Прилагане на ТЕС към упражнанеия от логопед?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Razaelski
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Фев 2012 22:02

Прилагане на ТЕС към упражнанеия от логопед?

Мнение от Razaelski »

Здравейте! Дълги години не можех да казвам правилно Р. А искам да се науча защото искам да кандидатствам за актьор в НАТФИЗ. От 1 месец посещавам логопед, но напредъка ми е ужасно бавен а процеса ужасно мъчен. Преди една седмица попаднах на книгата Техника за Емоционална Свобода от Петърнишки и още не съм приложил ТЕСлата за проблемите си. Искаше ми се, чрез ТЕС за ускоря напредъка си в ученето на правилно изговаряне на Р и Л.

Въпроса ми към вас е да ми дадете съвет каква формулировка да си съставя при прилагане на ТЕС за моя логопедичен проблем. Добре ли е да почна със
"въпреки, че ми е трудно да изговарям правилно р аз приемам себе си" или "въпреки, че трудно напредвам в изговарянето на Р аз приемам себе си"

Предварително благодаря

П.П.
Мислех да приложа ТЕС за сценичната си треска, но реших да не вадя тигана преди да съм уловил рибата :roll:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здрасти Razaelski!
И двете, до колкото значат различни неща, пък и двете са проблем за теб, доколкото разбирам. Включи и П.П.-то си! :lol: Разбира се едно по едно и всяко до 0. :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Razaelski
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Фев 2012 22:02

Мнение от Razaelski »

Alisa написа:Здрасти Razaelski!
И двете, до колкото значат различни неща, пък и двете са проблем за теб, доколкото разбирам. Включи и П.П.-то си! :lol: Разбира се едно по едно и всяко до 0. :wink:
Благодаря за отвора. Просто исках да знам дали съм в правилната посока.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не си в правилната посока защото или не си чел, както пише в началото на този подфорум или не си разбрал, ако си чел. Препрочети.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Razaelski
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Фев 2012 22:02

Мнение от Razaelski »

ivangp написа:Не си в правилната посока защото или не си чел, както пише в началото на този подфорум или не си разбрал, ако си чел. Препрочети.
Не разбрах? Според правилата на форума нямам право да пускам такава тема? Не разбирам какво искате да ми кажете. Съжалявам


П.П.
До колкото разбрах това е трябвало да се напише във "въпроси и отговори" темата а не в отделна тема.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прочете ли важните теми в този подфорум преди да си публикуваш темата и въпросите?
Най-вече темата - Имам проблем откъде да го подхвана
Чете ли я преди да питаш или не?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Razaelski
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Фев 2012 22:02

Мнение от Razaelski »

Да прочетох темата. Пуснах тази защото не съм сигурен, че декларациите са правилни.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Именно, не са правилни. Т.е. не са оптимални.
Какво разбра като прочете темата. Прочети я поне още 2 пъти.
Последно промяна от ivangp на 01 Мар 2012 20:53, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Razaelski
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Фев 2012 22:02

Мнение от Razaelski »

ivangp написа:Именно, не са правилни. Т.е. не са оптимални.
Какво разбра като прочете темата. Прочети я поне още 2 пъти.
Ще я прочета още два пъти. Четох и книгата. Въпреки, че не ми е съвсем правилна декларацията днес на логопеда напреднах значително като взехме цели три срички с изречения вместо една както става обикновено.

Не съм казвал правилно Р 25 години и май проблема е по-скоро ментален отколкото физически. Ще се опитам да изследвам по-подробно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хубаво е че напредваш при логопеда. Ако си направиш оптимални декларации ще напредваш още по-бързо.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Razaelski
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Фев 2012 22:02

Мнение от Razaelski »

ivangp написа:Хубаво е че напредваш при логопеда. Ако си направиш оптимални декларации ще напредваш още по-бързо.
Нов напредък с ТЕС, но не по адрес на логопеда. Днес участвах в риалити радио роман на Радио София като разказвач. Обикновенно се притеснявам зверски преди такива мероприятия и не мога да спя. В самото радио по принцип не съм гафил, но винаги емоционалното ми състояние е било на ръба на нервен срив. Сърцето ми бие рязко, кръвта нахлува в мозъка и не мога да кажа и две думи. Този път всичко се промени в рамките на 5-6 теса.
Първо почнах със:
Въпреки, че ме е страх да не блокирам при неочакван въпрос
Въпреки, че ме е страх от провал
Въпреки, че се притеснявам, че предишен разказвач се е справил по-добре от мен
Въпреки, че се очаква много от мен
Въпреки, че не мога да се справя със темпоритъма на реалити романа (разполагаш с час а разказване)

Направих един бърз ТЕС в тоалетните в паузата и предишната нощ един, че не мога да спя от вълнение.

Резултатите...
Макар и да не съм сигурен откъде идва емоционалният ми проблем просто ТЕСвах за всичко, което ме смущава що се отнася до публика. Спах като бебе, нещо което не ми се е случвало никога дори когато ми предстои най-просто пътуване до село. В радиото наистина блокирах не един или два пъти, но... не изпитах грам страх, притеснение или типичното свиване в сплита от което се парализирам и не мога да кажа две думи после.

Иначе за момента все още се опитвам да намеря къде ми е проблема при ТЕСване за "Р"то. Май откриването на причините ще е доста труден процес. Никога не съм чувствал унижение или подигравки защото не мога да казвам Р, точно обратното казвали са ми, че е сладко. Но с неправилно Р не мога да кандидатствам за актьор. Така че, ще работя още над правилните заявления.

Поздрави!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Razaelski, мисля, че е време да хванеш цялата си тема и да я преместиш в РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ!
Иначе много добре се справяш и те поздравявам!
А сега огледай хубаво "сладкото си Р" и виж дали пък точно това не го задържа като проблем?! :wink:
Поработи и с това
откриването на причините ще е доста труден процес
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор