За букет от автоимунни заболявания

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз като говоря за болка нямам предвид само физическата болка, а и душевната и емоционалната, и мисловната.

Думите - Болно ми е (на душата) - идва от болка, болест(психическа или физическа) - идва от болка.

Болката е мотиваторът почти винаги.
Рядко мотиваторът е да се почувствам още по-добре отколкото се чувстваш сега. Там промените са малки.

Достатъчно голямата болка от живота понастоящему, която е толкова силна, че да успееш да преодолееш страха от неизвестното след промяната е мотиваторът за кардиналните промени.

Всяка промяна = смърт на старото.
А смъртта ни плаши защото носи неизвестност.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lucky64

За букет от автоимунни заболявания

Мнение от lucky64 »

Здравейте,
Иване, не мога да не се съглася с отговора/обяснение !! Пак, както обикновенно -казано с малко думи, но абсолютно ясно !
Достатъчно голямата болка от живота понастоящему, която е толкова силна, че да успееш да преодолееш страха от неизвестното след промяната е мотиваторът за кардиналните промени.


Ето това изречение беше достатъчно да ме накара да мисля, разсъждавам над дълбокия му смисъл почти непрекъснато, откак го прочетох, и да търся моя отговор.Наред с дръгия ти въпрос- "какво ме мотивира" ?
Част от разсъжденията- Болката ми от настоящия ми живот и ежедневие е силна, това е факт.. но достатъчно силна ли е (? Или е дългогодишен НАВИК ?? ) И като е силна и постоянно "бодяща ме " защо съм в такава инерция, защо нямам /не намирам сили и кураж за промяна ??Ето- сега имам ТЕС на разположение ?? Защо уж ПОЛУправя опити.. които за сега са само в сферата на планиране и мечти ??
- Защото ме е страх ?? - справяла съм се сама с много по-тежка ситуация-период от живота си, и то много добре ??
- Защото вече не вярвам на себе си ??- а защо не вярвам ??
- Защото не искам да променя ситуацията, начина по който живея ? - а защо всъщност не искам ??Какво ще загубя, ако го направя?? Колко ми е важно това, което ще загубя, и мога ли да го компенсирам по друг начин
- Защото не ОБИЧАМ СЕБЕ СИ - а защо не се обичам наистина? Защото не заслужавам, или пак е "вид навик ""
И как да се "науча "да не се страхувам от неизвестното, да повярвам на себе си и на шансовете, Как да се НАУЧА ДА СЕ ОБИЧАМ ??

И се въртя в кръг на въпроси-отговори. Всички тея разсъждения бяха съпроводени с ТЕС, разбира се.
Може би някой ден ще отворя нова тема - за това какво се прави като израз на обич към себе си ?? Искам да кажа , като ежедневни действия, реакции, поведение.как разбираме, че някой се обича ?? Не знам дали изразявам ясно какво имам предвид.
Защото това за необичането ми се струва голям крайъгълен камък на много човешки неволи.
Има две прекрасни внучки, които обичм повече от всичко- готова съм на направя всичко за тях ?? А защо не съм "готова" да направя даже елементарни неща за себе си ??-защото (и само заради това ли ) някой ми е насадил погрешна програма ли, или аз подсъзнателно съм я приела като добра ??

Пиша тея неща, защото знам, че във форума има хора с много повече опит, знания и прозрения от мен. А и със сигурност разчитам , че Иван пак ще намери правилния отговор- с няколко думи ще приключи целото ми околосветско пътуване из чувствата и милсите ми.:-))(мирише на готованство май.. извинявам се )
Сега да кажа малко за резултатите си до тук.
Гърба ме боли мооого рядко, и то за кратко.Като съм в стрес, сякаш нося цялата му тежест на гърба си.
Имах вечно схванат и болезнен при въртене врат (имам проблеми вследствие на катастрифа ) - и преди няколко дена с изненада установих, че се обръщам много по-лесно, почти без болки и пукане ?? УРААА !! Не съм го ТЕСала специално ??
Псориазиса след първоначалното силно влошаване се е закротил,и е в много поносима форма-петната са много повърхностни, някои изчезнаха, само няколко се белят, другите са само като силно суха кожа, или като рана, която се доизлющтва последно.За него също не правя нищо специално- не ТЕСам специално.
Болките... ами не са много добре. Продължавам предизвикателството за стъпалата,на около 10тия ден ми се поду доста левия палец на крака, отдолу, след 2-3 дена - и десния.. Не съм ги включила като нов симтом в декларацията- трябва ли ?? Китката на дясната ръка ме боли много, едва пиша сега.За нея и другите стави не съм работила.
Правя ТКФ когато мога.
Все още се крия като престъпник, за да не ме види мъжа ми, че правя ТЕС ??- това си е за мноого специална работа/ТЕС - така се криех от баща ми, но нещо не се сещам за конкретна случка, а само като за общ спомен. Той все ме "хващаше" че правя нещо, което беше според него нередно.(чета книга,а съм казала, че уча ).Това беше повтаряно наред с други "престъпления" цял живот. Май само за тая случка мноого мъгливо си спомням, но помня как непрекъснато ми го натякваше!!

Това са в общи линии резултатите ми от почти 2 месеца ТЕС.

Пожелавам много усмивки !!




_
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Дали някой се обича или не, както и в какво всъщност вярва личи по действията му.
какво правиш за тези, които обичаш?
Правиш ли същото за себе си?
Ако постоянно пренебрегваш себе си за сметка на другите, значи не се обичаш достатъчно, ако се обичаш изобщо.

Всички застойни процеси се преодоляват с едно нещо - упорита работа и дисциплина.

Отделяш един час на ден и в този час работиш върху каквото се сетиш, т.е. случки.
Всеки ден по 1 час - упорито и дисциплинирано. Това е израз на обич към себе си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lucky64

За букет от автоимунни заболявания

Мнение от lucky64 »

Здравейте. Аз пак поизчезнах последните няколко дена, и причината е, че пак изпаднах в дълбока тъга-апатия-мъка..Причината за това състояние е непрекъснатото влошаване на семейните отношения., до момент в който мъжа ми крещи дори за елементарните неща,ежедневно ,а аз вече минах от фазата на раздразнителност , в която и аз почвах да викам,до фазата на смазаност, в която съм " моля те, не викай, това са дребни неща.. аз нищо не съм маправила, което да заслужава такава реакция " -пак се моля и се извинявам, и се чувствам виновна... Поведението му ми действа смачкващо, и отключи всички негативни вярвания които имам за себе си.Ако нещата продължават в доя дух, скоро ще трябва да отворя тема за "Успешното приключване на неуспешно семейство " Тук имам голяяямо ПО.

Излишно е да казвам, че през тея няколко дена не ми се мислеше, не ми се дишаше.. камо ли да ТЕСам, макар да знам, че точно това трябваше да правя. Ако някой е изпитвал състояние на вътрешна безсмисленност и празнота- ей това беше и все още е.
Вчера изведнъж се усетих, че си правя декларация и почнах а ТЕСам. Ако това е, на което Иван казва "да опре ножа в кокъла" май съм там вече. ТЕСах мъката, тъгата, чувството, че съм самотна, отхвърлена.. и т.н. и най-вече усещането, че голям черен облак затиска слънчевия ми сплит и ми е трудно да дишам.. Не знам след колко време, но усетих, че облака се поразсея и ми поолекна малко. По-късно вечерта реших да направя ТКФ за една случка, която ми изглеждаше незначителна, ама все изскачаше в съзнанието ми.Бяхме младоженци, и група пияни мъже се подиграваха за цвета на палтото ми. И сега усещам очакването мъжа ми да ме защити и изненадата-разочарование, че той си мълчеше. ТЕСайки, минах пред унижение, безпомощност, няма кой да ме защити, разочарование от него, срам. и стигнах пак до ГНЯВ- към тях и към него. Уж бях изчистила всичко , тъй като като преразгледах случката не се появи никакво чувство, но имах усещането, че нещо се таи.. макар да не мога да го хвана точно.
Като приключих с тая случка, реших да пиша във темата си, и изведнъж усетих ГОЛЯМ СРАМ от себе си- срам, че само се оплаквам, срам че съм такава и онакава, че не заслужавам нищо.. че никой не ме обича, защото аз съм абсолютно дефектна и не заслужавам нищо повече от подигравки, отхвърляне и унижения.. и къде съм тръгнала да се равнявам с другите, оплаквачка такава, срам ме е от мене си, не мога да се приема,.. Даже не можех и да се разплача.. само много ме стискаше гърлото и всичкото неприемане беше смесено със яд към себе си, че съм такава долнокачественна. Имах чувството, че от мъка, че съм такава долнопробна, ми идеше да си бия шамари, да се наказвам физически.
Накрая се изтощих и емоционално и физически.. и спрях.Усетих силен глад и се нахвърлих на хладилника пак.. Явно не бях стигнала до никъде, спах с кошмари, ако въобще мога да кажа , че спах, и се събудих с усешането за голяма тъга и болезнен спазъм на вътрешните предни мускули на гърлото (май ще трябва да си проверя щитовидната жлеза ?? )

Сега накъде ?? Хем не ми с евръща пак в тоя кошмар да си ровя из душата, хем нямам друг изход,

Търся случка, в която пак съм се чувствала така.. но за сега не се сещам. Мисля да почна с декларация " В.че не се сещам за случка или период, коато пак съм се чувствала така(изреждам как се чувствам ), аз напълно ...?Как да кажа, че се приемам, като точно това е проблема, че не се приемам, че се срамувам от себе си ?? НФ- случка, когато със се срамувала от себе си, случка-причина, когато съм се чувствала мръсна душевно.. и да видя дали ще стигна до някъде.
Забравих да кажа, че се опитвах от време на време да си спомня -ТЕСам моменти, в които е имало основание да се гордея със себе си.. но отхвърлянето избутваше тея плахи опити и се чувах да казвам- "абе я не се заблуждавай.. ти си пълен боклук и това е "

Срама, че само се оплаквам си седи също.. но не мога да не си призная, че тоя път наистина имам нужда от много помощ..

Пожелавам много усмивки !!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ножът ще е опрял в кокъла, когато осъзнаеш, че не си боклук и спреш да позволяваш да те третират като такъв. А това включва и готовността за развод.

Болките в краката ти може да са знак, че не си готова да си стъпиш здраво на краката, че не си готова да си отстояваш правата и територията.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lucky64

buket ot avtoimunni zaboliavania

Мнение от lucky64 »

Zdraveite.,
Parvo da se izvinia, che pisha na latinica, no moia kompiutar, na koito edinstvenno imah kirilica otkaza napalno. Nadivam se da moge da se opravi.
Blagodaria na Ivan za poslednia otgovor.Ivane, niamam razreshenie da instaliram kirilica na drugia kompiurat ??
(':(')
Ne sam se otkazala da TESam, a I veche sam po-dobre emocionalno.. I pravia malki krachki napred.
Shte pisha shtom imam kirilica, I dano imam dobri novini za spodeliane do togava.


Pogelavam mnogo usmivki !!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ползвай този сайт - http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php
Вляво вкарваш текста на латиница, вдясно го получавш на кирилица. Копираш и пействаш тук.
Лесно и бързо.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lucky64

Re: za systoqnie na praznota

Мнение от lucky64 »

Здравейте,
Отдавна не съм писала в темата си, защото компютъра, на който единственно имах кирилица беше с вирус. Вече го оправиха, и сега реших да пиша.... и се почувствах глупаво ?? :? Ако бях погледнала (от компютъра на мъжа ми ) щях да видя, че Иван ми е дал вариант как да се справя с проблема. Заложих на грубия фак -нямям кирилица-не мога да пиша-няма смисъл да влизам .. и подведох сама себе си. Урок- никога да не спирам пред първата привидна пречка !!
С голяма радост искам да съобщя. че си идвам за 4 седмици !! Толкова съм радостна, че чак съм..нервна :) Не искам да си ТЕСам приятната част от вълнението,нея си я искам.. ТЕСам само когато започнат силни и неприятни физически усещания, като безсъние, напрегнатост, стегнати рамене и стиснати челюсти.. и т.н.Имам много да анализирам, и ТЕСам защо с такова свръхнатърпение искам да си дойда?? За сега осъзнавам, че това за мен е бягане от действителността =на свобода =на спокойствие =на самостоятелност . Хмммм , отваря се голяма тема за размисъл и преосмисляне на приоритетите.
Тръгвам в събота, така че следващия пост ще е от родна земя !!
Прегръщам ви всички, бъдете здрави и до скоро !!

