Да науча собствения си език :)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
nelstle
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Сеп 2012 10:32

Да науча собствения си език :)

Мнение от nelstle »

Здравейте!
Исках накратко да споделя собствения си опит с ТЕС :)
Запозната съм с техниката от 2-3 години, бях си купила ТЕС for Dummies от книжарницата, но не се бях задълбочавала да я прилагам системно допреди няколко месеца. Тогава си взех и Тайната на енергийната психология на Фейнстейн, Идън и Крейг - чудесна книга за хора като мен, които са малко скептични в началото с всичко и не му се доверяват напълно, докато не им се обясни как то работи :)
А за този форум разбрах едва преди няколко дни - да живее гугъл! :D
Накратко - тъй като винаги съм била много емоционална, започнах да прилагам ТЕС да неутрализирам неприятни емоции. Проработи. Колкото по-прясна емоцията - толкова по-бърз ефектът. Веднъж дори ми се случи въпросният човек, породил неприятната емоция, да прекъсне контакт с мен по свое собствено желание - просто изчезна от живота ми :) Гот,а?
За физическите проблеми обаче нещо не ми се получава много добре, но ще ги разкостя аз, няма къде да отидат. Пробвала съм няколко пъти за главоболие - никакъв ефект. Пробвах да търся емоционалните причини - нещо ми убягваха. Както и да е.
Днес имах за пръв път частичен успех с болки в лявата част на врата и лявата плешка - почти изчезнаха. :)
Вдъхновявам се, като чета какво и колко са постигнали хората тук. И осъзнавам, че съм в самото начало. Предстои ми дълъг курс по това да науча езика на собствените си емоции и на собственото си тяло! :)
Впрочем, ще съм благодарна, ако някой може да ми даде някакви насоки за това от какво могат да бъдат причинени проблеми в дясната част на тялото - десен крак, дясна ръка, дясна част на кръста, десен бъбрек, но ляв синус?! Все още чета различни материали, прочетох и Луиз Хей, но не мога да стигна до сърцевината на проблема - защо всичко вдясно? Не ми се чини да е случайно :)
П.П.: Метафората за езика също не е случайна - филолог съм! ;)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Дясната част на тялото се управлява от лява мозъчна полусфера, според разни учени. Ако това е вярно и лявата мозъчна полусфера е логичната полусфера, а дясната емоционалната, то ти имаш проблеми с това, че си твърде логична и всичко се опитваш да си обясняваш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nelstle
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Сеп 2012 10:32

Мнение от nelstle »

:) абе, и това съм си го мислила, може и да е вярно, въпреки че при мен май дясната полусфера е доминантна - рисувам, пиша, фантазирам, всеки, който ме познава, твърди, че съм креативна.. от друга страна пък да - плащат ми да обяснявам, което много ми и харесва... да видим до какви проблясъци ще достигна сега, като съм се захванала по-сериозно :)
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Аз имах същия проблем - от години дясната ми страна беше като гнила: крак, ръка, челюст, хълбок, гърда и т.н. И на мен Иван ми даде същия отговор, когато попитах защо. Опитвала съм се да тесам конкретните болежки и успехът беше променлив, в смисъл, че когато тесам, болката изчезва, или се премества другаде, но след време пак се появява. Сега, като чета това, което си написала, изведнъж си дадох сметка, че от някое време, не знам от колко, всичко това е изчезнало. Не знам как, не съм го тесала конкретно, тесала съм други проблеми. Явно има някакъв ефект на натрупване. И е станало така, че когато съм изместила фокуса на вниманието си от конкретните болки и съм се насочила към моите си емоционални проблеми, то чистейки тях, и болките са си заминали по реда.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

В книгата "До-ИН" (подзаглавието май беше "Китайска система за самолечение") има една схема, която показва, че дясната част на мозъка е свързана с лява ръка, десен хълбок и ляв крак. И обратно. Това е по доста груби спомени и не съм сигурна дали точно описвам зоните, но идеята е, че тялото е разделено шахматно на няколко зони.
Не зная как е. Навсякъде другаде се поддържа идеята, че ляв мозък е свързан с дясната част на тялото и обратно.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Ами значи са ми били объркани и двете части на мозъка, защото болките ми бяха само от дясната страна на тялото. :lol:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Re: Да науча собствения си език :)

Мнение от Femme »

Дясната страна на тялото съответства на мъжката енергия в него. Поработи върху това как изразяваш различните аспекти на мъжката енергия, която носиш, в живота си.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

И аз съм чела за това, което пише Femme в книгите.Моите проблеми отдясно изчезнаха след доста щателно преразглеждане на всички отношенията с баща ми и въобще със мъжете в живота ми. Звучи малко Фроидистко, знам..:) ама поне моят опит това доказа :)
Което абсолютно не значи , че твоят няма да докаже нещо друго :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
nelstle
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Сеп 2012 10:32

Мнение от nelstle »

