Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Благодаря за много хубавата и изчерпателна статия , прочетох я 3 пъти и незнам колко още ще я чета ама ми направи силно впечатление и си мисля че аз съм от последния тип хора или съм стигнал до там де.

Сега днес ТЕСах около 2 часа различни варианти за дълбоко скритата агресия в мен. ПОлучи се нещо странно ,аз ще го кажа все пак ,малко е срамно но все пак ми се случи. докато тесах ,както по твоя заръка се опитах да си представая как наранявам хора било то жени или мъже , тоя път ме изби повече на жени .2 от тях изнасилих и ги бих и тн... , но странното е в това че получих ерекция. също така и напсувах няколко човека,мъже .Сега незнам дали тази реакция е нормална , за това ти споделям . Решил съм да бъда откровен . направих си обикновен ТЕс , метода на избора и после заклинанието. Накрая си направих и ПО. утре ще пробвам пак да видя дали съм поизчистил нещо или само съм замазал картината.


Въпросите които си ми дал за пищенето в ушите, съм си ги записал и се опитвам да си ги задавам - дано скоро се появи нещо да ти споделя.

ще пробвам и случките да изчистя . досега имам списък със 78 случки ,имам и още много сигурно .просто трябва да се сетя за тях само !!!

Благодаря ти !!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Спокойно. Нормално е. В животинския свят, сексуалният акт е често израз на надмощие и власт. Т.е. това е дълбоко вкоренен инстинкт в нас. А и е нормално като си представяш, че правиш секс, пък бил той и насилствен да получиш ерекция. Това показва, че добре си влязъл в представата.

Но не спирай дотук. Продължавай да ТЕСаш тази агресия, докато вече нямаш желанието да изнасилваш, биеш или псуваш, когото и да е.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

мерси за отговора , сега се ТЕСАм след работа всеки ден само за стаената в мене агресия , с различни методи ,усещам че понамалява ама още си ги псувам хората , представям си как сам на открито поле или някъде сред хора и ги псувам ама едни дърти майни ,

Относно медитацията която ми препоръча да правя ,опитвам се ама немога да се отпусна нещо и не ми се получава . Някаква насока ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Ходенето с концентрация върху броя на крачките за всяко от дълбоките коремни вдишвания и издишвания е активна медитация. Препоръчвам ти я горещо.

Т.е. вървиш и броиш 1,2,3,4, докато вдишваш, после 1,2,3,4, докато издишваш. Дишаш през цялото време дълбоко с корема, да се издува корема ти при вдишване и да се свива при издишване. Докато вървиш си прибираш брадичката назад и изтегляш върха на главата колкото можеш нагоре. Това ще ти изправи стойката и гръбнака и ще улесни потока на енергията.

Ако усетиш, че мисълта ти се отклонява към нещо друго, а не е концентрирана върху броя на крачките или върху издуването и спадането на корема ти, не се ядосваш, а просто пак я насочваш към процеса на вдишване и издишване.

Навик се гради най-малко 21 дни. След месец медитацията ще ти е навик. В началото ще ти е трудно и мисълта ти ще се отклонява постоянно. Това е нормално.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Благодаря ти за хубавия метод на медитация. Ще се постарая да го правя редовно .


Във вторник ми се случи нещо интересно . Срещнах едно момиче от миналата година към което имах събрана много негативна енергия, тя работеше с мен и много се карахме . ТА видяхме се вечерта в един клуб и с погледи се разбрахме колко много не се харесваме , обаче тя си пийна и ми вика искам да се караме , аз само се усмихнах и и казах " Не благодаря", и въобще нейното присъствие не ме трогна или ми подейства отрицателно. преди само да чуех за нея и ми ставаше зле .Навярно съм я премахнал от списъка на личности които ме дразнят. Днес правих още ТЕС за скрития дълбоко в мене гняв и агресия , и почти нищо не ми излезе .


сега въпрос имам към тебе за пищящия звук в ушите ми . Мога ли чрез ТЕС да си задам въпросите които ти ми написа , дефакто да попитам подсъзнанието си откъде идва този звук и какво иска да ми каже?


Благодаря ти предварително , незнам какво бих правил без твоите насоки !!!
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Angel_K »

Здравей Петър РФи,

Похвално е ,че не се отказваш!
Продължавай все така да пишеш и споделяш тук и след време ще четеш и ще се смееш , Боже какви мисли съм имал само ... :idea:
За пищенето в ушите освен ТЕС !
Опитай и следното 2-3 капки(И 5 да са няма да навреди) КИСЛОРОДНА ВОДА 3% от аптеката първо в едното ухо и изчакваш поне 5-10мин. и после другото. :!:

Опитай и при всяко пиене на вода , чай , кафе , бира , ... преди да пиеш да си казваш например. :idea:
Аз съм усмихнат , спокоен , весел ,чувам и виждам перфектно ... може да добавиш или премахнеш думи и пиеш вода. :idea:
Хубаво е да е наглас , но може и наум преди да пиеш .
10 пъти пиеш на ден нещо , 10пъти го казваш! :idea:
Депресията е гадно нещо и имаш още доста работа!
Но по-важното е ,че си почнал и сам виждаш ,че работи :lol:
Ето и едно видео което можеш да гледаш и ТЕСаш с неговите думи докато го гледаш:
https://www.youtube.com/watch?v=Lo6ivKu5IWY
Аз лично когато борих депресия започвах и завършвах с него деня си ... :idea:
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Петър РФи написа: сега въпрос имам към тебе за пищящия звук в ушите ми . Мога ли чрез ТЕС да си задам въпросите които ти ми написа , дефакто да попитам подсъзнанието си откъде идва този звук и какво иска да ми каже?
Всичко може с ТЕС, стига да дава резултати при теб.
Горещо ти препоръчвам да си купиш тази книга: https://www.amazon.com/How-Eat-Move-Be- ... be+healthy

Мисля, че ще ти е полезна в много отношения.
Има описани и няколко прости варианта на медитация.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

здравейте, на тези от вас които отговарят на моите изповеди , благодаря ви че се включвате в моето приключение. Благодарен съм за съветите които ми давате . Книгата си я поръчах вече .


Днес Тесах за писъка в ушите ми . нещо странно се получи. Мисля си че дочух подсъзнанието ми да ми казва " махай се" "докато е време". Но като се опитах да задам въпрос откъде да се махна или да се свържа пак с него то не се появи и не ми отговори. След това правих медитация -около 15 мин - забелязах от няколко дена че звукът на пищенето се увеличава да кажем от степенн 4 до 6 .това е при медитация !!! Този писък е много странен . като съм навън или сред хора или има дори и малък шум на нещо около мене , не го чувам или почти не го чувам , но когато легна или съм сам със себе си той е там и го чувам как си пищи. След малко пак ще го ТЕсам да видя какво ще стане . и ако има нещо ще пиша.


Лека вечер на всички .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Ето ти още два въпроса:
Какво в теб би могло да пищи от ужас?
Коя част от теб би могла да пищи за помощ?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Мерси , почнах да ги ТЕСам и тях .

Когато работя , както съм споменавал и преди , се чувствам скапано, но когато хостесите ми наредят 2-3-4 маси наведнъж и тогава имам чувството че ще откача или немога да се справя със тях и се обезсърчавам , псувам хората защо все на моята секция сядат или се ядосвам на хостесите намусвам се и енергията ми пада много. Как да го определя като " не мога да се справя с работата си или нещо друго ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Можеш да го определиш като:
Петър РФи написа: Когато работя се чувствам скапано,..........

когато хостесите ми наредят 2-3-4 маси наведнъж имам чувството че ще откача............

когато хостесите ми наредят 2-3-4 маси наведнъж имам чувството че не мога да се справя и се обезсърчавам ...................

псувам хората защо все на моята секция сядат .................

ядосвам се на хостесите, намусвам се и енергията ми пада много........
Но това са общи декларации. Както винаги е най-добре да работиш с конкретни случки.

Освен това можеш да го погледнеш и от добрата страна. Повече обслужени хора означава повече бакшиши.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Петър РФи
когато легна или съм сам със себе си той е там и го чувам как си пищи
Как се чувстваш от това?
ТЕСай и фразата и евентуалната емоция заради нея.

Радвам се, да прочета как напредваш!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте ,благодаря и на Алиса която се включва - пробвах днес с твоята " когато легна или съм сам със себе си той е там и го чувам как си пищи". Но нищо не почувствах .При мен резултатите идват като че ли по късно - на следващия ден.


Към Ванката сега тъкмо вчера си мислех дали мога да си заменя мислите на работа с положителни и ти прочетох поста и си направих техника на избора. И днес като по чудо не бях намръщен ,даже бях леко усмихнат , не чуствах такава тежест -вярно не бяхме много заети днес но си беше чист напредък за мен , енергията ми беше на добро ниво .Така сега опитвам се да правя 3 основни неща . ТЕС , медитация и работа със случки . Обаче ако първите 2 ми помагат то с работата със случки нещо ми куца . Преди ти бях споменал че емоциите ми са претъпени и имам списък с 85 случки . Опитвам се да работя с 3 които са свързани със кучета -почнах с тях защото 2 от тях ми се случиха сравнително скоро. знам че трябва да ги правя 1 по 1 ,но понеже не изпитвам нищо към 2 от тях реших да пробвам и с трета. използвам ТВП .Дори получих съвет за това да опиша на лист хартия колкото се може повече детайли от нея за да се вкарам във филма или спомена и така да изразя повече емоционалния си заряд.Дали пък не съм ги изтрил от негативни емоции ? Някави насоки ?


Благодаря предварително !!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Трудно ми е да дам съвет като не знам подробности за проблема и как е било работено по него и какво точно се е случило.
Ако не изпитваш емоции към дадена случка има три възможни варианта:

1. Случката е изчистена.
2. Потискаш емоции.
3. Не си представяш случката достатъчно ясно и не я гледаш през собствените си очи, а я виждаш като страничен наблюдател.

Решението на проблема в третия вариант е ясен - влизане в случката и наблщдаването й от гледна точка на участник в нея, извличане на детайли, усилване на цветовете, контрста, звуците и физическите усещания по време на работа със случката.

При втория вариант или ползваш пренареждане на матрицата, т.е. работиш с твоето минало Аз.
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 190#p28190

Или ползваш класически ТЕС, но преобразяваш визуалния спомен за случката докато не можеш да си я спомниш по стария начин.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Петър РФи, щом техника на избора дава ефект така добре при теб, прилагай я по-често!
– избирам да почувствам/осъзная емоциите си с лекота
– избирам да усещам ефекта от всяка ТЕС-сесия веднага
– избирам ТЕС да дава чудесен резултат за мен и това с което работя, като проблем
– избирам работата със случки да ми спори/ става с лекота
и в този дух.
:idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор