Дневник на буболечката

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Я какви хубави прозрения и случки за ТЕСане! :D
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Любов »

Хей, здравей! Наистина много неща си изровила и са за тесане, в тази насока, ако не си чела книгата "Жените, които обичат твърде много" Робин Норууд, си я потърси и я виж, мисля, че може да стигнеш до още осъзнавания и ще ти е в полза.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Здравейтеее ,здравейте.Последните доста пъти в които опитвах да тесам не ми се получаваше.Знаех ,че причината е ,че имах доста добри резултати и започнах да очаквам още преди да съм започнала теса да получа освобождаване,прозрение и т.н.Това ОЧАКВАНЕ ми проваляше ТЕСА.Хем го знаех и пак го правих така.Днеска теснах първо това ,че очаквам се получи...
Вчера просто ей така реших да отворя книгата ми за ТЕС на произволна страница и да видя какво ще излезне.Е отворих и прочетох ,че повечето спомени са когато сме били под 6 години и е трудно съзнателно да си ги спомним.Но можем да си помогнем като примерно тупаме и си казваме ОТХВЪРЛЕНА или ТЪЖНА или някоя друга емоция и да изчакаме подсъзнанието да ни даде спомен с тези емоций.Също и че не трябва спомена да идва от УМА.Да не се стараем да мислим много.Трябва да дойде от подсъзнанието.
И така казах си отхвърлена и ми изкочи някакъв спомен доста ранен... изтесах си го и се появи хубаво чувство. 8)
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Петър РФи »

Здрасти ,буболечка в момента съм на такова място като тебе обаче подсъзнанието не ми дава да вляза в спомена -явно е много болезнен и с каквото се опитам да го отворя не иска . Иначе по същия начин влязох в 2 спомена от детсвото ми и ги изчистих . Проблема ми е че си казвам няма да стане или си представям че става или не става , а то всъщност ме кара да се провалям и да не влизам в спомена . Ти първо тесаш очакванията и после се опитваш да влезеш в спомена ли ?
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Само сега последния път го направих така.Теснах, че очаквам резултати и тва ми проваля теса.Да, стана ама пак усещам ,че държа да има резултат...дано се справя с тва очакване.Иначе последните месеци никакъв тес не ми вървеше.Незнам заради това ли или просто са доста стари подтиснати спомени и е трудно изкарването им.Бях в застой и се отчаях, че вече нямам резултати и ме тесах редовно,но мисля, че е грешка и трябва да не спирам.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Охххх :shock: :shock: :shock: :shock: Писах писах нещо важно и нета ми падна и се изтри всичко.
ИВан казва да споделяме така помагаме и на другите хора.Ще го напиша много накратко какво постигнах с тес дето не съм го споделяла.От бебе съм имала рахит , после ми откриха Псориатичен артрит.Имала съм много кризи и болки.С тес изкарах дълбоко подтиснати емоций..май съм споделяла тук как ревах , виках , гърчех се ...тогава ми излезна какво съм подтиснала от малка.Чувствах се необи4ана , не искана , не разбрана , виновна и най-вече 4е родителите ми не ме искат.Винаги като съм имала криза и ме е боляло от артрита съм усещала ,че има някаква емоция нещо много голямо дето ме яде от вътре ама не разбирах какво.Беше капсулирано.И знаех ,че цялата болест идва от моите подтиснати емоций.Сега от време на време имам леки болки ,но те са коренно разли4ни като усещане.Боли ме , но усещам по скоро емоцията и какво има от вътре.Даже ми харесва ,защото се трансформира.Да кажем 4е е лека приятна болка.Трансформира се.Мъчех се над 10 години .... добре ,че беше тес за да не се мъча още много по 10 ! 8)
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Кофти спомени и чувства с баща ми нямат чистене ! Мислех ,че съм ги изчистила ,но вчера реших да тесна едно страхче свързано с моя приятел и пак отидох до корен в детството как съм необичана от баща ми и как той е гаден и сега не вярвам на никои мъж ,че може да ме оби4а.Винаги в началото на връзките ми си мисля ,че съм го преодоляла това.... но минат ли 2,3 години и се повтаря и повтаря историята.Като хванах спомена намерих къде е емоцията в тялото и работех с нея.Тесах я доста ,но не съм изчистила усещам че има още много.Много болка изпитах и ревах като бебе.После главата ме пръсна от болки , че и на следващия ден ми беше ужано.Сега чак не ми се връща в спомените много е болезнено.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Болезнено е, да. Но ако не заздравее тази рана вечно ще боли и ще ти трови живота. Колко случки свързани с баща ти си изчистила досега. Изчисти поне 10-15 различни случки и пак ще говорим. Всичко има чистене. Но който не работи ежедневно със случки няма да види скоро резултати.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Случки много не съм чистила.Тесах повече самата болка от това как се чувствам.Ще помисля за случки.Повечето лоши спомени са били като съм била малка и не си спомням добре.В сегашно време се случва редовно да се чувствам зле ,че той не контактува особено с мен това ме кара да се чувствам зле .. това не се бях сетила да тесам ,защото не няма определено действие ,а е в случая бездействие от негова страна и незаинтересованост към мен.Ще поработя и ще пиша пак.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Днес, по случайост или не, прочетох отново първата ти публикация в този дневник.
Има доста добре обяснение на механизма нанатрапливите мисли там.
Но един важен, според мен, момент липсва.
Страхът, и в двата описани от теб примера, е породен от това, че и двамата ( майката и футболиста) смятат, че да имаш еди какви си мисли не е нормално.
От там тръгва целия проблем.
Майката мисли, че една майка ако истински обича детето си, не е нормално да има мисли за това, че иска да го убие.
А футболиста, смята, че не е нормално да има съмнения в нивото на играта си.

Ако и двамата осъзнаят, че да имаш такива мисли, всъщност всякакви мисли, е нормално, те няма да се плашат, да ги избягват като дявол тамян и няма да ги хронифицират и направят натрапливи.

Това е всичко. Толкова е просто и лесно да се избегне проблема, колкото е трудно да се премахне той, след като веднъж е бил създаден.

А след като веднж е бил създаден, трябва да се подходи с любопитство, а не със страх и гняв, към появата на тези мисли и просто да се оставят те да се появяват и отминват беза да им се обръща специално внимание.

Т.е. нещо от сорта:
- "Я пак се пови тази мисъл."
вместо
- "О ужас пак се появи тази мисъл."

Всичко опира до това, какво значение ние самите придаваме на дадена мисъл.
И какви заключения правим за бъдещето от появата й.
Променяме заключенията и значениято и мислите сами ще отшумят или просто няма да ни дразнят повече.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Явно не е случайно...върнах и аз първата страница от както съм писала..амии точно една година от както съм започнала дневника.Зачетох се и мога да отбележа голям напредък с натрапливите мисли.Почти всеки пост съм писала ,че имам мисли и не мога да се справя с тях ..сега в днешно време имам толкова силни мисли само ако имам много голям стрес.В нормално ежедневие се справям.Има ги , но както каза и Иван отношението ми е променено.Не че не се бъгвам пак от време на време ...
Ключът е в смирението на егото.Аз съм го писала в поста и сега го потвърждавам пак.За тези ,които още се борят с мислите.
Много ми помогна Йога Нидрата (водена медитация) има в ю-туб над 200 записа.Ако някой се интересува ще кача линк.Лягаш пускаш контрола и потъваш в алфа ниво даже и по-надълбоко.Отне ми доста време докато се науча да се отпускам.Лягах и ума ми скача,мисли ...някъде ме засърби или ми става неудобноо и неервата ме хващаше.Викам каккъв контрол да пускам аз немога 5 мин да стоя отпусната , но с много упоритост се научих и си правя всеки почти по една 20,30 мин хипноза.

Сега за теса ,че се отплеснах .... но мисля ,че макар и извън темата може да помогне тази информация на някои, както бях писала подробно за натрапливите.Сега продължавам с тесането за баща ми с тази техника:
Представяш си случката и просто обикаляш по точките като повтаряш - Освобождавам се от целия гняв, мъка, вина, страх, срам, безпомощност сега. ( това са най-често изпитваните емоции).
Правиш 3 кръга по точките.
После отваряш очи и започваш да разказваш случката на глас на някого или на себе си. Ако пак се появи негативна емоция спираш да говориш, затваряш очи и започваш да ТЕСаш.
Обикаляш така докато можеш да си спомниш и разкажеш на глас случката без никакви негативни емоции.

Една случка обикновено отнема между 10-20 минути за пълно изчистване.
А после и с техниката за майната , бях се забравила а толкова много ми харесваше. :)
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Re: Дневник на буболечката

Мнение от neafeya »

Пускай линкчета,да се отпускаме и ние. :D
Тесането ти е интересно,ще пробвам и аз.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Етоо давам-

https://www.youtube.com/user/baevdji/----- - Орлин Баев

https://www.youtube.com/user/changewire/----- - Любомир Розенщайн

Това май е и по моя проблем:
Първо - имаш основателна причина да не отваряш тзи спомен, ако е спомен. Каква е тя само подсъзнанието ти знае. То се опитва да те предпази от някакво страдание, но от какво не е ясно.
Това е дефиницята на ПО. Подсъзнанието се опитва да запази проблема, понеже смята, че така ще е по-добре за организма. Че е по-опасно да се премахне проблема отколкото да се продължи да се живее с него.
Можеш да ТЕСаш тази идея.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

ВЧера и днес се опитвам да се освободя от някакъв страх , усещам го като свиване ниско долу в корема ...намаля се до лек дискомфорт или тежест и до там не се освобождава....
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Петър РФи »

bubolechka здравей като гледам и двамата си гледаме постовете и си намираме сходни проблеми :) . Аз виждам при теб неща които са ми полезни и подобни ! пожелавам ти да намериш това което търсиш и го приемеш от все сърце.
Публикувай отговор