аааа, това е адски интересно. аз с мъжете в живота си имам много забележителни взаимоотношения, да не говорим, че принципно се усещам в голяма степен по-мъжка - много от чисто женските неща като внимание към детайлите, умение да се прави повече от едно нещо едновременно и др. са ми непосилни. да не говорим за шопинга! :D
а баща ми беше...по-скоро не беше. никога вкъщи.
интересно много, наистина!
благодаря за съветите!
само да споделя, че от няколко дни правя стабилно ТЕС - вечер за насъбрали се проблеми и случки от миналото, а през деня - ако нещо стане ей тъй, в движение.
странното е, че започнах да усещам някаква лошотия вътре в себе си, не знам как да го опиша по друг начин. Луиз Хей описва една такава случка, че блъскала възглавница, която я заболяло веднъж рамото. :twisted:
та и аз така, напира да излезе лошотията, мрънка ми се, криво ми е, искам да вилнея, да рева, да удрям и да блъскам! (ще взема освен всичко и да се запиша на кик-бокс май...) :roll:
но определено ще поработя върху мъжете! :)
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Хм. :? Това за мъжката енергия и отношенията с мъжете не ми беше и минавало през ума. Защо не казахте по-рано? :lol: Много е възможно да е вярно, защото аз наистина имам проблеми и с двете и тесайки по тях, лека полека са се изчистили и болките в дясно. Но не е напълно; от време на време пак се обаждат и явно има още доста за работа по въпроса.
nelstle
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Сеп 2012 10:32

Мнение от nelstle »

аааа, искам да се похваля - току-що се отървах от адското главоболие с ТЕС!
а за това главоболие (добре, че епринципно не се появява често) не помагаха никакви хапчета, нищо - само времето, да си мине от само себе си!
отне ми около половин час и няколко пълни кръга.
пробвах и визуализации, за които четох във форума - представих си пирон, забит в главата ми и после как го гледам на земята, вече изваден.
сега остана само някаква лека умора и замаяност, ама май нямам време за тях, че трябва и да се работи в този живот! :)
nelstle
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Сеп 2012 10:32

Мнение от nelstle »

Здравейте!
Да се отчета - да си имам черно на бяло какво се случва, че съм почнала много да забравям ;)
Купих си книгата на Иван онзи ден. Поздравления! Много добре написана, по достъпен и целенасочен начин. Определено е много по-добра от ТЕС for Dummies, с която аз започнах... След като я прочета, ще я пратя на майка си, опитвам се да я накарам да пробва и тя, въпреки че може би при нея резултатите ще дойдат много трудно, ама това е друга тема...
Аз съм доста хаотична, като всеки новак в областта може би. Общо-взето си правя ТЕС за каквото изникне в ежедневието и ме разстрои - резултатите са добри.
Работих с няколко случки от миналото - там вече бях адски впечатлена. Имаше такива изживявания, които ме натъжаваха адски много, когато се сетех за тях. След няколко процедури ТЕС сега се смея, като си помисля за тях. При работата с последната таква случка още на края на втория кръг по точките изведнъж започнах да се смея и не можех да спра :)
Друго - работих върху мои чести разболявания. При всяка смяна на времето се разболявах. Странното беше, че не само от смяна на топло към студено, но и от студено към топло. Замислих се, че това може би идва от това, че аз принципно малко трудно приемам и свиквам със всякакъв вид промяна. Направих си ТЕС за това, че се бунтувам срещу смяната на времето и после за това, че всеки нов сезон ми е приятел. Резултатът - всички около мен бяха или все още са кихащи и сополиви, само аз удържам фронта! ;)
Друго, което беше като природен закон, беше, че след всяко излизане на бар или клуб, на следващия или по-следващия ден или бях болна, или с адско главоболие. Осъзнах, че може би това е от една случка, когато бях тийнейджърка, когато заради родителите си се бях почувствала адски виновна, че съм била на дискотека. Работих върху нея. Оттогава съм излизала няколко пъти и се чувствам добре :)
Искам сега да обърна повече внимание на един проблем с десния си крак, който имам от повече от половин година - възпален нерв, който не е прищипан, нито пък е от дискова херния, но не се и оправи от милионите противовъзпалителни хапове, с които ме тъпкаха. Опитвала съм какви ли не декларации - за самата болка, за начина, по който я усещам, за това как си я представям, опитвах се да се сетя и за някакви случки или емоции, които евентуално са предизвикали проблема, но нещо все удрям на камък! Евентуално постигам известно облекчение на болката, ако наистина много ме боли и правя ТЕС точно за болката.
Не знам, явно правя нещо грешно, но нямам идея какво. Някакви идеи?!
Ще съм ви благодарна за съвет :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

1. Ако имаше някаква емоция свързана с тази болка, каква би била тя?
Отговори първото което ти дойде наум!

2. Кога в миналото си чувствала тази емоция?
Най-ранната случка.

3. Изчисти я с ТЕС.

Повтаряй цикъла 1,2,3 докато болката изчезне!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nelstle
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Сеп 2012 10:32

Мнение от nelstle »

Благодаря за съвета.
Обаче се оказа доста трудно. Първосигнално ми дойде да кажа "яд", щото ми писна вече повече от половин година да се занимавам с този крак. Яд и досада. Обаче не мога да се сетя за някакви конкретни случки, когато съм изпитвала яд и досада в миналото. Със сигурност е имало, и то доста, но не са такива, които да са ми останали и да си ги влача...
Сещам се, че в университета ми беше доста досадно и малко яд на себе си, че не ми стиска да се махна, но нямам конкретни случки, просто като общо чувство. А и не е било някакво силно, защото в крайна сметка излезе, че всичко е било за добро :)
Дори не съм сигурна, че тази асоциация е правилна. Малко много се обърках с това мислене защо/какво/как с тази болка... :oops:
Опитах да си визуализиарам, че всичко с крака ми е наред, ама не става, щото аз си го ползвам нормално, правя си всичко с него, само дето ме боли...
Публикувай отговор