Дневник на буболечката

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Тъй като клипа е кратък,ще направя на програма да се повтаря няколко пъти за да мога без да спирам ида се разсейвам да го правя повече време.Жената точно е улучила какво чувствам и няма нужда да променям нищо пасва ми идеално.Ще го направя и ще тесам всеки ден.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Няма лош ТЕС.
Но готовите декларации не са най-добрият подход.
Най-добрият подход е ежедневна работа с емоциите, които се появяват през деня и РАБОТА СЪС СЛУЧКИ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Добре , ще го имам в предвид.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Туко що теснах вчерашна случка от работа.Имахме доста клиенти аз бях сама нямах помощник и естествено напрежението и адреналина бяха до уши.Знам ,че няма защо да се притеснявам ,но от вътрее имаше страх.
После една откачалка пияница , постоянно ми казваше абе я се успокой,я се усмихни и такива.Тесах ,че се чуствам тъжна от вчера ,че неможах да запазя самообладание а нищо кой знай не е станало ..после ми излезна и теснах,че ми е тъжно и ме е срам ,че тази пиянката ми казваше да се усмихна да не се притеснявам ,да го карам по-спокойно . Излезна ми че толкова ли съм различна от другите ,че се бъгвам така за най-малкото.Почувствах се различна и сякаш не достойна като всички останали хора. После ми излезна как баща ми не ми е давал любов и заплаках отново.Спомних си и ,че си мечтаех като малка да имам баща като на мойте приятелки.Тяхните бащи ми обръщаха повече внимание от колкото той самия и тогава си мислех "толкова ли съм различна ,че не ме обича както другите бащи обичат децата си.НЕщо ми има не съм като другите"
И ето излезна от къде идва всичко...
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Туко що тесах една болка в двете колена която ми се появи от скоро време.Започна да става натрапчива болка ,пулсираща и неприятна и реших да пробвам.
Когато започнах да казвам ,че ме болят и как се чувствам от това без до мисля казах ,че се чувствам като инвалид от тази болка.
От там ми изникна ,че не съм удовлетворена от социалния ми живот.Спирам се да излизам,спирам се да бъда себе си, не правя нещата които искам да правя ,не изразявам чувствата си които бих изкала да изразя и накратко се чувствам като инвалид!

Теснах ,че ме е страх да бъда себе си ,да не се проваля ,страх ме е да се показвам коя съм и се чувствам като инвалид и това се проявява като пулсираща болка в коленете.

Точно в тоя момент не ме боляха много съвсем леко ги усещах и болката се засили.Станаха ми топли някак си забръждяха , изтръпнаха.Теснах и това.Сега ги усещам пак изтръпнали ,но болката намаля ,но много ме парят ама е приятно.Утре ще тесна пак.Дано минат ,че спортувам редовно и немога да си представя да не го правя....
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Днес тесах една случка почти на момента.Моя приятел ми каза ,че му е писнало да пише на телефона и се дразни.Като искаме да си кажем нещо да си звъннем , не да си пишем това го изнервяло.Естествено ми стана кофти ,защото на мен това да си пишем не ме дразни ..по скоро ме дразни самото писане като дейност ,но не и че си контактуваме с него.Той отиде да пуши на терасата и аз веднага го теснах.

Теснах ,че ми е мъчно ,че съм се обидила.Теснах ,че на мен също не ми се пише понякога (самото действие писането) ,но за него съм готова да пиша постоянно.А той след като ми го е казал значи той не е готов да го направи това за мен(въпреки ,че не му се пише).
Теснах ,че аз се жертвам един вид за него а той не се жертва за мен.Малко е смешно за такова малко нещо ,но такива чувства ми излизат.
После ми излезна страх ,че нали като се съобразявам кога му пиша ... някога ще имам нужда от него (когато съм на работа и няма как да се чуем) а ще знам ,че не трябва и той се дразни да му пиша при което ще се чувствам ,че той няма да е до мен когато аз имам нужда.Теснах и това.

Интересно е как на момента като теснеш нещо като е прясно как се променя по-лесно.Сега го теснах пак и се разплаках.Излезна ми ,че пак се чувствам пренебрегната по скоро мойте чувства се пренебрегват.Както когато бях малка.
Осъзнах ,че в него виждам опора.Търся си човек на който мога да се доверя и отдам ,но и очаквам същото.Но не винаги хората отговарят на нашите изисквания и нужди...
Сега се чуствам предадена ,защото не очаквах от него това за мен означаваше много.

