Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от bubolechka »

Алиса , това много ми допада .. да се свържа с бъдещото ми аз справило се с проблема и да ми помогне. Ама има един проблем малък ,че повечето пъти знаем какво трябва да правим , но не искаме да поемаме отговорност и да действаме нали е по-лесно да стоиш и да чакаш на готово :? :? :?
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Сега като ми излезе проблем с моето аз викам майка да тупа по мене и миналото ми аз . Рано ми е да кажа че се получава , ще ви държа в течение .
Буболечка - когато правиш тес , какво изпитваш като се оттървеш от емоцията/чувствоо ? Аз преди като правих , на един ден получих като твоите "оргазми " 3 пъти . Оттогава немога да се справя нещо ? Ти посещавала ли си този терапевт Орлин Баев ? И какви бяха твоите натрапливи мисли ?
Ванка ще правим ли сесия ? Кажи ми къде да ти пиша да се разберем ?
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от bubolechka »

Като се отървя от някаква емоция е после ми е някак странно , сякаш съм преодоляла някаква бариера дето преди не съм могла.. мисловна бариера , ограниченост някаква.Явно се чисти емоцията и с нея убеждението и отношението ми към случката и когато изчезне аз виждам по нов начин нещата..Ако ме разбра :lol: Но не винаги ми се получава точно това ... обикновенно за да стигна до там трябва много да съм тесала поне 30,40 мин без спиране и да съм отпусната , ума ми да не мисли за сто неща ... много е важно да отпусна ума за да се съсредоточа в емоцийте и усещанията в тялото иначе нищо нестава... Случвало ми се е ръцете тотално да ми откажат от тесането без спиране за секунда.Аз тесам легнала даже без възглавка да ми е изправен добре гръбначния стълб и да усещам енергийте си добре.

Да ти кажа за сега с "моя си метод" както аз си го усетих ,че ми действа съм постигнала най-големи резултати.Намери своя си начин както усещаш ,че има някакво движение във вътрешния ти свят.Така правя аз тесам тесам по някакъв начин ,но вътрешно ако не усещам засилване на емоцията или промяна или нещо просто някакво движение спирам няма смисъл.

При Орлин съм била на един тренинг преди 1,2 години за паническите атаки и тревожност.Иначе на терапия самостоятелно,не.
Мойте мисли бяха най-различни.КАто почнем ,че ще нараня родителите ми, че съм откраднала нещо на работа (а аз съм суперрр честна,никога не бих), като съм имала криза пред хора съм си мислила , че всеки един момент може да полудея и да се изложа пред тях и да направя някаква глупост .... и други не ги помня вече , те една или две бяха :D
Все още ги имам и не винаги се справям с тях.Имам страхове ,които ги поддържат.Тоест ако се справя с главния страх и проблем ,които имам мислите няма да ми се натрапват повече.Като съм спокойна нямам мисли , но имам ли повече стрес и се появяват пак.Разбрах и едно за мислите и тес,че се повлияват като тесам корена и причината(страховете), а не следствието (натрапливостите).Правих грешка ,че тесах всички натрапливи мисли и ги разпъвах като локуми , но колкото повече ги мислиш и размишляваш ,толкова по-зле става ! Най -доброто което можеш да направиш е да започнеш да ги разпознаваш , кое е натраплива мисъл и си казваш на умм, че това е натраплива мисъл или моето окр и така след време мозъка се учи ,че това е обикновенна мисъл тя не е истина и не трябва да и се впрягаш и се образуват нови невронни връзки ,а слабите отслабват но се иска време.Както е минало време да се изградят гадните връзки в мозъка така се иска време да отслабнат .... сложна работа
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

При мене и аз незнам как е ама като правех началото на лятото тес и се бях отървал оттях или само съм се залъгвал .защото се появиха пак . Сега правя само ПМ . Първият път като стана за 2 седмици бях в Рая , върнах си старото щастливо Аз , не съм спирал оттогава , обаче всичко се върна по старому и това ме обърква и главата ми не спира да се върти от мисли .скачам от мисъл в мисъл и немога да се концентрирам добре.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от bubolechka »

Дам, разбирам те много добре.Пробвай с медитацията.Много помага стига да не те мързи като мен :roll:
медитирай сутрин и вечер по малко и 10 мин пак е нещо.Оставяй мислите да текат без да се захващаш за тях и се концентрирай в дишането.Говорила съм с специалист за ОКР за това кое помага най-много и всичко минали през това разтвойство слагали медитацията на първо място.И ТЕС разбирасе !!!
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Добре благодаря ти , за съветите . По принцип медитация си правя,по 30 мин , от време на време правя сред природата ,когато мога ,ама сега времето се захладни и напоследък се забатачих .М/у другото тази сутрин си размишлявах някви неща , и се сетих че в по голяма част от живота си, да не кажа цялата съм бил песимист. В главата ми винаги е имало мисълта " ТО няма да стане ".и сега като си помисля, аз като се захвана с нещо и видя малко препятствие или се глоавоблъскам в стената докато или се откажа или намеря решение . Но по пътя аз винаги съм страдал , мъчил . не знам дали това ме е направило по силен или по слаб , но в много от случаите аз съм се отказвал аз съм искал да го постигна даденото си желание !
Сега си правих ПМ на 3 случки .когато правих 3 -тата .РАЗБРАХ ЧЕ СЪМ МНОГО НЕУВЕРЕН В СЕБЕ СИ . И КАТО СЕ ПРОВАЛЯ СЛЕД ВРЕМЕ НАСОЧВАМ ВИНАТА В СЕБЕ СИ -МОЖЕ БИ И ОТ ТАМ ИДВАТ МИСЛИТЕ МИ за самоубийство , като еволюция на вината която съм насочвал към мен . Незнам дали това е 100% истина , обаче ми звучи правдоподобно . След 3 -тата случка попитах моето Ехо за по стара случка , но то не ме отведе никъде .
Разбрах и друго защо Тес не ми върви - не се концентрирам върху емоцията ,чувството ,усещането .правя само механичен Тес ,също скачам от проблем в проблем и не чистя нищо . И като не се получи някочко пъти се отказвам
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Браво!
Все хубави прозрения.
Практиката прави майстора.
Няма грешки има само уроци.
Който прави се учи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

При ситуация / случка ако участва по-вече от един човек ,трябва ли и тях да тесам или само себе си , докато не получа позитивно чувство от цялата случка /филм ? Мога ли да получа положителен резултат ако не намеря къде в тялото ми се изразява физическото усещане ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Други хора в случката не е задължително да се ТЕСат, но е желателно.
Физическото усещане е там винаги. Търси го и ще го намериш.
Не е задължително да го намериш, но е силно желателно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Така , днес Тесах една случка ,когато бяхме малки с моите авери си правихме тест за мъжество . Трябваше да скочим от скала във вир от височина на 5 етаж.качвал съм се около 10 и съм слизал , докато на се престраших един ден . Голям страх съм брал . Така почнах да я тесам тая случка с класически тес. После както и преди съм правил ,въртя по точките и усещам на коя точка ,емоционалния заряд е най голям.този път беше на 3 ми пръст.останах и тупах само на тази точка , усетих както и преди ,как нещо се качва от петите ми до върха на главата и си стоеше там. Понеже не бях сигурен ,къде в тялото ми се изразяваше физ. Състояние влязох във втора ,3 и 4 случка ,да проверя там къде се изразява,като излезеше нещо ми се изпълваше главата повече и повече и за мое разочарование и там нищо , тва чудо си стоеше вътре в главата ми и се натрупваше , усещах го99% е готово и иска да излезе . И си помислих докато тупкам ,да пробвам с по ранен пресен спомен - дето ме беше страх че ще скоча от терасата на терапевката в Ню Йорк .и като каза бам ,нещо се освободи в мен ,в сърцето и в главата .не спрях да се потупвам поне още 15 мин , проверявах си спомените ,че и още влизах и излизах в други ,около 10-12 спомена ,където съм изпитвал страх . За мое учудване него го нямаше .сигурен съм че не съм изчистил всичкия страх от себе си ,но малко поне премахнах, но Вече си мисля че съм открил метода по който да правя тес .
Ванка ако се хвана емоция по емоция ,няма да е правилно нали ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Няма правилно или неправилно. Щом дава резултат ПРИ ТЕБ е правилно за теб, в дадения момент. В друг момент може друго да е правилно.
Само едно нещо ме изумява:
....усетих както и преди ,как нещо се качва от петите ми до върха на главата и си стоеше там.

Това е физическо усещане.
Понеже не бях сигурен ,къде в тялото ми се изразяваше физ. Състояние влязох във втора ,3 и 4 случка ,да проверя там къде се изразява,
Нали токущо си написал, че си го усетил в главата си. Как така не си сигурен къде се изразява?
...като излезеше нещо ми се изпълваше главата повече и повече и за мое разочарование и там нищо , тва чудо си стоеше вътре в главата ми и се натрупваше , усещах го......
Ето, че отново го усещаш. Това е физическо усещане. Какво има да търсиш. То е там и само дето не ти е извадило очите, образно казано.

Иначе - браво - прекрасно си се справил , въпреки "грешките" сопределяне на физ. усещане, които си допуснал.

Както виждаш ТЕС работи, въреки "грешките", стига човек да не се отказва и да продължава да търси и пробва.
Продължавай в същия дух!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

....усетих както и преди ,как нещо се качва от петите ми до върха на главата и си стоеше там
Това усещане идва или го получавам ,когато започна да Тесам ,а не когато вляза в спомена/случката.или когато задавам въпрос към мозъка си къде се изразява примерно страхът физически в тялото ми .и след като почна да тесам ,то започва като лек гъдел от петите ми и се качва до върха на главата ми .това нещо ми се е получавало ,с абсолютно различни декларации и нагласи . Моето разбиране което може да нее правилно е че това се получава ако набарам силна емоция и тя иска да излезе .
Или да разбирам че каквото изпитвам в дадения момент на тупане физически за дадена случка е физ. състояние което трябва да включа в декларацията , Ами ако е едно и също ? За всички случки ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Винаги се работи с това, което имаме в момента. Независимо дали е емоция или физическо състояние. Дори да започнеш с емоция гняв, която се изразява като стягане в гърдите, като физическо усещане, преди да започнеш да потупваш, а по време на потупването това стягане в гърдите да бъде заместено или превишено по сила от усещане за налягане в главата, в следващата декларация вече ще работиш с налягане в главата. Т.е. ТЕС декларацията се променя съобразно промяната в усещането и емоцията, която изпитваме в момента на съставяне на декларацията.

Ако всеки път получаваме едно и също усещане или стигаме до едно и също усещане, всеки път, в даден момент, ще трябва да адресираме това усещане, да го включим в декларация и НФ и да го изчистим.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Господи .господи а аз досега съм се заблуждавал ,че трябва да търся физ.състояние в спомена /случката ,по време на случилото се , а не в сегашния момент и задавам въпроси на мозъка си и задавам : какво физ. съм изпитвал тогава в този момент .за това съм се лутал като пате в калчища .но аз ще се уча докато съм жив .
Ванка кога си свободен за сесия?
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте хора , бях спрял да пиша известно време ,правих си лични сесии с Ванката ,но сега се върнах да си довърша темата тук имам няколко въпроса относно предизвикателството
1. понякога имам писък само е едното ухо ,понякога в двете ,мога да променям настройката и НФ на предизвикателството нали?
2 .хапчетата които пия ,трябва ли да ги спирам задължително
3. Визуализацията която трябва да правя ,може ли да е историята която написах и ти прочетох или дали е подходяща в случая .
4. Имам случка която не помня когато съм бил на 2г. Семейството ми катострофира .как мога да я изчистя ?
5.водата fiji natural arteisan water ок ли е за предизвикателството или трябва да е минерална задължително ?
6.може ли да правя по 2 предизвикателства наведнъж
7. Диетата която ми предписа и която аз спазвам -знам че каза 2 седмици за начало , колко време да я изпълнявам .?
Публикувай отговор