Нещо като дневник, ама с много въпроси :)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
phil
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Яну 2013 12:24

Нещо като дневник, ама с много въпроси :)

Мнение от phil »

Ами здрасти :) Съвсем скоро открих ТЕС, я има 2 месеца, я не. Много скептична, разбира се, в началото, а и още. Обаче си имам резултатите за някои дребни неща - още не смея да се хвърлям на големи, може би защото отнема повече време за резултат, а аз все бързам, искам да видя и да пипна :) Но се подготвям и за това.

Постиженията са ми свързани с главоболия и други болки, понякога успявам да изчистя притеснение за конкретен случай (щото и аз съм една постоянно притеснена такава) и последното ми е с проблемите със заспиването. Лошото е, че ако не тесам някоя вечер за заспиване, все едно никога не съм. Т.е. още не съм стигнала до корена на въпроса, аджеба що изобщо го има тоя проблем. Иначе ако го правя всяка вечер, си работи. Тук ще си ровя сама сама в мозъка. Имам подозрения за едно усещане на ръба на заспиването, като потъване или падане, което често ме стряска и разсънва. Ако знаете нещо за това?

Едно въпросче обаче за съвет - много съм объркана с Проксито. Как разбирате какво да правите с другия човек, като не знаете какво изпитва и пр.? Става въпрос за дъщеря ми (на 5,5 г). Преди седмица оправихме някакъв начален грип, който първият ден удари 40 градуса и след няколко проксита на следващия беше краставичка - дори не тръгна хрема или задължителната кашлица... Това добре, тесах с "горещо ми е", "боли ме коремчето" и пр., но тези са ясни. Иска ми се обаче на емоционално ниво с нея да работим, а не мога да измъкна едно адекватно твърдение от това мозъче :) Така де, противоречи си. Примерно в един момент иска да ходи на градина, в следващия вече не иска. Защото децата вдигали шум и прах. После пак е въодушевена. Или както си се разбираме или играем прекрасно, буквално потъва и заявява "аз съм много лоша и само правя пакости. Въпреки че ми казваш, че съм добра, аз съм лоша". Прави някоя щуротия и ме поглежда: "Ето, видя ли, че съм лошо дете?!" И не проумявам откъде накъде настоява, че е лошо дете, след като се счупваме да й повтаряме "обичам те, толкова си добра".

Такива терзания :) Дано да съм уцелила подфорума :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
phil
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Яну 2013 12:24

Мнение от phil »

В първия момент се зачудих, защо ми пускаш (нали може на ти?) техника, която съм прочела, но в коментарите нататък започнах да откривам отговорите. Явно ще трябва да ги изпитам и с практиката (от която, признавам, ме е малко страх) :) Благодаря :D

Да кажа, че уморих един фарингит. За три дни. За пръв път имам такъв и пише, че държи по седмица, значи го броя за успех :) Обаче по време на цялото тесане така и не установих, откъде е дошъл. Така че си борих само симптомите, сигурно затова и стана по-бавно.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Не отдавай значение за това дали е бавно или бързо,а е важно да има резултат.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор