Дневник на sentire

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
sentire
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Апр 2013 20:25

Дневник на sentire

Мнение от sentire »

Здравейте!
За ТЕС научих преди няколко седмици, попадайки на едно предаване по ТВ. "Случайно" точно по това време имах една болежка, която ме мъчеше от 3-4 дни и реших да пробвам показаната кратка версия на техниката и като магия болката изчезна. После пробвах за други неща и всичко се изчистваше с един кръг. Изгорено, червено и подуто от вряла мазнина мина за часове(3 кръга), и интересното е , че остана едно местенце, което не включих в декларацията, защото тесах основното, което беше доста сериозно, а онази малка пръска си остана, което ме удиви!, шип с подутина около него, колкото малък орех на врата, който имах от години, мина от вечерта до сутринта, направо не вярвах и го търсих упорито:) ,но няма и помен от него. Помогна ми и за много други проблеми с които няма да ви отегчавам. Проблем срещнах само при теглото. Вместо да си започна диетата, апетитът ми се изостри още повече, затова започнах да ровя из нета и намерих доста материали, включително книжката и форума. Разбрах за ПО-тата и ги тесах(с кратката версия). Започнах нисък, калориен прием без никакъв проблем. Без да усещам онова чувство на недостиг, на лишеност, на глад, който обичайно присъства в първите дни на диета.
Из форума прочетох, че доста хора тесат месеци и се учудих. Казах си, че нямам толкова неща за тесане, но когато човек захване един психологичен проблем, почват да излизат неща, за които не се е и замислял, че могат да му създават спънки. Въоръжена с ТЕС реших да изтесам всичко:) Оказа се, че пиенето на вода е много, много важно! Първата вечер, когато прекалих с тесането, на сутринта се чувствах много отпаднала. Прескочих следващите 2 дни. После пак една атака, и се повтори. За себе си реших, вечер да не правя повече от 2-3 кръга. Та така. Тес и вода:)
Друго, което забелязах. От самото начало си изговарям фразите на ум и в същото време обхващам мислено проблема, но когато на трета "писта" се включи и друг проблем, който пряко или косвено е свързан, или дори няма връзка с основния, и той се изчиства. Магийка!:) Радвам се, че открих ТЕС! Чувствам се така, все едно до сега съм носила един голям товар и съм го оставила. Голямо облекчение!
Благодаря на всички, които популяризирате техниката, благодаря на всички, които споделяте тук!
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

Уникално :shock: как всичко ти се получава толкова бързо, браво. Можеш и да споделиш, на кой проблем какви декларации ползваш.
Поздравления за успеха :)
sentire
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Апр 2013 20:25

...

Мнение от sentire »

Благодаря, svedd! Гледам да си формулирам декларациите по най-простия възможен начин, който описва точно проблема, което е лесно при болежките(изреждам къде, какво усещам).:) Виж с емоционалните ми е по-сложничко. Там не ми се получаваше от раз. Декларации не мисля да пиша, защото при болежките те са ясни, а при емоциите е твърде индивидуално. Всеки си има своите нюанси там, затова е най-добре човек да бъде откровен със себе си и да следва интуицията си.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Добре дошла в света на ТЕС sentire! Много успешно начало, Поздравления! А по отговора ти на svedd, виждам, че си схванала основното- духа на ТЕС. Дерзай!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

ТЕС ти показва колко хубав е живота! При теб явно ТЕС работи много за болката, при мен не толкова, колкото за емоциите и физическите усещания свързани с нея. Болката намалява и трябва да сменя доста декларации докато я изчистя. Продължавай, аз съм много щастлив, че намерих техниката! Ще откриеш още много неща за НЕЯ. За мен ТЕС е панацея.
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
sentire
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Апр 2013 20:25

...

Мнение от sentire »

Добре заварила, Алиса! Благодаря! Техниката е изключително лесна, и изчистена, което я прави лесно достъпна за всички. Дано повечко хора да подтиснат предразсъдъците си и я опитат. :)
Точно така, Limitless:) При мен с емоциите е така. Променя се емоцията и сменям декларациите.
sentire
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Апр 2013 20:25

Плексит

Мнение от sentire »

Имах плексит от много години, изостряше се само, когато седя твърде дълго, например пред компа или на течение. След като разбрах за тес се случи така, че ме заболя един ден. Тесах болката с най-краткия вариант и мина на мига, а по принцип ме държи поне 3-4 дни. Помислих, че съм го премахнала. Но, след седмица се случи пак. Тесах го и пак мина. На третият път, като ме заболя, реших, че не правя нещо, както трябва и включих в декларацията "...когато седя на течение или твърде дълго леко приведена..." и воала, вече не ме боли, каквото и да правя :)))))
Публикувай отговор