Пожелавам много усмивки !!
lucky64

за букет от автоимунни заболявания

Мнение от lucky64 »

Здравейте,
Отдавна не съм писала , но сега искам да кажа ЗДРАВЕЙТЕ НА РОДНА ЗЕМЯ !!
По някаква моя," измислена" причина аз не споменавах в постовете си, че живея в чужбина (честно казано, не знам защо,но никога не съм се чувствала удобно да говоря за това, ) Знам, че на никой не му пука(в добрия смисъл ) къде живея,, но спестяването на тая подробност за мен беше повод да разнищя защо се срамувам/чувствам неудобно от тоя факт ??А в същото време се чувствах някак си.. виновна пред вас, като че крия нещо, бях някак си гузна .
Трябваше ми доста ТЕС-анализ, за да открия какъв е първоизточника/чувство., защо се срамувам, че не съм като другите??
Така,,, сега ми е по-добре D :D
Безкайно ми е хубаво , щастлива съм , внучките са около мен, срещам се с приятели - какво повече мога да искам ? Само дето около дългия полет кръвното ми достигна доста високи граници, и все още не мога да го нормализитрам, но и това ще стане.
Радвам се, че ще се запозная лично с част от съфорумниците, но ми се ще да направим още една среща с всички, които няма да могат да дойдат на семинара.Отворена съм за ден , час и место, което е най-подходящо за мнозинството./без 22,23 септември /Аз излитам обратно на 1ви октомври.:cry:

Пожелавам много усмивки.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Добре дошла у дома! Ще се радвам на съфорумска среща, май имахме и такава тема тук някъде!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
lucky64

за букет от автоимунни заболявания

Мнение от lucky64 »

Благодаря, Алиса !! Имаше едно изказване на един дядо, който казваше "Ако знаех колко сладко нещо са внуците, щях да почна от там[img] :D

Има много за изчистване и в двете състояния- на идването и на връшането обратно -нетърпението и огромното желание да си дойда, премесено с доста подвеждащото фалшиво вярване,, че като си дойда всичко ще е ОК, и ще се намести от самосебе си.. че тук няма да ме мъчат никакви негативни емоции,че всичките ми "спиарчки" на пълна хармония от рода на вини, недоверие в себе си, несигурност и т.н ще се изпарят..[img] :D Да ама не- много добре знам, че си идвам АЗ, с всичките си негативни "богатства ", и докато не се освободя от тях, и на луната да ида-все тая !!

Второто състояние, което даже засенчва първото е, че ей на, наближава време да се връщам.. преди да съм се стабилизирала даже.. и там пак ще потъна във водовъртежа на стресиращото ежедневие..че 4 седмици не ми стигат ( тема за ТЕС-че никога не е достатъчно )
Знам много добре, че няма значение къде съм, а как възприемам себе си, и света около себе си..и откак съм тук се старая да ТЕСам по всяко време, за да наваксам и отскоча напред.

Едно от медитативните ми утвърждения е, че моя живот се грижи за мен.. и ето, успях да посетя семинара на Лаура Силва, а сега -какъв късмет- ТЕС семинара !! Очаквам и вярвам, че ще чуя отговори на много мои въпроси .
Очаквам с нетърпение да се срещна лично и с вас- съфорумниците.

Имам толкова много неща, за които да съм благодарна, и дано не го забравя !!


Пожелавам много усмивки !!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
lucky64

букет от автоимунни заболявания

Мнение от lucky64 »

Здравейте,
Само да кажа, че се наложи спешно да се върна в USA. Писах, писах.. и изведнъж текста ми изчезна.
Тук съм, и в главата ми е пълна бъркотия кое кога и как се случи.. Ще пиша повече утре. Благодарение на ТЕС поне имах лек полет. Преди 4 години имах неприятен конфликт с митничарка на летището, и от тогава се "разболявах" от страх и напрежение преди полет. Сега ТЕСах, правих ТЕСТ и всичко, за което се сетих -както през няколкото дена преди полета, така и по време на полета.. и всичко мина невероятно спокойно. Така както имах топка в слънчевия сплит и се тресях от напрежение откак разбрах, че спешно трябва да се връщам, след непрекъснат ТЕС някъде по средата на полета изведнъх си помислих- Абе какво толкова съм се стегнала, голяма работа !! Да не ме колят ?? каквото-такова !! ( а в куфара нямах нищо за което да се страхувам, изпратила бях всички билки и подправки по пощата, принтирала бях граничните разпоредби....)и пак бях неспокойна и уплашена.
Правих както класически ТЕС, така и ТЕСТ за случката.. абе правих каквото както се сетя, ама важното е, че ми олекна !!

Поздрави на всички !! Пожелавам лека и спорна седмица !!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

От мен евала :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Добро начало!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор