Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте отново, вчера и днес направо не съм на себе си . вече съм сигурен че Депресията ми се завръща с пълна сила . същите неща започват да ми си случват отново . не мога да се концентрирам , мозъкът ми става на пихтия , усещам парещи вълни в стомаха си , чувствам се преуморен от работа направо изцеден , още си имам тъмните отоци под очите,пищенето в ушите ми си е още тук ,мислите ми скачат от една на друга без да се фокусирам . въпрос на кратко време е и гадните мисли да се върнат и да немога да спя . Уринирам ярко жълта на цвят урина както ми случваше и преди .
Мислех че съм на прав път и се подобрявам лекичко . Не съм спирал да се занимавам със случки,да медитирам се опитвах всеки ден към 3 часа мое време , почнах да правя упражнения за енергия , ям колкото се може повече Органик храна,пия по 4 литра вода на ден най-млако.Явно някъде нещо бъркам . някакви насоки и съвети ще бъдат от полза.
Пия си редовно жълтия кантарион , витамините и ГАБА амино киселината.В понедлник като си бях на психолога той ми зададе въпрос " Какво това казва за теб " ,търсейки корен който може да е причина за моята депресия. не съм писал преди за това но нали споделих че съм Нелегален имигрант от 10 години, и зимата имах връзка с едно момиче и понеже аз винаги си се вкарвам във филми , си помислих че с нея можеше да стане , но тя си имаше приятел и при мене идваше само за секс. аз обаче исках да се оженя за нея с цел да си оправя документите . Виждахме се от края на ноември до края на февруари . Обаче симптомите ми на тревожност се появиха по време на нашата така наречена връзка. един ден аз и предложих да заживее с мен ( тя ми се оплакваше от приятеля си и ме лъжеше че иска връзка и добро бъдеще за себе си и тн..)Тя ми каза че ще си помисли , но протакваше нещата и аз един ден и казах че е крайно време за отг. тя ми каза че е много сложно и няма да стане и аз приключих нашата така наречена връзка. След това за един месец аз влязох от тревожност до депрсеия с мисли за самомараняване .Незнам дали това е коренът на моя проблем ,но случките с нея съм им правил ПМ.
сега е време за асоциация. преди седмица и нещо на 4 авг. имах си приятелка за около месец и с нея скъсахме по взаимно съгласие. Не съм имал някакви силни чувства към нея но дали не е тя причината всичко да ми се връща обратно ?
незнам колко изчерпателен бях но се надявам на съвет и насоки ? Благодаря предварително
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

днес докато правех ПМ на една от слу4ките си на Иванов ден, свързана с баща ми ,изведнъж осъзнах че всичко което съм правил или в повечето случаи е било да се противопоставям на баща ми, хора, шефове или приятели да речем е защото подсъзнателно аз съм търсил неговото одобрение , любов и свободата да правя това което искам и винаги съм правил неща да речем по мой начин- пример той ми казва направи това ,аз го правя, но по мой си начин.Много съм премълчавал спрямо него и много съм искал да му кажа неща за всичко но много много рядко съм успявал .той си е много твърдоглав.
след това се озовах в гол апартамент, нашия де и там седяхме с него на два противоположни дивана и му казах тези 3 неща.Така след това аз попитах моето старо аз дали има случка която е по стара от тази и той ме прехвърли в стаята ми на село където като дете докато спях се случваха странни неща с мен . докато заспивам или по време на сън усещам как тялото ми става леко полеко тежко ,докато усещам че не стане толкова тежко че неможе да мръдне и усещам как все едно съм под ъгъл с главата надолу , някакси така го определям и нещо става с главата ми .Това съм го изпитвал с много малки изключения само в моята стая на село . Днес когато това ми се случи стана толкова по силно че не знаех какво да правя и си отворих очите,разтреперах се, защото незнам как да го тълкувам това . Но преди да си отворя очите, се върнах в случка когато Дядо ми почина ,Бог да го прости в същата сутрин ,ставайки от леглото и чувайки как баба и майка плачат тогава бях дете.

Незнам дали някой ще може да ми разтълкува нещата , надявам се силно за съвет и подкрепа !!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Много, много вероятно е депресията ти да е започнала и сега да е реактивирана от разделите с девойките. Там не всичко е изчистено. Трябва пак да чистиш случките около тях.

Това за стаята на село и странните ти усещания, няма нужда от тълкувание, а от ТЕС. Когато изпитваш това, чувство просто ТЕСай чувството, докато изчезне. Като го изчистиш тълкуванието само ще ти изскочи от подсъзнанието.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Благодаря ти за отговора , това правих днес.КОгато срещнах за първи път това момиче беше на Хелоуин . Правих Пм на тази случка защото беше много емоционална. ако съм го я направил правилно означава ли че останалите случки и негативни емоции свързани с нея ще изчезнат , защото това е първия път когато се срещнахме и да речем това е коренът свързан с нея(само нея) ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Не означава. Има вероятност, но не означава. Коренът на проблема е в случката, която поражда проблема, т.е. в която е създадено някакво заключение, убеждение или е дадена някаква клетва, а не първият момент, когато си срещнал някого или си направил нещо за пръв път.

Да се търси корена на проблема за да се унищожи всичко с един удар е грешна тактика. Най-добрата тактитка е да се изчистят ВСИЧКИ случки свързани с проблема.

Проблемът ти е свързан с раздяла, а не със среща. Концентрирай се в случки свързани с раздялата, разделите с тези момичета и в живота ти като цяло.

Има един много важен и често пренебрегван аспект на ПМ и той е откриване на заключението/убеждението/клетвата дадени в даден момент от случката, която претворяваш.

Търси този момент на придаване на значение на случката във всяка случка. Той е ключов.
Той се открива като се задава въпроса:
Какво научи за живота от тази случка?
До какво заключение стигна или какво убеждение създаде или затвърди тази случка у теб?


Но тези въпроси се задават след като са изчистени негативните емоции в случката и преди да се премине към претворяване на случката в позитив. (точка 7 в алгоритъма на ПМ)
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=1261
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Да аз съм си направил списък на случки който се увеличава постоянно и съм ги разделил на категории.(работа ,жени ,кола ,разни ,баща и тн.) Сега работя с категория жени ,като след всяка отработена случка си записвам щастлив край и описвам промененият до положителен на 10 спомен и убеждението негативното което съм имал преди.такава ми е системата с която процедирам. Въпрос на който може би знам отговора , но все пак да попитам .Докато правя ПМ и си правя заклинанието ,аз си го казвам на ум, а не на глас , не вярвам да има голяма разлика,така се концентрирам по добре?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

По принцип на глас е по-добре.
Най-важното е дали има желаният резултат.
Ако има резултат, може и на ум и на глас и както искаш, както ти идва отвътре.

Ако няма резултат, променяш докато получиш резултат.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Петър РФи, какво още губиш, като губиш момичето!?
Тупкай се и разбери.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Добре ,благодаря .Продължавам ,ще пиша ако нещо изскочи .

АЛИСА - това какво още губиш ,не можах да го разбера ,били задала въпроса по друг начин ? Благодаря
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Незнам защо , но си мисля ,че факта че съм нелегален имигрант е основна причина за моята депресия. Днес докато си Тесах се замислих. За последните 10 год. не съм виждал моите родители и семейство,много ми е жал .винги ме е било страх да пътувам някъде , да не би да ме хванат .работите които съм работил ,на всичките ме е било страх да не ме хванат ,пък и съм хващал на тях защото това са били единствените възможности. Лъжа постоянно колеги и хора за статута си .като получа писмо от някоя правит .организация сърцето ми изтръпва и бие учестено.страх пак .винаги като правя нещо трябва да си имам едно наум . Преди докато пиех алкохол да не се напия и да ме арестуват . Не съм се отпускал тотално , да бъда истинския себе си .премълчавал съм толкова много неща а съм искал да крещя и викам в лицата на хората .и още много неща . Дали това не е коренът на моя проблем ?
kisssy123
Активен
Мнения: 103
Регистриран на: 30 Ное 2015 22:31

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от kisssy123 »

Понякога това, което е най-очевидно, ни е най-трудно да го видим :)
Следя историята ти и от сърце ти пожелавам да намериш верния път!
Никой не се връща от дълго пътуване същия човек какъвто е бил преди.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Много е вероятно. Но този страх също може да се изчисти с ТЕС, поне до ниво да не те парализира и да не те депресира. Разковничето е първо в приемането на страха и второ в приемането на възможността да бъдеш хванат и депортиран. Помисли, кое е най-лошото което може да се случи в твоя случай! Осъзнай, че то не е чак толкова фатално, колкото ти се струва. Приеми го като възможност и си създай убеждение, че всичко се случва по най-добрия възможен начин, макар и в момента да не виждаш позитивите в това, което ти се случва, а само негативите.

Мен също ме депортираха от Австралия. И аз бях нелегален за извесно време. Но това ми даде възможност да се върна легално, да се запозная с настоящата си жена и ред други позитивни неща последваха във времето от това депортиране.

Ние не знаем кое е най-добро за нас. Но си мислим, че знаем, базирайки се на ограничената информация с която разполагаме. Ако имахме друга информация щяхме да мислим различно.
Довери се на провидението и остави нещата да се случват, както трябва да се случат. ТЕСай си негативните емоции от случващото се. Вярвай винаги на интуицията си, a не на разума и ще живееш много по-леко.

Виж тази тема: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 295#p28295
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Wow ,това беше една много добре написана статия,БЛАГОДАРЕН съм много за нея ,ще я чета поне още няколко пъти, докато не си я набия в мозъка :) .Благодаря и за подкрепата от KISSSY 123 ,опитвам се да намеря правилния път и да се променя по начина по който аз искам !

По принцип много пъти съм си представял ,кога желателно кога не,че ме хващат и ме пращат в Бг - дори е имало дни когато съм се молил за това,и се прибирам при нашите и си ги виждам живи и здрави . и от там на някъде другаде най вероятно.Започвам да работя в/у това и продължавам със случките . М/у другото след снощния ТЕС днес съм спокоен и уверен , незнам до кога ,но след последните ми няколко седмици е прекрасно . Благодаря ви . Ще пиша ако има нещо.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Alisa написа:Петър РФи, какво още губиш, като губиш момичето!?
Тупкай се и разбери.
Освен че губиш самото момиче, губиш ли нещо друго заедно с нея?
Губиш ли нещо поради факта, че това момиче вече не е с теб?
От какви евентуални последствия за теб се страхуваш поради това, че вече не сте заедно?
Така по-ясно ли е зададен въпросът? :-)+
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от neafeya »

Пробвай с :аз съм в безопасност.Каквото и да става,дори и да ме хванат,аз съм добре и в безопасност.
Виж и на Иван техниката Майната му.
Каква ще е. Разликата ако утре се събудиш легално в САЩ, завършвай с това чувство.
Публикувай отговор