За букет от автоимунни заболявания

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
lucky64

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от lucky64 »

Писах, писах.. и не успях да го пратя- всичко изчезна. :shock: .
Доста е късно, за да почвам от начало.. Само да кажа, че ВЕЧЕ съм по- добре ( от няколко дена ) След принудителното ми завръщане тук, бях се предала всякак :oops: .. Но започнах пак ТЕС и вече се усмихвам.
До скоро.
lucky64

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от lucky64 »

Разбрах каква ми е грешката и защо понякога не мога да изпратя написаното и го губя..- когато пиша на части, на почивки,, системата не пази регистрационната ми инфо и става.. Ооопссс. :shock: :lol:

Както вече споменах, след завръщането си от Бг, което за мен беше направо принудително и нежелано.. пак ме върнаха на работа, но временно, докато титулярката се върне. Тая неизвестност до кога ще работя ми е проблем да реша какво ще правя после (изобщо не знам кога ще е това "после " ), и се добавя към вече съществуващата ми несигурност. Тая неяснота за бъдещето, както и ежедневни семейни сблъсъци ме доведоха до пълна апатия., даже бих казала депресия. Правех само най-необходимото, дните ми станаха безцветни, еднообразни и безсмисленни.Единственното удоволствие/баланс беше като се върна от работа да се "преселя" в хладилника :oops: Ядях от всичко по много.. сменяйки вкус след вкус..до затъпявяне. Естественно качих 2-3 кг много бързо,и това бях още по-ядосана на себе си и отчаяяна. Със съзнанието си знам/ех, че единственното решение е ТЕС, да се освободя от тея ненужни емоции, но апатията ме правеше вяля, мозъка ми сякаш спря да функционира разумно. Продължавах да негодувам срещу себе си, мързела си и всичко,а на практика правех точно обратното на това, което знаех, че ме влачи надолу. Докато лека-полека някакви спасителни вълни започнаха да се заформят.. срама от мене си ме побутна да почна да правя нещо, каквото и да е, но в положителна насока. Почнах с горещата сутрешна вода. сутрешни разтягания и четене на форума.. докато ми дойде музата и аз да ТЕсам малко по малко.Но така се бях забатачила, че не виждах от къде да го подхвана-всичко беше на дневен ред!накрая се пресрамих и помолих една от съфорумките за помощ/побутване. Благодаря и за безкористната помощ от сърце !!
(За сега не споделям името и, защото не съм искала разрещение от нея за това ) Беше около 3 часа сесия, невероятно силна и с много положителни резултати . Почнахме уж за това че не мога да се накарам да подредя гардеробната си стая и шкафовете към нея,което за момента ме гризеше най-много ( наред с другите ПОта там има голямо нежелание да се разделя със старото, да изхвърлям-"може да ми потрябва",произлизащо от голямата несигурност )Неусетно стигнахме до тегавите и болезнени тнощения с баща ми (мир на паметта му )
А сега най-радостната част- на другия ден ме беше обзела една чистофайническа вълна.. не можах да се позная :wink:То не бе чистене по къщата, в градината.. в 10 вечерта излезох да помета пред входната врата и да додекорирам за хеллоуин . Чудо !! Вече повече от седмица и тая вълна ме държи още.Скоро май ще мина към съседите :D
Наред с тая хубава промяна живота сякаш реши да ме засипе със случки и ситуации, които да изкарат наяве още много негативни емоции, които са натрапчиво силни. От БГ си дойдох със силното усещане на "принудена съм " а сега се добави още по-силното чувство за справедливост/несправеливост.Тея 2 чувства са толкова силни,че ги усещам както се усеща физическа болка. Непрекъснато ги ТЕСам във всяка случка,от която произлизат, но явно имам много аспекти.. и ще трябва да отделя поне 1-2 часа в които да работя само в тая посока.Докато ТЕсам несправедливостта излизат толкова тежки мисли/констатации.. че ми е трудно да продължа без почивка- убеждения, че никой не ме харсва, че не заслужавам.че нямам стойност.. и все от тоя род,чувста които са си били в мен от 100 години.
Това е за сега. Дано остана на горната част на синусудната.. и тя да ми стане навик.

