Чуване на гласове, Обсесивно-Компулсивно Р-во и Паник Атаки

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
dianapetrova
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Дек 2010 13:00

Re: Да подобрим зрението си с ТЕС

Мнение от dianapetrova »

Здравейте,

Не съм влизала във форума повече от година в хода на разрешаването на няколко изключително сериозни здравословни проблема касаещи сина ми - чуване на гласове, панически атаки и обсесивно-компулсивно разстройство. От това, което изчетох през годините в хода на търсенето, както повечето търсещи братя в този форум и от всички срещи със много и различни хора, включително и с Иван Петърнишки и след като се понаучих да слушам интоицията си - достигнах до следното, което ни доведе до стравянето с тези три, всеки поотделно почти неразрешим проблеми, а именно:
1. Пост, изповед и молитва. Ако вярата не е достатъчно силна, в хода на правенето на молитви, с постоянство в ежедневно правене на молитвите тя се засилва, някакси от самосебе си. Който има съмнения, във силата на вярата и молитвата нека прочете книгите на Христо Нанев за един от най-големите световни психотронни феномени, роден и живял в България Слава Севрюкова, която е човек завършил 4-то отделение, но призната за почетен член на няколко светолни академии. С прочетеното от казаното от нея - ще се изпарят всички съмнения към силата на молитвата и чисто интуитивно ще почувства истината.
2. ТЕС в оригинален вариант и в мои интерпретации за около месец и половина
3. Няколко уникални утвърждения от книгата на Флорънс Сковъл Шин – “Играта на живота и как да я играем”

Ако трябва да бъда точна - не бяхме особено дисциплинирани в ТЕСането и утвържденията, но молитвата от последната Коледа до сега с монго малко изключения - не съм прекъсвала, успоредно с изповедта и Коледния и Великденски пост.

Споделям това, защото извървяхме много дълъг път в лутане и много искам ако мога с нещо да бъда полезна на друхи "лутащи се". Не отричам Будизма, Хиндуизма и т.н. научих много и безценни неща и оттам. И призовавам основно към нещо, което всички знаем, но само напомням - да се набляга на слушане на собствената интуицията, пълна вяра, неотричане и ЛЮБОВ КЪМ ВСИЧКО, самовглъбяване и осмисляне на факта, че всичко, което ни се случва е основно знак, че трябва да променим нещо, а основно мисленето си.

С обич и благодарност към всички, които пишете тук, защото в определени моменти ми давахте сила и знание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да това е много полезен за споделяне опит! Споделяш причините, подхода, ...но какъв е резултатът?!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
dianapetrova
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Дек 2010 13:00

Мнение от dianapetrova »

Именно това беше основната цел да споделя нашият опит и подход - резултатът е невероятен, невероятен за цялото ни обкръжение, но трябва да кажа, че не и за мен. Аз съм типаж, който винаги вярва, че няма невъзможни неща и нито за миг през всичките почти пет години страдания и безброй неуспешни опити да се справим, аз нито за миг не допуснах - буквално нито за миг мисълта дори, че няма да намерим решение - то дойде. Затова напомням от нашия опит - абсолютната вяра, че няма невъзможни неща и непресстанното търсене винаги водят до най-доброто. Имаше много, много тежки моменти, в които, както казваше сина ми се чувствахме, не дори на колене, а буквално по корем, но както прочетох в един пост по-горе неизбежно стигнах и до Вярата в Бог, просто, защото само това не бях опитала и точно молитвите дадоха брилянтен резултат. Нещата са вече почти сто процента ОК. Имах много доказателства, че молитвите помагат, но с моя практичен ум дълго, много дълго отказвах да повярвам, и когато направих поста и започнах молитвите - чудото се случи. И споделям всичко това с единствената цел ако мога с нашия опит да бъда полезна в този форум, в който толкова много хора заедно с Иван помагат на други хора. И искам да кажа на всички, че вярата на всеки един от нас или не-вярата, не трябва да се асоциира с нито един самозабравил се свещенник или с който и да било "изгубил себе си човек" в църквата или извън нея. Многословна съм, затова в крайна сметка ще опитам да заключа с това, че "от опит глава не боли" и ако приемем, че както е писал по-горе в един пост някой, че отчаяните пристъпват към вярата, ще припомня, че отчаяна не съм била нито за миг, без да съм вярвала допреди няколко месеца и съм посягала към към всякакви абсурдни варианти с цел да помогна на детето си и вярата и молитвата не смятах и тогава и сега, че са един от тях, но просто съм съвременен "рационален" човек и смятах преди за занимание за отчаяни, но благодаря на Бог, че ми изпрати този тежък път да извървя, за да достигна до Него и толкова бързо ми даде доказателство, че Го има - буквално за месец ежедневна молитва.
Молете се в пост, правете ТЕС и не забравяйте утвържденията, като: Аз съм любов! - например по 50 пъти на ден, Обичам те, съжалявам, моля те прости ми, благодаря ти! - напр. по 21 пъти на ден, "Предавам грижата за ..../описвате проблема, който ви измъчва в дадения момента/ на Христос в мен и ставам свободен! - утвържденията могат и с в комбинация с ТЕС и без ако мястото не позволява или Ви уморяват потупванията. Важно е всичко обаче да се повтаря осъзнато. Ако някой се интересува от молитвите, които правих - ще му ги предоставя, а те са някои много познати, а други не толкова - такава за работа с кармата, Киприяновата в случай, че допускате вариант някой да е упражнил намеса от какъвто и де е енергиен характер, и още една молитва, която в случай, че сте посещавали екстрасенси, врачки и други, същата молитва е крайно необходима за да се освободите от тази намеса, която е крайно неблагоприятна. Вярвам силно, че ще бъда полезна с всичките тези подробности, с които ще отегча други. Желая безусловна Вяра, несъпротивление, а приемане, Надежда и Любов!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Диана, хубаво е че сте успели и че го споделяш, но все пак така и не се разбра какви са резултатите, т.е. какво бе положението на сина ти - симптомите на заболяването и какво стана с тях, как се чувства той сега, как мисли, какво му е поведението и т.н.
Освен това не разбирам защо избра да публикуваш тези резултати точно в тази тема, която е за зрение.
Би ли изяснила тези два въпроса, моля те!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dianapetrova
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Дек 2010 13:00

