамма.
От друга страна, не съм запозната с ТЕС и не мога да изразя лично мнение за
връзките ГНМ - ТЕС...

Ако искате, може да ми пишете и на личния ми имейл......

Поздрави,
Eкипът на GNM-bg.com
ivangp написа:Благодаря Ви, за отговора на запитването ми!
Ще се опитам да установя връзка с г-жа Марколин.

Токущо посетих канадския сайт, към който има връзка в края на вашата страница. Текстът относно ТЕС в момент е различен от публикувания във вашия сайт.

Цитирам:
EFT or Emotional Freedom Techniques is a method that apparently relieves emotional stress by tapping on certain meridians with the fingertips. EFT community website “Re: Help to control re-growth of benign brain tumor” is an example of how German New Medicine®, including GNM-Therapy, can become distorted as a result of a misinterpretation of Dr. Hamer’s findings.


Превод:
ТЕС или Техника за Емоционална Свобода е метод, който явно освобождава емоционалния стрес, чрез потупване на определени меридиани с върховете на пръстите на ръката. Следният Цитат от Интернет страница на ТЕС общество: "Отговор: Помощ в контролирането на възобновяване на растежа на злокачествен мозъчен тумор" е пример за това как ГНМ, включително ГНМ-Терапията, може да бъде изкривена в резултат на неправилна интерпретация на откритията на д-р Хамер.

Бих искал да ви обърна внимание, че този текст носи съвсем различно значение от публикувания в момента текст на вашия сайт.

Думата apparently, която съществуваше и в стария текст, не означава привидно, а явно / очевидно. Вярвам ще се съгласите, че има разлика в смисъла. Също така се питам защо ли са решили да махнат стария цитат от неизвестен сайт и да го заместят с новия, пак неизвестно от кой сайт.

Както и да е. Гарантирам за точността на превода и искам да ви помоля да заместите стария текст с новия.

Междувременно аз ще направя опит да се свържа и с г-жа Марколин.

Благодаря предварително!

Свършили сте страхотна работа с публикуването на информацията за ГНМ. За което имате моите искрени адмирации.
Писах и на г-жа Марколин. Чакам отговор от нея.
Последно промяна от ivangp на 29 Яну 2012 16:59, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Йес! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Получих отговор и от канадска страна. Не елично от г-жа Марколин, а то неин сътрудник, г-н Буше, който е натуропат, ако не се лъжа какво означава на английски N.D. след името му.

Накратко - на моя имейл, кото по същество повтаря изпратения до Г-жа Парушева, той отговори:
"Г-н Петърнишки, прочетохме внимателно писмото ви и сме съгласни, че трябваше да включим връзка към сайта, от който цитираме. Това вече е направено.

Относно твърдението Ви, че ТЕС може да ускори разрешването на психо емоционалния конфликт, който е в основата на всяка блест, ни е смятаме, че поради фактът, че тъй наречените "болести" в голямата си част са всъщност симптоми на лечебен процес след разрешени вече конфликти, ускоряването на разрешаването на конфликта е безмислено.

Ако говорим за другата част - симптомите във фазата на активен конфликт - "ускоряването на разрешаването на конфликта" може да доведе до симптоми на остра лечебна криза с потенциално сериозни усложнения, особено по време на Епилептоидната Криза. Всъщност при някои Специални Биологични Програми ("болести") засягащи жзнено важни органи като сърцето и белите дробове например, според д-р Хамер е изключително важно да не се разрешава психо-емоционалния конфликт, за да се избегне потенциално фатална Епилептоидна Криза. Смятам, че казах достатъчно.

Вие също написахте: "Не искам да поставям под съмнение личното ви мнение, но ако текста в сайта ви остане същия, нямам друга възможност."
Искаме да изясним, че на сайта си не изразяваме лично мнение, а цялото съдържание е изложено в духа на откритията на д-р Хамер.

С най-добри пожелания
Юрген Буше "


Моят отговор бе:
Драги г-н Буше, благодаря ви за бързият и детайлен отговор!
Поради това, че трябваше да попълня определена форма при първия си имейл и незнаех колко символа са ми позволени аз не се изразих съвсем ясно.
Нека обясня!

1.Когато говоря за ускоряване на разрешението на психо-емоционален конфликт имам предвид, че това може да бъде направено в случаите на рецидивиращ, хроничен такъв.
Цитат от вашия сайт:
Когато осъзнаем, че строго специфични симптоми, включително и някои видове рак, са типични за активната фаза, то тогава ние имаме пълен контрол над ситуацията. В състояние сме бързо да превъзмогнем всяка паника или страх и следователно, да предотвратим нови конфликтни шокове и нови симптоми, включително и нови тумори. Освободени от страха, можем напълно да се концентрираме върху разрешаването на конфликта.
Точно тук - в бързото овладяване на страха и паниката ТЕС може да бъде много полезна.

2. Също така въ фазата на активен конфликт човек ще изпитва нежелани симптоми, които също могат да доведат до фатален край, ако конфликта не бъде разрешен.

Цитат от вашия сайт:
Разбира се, няма готови отговори как да се разреши един конфликт. Това зависи единствено от индивидуалните обстоятелства.

Тъй като лечебните симптоми винаги са пропорционални на силата и продължителността на активната фаза, винаги трябва да се опитваме да разрешаваме конфликта възможно най-скоро.

ТЕС може да бъде използвана за разрешаване на конфликта веднага, без да се чака възможност за практическото му разрешаване (т.е. някакво ново събитие в живота на индивида, което разрешава конфликта).

Цитат:
Ако конфликтът не може да бъде разрешен в момента, по принуда или поради емоционалната му интензивност, омаловажаването му е най-важната стъпка. Силна конфликтна активност, която продължава дълго време изчерпва енергията на организма до степен, че той започва да линее и индивидът умира от какхексия. Като се намали силата на конфликта, например чрез намиране на частично решение, промяна на нагласата или разсейване, намаляват симптомите и размера на тумора. Затова омаловаженото конфликтно съдържание осигурява по-добри условия за навлизане в лечебната фаза.
Конфликтът съществува в ума на индивида, а ТЕС въздейства не само върху емоционалното му състояние, а и върху начинът по който той интерпретира събитието и важността, която му придава. (т.е. върху омаловажаването му и промяната в отношението на индивида към него)

3. Също така всяко събитие може да бъде интерпретирано по различен начин от различни хора. Начинът на интерпретация ще определи от каква болест ще се разболее всеки човек и дали ще се разболее изобщо или не. При редовна употреба ТЕС води до състояние на спокойствие, сигурност, високо самочувствие и приемане на това, което ни се случва в живота. Което от своя страна ще доведе до намаляване на заболяванията поради намаляване броя на психо-емоционалните конфликти.
ТЕС влияе на ума. И ако корените на всяко заболяване са в ума, както твърди д-р Хамер, ТЕС би могла да бъде използвана за намаляване броя на конфликтите, като промени отношението на индивида към случките в живота му и така да намали броя на заболяванията му.

4. Цитат:
Страхът причинява стрес, който е пагубен за лечението. Страхът лишава тялото от нужната му енергия. Паниката инициира нови конфликти и реакции в тялото, които затрудняват лечебния процес.
С ТЕС всяка негативна емоция, включително СТРАХ и ПАНИКА може да бъде намалена за няколко минути и дори напълно елиминирана.

5. Цитат:
Няма лекарство, няма и способ на света, които да могат да „изтрият” един конфликт. Разрешаването на конфликта е също така и процес на научаване и шанс за израстване. Вярата, че бихме могли да заобиколим тази възможност чрез лекарства или способи от всякакъв род, е заключена в парадигмата, която пренебрегва дълбокия духовен аспект на лечението.
С ТЕС променяме отношението на индивида към случката, която е породила конфликта. Не премахваме случката, тя е факт, който се е случил и нищо не може да бъде направено за него. Променяме само отношението към факта. Това помага на индивида да научи урока си от тази случка и да се развива по-бързо. Не му отнема поуката и шанса за личностна промяна. Напротив. Подпомага ги.

6. Аз осъзнавам опасностите от твърде бързото разрешаване на конфликта в определени случаи. Но това, че според ГНМ, ТЕС не трябва да бъде използвана в ОПРЕДЕЛЕНИ случаи не означава, че не трябва да бъде използвана НИКОГА.

7. Когато говорите за ТЕС във вашата интернет страница, ако не цитирате д-р Хамер или някого другиго, вие изразявате собственото си мнение. Както аз сега изразявам своето мнение. Аз не изразявам мнението на Гари Крейг (създателят на ТЕС) или на ТЕС общността като цяло, а моето собствено. Това е моето мнение. Вашето е изразено на вашата интернет страница. Същото се отнася и за мненията на Галка и Силвия Рос (хората цитирани на ГНМ сайта във връзка с ТЕС, няма нищо общо с Галка от този форум :)).
Личните мнения могат да бъдат правилни или грешни. Това, което ги определя като правилни или грешни е прктическото им приложение и личния жизнен опит.

В крайна сметка - докато не изядете едно кексче няма как да знаете дали е добро за вас или не.
Дори да е добро за вас, това не означава че ше е добро за всеки друг.
Обобщенията направени на база личен опит не са валидни.
На интернет страницата си сте използвали единичното мнение на даден човек за да дискредитирате една прекрасна техника.
Смятам това за неуместно и подвеждащо.

Докато не сте работили лично с много хора използвайки и ГНМ и ТЕС, нямате валидна база за подобни твърдения.
Аз лично съм използвал и двете.

Както казах и по-рано, всеки метод, техника, информация, идея може да бъде интерпретирана различно, да бъде изопачена и изкривена.

След всичко написано от мен може да решите да преразгледате мнението си за ТЕС, да научите повече за тази техника или да решите, че "знаете" по-добре от мен за какво става дума.

Почувствах нужда да напиша това, което написах и го направих.
Какво ще направите с информацията, която ви давам, зависи само от вас.

Аз дръзвам да се надявам, че ще преосмислите мнението си за ТЕС.

Откровено,
Иван
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Страхотно си го изразил.Може би трябваше да му споменеш и за ПЕАТ или за Доманчич.Признак на ниска интелигентност е да изказва човек мнение за нещо, което не е учил или изобщо не знае какво е.Аз също вярвам ,че след тези думи този човечец ще преосмисли разбиранията ,които го карат да гледа като с капаци :).Сигурен съм че това писмо ще отключи конфликт и ми е изключително интересно как ще разреши този конфликт г-н Буше.Чакам с нетърпение отговора :).
Поздрави
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ivangp:
Почувствах нужда да напиша това, което написах и го направих.
Какво ще направите с информацията, която ви давам, зависи само от вас.
Съгласна съм с всичко ,което си им писал, но това много ми харесва как си го написал.
Благодаря ти, Иван
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Публикувай отговор