Замайване след ТЕС

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Хубави новини,за които се радвам и също,че ентусиазма ти е надделял пред отлагането.Давай сега в този дух да видиш какви чудеса ще започнат да се случват с теб от тук нататък.
А предполагам си наясно,че страхът какъвто и да е той и от където да изскочи е нужно да се изчиства?
Пробвай и със страх от неизвестното! :idea:
Напиши си и на един лист какво искаш да постигнеш в живота си и го прибери някъде.Аз откакто го направи всичко се промени коренно,а и този клип за Рецептата това с писането го видяхме пак да се препоръчва,явно не е напразно и дава резултати.Както и техниката на Инелия Бенц с двете листчета.
Аз си имам някакво обяснение за себе си защо се случва това,но по-важното е,че има резултати които са положителни,а не точно да се мъчим да обясняваме как става и защо.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Емоция, страхотен отчет! :D мед ми капна на душата ,честно!Много ти благодаря че сподели! :D А процедурата с "активир, активир, активир"-супер е!и аз имам подобна, ама това "активир" много повече ми допада!
Благодаря ти!И успех!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

:D :D :D

Решила съм да пробвам една много хубава техника - написвам си мечтания живот. Смущава ме, че си представям само себе си в този блян.

Снощи ми се случи нещо странно - ТЕСах си и зад фразите си водех диалог, негативен естествено. Нещо като два пласта - предният пласт е НФ, а вторият - този диалог. Съвсем отделно един от друг. Изкукуригвам, приятели, изкукуригвам :D
Последно промяна от Емоция на 23 Мар 2012 21:38, променено общо 1 път.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

:lol: Това изобщо не е белег за изкукуригване. Просто си тесала механично. Пробвай да пуснеш и трети и четвърти глас и...току виж ти се получило КС без наблюдение на точките :wink:
Според мен всичко ти върви съвсем добре. Ако визуализираш желаното докато тесаш, ще избегнеш появяването на този негативен диалог - поне при мен е така.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Емоция, усещанията ти са повече от естествени, продължавай по същия начин. Означават просто, че енергиите ти в тялото се движат.
С ТЕС отдавна не работя, но точките си следя из късо. Прави ми впечатление че колкото повече съм работила на компютър същия или предишния ден, толкова по-силни са усещанията впоследствие - главозамайване, моментен световъртеж, присветване пред очите... Обаче са много приятни и ми харесва да ги изпитвам, защото после се усеща едно освобождаване и лекота...
А от това имам повече полза отколкото от декларации и напомнящи фрази. Мда...

Затова и навремето се отказах от ТЕС – ами не мога да възприема идеята да се потупвам механично и да чакам резултат "на късмет" (защото не е сигурно дали ще настъпи), пък в същото време да нямам елементарен усет как се задвижва биоенергията през точките.
Карма = Психологичен обрат
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Затова и навремето се отказах от ТЕС – ами не мога да възприема идеята да се потупвам механично и да чакам резултат "на късмет" (защото не е сигурно дали ще настъпи), пък в същото време да нямам елементарен усет как се задвижва биоенергията през точките.
Essence,от скоро започнах интензивно да работя с ТЕС.Чудел съм за някои неща които са писали други хора тук,но явно е било защото съм отработвал частични проблеми за които съм видял,че мога да ползвам техниката и разбира се имах резултати.Мислех си,че няма върху какво друго да работя или не съм искал.А и може би пък съм си казал,че ТЕС може да не ми помогне за това.Каквато и да е причината,тя си е в мен.Сега с повече работа,желание да погледна себе си и какво се случва с мен,да следя мислите какви емоции и чувства предизвикват в мен и съответно къде и какви болки причиняват в тялото ми,аз започнах да се усещам и владея,да чистя наред негативното в мен.Ако аз мислех като теб,явно щях да си страдам от бездействието ми и това да се чудя как другите могат,а аз не.
В момента съм в един много добър мир в себе си и продължавам с голямо желание и успех да работя с ТЕС.И според мен идеята и липсата на усет си е твой проблем,а не на ТЕС! :wink:
Техниката е само инструмента който ние решаваме дали да използваме за да си помогнем,а не ТЕС да ни помогне.Според мен понякога това се бърка от самите нас и ни служи като оправдание.
Всеки така или иначе си намира своя начин как да се самолекува и възстановява,както в случая и ти.Ако пиша това към теб,е че понякога според мен,ние пропускаме една възможност поради факта,че или не я виждаме или не сме готови за нея все още или,че не ни е по вкуса и ни мързи.Няма универсално средство за лечение,има си индивидуално което всеки сам намира,ако слуша и гледа себе си.Аз лично стигнах до това заключение на този етап от практика и личен опит.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