А преди това отначало като тесах излезна и гняв към него и желание да го накарам да се чувства виновен.Тесах и това защото неискам да го карам да се чувства виновен,щом така го усеща аз на сила немога да го карам да прави неща.Трудно ми беше да се обуздая да не се цупя един вид , но осъзнах ,че после няма да съм по щастлива ако той се почувства виновен.Мен няма да ми мине по този начин...

Това е голяма стъпка за мен да не направя това което винаги съм правила.Като модел на мислене и държание и да издържа на порива да се сърдя/цупя.Да го манипулирам за да получа извинение.Нещо което не ме кара да се чувствам по-добре ,а напротив кара ме да задълбавам това състояние да поддържам страха. Толкова по тази тема ще тесам пак довечера или утре ,че ще ходя на работа неискам да съм подута от плач.

Друго върху което расъждавах искам да споделя.Мислех за моите страхове да бъда смела ,да бъда себе си.Помня миналата година започнах да си повтарям ,че съм смела "аз съм смела,аз съм смела..." и така постоянно.Имаше голям ефект.Усещах страх пак , но той ми даваше енергия и сила.Страха се преобразуваше в едно гориво за справяне.Но си спомням как имах спънки ..идваха ми мисли ,че ако съм смела може да се случи нещо лошо, може да се променя и хората да не ме обичат вече (страх от промяната от успеха).Може моя приятел да спре да ме обича ,защото ме е заобичал такава каквато си бях и той да ме остави , може да кажа нещо на шефа ми и да ме изгони, може да обидя някой като изкажа смело мнението си по някой въпрос и т.н.Тогава се спрях да го повтарям страха ме обвзе.

Реших пак да си повтарям това убеждение , като си представям как правя нещата които искаам.Да визуализирам и т.н. А с ТЕС да работя по всички тия неща ,спънки дето ми излизат.Всички страхове ,които излизат ако стана наистина смела.

Тук да вмъкна ,че някъде преди година две когато гледах филма на ЛУИЗ ХЕЙ в който тя казва ,че първо промяната започва от това да се обичаме аз започнах да си го повтарям постоянно.Гледах се в огледалото и си казвах ,че се обичам и плачех.Казвах го и не го вярвах.Та аз се мразех.Не си харесвах нищо и как очаквах да се променя към по-добро.Е не беше напразно.Някъде след втория месец започнах да влагам и чувство като го казвам , усещах го все по-силно като истина.Така вече след толкова време аз мога да кажа ,че се обичам истински.Чувствам го дълбоко в себе си.
Пробвам се от време на време запитвам се вътрешно обичам ли сее??? Амиии дааа обичам се.

Та убежденията работят стига да си упорит и да не се отказваш.Това със смелоста наистина ще е трудно за мен... страх ме е да бъда смела ,ще работя много за да се променя.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Но си спомням как имах спънки ..идваха ми мисли ,че ако съм смела може да се случи нещо лошо, може да се променя и хората да не ме обичат вече (страх от промяната от успеха).Може моя приятел да спре да ме обича ,защото ме е заобичал такава каквато си бях и той да ме остави , може да кажа нещо на шефа ми и да ме изгони, може да обидя някой като изкажа смело мнението си по някой въпрос и т.н.
Много хубав пример за ПО. :D
На почти всички им излизат подобни страхове когато започнат да работят за промяна.

А относно писането по телефона - аз също не го обичам и почти никога не го правя. Обърни внимание на почти! Това, че не го обичам не значи че няма да го направя ако се налага или за някой по-специален човек от време на време. Но не и постоянно. Та може приятелят ти да е имал нещо такова предвид, не не тотално спиране на писането.

Принципно избягвай да генерализираш. Хората сме склонни да го правим и е голяма грешка. Води до много неразбирателства и негативни емоции.

Генерализираме когато използваме думи като - винаги, никога, от сега нататък, всеки, всички, никой и т.н.

Заключения, убеждения или мисли най-често са неверни.
Обърни внимание колко често ти ги използваш, както и хората около теб.

Това, че някой е постъпил веднъж (или няколко пъти) по определен начин или е помислил или казал нещо е свързано с много фактори и не означава, че той ще постъпва или мисли по същия или подобен начин винаги. Но ние сме склонни да генерализираме и това води до ненужен страх, отчаяние, обида и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Да ,Иван така е. Благодаря за съвета.Мина ми вече даже си пишем пак,просто няма да прекалявам с писането.Само на момента го приех емоционално , но се радвам че не подтиснах чувствата си а се оставих да изпитам емоцийте ,да ги тесна и да се освободя от тях.

Искам да кажа ,че коленете не ме болят вече, което си е направо супер.Теснах ги един или два пъти по няколко кръга.

Давам си сметка ,колко е трудно човек да се промени.Когато искаш да реагираш по нов начин или да направиш нещо от което те е било цял живот страх всичко вътре пищи и цирика и се дърпа и съпротивлява.Но нали съм Скорпионка и обичам да възкръсвам от пепелта .. :lol:

Сега по работата ми.Мисля ,че освен да стана смела трябва и да сменя най-пречещите ми убеждения.
Наблюдавам се какво мисля най-често и какви убеждения имам от детството дето още не съм ги сменила с положителни.Това са:

--Аз съм различна , не съм като другите (достатъчно добра да кажем на кратко)

Друго забелязах повтарящи се мисли за бъдещето как знам на сто процента, че живота ми няма да е хубав ще страдам.Като най-вече го мисля за мъжа с който съм.Мислите са ,че той ще ме нарани все някога,ще започне да ме лъже (като му омръзна) , че ще се изпари всичко хубаво и т.н.
Свързвам всичко това с отношението на баща ми към мен, после с ученическата ми любов пак ме отхвърлиха , после с следващата най-голямата любов в гимназията пак отначало всичко добре после пак отхвърляне и лъжи и т.н.Сега пак вярвам ,че така ще стане.И знам ,че това идва от мен аз трябва да променя нещо в мен за да не привличам такива ситуаций и хора.

Предполагам трябва да изчистя с баща ми всичко (което ще е най-трудната ми задача) ... после с гаджетата и тогава да градя ново убеждение .. дали съм права ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на буболечката

Мнение от ivangp »

Права си.
Всички убеждения и страхове са свързани със случки в миналото. Има случки, които пораждат страховете и случки, които потвърждават истинността на дадени убеждения. В крайна сметка всичко се свежда до работа със случки. Продължавай с процедурата В МИР СЪС СЕБЕ СИ и полека лека всичко ще си дойде на място.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Разбрах ... сега няма как да градя нова къща върху стара саборетина.Първо трябва да изчистя боклука и тогава да градя на чисто , иначе всичко ще рухне няма да е стабилно.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Вариант №2:
Представяш си случката и просто обикаляш по точките като повтаряш - Освобождавам се от целия гняв, мъка, вина, страх, срам, безпомощност сега. ( това са най-често изпитваните емоции).
Правиш 3 кръга по точките.
После отваряш очи и започваш да разказваш случката на глас на някого или на себе си. Ако пак се появи негативна емоция спираш да говориш, затваряш очи и започваш да ТЕСаш.
Обикаляш така докато можеш да си спомниш и разкажеш на глас случката без никакви негативни емоции.

Една случка обикновено отнема между 10-20 минути за пълно изчистване.


Използвах тази техника за една случка вчера която е изчистих до края.Получи ми се много добре ,защото не трябва да говоря като тупам а само се оставям на чувството.Случката беше много кратка а ми отне към 20 мин ,доста кръга направих даже запецнах на едно място и повтарях доста пъти за да мина напред.Накрая си е разказах като пак имаше емоций някакви , но не бяха отрицателни.Даже хубаво ми беше.
Тия дни забелязвам , че много сънувам.Тая вечер акули някакви , миналата бившия как искаше нещо лошо да ми направи а аз му крадях парите хахахахаха.Нещо се случва с подсъзнанието ми размърдва се.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Яна »

Със сигурност има раздвижване. :mrgreen:
На мен ми се е случвало емоционално заредени да са "случки", в които реално нищо не се е случило, но да са пълни с емоции. Провери случката отново като поотмине малко време, а може и още днес. Така ще засечеш, ако са се "отлюспили" нови аспекти.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

Трябва никаква емоция ли да няма? Ако остана с положителна не е ли правилно?
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Дневник на буболечката

Мнение от Яна »

Напротив, чудесно е да има положителна емоция. :) Но нищо не ти коства да провериш за всеки случай дали няма още работа. Понякога се случва с времето да се появи някой нов аспект, на който не си обърнал внимание или е бил заринат под нещо при първоначалната работа. Проверката не отнема почти никакво време обичайно. :)
Ако емоциите все още са положителни и няма негативни, значи всичко е точно. :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Дневник на буболечката

Мнение от bubolechka »

А да да,за проверката знам правя я и излизат често още емоций ..
Публикувай отговор