Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

ivangp написа:Предложенията на Алиса, макар и добри като идейки, са подводни камъни. Водят към търсене в определена посока и в крайна сметка до опити за решаване на даден проблем. А както писах вече не е добре да решаваш даден проблем, добре е да си оправиш живота. Когато го оправиш, всички досегашни проблеми ще бъдат решени.
Иване, някак странно ми звучи това.
Казваш – работете със случки до изчистване на проблемите и в рамките на година животът ви ще е променен. Нали така?
Аз предлагам да се обърне внимание на явен за мен модел, по който ако се тръгне, ще се стигне до случка и убеждение, кето като се освободи... води до оправяне на живота. Защото това е есенцията, от описаното на основния блокаж, на Петър РФи. Моята логика е такава, макар да ти изглежда подводна.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Алиса, логиката ти е грешна, според мен.
Както се вижда от следния цитат,
Alisa написа:
ivangp написа: Аз предлагам да се обърне внимание на явен за мен модел, по който ако се тръгне, ще се стигне до случка и убеждение, кето като се освободи... води до оправяне на живота.
ти мислиш, че намирането на една случка и едно убеждение и промяната им ще оправи нечий живот, а това според мен, е грешка.

Но дай да не спорим тук.
Освен това според мен всеки има право на мнение, но когато един неопитен човек слуша повече от един експерт, той се обърква, лута се в рзлични посоки и накрая до никъде не стига. Последното съм го писал и преди, във връзка с други хора, които са търсили помощ.

Работата на парче не е добра работа според мен.
Всеки е свободен да се вслуша или не в моите съвети, в твоите или в на който иска друг.
Но, ако се вслучва в разнопосочни съвети, ще се омота като пиле в кълчища.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Спирам.
НО... :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Alisa написа:Спирам.
НО... :wink:
Естествено. Не съм и очаквал друго. 8)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте пак съм аз , :) въпрос имам случка която не помня много добре , само реплика от филма inception как да процедирам с ПМ ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Колкото повече информация даваш, толкова по-добър отговор ще получиш.
Опиши подробно, какво имаш и какво чувстваш, когато си спомняш това, което имаш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Петър РФи написа:Здравейте пак съм аз , :) въпрос имам случка която не помня много добре , само реплика от филма inception как да процедирам с ПМ ?
Повтаряш си репликата и определяш как се чувстваш от нея. Тупкаш и чистиш. Ако не се освободи напълно, търсиш кога друг път преди това си се чувствал по същия начин и какво си мислел тогава. Отиваш при това свое минало аз и му помагаш.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Не помня точно каква е случката, кога съм гледал филма, къде и с кого. Но помня само репликата , и тя се е набила силно в главата ми .репликата е "идеята е като зараза влезе ли ти в главата , докато не я изпълниш мозъкът ти не спира да търси начин да я осъществи". За това ви пиша тук .


Алиса ,незнам дали си ми чела предните постове, ама с тес и тупкане стигам до върха на главата си и немога да освободя енергията , за това Ванката ме посъветва да работя със случки .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

OK Имаш реплика набита в главата ти. Защо този факт е проблем за теб?
Какво искаш да направиш с тази реплика?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Бих желал ,да нямам опасения ,че тази реплика може да ме накара да си посегна или да се нараня или някой друг и бих искал да я изтрия или променя в положителна .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Цитирам от тълковния речник:
Идея:
(същ.) представа, образ
(същ.) понятие, мисъл, разбиране, схващане, концепция, мнение, тенденция
(същ.) намерение, инициатива, начало, хрумване, проект, досещане
(същ.) завет, тема, смисъл, значение, поука
(същ.) замисъл
(същ.) план
(същ.) впечатление
(същ.) съвет, предложение, внушение

Обърни внимание на първатоа и последната дефиниция на понятието идея.

Т.е. идеята е внушение, но също така и представа образ.
Каква представа или образ, картина изникват в съзнанието ти когато мислиш за тази идея?
Като установиш картината следвай стъпките в ПМ (http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=1261) за да промениш картината. Картината е равносилна на сцената в ПМ. Като я промениш ще се промени и идеята. Защото новата, различна картина (сцена) по дефиниция ще е нова идея.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Благодаря . Сега знам че задавам много и тъпи въпроси , благодарен съм за разбирането и търпението и най вече отговорите които получавам . Опитвам се доколкото мога да се справя с всичко , повярвайте никога не бих искал да притеснявам някого ,но като цяло съм объркан и самотен в това начинание ! Благододаря ви отново .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Спокоино! Никого не си притеснил. Нямаш тъпи въпроси. Тъпите въпроси са само тези които се повтарят отново и отново без да се разбира отговора . При теб засега такива няма.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Благодаря ти , нови 2 въпроса когато потупквам по точките на сегашното си аз трябва да си представям ,че потупквам моеето минало аз.? и когато прекроя старото убеждение с ново на 10 степен си представям че новата положителна картина на 10 влиза в моята глава на сегашното аз или в главата на миналото аз ?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Петър РФи, внимателно те чета и последователно. Давам ти отговори според моята практика, знания и хрумвания. Слушай си Иван, аз само допълвам с идеи, които работят при мен и в работата ми с клиенти.
Продължавай, получава ти се.
Препрочитай съветите и ще ги разбереш напълно.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор