Дневникът на Любов

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Яна »

Много интересно, благодаря ти, че сподели! :D

Аз си имам и аз разни проблеми с цикъла. При мен е свързано с баби, които са били насила омъжвани за мъже, които не искат, като част от тях са ги насилвали сексуално.
Цикъла ми е обилен и продължителен. Освен тесането това, което много ми помага да туширам физическите симптом са упражнения на Дона Идън за проблеми с цикъла. Има ги в книгата ѝ "Енергийна медицина за жени". Там има и други хубави неща, включително за сексуалността. Установих че комбинацията ТЕС и нейните упражнения ми действат много добре. Така да се каже третирам проблема на два фронта! :mrgreen:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Любов »

Да, напълно разбираемо... като се има предвид, че си е женска линия, то си се предава. Иначе и аз знам на Дона Идън упражненията, на мен определено значително ми се промени усещането и болките покрай цикъла от както започнах да се занимавам и с йога. И отдавна не ми се беше случвало да имам такива болки. А на колкото повече фронтове се работи толкова по - добре. :)
Благодаря ти за включването! :)
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Яна »

Супер за йогата! Аз не мога да се организирам да правя редовно, въпреки, че ми харесва.
Дона Идън ми е по-лесна, защото ми отнема по-малко време.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Любов »

Да, супер. То е важното да си усетим кое ни кара да се чувстваме добре. И за йогата и аз вкъщи като съм не ми се получава да я правя, но дори и едно, две от това, което знам са напълно достатъчни. Нищо не е задължително. :) Важното е да няма насилие над самите нас, да усещаш до къде и до колко.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Любов »

Днес не успях да поработя толкова дълго, както предните дни.
Но чувствам една огромна умора, тежест..и се появи нужда и глад за нежност, любов, прегръдка, докосване. И когато това го асоциирам с хора... за всичките тези години, тялото ми е запомнило какво е да те удрят, унижават, насилват, злоупотребяват...успях голяма част от емоционалната болка да изчистя от всичко това. Може би зад нуждата, която се появи стои тъга и усещане за огромна самота.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на Любов

Мнение от ivangp »

Това, което можеш да направиш СЛЕД КАТО ИЗЧИСТИШ негативните емоции от спомените, е да си дадеш тази любов, нежност и ласка.
Как се прави?
Представяш си първо, че ти прегръщаш някогашното си Аз или детето, което си била и му даваш всичко, което майка му не му е дала. Правиш го докато потупваш ТЕС точките.

След това си представяш, че някой мъж те прегръща, целува, гали и т.н. и ти дава всичко което досега не си получавала от никой мъж. Правиш го пак докато обикаляш точките с потупване.

Горната процедура ще ти помогне първо да приласкаеш и успокоиш детето в себе си и второ да привлечеш в живота си хора, които да ти дават тази нежност, ласка и любов, от които така отчаяно се нуждаеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Любов »

Благодаря за насоките!:)
Май, че чувството на тъга и самотност е най - загнезденото ми чувство. Както и за студ и замръзване, че не мога да почувствам любов и топлота.
Сетих се за една жена, която срещнах в живота си, не мога да кажа, че изиграла ролята да ми е била майка, просто чрез нея в някакви кратки моменти, разбрах какво е усещането да бъдеш прегърнат точно по онзи топъл и нежен начин...реално през целия си живот нямах представата изобщо и какво е това. Но тази моя нужда отключи много силен страх, че по някакъв начин ще си тръгне, отхвърли, едно огромно напрежение всеки път, когато сме се виждали или разговаряли...и една разкъсваща ме болка. Тесах много върху тези чувства. Правех асоциации, не знам и защо, но само чрез нея съм усещала точно това усещане за топло и сигурно, но не можех да се доверя напълно, да се отпусна. Цялото ми тяло винаги си оставаше в едно напрежение... когато сме разговаряли от нейна страна също е имало страх да не се привържа или вкопча по някакъв начин в нея, защото нея това я ужасява. А аз в никакъв случай не бих прекрачила нищо...моя страх е от отхвърлянето и отблъскването...реално несъзнателно се случваше нещо като омагьосан кръг в тези взаимоотношения и непрекъснато бъркане в раната. ...А това продължава да ме тежи, да ангажира съзнанието ми, емоционално да се връщам там...
Затова направих нещо като пренареждане. Представих си ни една срещу друга на разстояние, усетих всички емоции на страх, замръзване, болка...и че искам просто да я прегърна, а не мога. Потупвах тези емоции, които аз чувствам спрямо нея...а след това отидох при нея в картините и усетих нейния страх, причини да го прави...разговарях с нея там..след това до тях извиках нейното малко дете...запознахме се, представих се...говорихме си малко..и след това извиках моето малко дете..да се запознаят и поиграят...усетих едно голямо олекване...но започнаха да изплуват и други емоции...останах върху моето дете...отново се появи онова усещане за самотност в целия свят..че има нужда от мама в момента и не му се играе с никакви други деца..опитах се да я извикам, но не знам защо тя не се появи, все едно я няма.
Помолих детето да ме отведе в спомен за точно тези усещания...и се озовах във времето, в което съм била в кувьоза...непоносима болка, кутията...стъклото...никой не може да стигне, никой няма, никой не ме чува...а ужасно много боли и точно онова огромно усещане за самотност в целия свят...и чувство на изгубеност...и ужасно студено вътрешно.
Отидох там и се видях толкова малко, недоносено..с ужасно много кабели...и ритащо, объркано...потупвах и там. Усетих, че се смъкна от усещането за самотност, от 10 на 8.
Ще се връщам за още случки.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на Любов

Мнение от ivangp »

Когато пишеш че си работила върху някаква случка не става ясно доколко си изчистила дадената случка.
Потупвах тук и потупвах там показва, че нещо си правила, но завършила ли си процеса не става ясно. Добре е да изясняваш тези неща в публикациите си и да работиш върху всяка една случка докато не я изчистиш напълно. А също така да тестваш случката след ден два дали е изчистена или са се появили нови аспекти.

Иначе добре се справяш. В правилна посока вървиш. Но не става ясно дали вървиш по най-оптималния начин.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Любов »

Да, става така понеже ми е трудно да определям с числа емоциите, от 0 до 10, иначе разбирам, че е изчистено ако се върна към спомен или усещане и то вече по никакъв начин не буди никаква негативна емоция и ми е спокойно. Понякога става хаотично, но гледам ако нещо чувствам негативно, винаги да търся емоции назад, докато не усетя освобождение..аз си го откривам като чувство на лекота вътре и по това разбирам, че съм го изчистила.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на Любов

Мнение от ivangp »

ОК и така става.
Само да уточня за други четящи, че
ако нещо чувствам негативно, винаги да търся емоции назад
означава, че търсиш най-ранната случка, в която си изпитала същата емоция и чистиш случката от всички негативни емоции.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Любов »

Да, така успявам направо откъм корена да се справя с тези емоции, които много често все изплуваха.
И днес поработих, а вече взех да забравям за какво е било, едно ми е леко и дори да се опитам в момента да си припомня за неща, които знам колко ме е боляло и измъчвали с години, няма нищо. Леко, свободно. Сега дори не ме е страх да обръщам внимание на това, което чувствам или случва, а не да искам да го замета, скрия някъде и потисна в себе си. :) Днес ми добре и започвам да чувствам добрите резултати, защото виждам как започват да се изменят и реакциите ми, поведението към събития, които преди все са предизвиквали някакви негативни емоции. Взех да казвам повече "не', без да изпитвам вини или срам. Когато съм навън и се разхождам ми е по - спокойно.
Друг пример с баба ми, понеже е ужасно критична и много негативна, винаги си излива всичко, което има, опитва се по всякакъв начин да те засегне, да ти вмени вина...да ти намери всички недостатъци и упрекне за всичко, което може да се сети. Забелязах как започва всичко това, с което ме е манипулирала от години, изобщо да не ме засяга по никакъв начин, защото не го вярвам вече и защото то не е моята истина. Все още има какво да отработвам тук, но усетих голяма разлика. :)
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневникът на Любов

Мнение от bubolechka »

Браво Любов !!! Който е посял ще жъне :wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Alisa »

Поздравления! Много ми харесва, че използваш "детето" и че смело се връщаш назад във времето!
Желая ти още повече лекота!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Яна »

Супер звучи! Продължавай в същия дух. :P
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневникът на Любов

Мнение от Любов »

Много ви Благодаря, момичета за включването и подкрепата! :)
Продължавам, даже съзнателно почнах да ровя и разчоплям, да видя како още има да изкача, много повече се самонаблюдавам и вслушвам.. от време на време се появяват и някакви физически болки, но отминават. Имаше интересен момент, понеже от бебе имам един направен белег на крака... раната е била много сериозна и е стигнало чак до костта, но за щастие не е била засегната и увредена. Винаги в този крак имах едно особено усещане,че енергията е блокирана там и не тече както трябва... постепенно буквално усещах как започва полека да се раздвижва...едва ли бих имала съзнателен спомен, каква ли зверска болка трябва да е било тогава, но в един от моментите, докато правех ТЕС за съвсем други неща, тази болка я усетих много силно, рязко, все едно те пронизва направо в костта и след това премина. Сега по - нормално си чувствам крака.
Иначе днес като насоки работих върху съпротивите ми да се заобичам и приемам, всички причини, съмнения...че обичането като цяло е изпълнено с условия, това са ми показвали и учили, но в крайна сметка пак не си бил обичан, нито изобщо достоен, това да се самокритикувам непрекъснато и да търся недостатъци, да се сравнявам. Изтесах всички негативни емоции, думи, реплики, които са ми казвали. Направих няколко кръга и след това завърших с положителни фрази...че само защото ме има и дишам, заслужавам любов. И да се обичам.
Публикувай отговор