КИСТА, МИОМА И ХАШИМОТО

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
koni_jina
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2010 22:03

Мнение от koni_jina »

Извинете ,не отговарям ,защото не се спирам в къщи тези дни!Благодаря на всички които откликнаха .
Да Маг ,на където и да се обърна -все "кирливи ризи и парцали ",които съм затиснала дълбоко или с тях съм запушила някакви пробойни и... въобще не ми се рови в тях-, а съм дръпнала нещо грешно ,а е потънала гемията !!Щом е в движение ,значи сме добре ,ама с тая гемия до нийде няма да стигна ,щото ...дървото взело да прогнива и ....вода до кила !!

Ето новия план :
1Тесам си мързела и дебелогьонието си .
-Само дето не ми е ясно колко време . Като няма усет ,трябва да има някаква приемлива бройка ,за да има за какво да се хвана .
За съжаление, не мога да разбера дали каквото и да тесам е достатъчно ,за да го оставя .
Тази седмица ще пипна отделни емоции както казвате . Ще видим кое как ще се получи .
Мая ,права си ,може и да не са тези причините за миомата и кистата . Аз формулирах по презумция - разделих ги ,подредих и всички емоции за които сте споменали и почнах .
Иване ,освен изброеното ,два дни с много патос си казвах моите декларации по 5 пъти и в движение си ги донагаждах. За усетливост мога да броя само вътрешното ми усещане за удоволствие като ги изричам ,което ту се засилваше ,ту се намаляваше в зависимост от това как сменях словореда .и на кое акцентирах Най ми е таман , когато казвам ,че прощавам .Едно е да знаеш теоритично ,че е важно да прощаваш , друго е да се напъваш да го правиш ,но ...ето и първия извод -ТЕС помага чувството за простителност да е по- голямо , а от там и чувство за облекчение !Странно е ,но е много приятно ,а съм в началото
Все още гадая и се опитам да налучкам точната причина ,за да не вадя кирливи ризи .Опитвам се да изхитрувам и да не стигаме до поголовно тесане , да мина по тънката лайсна . Абе ,и това ще се израсте ,знам си , но правя още едно предположение и то е най-вероятното -пак е свързано с това ,че не искам да позволя да си отиде нещо от живота ми , на безсилието да променя нещата които са тръгнали в нежелана от мен посока . Само дето не е мъж ,а партньор в работата . С мъжа съм 8 години ,с партньорката в работата 16 ,въпреки че нещата не са измерими ,разбира се . Ще тесам и старите си връзки ,но мислите ми някак не са така изпълнени с толкова емоции ,както това . В сайта на няколко пъти попадам на съвет да си зададем въпроса какво стресиращо събитие се е случило непосредствено преди влошената здравословна картина.
Параболоид , твоята намеса и споделяне на твоите тревоги ,които са ОТНОВО НЕЖЕЛАНИЕ ДА СЕ РАЗДЕЛИШ В ПО -ШИРОК АСПЕКТ ме наведе на мисълта за това и вероятно , причината е точно тая -благодаря ти !
Е , не се чудете , че се опитвам да налучкам точната причина ,за да си спестя тесане , когато на където и да погледна всичко е в трапища -личен живот ,работа , които могат да са обективни причини за проблема . Мисля ,че е нормално да искам да пътувам примерно само 2 часа от село ГОРНО НЕЗНАЙКОВО ,до с. ДОЛНО НЕЗНАИКОВО ВАРНЕНСКО ,без да се налага да заобикалям през Враца за по- накратко,нали ?!

:lol:
Много ,много благодаря за насоките ,препоръките и побутването .Сега остава само да получа мъъничко ПРАВИЛНА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ , защото инак съм толкова пристрастна при оценяване по скалата ,че явно нищо не доТЕСвам. Чака ме много работа ,но се надявама ,че с ваша помощ ,ще се получи
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Тези скали и измервания тотално съм ги игнорирала. :lol: Още в началото, като започнах да тесам, ми се струваше много трудно, да меря и оценявам по скала от 1 до 10, ниво на болка или емоция. Пънах се и точно като теб се чудех, като не мога да го оценя, как да определя в каква посока вървя и кога е достатъчно. И понеже не ми се получаваше, го зарязах. И ми е много добре! Водя се само по вътрешното си усещане за болка или удовлетворение. Като изчезват болестните симптоми, които съм искала да премахна, значи е добре. Като изчезва емоцията, която ми е пречела, значи е добре. Като ми е хубаво и леко след ТЕС, значи е добре. И изобщо не ме интересува дали е добре за 6-ца или за 5,50. Ако нещо искам да променя или подобря, тесам още. Ако не се получава - сменям декларации, НФ, техника. Мисля, че ТЕС е достатъчно гъвкава техника, за да може да търпи доста промени и приспособяване към всеки отделен човек и пак да запази ефективността си. Не се вторачвай в правила и догми! За теб е важно едно единствено нещо - да се променяш към вариант, при който се чувстваш по-добре. Така че - експериментирай. Разбирам, че търсиш краткия път и бързи резултати, но краткия път за някого, не винаги е твоят кратък път. И може да загубиш много повече време, а и да се обезсърчиш, ако следваш чуждия опит, а не се опиташ да намериш точно твоя възел от емоции.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

koni_jina, та толкова е лесно, просто следвай принципа- всяка спънка под ТСлата!
Все още гадая и се опитам да налучкам точната причина
Ето ти материал за тъкмо 2 декларации- в черно е сърцевината!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Carolina.deCampo
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Мар 2012 17:11

Мнение от Carolina.deCampo »

Здравейте,
от днес съм във форума още не съм прочела дори и половината от информацията, но искам да ви споделя, защо съм тук. Имам хашимото и поликистозни ячници в момента пия и за 2те хапчета и прахчета. Притесни ме факта, че за един месец показателите на TSH за хашимотото са ми се покачи ли с почти 2 единици, като пия същото количество милиграми. Искам да си приложа ТЕС, защото вярвам, че ще ми помогне и за двата проблема. Обаче, нямам никаква идея, как да си формулирам думите, правейки техниката. Ще съм Ви благодарна, ако някой ми сподели опит и мнение. Аз през това време ще продължавам да чета подред и да се уча. Благодаря ви!

:) :) :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Carolina.deCampo
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Мар 2012 17:11

Мнение от Carolina.deCampo »

Благодаря, захващам се!
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

ТЕСайииииии

Мнение от Angel_K »

Koni_jina,

Ако искаш това време дето пишеш тези дълги постове, вместо това прави ТЕС :idea:
И забрави по-малко ТЕС , забрави ВРЕМЕТО.
Имаш цялото време което ти трябва , но само от теб зависи дали ще го използваш за себе си :wink:
ТЕС няма срок при всеки е различно , ТЕС му е майката.
Но радващото е ,че колкото повече ТЕСаш проблемите намаляват , да не говорим ,че има ефекта на доминото :wink:
ТЕСай в леглото преди да заспиш , ТЕСай когато се събудиш , обикновено тогава има разни "мисли" .:idea:
Вземи си дебел тефтер ако искаш син, зелен нещо дето на теб ти харесва и си направи списък за ТЕСана ама пиши , ако почнеш да плачеш на даден ред или почустваш нещо докато пишеш и ТЕСаш с другата ръка:idea:
Абе ТЕСай и това е !
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Публикувай отговор