как се справихме ние

Мнение от dianapetrova »

Писах вече по-горе за симптомите - чуване на гласове, панически атаки и обсесивно-компулсивно разстройство. Състоянието на сина ми сега - неузнаваемо. Има много малко следи от трите неща, но вече според мен и цялото ни обкръжение трайно нещата са Ок. Чат-пат чува гласове, а не постоянно както през последните пет години, но не им обръща внимание, което преди беше невъзможно. Страха беше постоянен, само и единствено, когато спеше не се страхуваше панически. Ритуалите от ОКР-то също са незначителни, а преди цялото му ежедневие беше "един ритуал". След три години "затвор" вкъщи само с мен и баща си, сега излиза, възстановява контактите си, създава нови ... Мислех си, че не просто описах всичко подробно, а че чак съм безкрайно обстоятелствена?!?!?

Пиша тук в темата за зрението, защото влязох да чета за себе си, тъй като прогресивно закъсвам със зрението. На 48 съм и отскоро недовиждам сериозно. Попадайки в тази тема и в хода на четенето попаднах на коментара за това, че до Бог прибягват отчаяните и още други отрицания, които аз споделях, но така се случи, че бях опровергана от обстоятелствата, отново повтарям, без да съм се почувствала отчаяна мисля дори не за миг се обърнах към молитвите. С теб Иване се срещнахме и със сина ми на 4.01. и вероятно имаш впечатления и от двама ни.

И отново - споделих всички наши резултати единствено с идеята ако това може да се окаже полезно за някой участник или читател на форума, а всеки сам ще прецени дали въобще да обърне внимание на моите писания, но толкова години бяхме в омагьосания кръг, че разбирате, нали...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да, аз помня срещата ни и знам за какво става въпрос, но този форум не е за мен. Другите, които четат тук, не знаят. Оавен това не бе ясно какви са резултатите. Сега вече се изясни.

Колкото до коментарите за Бог, те не са негативни, а констативни.
Вие също сте стигнали до Бог защото сте били отчаяни. До ТЕС също се стига при отчаяние.

И накрая, за да бъдеш максимално полезна на четящите тук, можеш да опишеш подробно:
какви молитви сте казвали,
по колко пъти на ден,
в продължение на колко време сте ги казвали и
след колко дни сте започнали да забелязвате първите резултати.


А що се отнася до зрението ти - запитай се:
Какво не желая ( страхувам се) да виждам в живота си в пряк и преносен смисъл?
Запиши всички отговори, които ти дойдат наум, независимо колко нелогични може да ти се струват. ТЕСай ги поне месец!

Освен това се запитай:
Какви убеждения имам относно влошаването на зрението с възрастта и възможността за коригирането му?
Запиши ги! ТЕСай и тях поне месец!

3-то
ТЕСай ежедневно всички негативни емоции, които изникват!
Последно промяна от ivangp на 06 Юни 2012 17:55, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dianapetrova
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Дек 2010 13:00

Мнение от dianapetrova »

Не успявам редовно да влизам във форума поради ангажименти, но сега ще споделя точно моя дълго търсен и трупан опит и познание, с идеята, че ще съм полезна, на когото му е необходимо и почувства, че иска да го сподели. Тук само искам да добавя нещо много важно, до което достигнах след много дълго и упорито търсене за причината, поради която ми/ни се случват нещата и категорично зная, че е за да променим мисленето си и "посоката на движение".

Още веднъж повтарям какво точно доведе до нашето изцеление, както на сина ми, така също и моето и на баща му, а и на доста хора от нашето обкръжение, които по някакъв начин бяха ангажирани в "търсенето" на решение на тези няколко почти неразрешими здравословни проблема при моя син:

1. Първо всички ние, макар бавно и постепенно и къде осъзнато, къде не - променихме мисленето си по начин, който е почти неузнаваем.

2. Започнахме с ТЕС, с молитвите и повтаряне на утвърждения едновременно.

ТЕС правехме в продължение на месец - месец и половина - веднъж или два пъти на ден по около 40, а понякога и до 60 минути, а не както е по указанията, защото просто по правилата ни затрудняваше.

В началото на м. декември 2011 г. започнах ежедневни молитви успоредно с ТЕС започнах и повтарянето на утвържденията еднократно всеки ден. ТЕС и утвържденията правехме заедно със сина ми, а молитвите основно аз. Със сина ми заедно правехме еднократно на ден серия ТЕС, утвърждения и само една от молитвите - т. нар. "Работа с кармата" /Тук ще поясня накратко какво ще рече "Работа с кармата" в една православна молитва. Знаем, че всеки повярвал в разпъването на Исус на Голгота се освобождава от кармичната обремененост. Всеки грамотен християнин, след като прочете молитвата ще разбере как, какво и защо е така в случая. Не се наемам да влизам в дебати по въпроса, защото всички тук знаем поне едно нещо със сигурност - всеки си достига до каквото трябва абсолютно сам и когато е готов/.

Освен т. нар. молитва "Работа с кармата", казвам ежеднивно "Киприяновата молитва" - същата казвам след като достигнах до заключението, че вместо да се ходи по ходжи и други подобни, в случаите, когато допускаме, че някой може да ни е отправил някой недоброжелателен, вреден и нечист енергиен "поздрав", неща, в които аз лично не се съмнявам, че съществуват, /а всеки друг сам за себе си ще реши това в какво да вярва или не/ - та "Киприяновата молитва" казвам с тази цел да изчиствам допълнително нещата, които евентуално ТЕС не би могла да изчисти изцяло, конкретно в тази посока.

Третата молитва която казвам е без заглавие, но това е молитва за опрощение към всичко и към всички. Уникална е. Прошката е най-силно заложена в християноството и не случайно Прошка и Карма са несъвместими понятия - също всики сам за себе си ще реши да пиреме или отхвърли като тълкуване.

Ще спра до тук с поясненията на молитвите с идеята, че всеки сам ще ПОЧУВСТВА кое е НЕГОВОТО НЕЩО КЕТО ЩЕ ПРИЕМЕ и ще ги изпратя прикачени на Иван на имейла, защото ги нямам в Word, а той ще ги изпрати на когото са му необходими. Ще допълня само, че всяка молитва завършва с БЛАГОДАРНОСТ - отправяме благодарност ако изпитваме такава за всяко нещо, за което се чувстваме благодарни на Бог Отец, , за това, което сме почувствали, че просто ни е от НЕГО с или без особени наши заслуги.

А ИНАЧЕ ТЕЗАТА НА ИВАН, Т. НАР. 3та фаза - Осъзнаваш, че поради ограничената информация с която разполагаш и поради интерпретирането й чрез сетивата си, които също са ограничени, това което си мислил за реалност е всъщност само една илюзия, която сам си създаваш.
Осъзнаваш, че извън тази илюзия има много друга информация и неизвестни на теб причини за нещата, които ти се случват и възможности за интерпретацията им в глобален план.
И тогава започваш да приемаш напълно и безрезервно.
Не за да промениш нещата или да се избавиш от тях.
А за да бъдеш в мир със себе си.
И имено тогава се решават всички конфликти и спират вътрешните противоречия и войни.
И тогава изчезват всичките ти проблеми, не защото си премахнал причините за тях, а защото ти си променил отношението си към тях. - СПОДЕЛЯМ БЕЗРЕЗЕРВНО! ДОБАВЯМ ТОВА, ЗАЩОТО ТОВА Е ТО НЕЩОТО, ДО КОЕТО АКО ДОСТИГНЕМ - НЕСЪМНЕНО ЩЕ УТИХНАТ ВСИЧКИ ВЪПРОСИ И ВЪПРОСИТЕЛНИ И ВЕРОЯТНО ЩЕ ОСТАВИМ БОГ НА МИРА.

Желая късмет на всички и силна Вяра!
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Ауу искаме да ги публикувате молитвите.Радвам се,че нещата са добре при вас :)
Публикувай отговор