гената написа: Техниката е само инструмента който ние решаваме дали да използваме за да си помогнем,а не ТЕС да ни помогне.
Изглежда съм много задръстена. Доскоро вярвах, че именно ТЕС ми помага (вълшебната пръчица). Абе помага ми всъщност, не мога да го отрека. Нямам преценка за себе си. Мога ли, не мога ли... Пак ми се завъртя главата (като прочетох заглавието само). :D
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Това е пост на Иван от темата Дъра Бъра:
trend написа:
Тук мисля че ако ТЕС помогне и излекува Стилиян, ще стане много използвана и популярна техника.
ТЕС не може да излекува Стилиян, нито който и да е друг.
Стилян евентуално би могъл да се излекува, изполвайки ТЕС.

Не пренасяй фокуса от човека към средството / инструмента / техниката.

Иначе ТЕС си е много използвана и популярна техника и може да мине и без Стилиян.
Бъдете малко по-наблюдателни! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Прав си, гена, ама аз много харесвам да вярвам във вълшебствата; като малка четях жадно приказки и май още не съм ги израснала. В крайна сметка за мен е лесно да вярвам, че ТЕС ме лекува, нали крайният резултат ми е важен. За себе си имам твърде лошо мнение и ако кажа, че аз се лекувам / си помагам нищо няма да стане.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Емоция,имаш ли проблеми със стомаха?Обърни внимание на това,че се мислиш за задръстена. :idea:
И защо имаш толкова ниска самооценка за себе си?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

гената написа: И защо имаш толкова ниска самооценка за себе си?
Ами мама все ми казваше, че от мене нищо няма да стане. И че са ме намерили в кофата за боклук. Мен много ме е яд на себе си, че цял живот не намерих сили да дам отпор, по-късно родителите ми остаряха и ми се струваше низко и недостойно да връщам стари филми. Виж, моите момичета не си поплюват и макар на моменти да ми се иска да ги плесна, скрито им се възхищавам.

Проблеми със стомаха се намирват - подуване, тежест, рядко киселини. Знаеш ли какво установих при едни стомашни болки наскоро - (аз съм луда :D) помислих си, че са много готини, защото ми показват, че енергиите ми се движат. И те взеха та отшумяха моментално.
Последно промяна от Емоция на 08 Юни 2012 15:46, променено общо 1 път.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Интересни и нестандартни методи за справяне с проблемите намираш.Позната ми е картинката с родителите.
Виж сега какво ще ти напиша за стомаха от книгата на Лиз Бурбо-Тялото ти казва:Обичай се!

Посланието което получаваш от своя стомах,е да престанеш да искаш да контролираш всичко,като се съпротивляваш на идеите на другите.Вместо да си мислиш,че ти си безсилен,понеже не можеш да промениш другите или някаква ситуация,осъзнай собствената си мощ да твориш живота си.Доверявай се повече на другите,точно както трябва да се доверяваш на стомаха си,че е способен да смели твоята храна.
Мисли от рода "това е несправедливо",или "не е честно",или "идиотско" и т.н.,които подхранваш,не са благотворни за теб.Те блокират развитието ти,както стомахът блокира смилането на твоята храна.Ставайки по търпим към другите,ще станеш по-търпим към храните,които поемаш.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

В книгата си Езика на симптомите Курт Тепервайн за световъртеж пише следното:
Който се чувства пренебрегнат от заобикалящата го среда,не получава достатъчно внимание и загубва вътрешното си равновесие,с помощта на световъртежа ще се погрижи за това "всичко да се върти около него".
Виенето на свят показва,че сме загубили външните си стабилни устои,опорните точки.При виене на свят имаме нужда от някого,който да ни хване за ръка и да ни води,който да се грижи за нас и ни дава опора.
Който страда често от световъртеж,трябва да се научи да разчита на себе си,да е по-малко зависим от околните,да черпи сам от себе си повече сигурност и самоувереност.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

гена, благодарности!!!
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Публикувай отговор