Пожелавам много усмивки !!
lucky64

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от lucky64 »

Пак съм тук, и все още на горната част на синусуидата :)желанието ми да подреждам и чистя не е изчезнало, макар, че вече не е така силно. Сега като се замисля.. това всъщност беше състоянието ми цял живот- всичко да е перфектно чисто и подредено, излизах от в къщи буквално с гърба напред, за да се убедя, че всичко е ОК. Тогава мислех, че това е добро качество, че показва каква добра домакине съм.. а сега разбирам,че това поведение е било диктувано е ред погрешни вярвания и желания да съм харесана , призната и приета.. и кой знае още какви "тайни" чувства са ме водили :?
Междувременно оня ден имах още една онлайн ТЕС сесия с Алиса. Предишната сесия пак беше с нея, но както писах-не бях поискала разрешение да и кажа името.
Ще ми се да имах диктофон, та да записвам всичко.. а то така с моето състояние на транс по време на ТЕС ..си спомням само най-силните, възлови моменти. Алиса умело ме водеше към освобождаване на моментно емоционално състояние.. което премина в болка и физически усещания, които се местеха от зона в зона из тялото ми. Бях чела как болката, или физическото усещане по време на ТЕС може да си сменя местото из тялото.. но за пръв път го усетих -много интересно "преследване " беше. От усещане на силен натиск/тежест в областта на слънчевия сплит, което си сменяше цвета , формата и силата.. докато премина изведнъж като мравучкане/ток в зоната на плешките.. оттам в зъбите.. и налрая се настани в гърлото. Представях си го (а май направо така си го усещах )като горещ пушек, с вкус на болно гърло.. или на развалено.. който излиза от гърлото ми..и мина доста време, докато се превърна на бяла светлина с вкус и аромат на рози.. :roll: Такива метаморфози.. В предишната сесия пак имах подобно движение на усещанията, които от емоции се превръщаха в реално физическо усещане. Едното от тях беше (това си го спомням много ярко !!) като огромно парче черна, лепкава смола, залепена за гърба ми.. и пак мина време, докато се отлепи/стопи и се превърне в слънчева светлина. Помня, че когато Алиса ми каза да попитам тая "смола " какво иска да ми каже.. през ума ми мина светкавичната мисъл "рак " -как да намеря най-малките букви, за да изпиша тая дума ?? , че не я искам да е равна с другите !! :roll:( да ТЕСам тоя страх да я напиша даже !! )
Когато свършихме сесията, аз вече се чувствах по съвсем нов начин. Знам, че трябва да ТЕСам убеждението си, че не мога сама да се справя.. че ако друг ( по-можещ и знаещ) ме води,, само тогава стигам до истински резултат.. и че си търся "патерица".. но се чувствам като пиле, на което не са заякнали крилете и не смее да се пробва да литне?? И без да се оправдавам-истина е, че има и много самоподценяващ елемент цялата тая история.Но все пак трябва честно да си призная, че ще мине доста време, докато натрупам знанията и уменията , които тя е постигнала !!
Сега за резултата от сесията с Алиса. Докато правехме ТЕС и усещането стоеще загнездено в гърлото, аз получих на няколко пъти силни спазми/болки в страничните мускули на шията, като по едно време даже гласа ми се промени и стана грачещ?? накрая всичко си беше нормално, но на другия ден усетих болки в гърлото, гласа ми пак се промени.. и си помислих, че ме е хванал някакъв вирус :? Започнах да си правя гаргара, дасе пръскам с невен и прополис.. ама това усещане ту намалява, ту се увеличава. Чаках да ми се запуши нос, или някаква друга проява на грип.. за сега нищо ??Само дето се влача като безсилна,, и не мога да спа добре.От време на време имам някакви като асматични спазми в горната част на гърдите?? Чудя се- дали съм била на път да се разболея, и с ТЕС го пресекохме , и сега го карам в много лека форма.. или е страничен ефект от ТЕС.. който е като проява на някаква "заклещила "се , недоизразена емоция ?? каквото и да е.. важното е, че вече 2 дена не се влошава.(И дано не се )
Иначе аз си правя кратки ТЕСания самостоятелно - за каквото се сетя и се случи през деня. Когато нямам време за специална сесия (което е най-честия случай ) се старая да се потупвам когато се хвана, че имам негативни мисли, особенно някакво недоволство от себе си- така хем се самоосъзнавам, да променя начина на мислене, хем поддържам някакво темпо. :wink:
Благодаря на ТЕС, на Алиса,на Иван, а и на всички, които ме насочват и подкрепят по пътя на промяната !!
Пожелавам ни много усмивки !!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от ivangp »

Всъщност ТЕС ли правихте или ТЕСТ? Тези метаморфози на визуализации и физ. усещания ме карат да задам този въпрос.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от mayadob »

Lucky64 написа: Ще ми се да имах диктофон, та да записвам всичко..
Има програми, които записват разговора в Скайп на видео.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от Alisa »

ivangp написа:Всъщност ТЕС ли правихте или ТЕСТ? Тези метаморфози на визуализации и физ. усещания ме карат да задам този въпрос.
Иване, сигурно си го усетил по себе си, че колкото повече техники знаеш, толкова по- ги компилираш и то интуитивно според ситуацията на човека. В случая с Lucky64, се смесих с МММ по- вероятно, отколкото да е било ТЕСТ, защото при нея сработва много добре, пести време и я отвлича от пре- емоциониране ( :roll: ) и излишна загуба на сили.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
lucky64

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от lucky64 »

Докато при мен стане "Добро утро" вие вече сте успели да обсъдите метода, по който Алиса ме води по време на сесията :) Да си призная- не знам отговора. Не знма даже какво значи това МММ ?? -още едно потвърждение, че имам още доста да уча и науча.
Мая, благодаря за съвета,, ще разгледам Скайп опциите да видя али ще открия начин за запис??
Гърлото ме боли-като изгорено/продрано/възпалено. Събудих се понякаква причина в 4 сутринта (не от гърлото ) но установих, че много ми гори и направих няколко кръга ТЕС в просъница. Горенето поотслабна и пак съм заспала. като се събудих сутринта, пак гори/боли. Май изпускам някакъв аспект, който би могъл да ме държи в това полуболно състояние ??
Продългавам да го ТЕСам с каквато декларация/аспект се сетя- както самите физически симпроми, така и благодарност. че ми напомня за нещо, от което да се освободя., че е там, на първа линия да ме предпазва от нежелани нашественици, че мъ давам право да изрече/премълчи каквоо трябва??
Ще съм благодарна на вашите предложения и напътствия

Пожелавам много усмивки !! :)
lucky64

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от lucky64 »

Не знам къде да пусна това съобщение, затова го пиша тук. Само да съобще, че Роджер Каллахан -създателя на ТФТ, основопложника на идеята за ЕФТ, учителя на Гари Грейг , почина миналата седмица. Поклон и светла му памет !!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от mayadob »

Лека му пръст.
Можеш да го пишеш в тази тема - http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=835
Lucky64
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Дек 2013 11:41

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от Lucky64 »

Честита Баба Марта на всички !! Пожелавам да сме замени, румени /здрави и обичащи !!

Отдавна не съм писала, макар, че следя форума. Не съм се отказала/спирала да тесам, къде по-целенасочено, къде по в движение със ежедневни случки. Но нищо същественно или схематизирано.. По-скоро като поддържане на духа.

Вчера имах рожден ден. най-болезнено-тъжния.. най самотния.Мама беше родена на същата дате.. и почина преди 10 години 3 дена след рожденния ни ден. Вчерашния ден беше и с най-много ТЕС на куп, осъзнаваща колко съм се оковала в страхове, несигурност и зависимост от мнението,отношението и преценката на другите. ТЕСах каквото както ми падне, защото в съчетанието на тъга,рев,самосъжаление и отчаяние никак не можех да следя за реда на нещата. Нуждата от обич замених с много торта, от което разбира се не ми стана по-леко, а само ми даде повод да се критикувам още повече.На това съм олимпийски шампион.
Днес мога да разсъждавам по-ясно.. и тесайки стигнах до заключението/прозрението, че след като самокритиката не ме импулсира да съм по-добра.. явно не това е добрия подход. Сега търся физически изяви на отношението "обичам се и се приемам " Дано скоро повярвам, че е така, и че има защо да се одобря и приема.. За сега виждам само мнооого негативни черти в себе си и това е доминантата.
Ако не стане с ТЕС, ще стане с много ТЕС.

Еее, не е весел пост.Просто имах нужда да го изкажа, да го напиша и вникна още по-дълбоко.

Пожелавам много усмивки!!
Lucky64
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Дек 2013 11:41

Re: За букет от автоимунни заболявания

Мнение от Lucky64 »

Само едно изясняващо допълнение- смъртта на мама -на 3ти Март, и на баща ми- на 5ти март. не бяха причина за тъжния, самотен и абсолютно не щастлив рожден ден. Причината си е в мен, а повода беше отношението на мъжа ми към мен и празника ми. Цветята и балоните, които ми купи бяха само фалшив параван, проформа отчитане на празника ми.. но словестното му отношение и действията му удариха в най-болните ми места. Продължавам да ги отработвам с тес.. едно по едно, общо и всякак, както дойде.
Публикувай отговор