Дневник на буболечката

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Когато ти се спи сънят не изсмуква, а възстановява енергията.
Ако се движиш, когато ти се спи, си изсмукваш енергията.
Щом ти се спи - спи.

И на мен последните няколко дни са ми много сънливи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Мерси успокоих се...реално немога винаги да пръщя от енергия, но ми минаха мисли, че влизам в депресия :shock:
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Любов »

И при мен е така. И ми се е случвало не веднъж и спя, защото така чувствам, че ми е нужно да се заредя. Според мен точно защото си разбутала се е отпушило и е добър знак, а не че потискаш или че бягаш, може да теснеш - вината. :)
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Искам да пробвам тес за емоционалното хранене.Наблюдавам се и виждам ,че ям когато не съм истински гладна а като ми е тъжно или емоционално.Искам да намаля храната , не съм с наднормено тегло като цяло , но 2,3 килограма ако сваля биха ми се отразили добре.
Например как мога да ям по-малко.Примерно вчера ядох ориз една огромна чиния ,аз се наядох и с половината от порцията ,но еи така се натъпках с всичко.Искам да ям колкото да се заситя не да се тъпча.
Искам и да спра вредните храни.Как да тесам?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Alisa »

Как се чувстваш от това, че
вчера ядох ориз една огромна чиния ,аз се наядох и с половината от порцията ,но еи така се натъпках с всичко
Вземи емоцията и я ТЕСай.
Отделно, това "вчера" си е случка. Работи с нея. Виж и други случки свързани с емоционалното ти хранене и ги чисти.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Преди всяко хранене прави ТЕС за емоциите, които изпитваш.
Преяждането или храненето с вредни храни е стратегия за справяне със стреса.
Ако премахнем стреса с друга стратегия, в случая с ТЕС, няма да има причина за преяждане или за нездравословно хранене.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Вчера ми изкочи нещо.Преди да посегна да хапна от един омлет се запитах кое чувство ме кара да го направя и беше вътрешна неудовлетвореност от себе.От грешките ,които направих преди няколко години и немога да си простя.Погледнах после омлета нямах желание да го ям, даже после като си направих закуската кисело мляко с плодове и чиа се наядох с половината купа и спрях принципно не бих се спряла :D
А вчера вечерта правих вкусен десерт , но го правя много рядко и съвсем забравих за тес и си изядох солидно количество даже и тази сутрин докато си правих кафе той беше на плота и смотах още две парчета.Но пък тази сутрин като ставах и станах с едно прекрасно чувство направо сеизпълних с него.Нещо ми каза в подсъзнанието ,че живея с миналото си и спирам да живея и изпитах даже емоцията как го загърбвам и не го влача с мен , прощавам си.
Незнам от сънищата ли нещо се случи.

Искамда питам Иван ако знае ,какво значи ,че сънувам толкова много? На мен не ми пречи принципно (има и изключения като се въртя и събуждам) даже сънищата ми дават насока.Повечето усещам какво искат да ми кажат.Но това значи ли ,че не спя спокойно имам доста неразрешени емоционални конфликти? И сънищата ми помагат нали ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Всяко едно нещо означава това, което ти решиш, че означава.
Всички сънуват. Не всички си помнят сънищата.
Аз съм от тези дето много рядко си спомнят какво са сънували.
Това какво означава?
Някой, който харесва да сънува, ще каже, че е лошо. Друг, който не харесва да сънува или сънува само кошмари, ще каже, че е супер.
Някой, който иска да ти продаде тъкковник за сънища, ще измисли значение на всеки сън и т.н.

Единственото което е сигурно е че аз рядко си спомням какво сънувам.
Нищо повече и нищо по-малко.

Ако на теб спомянането на сънищата ти помага да си решаваш проблемите - супер.
Радвай се и си сънувай спокойно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Здравейте ,искам малко помощ.Осъзнах ,че от толкова години дето имам тези мой страхове вече немога да си представя какво е да живея без страх.Сякаш той се е сраснал с мен и даже като имам периоди дето не се страхувам ,започвам да се страхувамм ,че нещо не ми е наред сякаш не съм в сигурност ако не се страхувам.Зададох си въпроса "Какво ще стане ако утре спра да се тревожа и страхувам" и неможах даси отговоря на тоя въпрос.Сякаш немога да си го представя.Дали това ме кара да си поддържам сама страховете ? Гледах клип вчера на Димитър Тенчев той това точно каза ,че страха се сраства с човека и неможе да разграничи нормалното си състояние и кога има страх ... :shock: :shock: :shock:
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

И аз съм си го мислила ,че реално си искам страха ,защото като се страхувам всеки ден няма как да се уплаша кой знае колко много ако нещо се случи.А ако не се страхувам може да ме срази от изведнъж силен страх... много смешно ужас :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Tова си е ПО. ТЕСай го!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Мерси , вече 4 ден тесам ПО по твойте деклараций.Днес направо се изпотих на това последното:

Въпреки че да се освободя от ....страха ми от провал.... ще означава че .....трябва да покажа пред хората че ме е страх.....аз напълно и безрезервно приемам себе си.

3 дни го правих по един начин , но днес ми изкочи това и го теснах така и направо се парализирах,тялото ми се стегна и ми стана горещоо...
Никога не съм искала хората да виждат ,че ме е страх от провал и излагация.Все искам да го скрия (едва ли го скривам де),и искам да се изправя пред този страх, а неискам хората да го видят.. и това ме спира да си позволя да се страхувам...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Значението на дадено нещо е само в твоята глава такова, каквото мислиш, че е.
Това е твоята субективна гледна точка.
Съшото това нещо може да има различни значения за различни хора, както и за теб в различни моменти или при различни обстоятелства.
Важно е да осъзнаеш, че значението зависи само и единствено от твоята интерпретация и че тя - интерпретацията ти - не е единствената и непоклатима универсална истина, а само твоята собствена гледна точка, която си свободна да промениш, когаато и както пожелаеш.

Дори целия свят да има същото виждане за дадено нещо, ти можеш да се съгласиш със света или пък да си имаш собствено и различно мнение.

Всички, които са движили прогреса са имали неортодоксални и некомформистки, различни от останалите мислене, идеи, мечти и убеждения.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Да разбирам го , но ми е толкова трудно да го променя... :cry:
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Днес докато тесах По-то ми изкочиха доста чувства и усещания и после ги теснах и тях:

В,че ако покажа истинските си чувства пред хората за мен означава ,че съм се провалила ...
в,че ако покажа слабоста си пред хората за мен означава , че не струвам и съм различна...
в,че ако не съм силна и можеща пред очите на хората означава ,че съм се провалила..
в,че ако покажа ,че съм толкова чувствителна хората може да ме отхвърлят..
в,че ако покажа истинските си чувства пред хората,ще се чувствам различна от тях..

Много чувствам много нещо ... сега осъзнавам какви изкривени вярвания имам :shock: :shock: :shock:
Аз съм приела ,че хората всички са силни и само аз съм слабата и чувствителната и ако покажа слабоста си ще ме отхвърлят. И ,че ако изпитвам страх,вина,тъга и т.н значи съм пълен провал и не струвам.
Сега като ги теснах сякаш прегърнах малкото момиченце в мен и се разплакох...
ИСкам да бъда истинска писна ми да се правя на такава каквато не съм.Аз имам правото да бъда слаба...защо все се мъча дасъм силна и си тровя сама живота и какво постигнах нищо само подтискане и агресия.

Благодаря на този форум особено на Иван , без теб Иване нямаше да стигна до тук!!Тес ми помага много ,но без напътствия как да го правя точно нямаше да се справя.
Публикувай отговор