Професионална несигурност

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Професионална несигурност

Мнение от ivangp »

Работата върху себе си е безкрайна. Пътят няма крайна дестинация. Идеята е като работим върху себе си вместо да се тюхкаме, пъшкаме и проклинаме съдбата си, да намираме все повече поводи за радост, усмивки и наслаждение.

Така, че работи си.

Целта на откривателя не е да намира нови територии, а да намира нови начини, по които да вижда вече откритите територи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Професионална несигурност

Мнение от Alisa »

user, на въпроса ти с изчистване на спомен.
Моето наблюдение върху себе си, потвърдено с годините ТЕС практика (4-5) е, че чистя толкова, колкото съм способна да осъзная на дадено ниво на себе/развитие-разкритие. След време при дадена ситуация изскачат нови аспекти и аз явно съм станала готова да ги осъзная и съответно изчистя.
В дадена конфликтна ситуация сме двама. Как да разбера до къде съм аз и откъде започва АЗът на другия човек. Може би с времето ще ми се изясни.
Направи следния опит- виж и двамата в конфликта, като страничен наблюдател. След това се опитай да забележиш полето на всеки от тях до къде се простира. Заедно с това или след...няма значение, започни да потупкваш мислено и двамата по точката на главата, по гърба или където ти дойде и виж как се променя границата. През това време тупай и себе си. Много е възможно да "чуеш" размяна на мисли, чувства...обяснения между тях, водещи да баланс на полетата и съответно водещ до промяна на границите, хармония, любов...
После разкажи!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Здравейте, много благодаря за насоките. Сега ползвам следните декларации:
- мразя тес, защото докато тесам се чувствам като най-черния човек, все аз съм виновна ...
- много се натоварвам докато правя тес .... избирам с лекота да се освобождам от всичко, което тесам
Успоредно работя и с това, че не искам да поема отговорност. Там не виждам особено развитие, но времето ще покаже.
Никога през живота си не съм мрънкала и не съм се оплаквала толкова много колкото в този форум. :)
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Алиса, изпробвах това, което ми каза. Резултатът беше, че при една караница моята енергия/аура или каквото е беше изцяло върху събеседника ми, а неговата върху мен. След време двете енергии бяха една срещу друга в средата между нас и после всеки си прибра енергиите. Понеже очаквах нещо по-драматично се разбунтувах срещу резултата и се оказа, че цялата тази сцена ... не намирам точните думи... но това е било между мен и моите разбирания за парите. След доста време разбрах, че взаимоотношенията ни с парите са тип насилник-жертва. Повече по темата не съм работила.
До скоро работих върху това, че се чувствам изоставена. Доста дълго повтарях просто декларации, които ми хрумваха без да ги свързвам със случки. Най-тежко минах през "що за изрод съм щом единствения човек на земята, който трябва да ме обича ме е изоставил". В един прекрасен ден се появи случка. Аз бях в магазин и явно бях изгубила от поглед родителите си. Явно за мен е било доста драматично и наистина съм решила, че са ме изоставили. Тогава се сетих за изразите от рода ако не слушаш ще се оставя и други подобни. Доста дълго се утешавахме с детето, но сега като се връщам към случката виждам, че детето е прилепено към възрастната ми версия. Това не е нормално поведение за спокойно и уверено дете и явно имам още работа там.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Професионална несигурност

Мнение от Alisa »

Радвам се, че си опитала, благодаря! Сега остава да продължиш и ако искаш да е по същия начин, то виж твоята енергия и тази на парите и изчисти връзката между тях.
А детенцето просто го гушни и го тупкай, чуй го до оправяне.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Здравейте, преди няколко месеца ножът опря до кокъла, както казва Иван.
Първо за работата - не ги вземам толкова навътре нещата, просто нямам време и сили да се тръшкам както преди.
Намерих си майстора :D, роди се бебчо. Завръщането ми към тес стана след едно занятие с Яна. Тогава много силно впечатление ми направи това, че ползва тес всеки ден, за ежедневни неща. Тогава просто го осъзнах. Започнах да използвам тес за отношенията с мъжа ми, майка ми, бебето. Не помня всичко, но след три четири месеца ежедневна работа ето до къде стигнах:
- искам аз да живея, а не убежденията на родителите ми и основно тези на майка ми. Видях, че животът ми е бил предначертан. Изборът ми на мъж. Коликите на детето. Скандалите след раждането на детето.
Беше много интересно моето развитие след раждането на детето. Не знаех какво да правя и как да се държа. В един момент приех образът на майка ми. Това взриви семейството ми. После го захвърли. Сега знам какво не искам да правя и може би си отговорих на въпроса как да се отнасям с детето си. Мисля си, че този вакуум се появи заради отчуждението. Вече не се живее на фамилии и момичетата няма как постепенно да се научат какво да правят. Няма го примерът.
- голяма драма ми е липсата на любов в отношенията с майка ми. Много ми е тъжно, че моето бебе получава всичката любов, за която аз съм копняла. С какво едно бебе е повече от мен? С какво едно бебе е заслужило това? Какво е направило това бебе, което аз десетки години не съм? Отговорът е нищо. Раждането му е достатъчно основание. Няма нужда бебе да се бори за майчина любов.
В момента работя въображаемо с майка ми върху тези въпроси. Ясно е защо не ми е дала любовта по начинът, който аз съм искала, но аз отказвам да работя с нея. Защо аз да свърша и нейната работа? Аз ще свърша всичко и накрая ще ми кажат пак, че всичко просто се е променило ей така. Няма да стане и без признание и уважение няма да работя.
- трудно осъзнах, че аз се отнасям към детето си така, както съм искала да се отнасят с мен като бебе. Притеснявам се, че това не е хубаво. Не отчитам неговите потребности. Много ми е трудно и да го зачитам като личност и да уважавам мнението му. Това, че е малък ми дава огромна власт, с която злоупотребявам.
- всяка седмица тесам с декларации, че мразя тес, много ми е болно и т.н.
- отношенията с мъжа ми - вече няма война, водим мирни преговори :). Вече ясно виждам как се бори за скандал. Успявам да запазя спокойствие половин час. Вече не правя скандали аз, защото после ясно виждам, че мъжът ми е невинен и проблемът са моите очаквания.
Радвам се, че се завърнах :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Професионална несигурност

Мнение от ivangp »

Това
без признание и уважение няма да работя.
е добре да се изТЕСа.
Какво всъщност искаш. Добри отношения с майка си или да ти правят Евала.
Както любовта, така и признанието и уважението трябва първо да си ги дадеш сама, за да ти ги дадат и другите. В крайна сметка всичко си е в теб и всички външни проблеми, както и да ги визираш, си идват от теб и са вътрешни твои проблеми.
Когато не можеш да промениш обстоятелствата, можеш да промениш отношението си към тях.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Не бих отказала да ми правят евала, но не това е целта. Негодуванието към майка ми в момента е голямо и наистина ми е трудно да работя по темата. Много пъти съм опитвала аз да дам любов на себе си като бебе. Първоначално ме отхвърляше. Сега приема любовта от мен, но чака и тази от майка си. Ще се случат нещата, но са много наситени с емоции и работя бавно.
Надявам се някой ден да мога да си давам всичко сама, но на този етап не мога.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Професионална несигурност

Мнение от Alisa »

В такъв случай работи с
Негодуванието към майка ми в момента е голямо и наистина ми е трудно да работя по темата.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Не помня откъде започнах, но стигнах до образ на жена, която трябва да изпрати мъжа си. Беше й тежко, защото нямаше право да изрази мъката си, понеже той отиваше на война. Вътрешно беше опустошена, нямаше да може да го вижда и говори с него. Направих паралел с мен, мъжа ми и разговорите ни. Скоро тя се сбогува с усмивка с мъжа си. Беше щастлива. Изумих се от промяната й и дори се наложи да ми обяснява какво се е случило. Беше променила гледната си точка и вътрешния й свят й предостави възможности да говори с него и да са заедно. Цялата сияеше в бяла светлина. Исках и аз да сияя, но ... Погледнах енергиите ни от далеко. Аз бях черна. Докато се потупвам виждах златни искри на точките, но нищо повече. Попитах се кога преди съм била така и отидох на гроба на любим човек. Майчината грижа, която ми е давала ми е липсвала. Обвинявала съм майка ми, че не е като нея. Простих на майка ми, че е такава каквато е. Върнах се към някои спомени и видях как те след секунди се променят. Оказа се, че аз държа тази лоша случка и много други. Пуснах ги и към небето полетяха много пъстроцветни балони.
От два дни, нощно време, детето спи на много по дълги интервали без да се буди. Не съм работила за това скоро. Много приятен бонус.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Професионална несигурност

Мнение от ivangp »

Детето ти, както и всички други около теб, се влияят от твоето вътрешно състояние.
Променяйки себе си променяш света около себе си и околните.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

Забелязах, че след като работя върху раждането на бебо и имам слабо кървене. Предполагам, че тялото ми и на физическо ниво си чист раните, но ако може някой да си каже мнението. Тесах това, че обръщам внимание на кървенето и излезе страх да не си изцапам дрехите без да мога да реагирам и страх да не стане обилно, поради липса на време да се справя с проблема.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Професионална несигурност

Мнение от ivangp »

Не се притеснявай, остави го да си отмине от само себе си. Вероятно е лечебен процес. ТЕСай си страховете и притесненията около него.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
user
Активен
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Окт 2013 19:40

Re: Професионална несигурност

Мнение от user »

С пренареждане на матрицата пренареди моето раждане, след което спонтанно се преди и това на детето ми. Имах проблем и със съня на детето - будеше се на два часа като бебе. Изчистих проблема при мен - ще изгубя бебето и ще изгубя себе си. И на следващия ден забелязах петна червени първо по ходилата на детето, после минаха по всички открити и видими части на тялото. От петна станаха на пъпки и вече трети ден стоят. Мисля, че вече по-слабо се забелязват. Докторът каза, че са от слънцето. Аз вече си мисля, че е от моя тес, защото се промени поведението на детето много рязко. Заспа навън без биберон, без да е сукал, снощи се буди само два пъти, като първата пауза беше шест часа (за първи път в живота му), днес за първи път си легна на обяд, а до скоро на обяд му беше втория сън. Като цяло поведението му вече е адекватно на възрастта му - една година.
Чудя се дали тази реакция при него е резултат от разрешен вече проблем или съм му създала проблем и се чувства застрашен?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Професионална несигурност

Мнение от ivangp »

Кой пренареди раждането ти и това на детето ти.
По-вероятно е да си решила проблем, а не да си създала нов.
Децата се променят след всяко боледуване.
След прекарана шарка, грип и т.н., стига да не са потискани с лекарства, децата поумняват и променят поведението си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор