Указания за първи стъпки в прилагането на ТЕС/ хроничен цист

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
elisaveta
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Авг 2012 02:48

Указания за първи стъпки в прилагането на ТЕС/ хроничен цист

Мнение от elisaveta »

здравейте,

смятам да се захвана с практикуването на ТЕС. основният проблем е хроничен цистит, който се обостря и дори вече повече от месец се боря и с остър пиелонефрит, който е следствие от усложнение на цистита. в книгата прочетох как се прилага ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО за хронични проблеми, но тъй като осъзнавам, че това заболяване е предизвикано или повлияно от определени емоционални проблеми, се чудя от къде да започна. защото, както Иван описва, за да елиминираме даден проблем, трябва да атакуваме с ТЕС всичките му аспекти, и физически, и емоционални. мога ли да правя 10-те серии на ден за хроничния цистит (физическия аспект) и паралелно с това по друго време на деня да прилагам ТЕС за емоционалните проблеми, като довелите до този здравословен пробле такива смятам, че са повече от 1, и ако тази комбинация е възможна, то тогава по какъв ред да започна да работя върху емоционалните проблеми? ако не съм на прав път, моля посъветвайте ме как да започна и как да процедирам. също така, когато си изработя ДЕКЛАРАЦИЯ за физическия проблем (почти съм сигурна какво ще представлява), трябва ли да споменавам това заболяване само как ме кара да се чувствам физически (наличие на болка в определени области на тялото и т.н.) или трябва в същата ДЕКЛАРАЦИЯ да споменавам и как заболяването ме кара да се чувствам емоционално (натъжава ме, обезпокоява ме ,изнервя ме, караме да се чувствам безпомощна и т.н.)?
искам да спомена, че последното обостряне на болестта ми и въпросният пиелонефрит, който се разви, са следствие от употребата на едно хомеопатично лекарство, което не ми помигна, а ми навреди и което ми предписа една уж много добра хомеопатична лекарка. споменавам това, защото хомеопатията и нейното действие са силно обвързани с емоционалното състояние на човека и тъй като ТЕС също е мотод, който е базиран на емоциите и енергията на индивида, дали в моя случай е подходящо да прилагам тази техника?
благодаря предварително за оказаното съдействие
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

според мен започни с това, което е най-силно в моента - болка, емоция-което доминира.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В декларациите ти е добре да има 2 неща - емоция и физиюеско усещане. Диагнозата не е нужно да се използва, макар, че е възможно.
ТЕСай колкото можеш повече и по-често всеки ден.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
elisaveta
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Авг 2012 02:48

Мнение от elisaveta »

Благодаря за съветите :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здравей elisaveta, на основните ти въпроси е отговорено, на мен ми се иска да ти кажа нещо за хомеопатията. Разбира се възможно е хомеопатът да не е подбрал уместния за момента препарат, но не знам дали знаеш, че когато лекарството е правилното, може да се получи т.н. лечебна криза с изостряне на симптомите и чак след това очакваното подобрение!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
elisaveta
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Авг 2012 02:48

Мнение от elisaveta »

здравей Алиса,

благодаря за коментара. знам за лечебната криза, дори и самият хомеопат, когато ми изписваше лекарството ме уведоми за нея и какво би трябвало да очаквам като реакции. въпросът е в това, че нещата започнаха като една нормална лечебна криза и лекарката ми каза, че би трябвало тя да отшуми до 3-4 дни, но реално продължи повече от 10 дни и когато най-накрая отидох на лекар, практикуващ традиционна медицина, се оказа, че състоянието ми е критично и незабавно ме приеха в болница, като до този момент бях страдала от цистит, който се обостряше от време на време, а вследствие на хомеопатичното лекарство инфекцията засегна и бъбреците ми, и то в много остра форма. 99% от източниците, които съм чела за химеопатия, независимо дали на хартиен носител или онлайн, твърдят, че хомеопатията е безвредна и ако не ти помогне, то поне няма да ти навреди, но само на едно място се казва, че ако симптомите се "преместят" от орган с по-маловажна функция къд друг орган с по-важна и отговорна функция, то хомеопатичното лекарство ти е навредило. както в моя случай се "преместиха" от пикочния мехур към бъбреците. въпросната хомеопатична лекарка, която ме "лекуваше" се отнесе доста безотговорно. навсякъде се казва, че хомеопатът трябва да следи състоянието на своя пациент. а и все пак хомеопатите донякъде изпълняват ролята на психолози. когато се обадих на тази жена да я попитам какво да правя при положение, че състоянието ми така се влошава, тя демонстрира държание от типа на "какво ме занимаваш, това не ме интересува, нали съм ти казала какво да пиеш".

надявам се, това да го прочетат доста хора и да имат предвид този случай, когато се доверяват на "лекари" и "медикаменти".
elisaveta
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Авг 2012 02:48

Мнение от elisaveta »

много се радвам, че се запознах с метода ТЕС и, че попаднах на този форум. досега винаги съм била "отхвърляна" от тези, които се занимаваха с моето излекуване. хомеопатът, както вече казах, лекарите, практикуващи традиционна медицина- навсякъде отношението беше "пий си там лекарствата и много не разпитвай какво ти е и що ти е, не искаме да ти слушаме оплакванията". нали все пак човек за това ходи на лекар!!!

вчера беше първият ден, в който ТЕСвах, но поради многото ми ангажименти този усщях да приложа техниката само 2 пъти. след 2-рия път ефектът беше невероятен. изведнъж забрави за всички тревоги и притеснения, почувствах се излкючително щастлива и спокойна, оптимистична и уверена в успеха на това и всички останали мои начинания. почувствах как енергията тече в тялото ми и особено в ръцете ми, между лактите и върховете на пръстите, сякаш течеше във вените ми. почувствах как мисълта ми не е затворена в рамките на черепа ми, а може да изпълни цялата стая и дори цялата вселена. почувствах как "вратата", която дели съзнанието ми от подсъзнанието ми се "отвори". почувствах силна топлина в областта на пикочния мехур и дори отвътре на уретрата почувствах това затопляне. понякога посещавам един човек, който практикува рейки, където ефектът е сходен и енергията те лекува като чувстваш затопляне в областта на болния орган, но при ТЕС ефектът е десетки пъти по-силен отколкото при рейки. това обяснение е прекалено постно за да може да опише тази енерги, която почувствах, защото това не може да се опише с думи. днес повреме на едно от ТЕСванията ми започнах да се смея и плача едновременно (да плача от щастие) неудържимо. просто не можах да спра, без да има никакво събитие или мисъл, които да предизвикат смеха и плача, сякаш идваше отвътре. вчера баща ми ми каза: "най-добрият лекар си ти самият" и мисля, че е много прав :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Няма да адвокатствам на хомеопата, но отношението, което твърдиш, че е имал е грозно!
От последното написано ми идва въпрос- ти да не би да имаш много силна енергия, която понеже не канализираш ти вреди?
Защо не опиташ просто с насочване на мисъл и внимание да освобождаваш излишната си енергия или да я пренасочваш там, където има недостатък от нея? Иначе казано, защо не опиташ да се самобалансираш енергийно, просто с намерението да е така?
:)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не поправяй нещо, което работи!
В случая продължавай да ТЕСаш здраво!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
elisaveta
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Авг 2012 02:48

Мнение от elisaveta »

много съм развълнувана да споделя какво преживях днес!!! последното ми ТЕСане беше на път за вкъщи. ходейки си ТЕСах. попринцип вървенето пеша ми действа много добре, успокоява ме и ми помага да се самосъзерцавам. декларацията ми е изградена от споменаване на физическите симптоми и емоциите ми, директно породени от физическите болежки, но постепенно започнах да усещам как споменавам физическите симптоми с неохота, а само емоционалните такива, които от самосебе си започнаха да идват и да ме карат да ги изричам. първоначално бяха емоциите около заболяването, после емоции, свързани с други неща от живота ми, също скорошни. и така хронологията на емоциите все повече регресираше. ТО само ме водеше. вече не беше нужно да изговарям с думи имената на различните емоции, защото много от тях бяха такива, които нямат имена от езиковата система, а съществуват са в моя вътрешен свят. също така изричането вече не беше необходимо и поради това, че комуникацията, която имах със себе си беше толкова силна и реална, че вербалното бледнееше пред нея. сякаш подсъзнанието ми говореше. това връщане назад в емоциите продължи до ранното ми детство, раждането ми, бременността на майка ми, живота на родителите ми преди аз да се родя. почувствах, че тялото не може и не знае нищо, че то е като една шушулка, а само духът може всичко и има силата да управлява цялата материя. след като приключих с ТЕСането говорих с човека, който беше с мен и тогава имах чувството, че говори подсъзнанието ми. беше невероятно!!!
elisaveta
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Авг 2012 02:48

Мнение от elisaveta »

от много време смятам, че имам силна енергия. преди няколко години прочетох една от книгите на Джон Кехоу и си казах, че ще пробвам дали силата на мисълта работо при мен и наистина заработи с пълна сила. доскоро всеки мой ден протичаше като всяко нещо, което си помислех, че искам да се случи, се случваше и при това, точно по начина по който съм си го представяла и съм искала да стане. наистина е невероятно. случвало ми се е многократно да си кажа за даден човек, че ще ми се обади в точно определен ден, час и минута и той всеки път го е правел като по часовник. но нещата последните месеци се обърнаха. една моя много близка роднина почина и вследствие се настроих негативно към нещата и ми се случиха точно тези лоши неща, които си помислих, че ще се случат. сега се опитвам да накарам силата си пак да заработи в моя полза, но е много трудно.

преди време живях в САЩ и там ми беше доста стресиращо предимно заради работата, на която бях и започнах да вдигам кръвно, не взимах никакви медикаменти за кръвното, но през цялото време си мислех, колко искам и аз да имам ниско кръвно като някои хора. сега имам не нормално, а ниско кръвно, вследствие на това, че само съм си мислила, че искам да е такова. цял живот съм имала главоболие и когато овладях силата на мисълта реших да я пробвам и за главоболието. всеки започнах без да взимам хапче само да си мисля как искам да ми мине главата и всеки път ставаше, но се оказа, че така съм си излекувала главоболието и в перспектива. сега ме боли главата веднъж да 3 месеца и то леко.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Прекрасно!
В такъв случай си помисли, че от:
...но нещата последните месеци се обърнаха. една моя много близка роднина почина и вследствие се настроих негативно към нещата и ми се случиха точно тези лоши неща, които си помислих, че ще се случат. сега се опитвам да накарам силата си пак да заработи в моя полза, но е много трудно.

може да стане туй:
-дойде моментът да се освободя от негативната си настройка
И
-би могло и да може, при това и не толкова трудно, както си мислех до сега!
А ,
И
- моята силна енергия на мисълта, прави най-доброто за мен, без да вреди на никой и нищо, включително и на мен!
Разчепкай този случай, който даваш, като повратен и работата в Щатите.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
elisaveta
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Авг 2012 02:48

Мнение от elisaveta »

благодаря за съвета. това е наистина много добра идея за ДЕКЛАРАЦИЯ. ще я приложа.

винаги, когато съм печелила най-големите неща в живота си е било точно след период, в който съм била загубила всичко. така че, "нощта е най-тъмна преди изгрева"

филмът "the secret" започва с думите: "не предполагах, че от най-голямото ми отчаяние ще се роди най-големият дар" :D

сърдечни поздрави,

Ели
elisaveta
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Авг 2012 02:48

Мнение от elisaveta »

Alisa написа: може да стане туй:
-дойде моментът да се освободя от негативната си настройка
И
-би могло и да може, при това и не толкова трудно, както си мислех до сега!
А ,
И
- моята силна енергия на мисълта, прави най-доброто за мен, без да вреди на никой и нищо, включително и на мен!
:D
Добре ли е въобще да сменям съдържанието на декларацията? добре ли е да започна да казвам гореспоменатата декларация или да се придържам към първоначалната? питам, защото ако се сменят декларациите прекалено често, за един и същи проблем, няма ли да се получи каша и в резултат методът да не работи?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Това е коментирано вече, но...почваш с някаква декларация и в хода на ТЕСането, при напомнящата фраза, ако се появи по-силен елемент продължаваш с него. То е, като доформулиране и доизясняване или доизчистване на НФ(проблем).
Нещата, които съм ти посочила са просто различни теми, а те може да се доизпипат съобразно твоето усещане за правилност.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор