ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

Вчера тесах, че може да не спре да боледува, че всеки момент може да ми вдигне пак 40 температура, да пие антибиотици и да лежим в болница. Тесах, че всичко, което правя може да не й помогне, че пак ще има неизвестност дали ще се оправи. По едно време започнах да се задушавам и не можех да продължа повече, стана ми лошо, гадеше ми се, изтръпнаха ми краката и спрях. Наложи се да се овладея насила, за да съм що-годе в кондиция. Потесах още малко и малко се поуспокоих, примирих се, че може да се случат горните гадости. Тесах, че се вкопчвам много в резултатите от техниките, правя нещо и съм в напрегнато очакване и страх дали ще помогне.
Успях да й направя ЛК, КС и Рейки (с разстояние между тях) в долу-горе спокойно състояние. През нощта беше по-зле. Не можа изобщо да спи от запушения си нос. Към 5 сутринта вече не знаех какво да правя. Много ми се спеше и не можех да се съсредоточа за КС. Реших да направя Доманчич за хрема (греене и въртене). Не съм сигурна дали правилно въртях от двете страни на носа с двете длани, защото само ми го показаха. Носът се поотпуши и спа два часа.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от ivangp »

Да приемеш, че може да не се получи нещо никога, не означава автоматично, че даденото нещо със сигурност никога няма да се получи.
Според мен проблемът е в теб и там трябва да го търсиш, а не извън себе си. Т.е. да не слагаш акцента върху дадена техника или даден човек извън себе си, а върху това, което се случва вътре в теб. Когато промениш себе си и външната реалност ще се промени за теб.

Затова и е добре да адресираш собствените си негативни емоции, а не проблемите на детето.
И то негативни емоции във всяко отношение - професия, работа, финанси, отношения със семейство (баща, майка, братя, сестри, съпруг и т.н.), здраве, енергия, жилище, град, държава, политици, шеф и т.н.
А не само относно проблемите на детето ти.
Работата върху проблемите на детето ти може да е форма на ПО и самосъботаж - удобно извинение да не работиш върху себе си.

А ето и едно стихче, на което попаднах, уж случайно днес.
Писал съм го отдавна, но сега го открих търсейки нещо друго.

Приветствай трудностите по пътя към това, което желаеш.
Направиш ли го, един ден навярно ще осъзнаеш.
Че не целта, а пътят е това, от което се нуждаеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

Вчера тесах пак, че може да не се оправи. Стигнах до извода, че решавам да правя най-доброто, а да става каквото ще.
Преди да се разболее сега сънувах баба ми, която преди да умре често казваше: Каквото дойде. В смисъл, че каквото и да се случи, да го приемем и да действаме по него. Много й се ядосвах навремето, защото за мен да приемеш с лекота каквото дойде, означава да похвалиш живота за гадостите, които ти сервира. В съня си повтарях каквото дойде и й казвах, че много съжалявам, че не съм я разбирала. Тесах, че приемам живота такъв, какъвто е, без да се опитвам да го контролирам и вчера бях ок. Днес след като измерих температурата, пак ме връхлятаха негодувание, отчаяние, несправедливост и омраза към тоя скапан живот.

Вчера стигнах до извода, че боледуванията на детето ме ограничават. Възприемам се като жертва, затворена вкъщи и чакаща боледуванията да свършат един път завинаги и тогава да започна да живея. Заради тях отлагам много неща, заради тях не мога да я оставям на друг, не мога да излизам, да планирам. А планирането ми дава сигурност, ред, структура, спокойствие.

Другото, което ми изкочи, че като е болна, трябва да стоя нон-стоп до нея. Иначе ще бъда наказана, защото съм немърлива, нехайна, не правя всичко възможно. Малко след това прочетох в нета на място, където никога не влизам, че православието отричало хомеопатията, защото е енергийна медицина и ползвайки я продаваш душата си и ще бъдеш наказан. Това разбира се ми се стори голяма глупост, но някакси направих връзка с горното и ми изкочи, че смятам, че и аз очаквам наказание от живота, ако не правя нещата правилно.

По въпроса за важността на пътя ми мина през ум, че ако нямах дете, никога нямаше да ми се наложи да минавам през тези неща. Щях да си живея егоистично, неосъзнато (не че сега съм много осъзната, но да речем една идея повече) и щастливо.
Започнах да тесам това. Тесах, че ми е писнало от страдание, че не искам да се променям. Искам да си живея спокойно, повърхностно и лесно. Запитах се защо не искам да се променям.
Излезе ми, че пътят е осеян със страдания, а не искам да страдам. Трудна е промяната.
Второто, че ако се променя от интроверт, ще стана екстроверт и трябва да разкривам повече от себе си пред хората. Малко след това ми изникна картина на собствения ми образ-уродлив и гаден, което за мен означаваше, че вътрешната ми същност е такава и не трябва да се показва навън.
Третото беше, че ме мързи да работя за промяната. Искам в свободното си време да се занимавам с четене на книжки и др. неща, тоест консуматорство. Винаги когато даден проблем наболи, започвам да работя по него интензивно и в момента, в който емоциите отшумят, главата ми се изпразва. Не знам какво да тесам, домързява ме, защото нищо не ме ръчка, имам някакъв възстановен комфорт и зарязвам Тесането. Така остават неизчистени неща.

Сетих се и за една мечта да си имаме къща в гората, до някое село. Изведнъж осъзнах, че всъщност мечтая за такава къща, защото искам да избягам там, да не виждам хората, които ме натоварват с очакванията си към мен, да избягам от болестите.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от ivangp »

Я че хубави осъзнавания и теми за ТЕСане :D
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

Леле, влязох в някакъв ужасен ПО. Откакто писах последно се опитвам да тесам и просто не ми се получава. Главата ми все едно е празна, никакви емоции, механично вяло тесане, отлагам. Тесах ги тези неща и пак нищо.
Вчера с триста зора реших да тесам по отделно емоциите си като е болна: Излязоха ми, че изпитвам безпомощност, че няма кой да ни помогне (случвало се е); несигурност за бъдещето (дали ще се оправи или ще се усложни); страх от всичко това, както и от това дали ще издържа на изтощението и безсънието (случи се един път почти да не мога); отчаяние и безпомощност, че няма с кой близък да се посъветвам как да постъпя за лечението--> От това последното ми хрумна, че не е казано, че трябва да се съветвам с някой. Може и сама да решавам. Запитах се защо искам да се съветвам?--> от страх, че ще направя грешка и ще ме съдят след това-->в детството често се е случвало да ме мъмрят за грешки и да не са доволни от мен. Сетох се за конкретна случка и реших да я работя с ТЕСТ, но не можах да си намеря записките. От там дойде нов проблем. Искам да знам, че правя всичко правилно. А сега като не мога да ги намеря, трябва да го правя по спомени и едно към гьотере. Още една тема за тесане.
Започнах случката с ТЕСТ, но нищо не се получи, не ми вървяха емоциите, а знам, че преди съм ги изпитвала и сега просто не знам защо не мога да ги изкарам.

Иначе след първите дни тесане ми излезе херпес. Много често ми излизат. Този път обаче изобщо не се разви, не се появиха мехури. Сам започна да се прибира, без да съм го мазала с нищо.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от ivangp »

Проблемите ни винаги съществуват СЕГА, а не в миналото или бъдещето.
Когато нищо не ти излиза като емоция спрямо някакъв факт, в случая болестите на дъщеря ти, значи в момента нямаш проблем с тях. Но ако това, факта, че нямаш емоции спрямо нещо, които да ТЕСаш, те ужасява, то проблемът ти е ужасът (негативна емоция) и него трябва да ТЕСаш. Ако емоцията е друга, то нея трябва да ТЕСаш. Ако са няколко, ТЕСай ги всичките.

Иначе, както виждаш, стигаш до много добри прозрения.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

ivangp написа: Когато нищо не ти излиза като емоция спрямо някакъв факт, в случая болестите на дъщеря ти, значи в момента нямаш проблем с тях. .
Когато е здрава не ми излизат никакви емоции за тесане, но в момента, в който усетя и най-малкия признак, че се разболява (много преди да се е разболяла реално го усещам) и в мен се завръщат с пълна сила всички страхове, паники и т.н. Понякога ми излизат този ужасен страх само като чуя някакъв прохъркване, сопол, тоест често изпадам в ужас какво ще се случи.
Опитвам се да се освободя от тези страхове и да приема, че може да е все така болнава. Това е, което не ми се получава.
Докато е болна ги тесам, но усещам как страховете не намаляват заради тесането, а изцяло се влияят от това дали се подобрява или се влошава. Когато вече е много влошена, тогава не мога да тесам, защото нямам време.
Не знам дали се разбира. Затова искам да ги тесам по-дълъг период постоянно, но пък като оздравее, вече ги нямам като емоции.
Засега тесам страх от неизвестното и безпомощност.

Иначе продължавам да й правя ЛК. КС правя без намерение, само като тренинг за медитация. Не вярвам, че ще помогне. И това го тесах :) Много странно започвам да се клатя или да си въртя главата в полукръг по време на медитация с КС.
Правя й прокси за училището с фрази, че не може да се отпусне там, да бъде себе си, че е несигурна, че се чувства потисната, че не й се учи. Като че ли има мъничка промяна в нея.

Междувременно тесам и някакви мои неща, без да съставям декларация. Само потупвам по точките и си говоря каквото ми дойде. Искам да тесам нуждата да вися на компа дълго време. Като пристрастеност е и ме кара да отлагам да правя тес и другите неща. Засега нищо не се получава. Тесам с Въпреки че си губя времето в нета, аз ... и се освобождавам от нуждата да стоя на компа.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от ivangp »

Я опиши тук най-лошият сценарий за дъщеря ти.
Например - постоянно боледува и ....какво следва от това.......и какво следва от предходното..........и какво следва от предходното и т.н. Описвай го докато се изчерпаш.
Ето ти нещо полезно, което да правиш пред компа. С един изстрел целиш поне 2 заека.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

Здравей, Иван!
По празниците зарязах тесането :oops:
Хипохондрията за детето тръгва откакто беше на година и нещо. Тогава казаха, че има генетично заболяване, което води до инвалидна количка и до смърт. После го отхвърлиха, но проследяванията продължиха няколко години. Миналата година пък една лекарка се усъмни за друго генетично заболяване и пак огромна паника и страх. Тези белези, които забеляза може да са и у здрав човек. Няма как да разберем със сигурност. Засега казват, че всичко е наред, но притесненията ги има.
След диагнозата първия път всички изживяхме голям стрес, правихме консултации и може би покрай това детето за пръв път се разболя сериозно остро. Тръгнахме по болници. Тесала съм случките, които преживяхме тогава и интензивността им определено се намали. В един момент си мисля, че съм ги преживяла, но от време на време нещо ги отключва и пак ме връхлитат всички емоции от тогава. Ето сега ми се насълзяват очите, като го разказвам и се сетя какво беше.
Това ми са най-големите страхове. Единият дали има нещо генетично и другият за острите състояния- всяко разболяване веднага ме хвърля в ужас, че може да се повторят горните сценарии , а аз да не знам откъде да потърся помощ, да не знам какво му има и дали изобщо ще се оправи.
Последно промяна от lenti4ka на 08 Май 2014 09:55, променено общо 2 пъти.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от ivangp »

Разказвай случките докато ТЕСаш и го прави докато те не предизвикват никакви реакции в теб. Освен това напиши сценария за който писах по-горе.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

Май не разбрах какво трябва да опиша. Да напиша най-лошите ми страхове ли? Ами, те са тези, които съм описах по-горе (сега ги изтрих, но си ги имам на компа), да не би да се повторят, също и да получи някакво увреждане от всички тези болести.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от ivangp »

Ако погледнеш по-горните ми постове, там ясно пише какво да опишеш и как. Следвай това което съм написал и ще го направиш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

Здравей, Иване!

След като писах тук март в отчаянието си покрай болестите на детето, продължих да му правя Лечебния код и разни други неща. Впоследствие остана само ЛК, като с времето изменях утвържденията за проблемите, които виждах. Сега ми се струва, че нещата зациклиха. Лятото се стабилизира, но ще видим как ще е учебната година.
Едно от нещата, за които правя ЛК, са сливиците-за третата и другите две. Третата не знам как е, но поне тези месеци не е създавала проблеми. Притеснявам се, че дясната сливица е много по-голяма от лявата и изобщо не е мръднала на йота от ЛК. Последно се водеше трета степен и сега от застудяване на времето, а и тръгване на училище, започна повече да хърка ноощем или да диша през устата по гръб. Докато правех ТЕС за друго онзи ден, ме осени идеята, че може да има нещо като блокаж/конфликт и затова да не се повлиява. ТЪрсих в ГНМ, но има само за лимфни възли и не можах да напасна нищо. Някакви идеи на какво може да се дължи увеличаване повече на дясната сливица?
А и съвети приемам как да продължа?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от ivangp »

Направи прокси. Виж темата тук във форума. Вле в неговото тяло, представи си, че ти си той и усети блокажа или каквото там негативно ти излезе като емоция и физическо усещане го чисти. После си се върни в твоето тяло.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

Не съм писала тук от една година, но виждам, че форумът не е много активен. Явно всички са се излекували :)
Откриха ми полип в матката. От няколко дни започнах Предизвикателството.
Не знам дали помните, че преди няколко години бяха открили полип и на майка ми. Тогава й предложих да направи предизвикателството, но нямаше никакъв ефект.
Четох малко от темата на Мая за раничката, където е правила Предизвикателството. Тесала е и всякакви други неща. Така че описанието в темата за Предизвикателството, че се прави само то, не е много коректно.

Както и да е. Засега минавам по точките 9-10 пъти на ден. Нищо не изпитвам. Тесах го, но пак нищо.
Единственото, което ми излезе още в началото, беше, че изпитвам отвращение към полипа. Беше ми неприятно дори да казвам думата на глас. Представях си го като пипало, като гадно чудовище от рекламите за почистващи препарати за тоалетна. Също като нещо чуждо, позор, срамно, извън пътя. Опитах се да свържа заща ми излиза точно това, но не ми излезе нищо.
Премахнах отвращението си и сега се опитвам докато тесам, да си представям, че е малък израстък в матката, който изчезва, стопява се.

Другото, което тесам с променлив успех е, че ме е страх, че тес, хомеопатията и гладуването, с които съм се заела в момента, няма да помогнат и ще се наложи да ме оперират. От една страна ме е страх от операцията, от това, че ще изрежат нещо, но не се знае дали няма да се потисне и да излезе на друго ниво или да се появи отново в матката или другаде.

Страх ме е и от самото влизане в болница. По-скоро и е неприятно. Мразя лекарите. При предната цитонамазка попаднах на ужасен гинеколог, който тъкмо идваше от операция и коментираше каква дебела и разплута пациентка е имал. Представям си да съм там упоена и да ми правят тази манипулация :(

Също така ме е страх, че ако не успея да изчистя полипа с алтернативните методи, съвсем ще изгубя вяра в тях и във всичко, вярата, че изобщо съм способна да променя нещо в живота си. Досега за детето толкова много неща опитах, бях толкова упорита и не постигнах нищичко.
Публикувай отговор