Помощ, приятели!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
nikobg
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2013 12:24

Помощ, приятели!

Мнение от nikobg »

Здравейте, от няколко месеца практикувам тес ,обаче не по начина по който е описан в книгата ,а само с положителни настройки например искам да съм умен защото такъв се приемам. И това го правя като желание да се случи защото виждам как съм тъп с много работи. Това е само едно от нещата който си пожелавам с ТЕС. Обаче това не ми помага даже мисля ,че прави по-лоша депресията. Кажете ми възможно ли е да си увредя нормалното мислене по този начин? Когато въпреки проблемите аз тесвам желанията си. Дали желанията ми по тоя начин стават проблем ,че не ги притежавам?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Желанията ти вече са проблеми. ТЕСай си ЕМОЦИИТЕ, както е описано тук в началото на форума!
Това което правиш в момента е да слагаш брашно и вода във фурната с надеждата да излезе хляб, без да си ги омесил и изчакал да втасат преди това.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

nikobg:
Обаче това не ми помага даже мисля ,че прави по-лоша депресията.
Ами чудесно! Използвай го! Точно това според мен е разковничето. След ТЕС-а с положителните настройки стигаш до депресия-демек до корените, разкриват се ПО-тата, случки. И понеже и аз, и други- не си само ти, дето не я харесваме депресията като състояние, докато ТЕСам "депресивното състояние" използвам техниката на избора...иначе обикновено се задълбаваш в депресивното усещане и не ти се занимава с нищо. Поне на мен техниката на избора ми върши доста работа в тези случаи, много по-лесно минавам през целия процес. И даже да не успея да го доизТЕСам до 0, следващия път е доста по-леко.
viewtopic.php?t=121
Съгласна съм с това, което ти е писал Иван, че е по-добре да се запознаеш със описаните подходи в началото на форума и да работиш предимно с емоциите си.

viewforum.php?f=7

Но не мога да се съглася с неговата формулировка"Желанията ти вече са проблем" Не желанията ми са проблем , желанията стават проблем ако виждаш в тях проблем , ако прекалено се вживяваш в тях, ако ги товариш с прекалено много емоции,напрежение, очаквания ,нетърпение и т.н. и т.н. всевъзможни разни аспекти... което си се обработва с ТЕС. Е да, има и други начини :)
Ама желанията ми да са проблем- нц!ни съм съгласна :D Проблем ще са ако не съм ги изТЕСала / тук под ТЕС имам предвид работата върху себе си и отношението към нещата с най-различни техники /
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тесай с положителни настройки, когато те сами дойдат от само себе си и/или когато вече изпитваш положителните емоции и искаш да ги затвърдиш.

Тесай с това, което е най-вярно. Бъди много честен със себе си.
Например, запитай се кое е по-вярно:
"Искам да бъда умен"
"Гадно ми е, че съм тъп"
На пръв поглед и двете казват едно и също. Но едното от двете е по-вярно. И в случая, който описваш, второто е било по-вярно. Започни да тесаш с него. Ако всичко се развива така, както най-често се случва, тогава по някое време от само себе си ще ти дойде да кажеш първото.

Има един подход с ТЕС и една различна техника, в които се използват и двете фрази.
Подходът с ТЕС се нарича "Техника на избора", а другото е "Темпорално потупване". И двете можеш за ги намериш в подфорума "Други техники и подходи"
Публикувай отговор