Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Така здравей отново днес седнах и си помислих в/у въпросите които ми зададе . написах си 3 различни ТЕСа като за начало 1 за недолството ми от работата ,2 защо немога да си намеря по хубава работа,3 за моите шефове .Тесах ги по около 30 мин всеки може и малко по-вече или по малко.Като цяло в този бизнес случки има всеки ден м/у колеги и мен м/у мен и шефове . АЗ работя на 2 места сервитъор, и шефовете ми са гърци, а те са едни от най големите скръндзи и се ебават постоянно с персонала си !!! работата си я оценявам на 5 , парите са ОК но винаги има по 1-2 черни овци в колектива или от шефовете дето се ебават . да разбирам ли че всяка дадена ситуация трябва да се ТЕСа поотделно?

За диетата , по принцип съм на диета откакто съм в тази депресия , свалих около 7-8 килограма може и повече вече не ги следя и в момента почти нямам мас по мен ,Не съм на чак толкова строга каквато ти ми определи. НО аз ям по около 5 пъти на ден .така съм свикнал от много години и в момента дори и да ям нещо с месо аз чуствам че нямам енергия, камо ли без месо или яица или сирена . Ям салата , ям риба ,плодове , зеленчуци, ядки само орехи и бадеми,авокадо ям ,банани ям .сол захар не ям , кафе не пия само безкофеиново, сокове не пия, само вода и кокосова вода ,мляко от време на време с сутрешната ми каша, абе гледам да съм ок и да ям малко по здравословно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Да, всяка случка трябва да се чисти по отделно.

За Диетата - на прав път си, но има място за подобрение. Спри млечните продукти от пастьоризирано мляко. Виж дали можеш да намериш сурово, непастьоризирано козе мляко от някой здравословен магазин или фермерски пазар. Потърси в интернет къде се продава такова мляко в твоя район. И си прави кефир от него. По интернет можеш да намериш кефирени зърна. Гледай да ядеш колкото можеш повече organic храна. Особено месото, млякото и яйцата трябва да са органик и да са от свободни и хранени с трева животни. Прекаляването с животински продукти води до липса на енергия. Наблегни на въглехидратите от плодове, зеленчуци, картофи, сладки картофи, киноа, елда, ориз. Въглехидратите са антидепресанти - създават чувство на щастие.

Липсата на енергия, може да не е свързана с храната, а с емоционалното ти състояние.
Намери си цел, която да преследваш. Моят опит показва, че хората изпадат в депресия, когато нямат цели, когато работят за да преживяват, а не преследват мечтите си, когато не знаят защо се будят сутрин, когато нищо не ги вдъхновява.

Наскоро работих с един българин в чужбина, който бе в подобно на твоето положение. Депресия и т.н. недоволен от работа, заплащане, без цели и мечти, които да гони.
Всъщност той имаше мечта за собствен бизнес, но не вярваше, че е възможно да я постигне.
След един месец мечтата му бе 99% осъществена и от депресията нямаше и следа.

Не при всички хора резултатите идват толкова бързо, но при всички в рамките на месец се вижда значително подобрение, когато тръгнат да преследват мечтите си и виждат светлина в тунела.

Намери си цел, която да гониш, мечта, която да осъществяваш, причина, да се будиш сутрин и живота ще ти се види доста по-приятен.

Между другото най-гадните работодатели са ливанците, а не гърците. Имам опит и с двете нации.
Но и между тях има свестни хора.

Като си промениш светогледа и емоционалното състояние в живота ти ще се появяват много повече хора, които ще ти помагат да извървиш пътя към постигане на целите си, отколкото сега. Сега най-вероятно привличаш само гадняри, поради факта, че вътре в теб нещата са черни, или поне ти ги виждаш през тъмни очила.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Моята цел почти винаги е била , да си намеря сериозна приятелка и да си създам семейство. НО винаги попадам на краткотрайни връзки или на несериозни момичета . Аз знам че и аз не съм цвете за мирисане но съм се старал да бъда откровен с тях. Винаги съм искал да живея нормален живот, не ми трябват много пари , а правилен партниор и разбирателство и любов. Това ми е мечта и цел ама много разочарование изядох за тези години тука в Америка и като съм си бил в БГ.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Първо това са общи приказки.
Сериозна приятелка - какво означава това (детайлно описание на качества, външен вид, националност, възраст и т.н.)
Да създам семейство - какво означава това, колко деца, къде ще живеете, в какво ще живеете, кой ще издържа семейството и т.н.?

Второ - ти каво правиш за постигнеш тези цели? Ако не ти се получава досега защо според теб не ти се получава? Какво можеш да промениш за да ти се получи? Защо още не си го променил? и т.н. все ред въпроси над които най-вероятно не си се замислял.

Всички случки свързани с неуспешни връзки също трябва да се изчистят с ТЕС. Докато не се изчистят старият модел ще се повтаря и няма да попадаш на, а ще привличаш в живота си, неподходящи партньорки.

Хората имат тенденцията да обобщават, да не са точни и ясни в изказа си, да винят съдбата, бог, гените, и всички други и всичко друго но не и да потърсят причините за неуспехите си в себе си.

Поеми отговорност за всичко, което ти се случва. Учи се от провалите и набелязвай нови стратегии за постигане на желаното. Разбивай постигането на големите цели на малки стъпки и после методично прави поне по стъпка на ден към целта. Така се постига успех.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Над Всички въпроси съм се замислял и си признавам че не съм се старал особенно много да ги постигна , защото съм свикнал да се задоволявам и с малкото което имам или получавам .НЕ съм постоянен -Вярно е,Бързо си намирам оправдания и и се захласвам по нови неща-да . но сега съм нагазил в дълбоки води и всичко трябва да се изчисти с ТЕС .Аз немога да изчистя 1 случка а ти ми казваш че трябва да изчистя поне 100 че и повече . Опитвам се да тесам и по твое описание и направление но нещо не ми се получава. За това пиша тук с надеждата за помощ . Може би моя реотан не загрява толкова бързо както при други или правя някакви грешки които водят до незадоволителни резултати . благодарен съм че ми пишеш и продължаваш да го правиш .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Ако не можеш да изчистиш дадена случка, чисти други случки, които ти се удава да чистиш. Всички случки са навързани на някакво ниво и чистейки една влияеш на всички останали. Т.е. чисти това, което можеш. Като изчистиш няколко случки се върни на тази, която не си могъл да изчистиш и виж какво е положението с нея. Също така виж това: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=232
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравей Ванка,имам добри и други новини . От няколко дена като си помисля или си кажа олеле ще се самоубия , нямам никаква емоционална връзка или реакция. Мисля си че май изчистих тази мисъл, или със заместване на лоша мисъл със добра или със нека всеки страх премине през мен и тн .....!От 2 дни не сам пил хапчета , спрял съм ги обаче усещам как леко депресийката се връща. СЕга да те попитам дали мога да си направя заклинание със " Въпреки че, серотонина в мозъка ми е на ниско ниво аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си " да не използвам думата депресия защото ми е диагноза.
14 те стъпки ги четохи ги имам на теблета си и четох още много различни видове и начини на Тес които си описал . опитвам се да си правя Мудри , слушам в youtube клипче което повдига нивото на серотонина .

КОгато депресията се завърне с пълна сила физическите симптоми стават непоносими, трябва ли всеки симптом поотделно да Тесам.


Благодаря ти предварително .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Първо - нисък серотонин също е диагноза. Откъде знаеш, че имаш нисък серотонин? Ти няма как да го знаеш това нещо. Или някой ти го е казал или някъде си го чел, че е характерно за депресивните състояния и т.н.

Недей да използваш серотонин в декларациите си.
Използвай това, което чувстваш. А именно - непоносите физически симптоми. Само че, ги ТЕСай един по един (т.е. по отделно), в момента в който се появят и все още са слаби. Не ги чакай да се развият до кризисни нива.

Научи се да слушаш тялото си. То ще ти подксазва какво и кога да адресираш. Работи с физически усещания и емоции, а не със сложни медицински термини, диагнози и "факти".

Почивай и медитирай, колкото можеш повече.
Всеки ден прави по около час леки физически упражнения. Най-добре ходене сред природата, до леко изпотяване. Това ще вдигне нивата на серотонина в организма ти. Докато ходиш също си повтаряй ритмично някакви мантри с позитивни утвърждения, медитирай - брой си крачките на всяко вдишване и издишване (като вдишваш дълбоко с корема на всеки 2, 3 или 4 крачки, колкото на теб ти е комфортно, (намери си собствен ритъм) и издишваш пак на същия брой крачки) или прави ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Мисля, че това ще ти е много полезно. Цитат от дневника на Любов:
Любов написа: Най - тежко и най - трудното нещо ми беше да се справя с мислите за самоубийство, импулсите... още повече, че имах направени опити вече и там имаше много силни емоции... след това най - тежкия ми период след направените опити... много неща имах да чистя и там. Но не помня вече от кога - спряха тези мисли... спомням си, че в един такъв момент, в който се бяха появили тези мисли и това желание...тесах...и започнах да тесам колко е силно желанието, колко много искам, защо искам... представих си го, че наистина го правя, начина по който го правя ...че успявам и излизам от това тяло, напускам го, напускам и Земята... опитах се до колкото се може да усиля и до колкото мога да си представя какво би било..и през цялото време тесах... после се събудих и нямах желанието, нито импулса за това повече...чувствах, че щом душата ми е избрала да е тук и минах през толкова много... явно има защо и няма да се отказвам.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Благодаря захващам се . Цитатът беше много як . Имам още много работа за вършене !!! Не знам на работа как ще оцелявам , но ще опитам .
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

здравей Ванка имам въпрос към тебе .билката жълт кантарион говори ли ти нещо и полезна ли е тя за употреба ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Говори ми. Полезна е. Пречиства кръвта и черния дроб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Благодаря ти за отговора. По принцип четох за нея че може да се ползва като лекарство с/у депресия и че има много други лечебни свойства. и сега я пия по 3 пъти на ден . по 300 мг на капсулки, за успокояване на нервната система.

Сега вчера правих заклинание за гняв и какво ми се случи , докато го правих то ме отвеждаше до хора към които съм изпитвал гняв , и аз си изговарям на глас заклинанието а мисленно си представям как ги псувам и им се ядосвам . отключих бая енергия от тялото си и усетих много топли вълни излизащи от слънчевия ми сплит- едно 10-15 човека ми изкочиха , стигнах и до баща ми . сега като се замисля ми се струва че съм простил на тези хора , но не съм сигурен . някакви насоки да ми дадеш?

Друго със симптомите на депресията се опитвам да се справя ,обаче като се обърна към физическа болка или състояние , заглъхва за малко и после се появява пак , проблема е че си мисля че не мога да намеря емоционалното състояние което отговаря на това физическо усещане .

Единствения ми симптом който остана дори и когато пиех хапчетата беше постоянно пищене в ушите ,което имам и сега за последните 3-4 месеца . Хапчета пих около 3 месеца може и по малко . Като го адресирам чрез ТЕс това пищене , то нито намалява нито се увеличава . Как да постъпя ?

Благодаря ти предварително !!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Петър РФи написа:Благодаря ти за отговора. По принцип четох за нея че може да се ползва като лекарство с/у депресия и че има много други лечебни свойства. и сега я пия по 3 пъти на ден . по 300 мг на капсулки, за успокояване на нервната система.
Черният дроб е орган за складиране на гняв. Като пречистваш черния дроб, чистиш и гнева.
А тази билка пречиства и черен дроб освен всичко друго.
Сега вчера правих заклинание за гняв и какво ми се случи , докато го правих то ме отвеждаше до хора към които съм изпитвал гняв , и аз си изговарям на глас заклинанието а мисленно си представям как ги псувам и им се ядосвам . отключих бая енергия от тялото си и усетих много топли вълни излизащи от слънчевия ми сплит- едно 10-15 човека ми изкочиха , стигнах и до баща ми . сега като се замисля ми се струва че съм простил на тези хора , но не съм сигурен . някакви насоки да ми дадеш?
Прекрасно! Щом си усетил освобождаване и промяна на физическо ниво, това е показател за раздвижване на енергиите, които си складирал и потискал години на ред. Дали си им простил само ти можеш да кажеш. Ако усетиш в бедеще, че не си им простил, пак правиш ТЕС, докато им простиш. За да им простиш, трябва да ги разбереш. А за да ги разбереш, трябва да осъзнаеш, че всеки човек във всеки един момент прави най-доброто, на което е способен в дадения момент, със знанията, способностите и информацията, с която разполага.
Тези хора, толкова са знаели и можели в онзи момент и затова така са постъпили. Те, както и ти , са били обременени от случки със своите родители, приятели, познати, непознати, учители и т.н.
Ти например преди да имаш информация за ТЕС, не си знаел по-добро от това да взимаш хапчета. Сега знаеш и правиш нещо различно. Ако под влиние на хапчетата ти се държиш по даден начин и нараниш някого (може и себе си) това непростимо ли е? Или да кажем баща ти те е биел като малък, най-вероятно и ти ще биеш детето си. Защото това е модел на поведение, който ти се е запечатал в главата, като шаблон за отношения бащи - деца. (Изследвания в тази област показват, че педофилите са били изнасилвани като деца)

Помни и ТЕСай с това: Всеки прави най-доброто в дадения момент със знанията, информацията и ресурсите, с които разполага.

Виж съветите, свързани с изчистване на негативни емоции към родител, в края на тази страница: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 1&start=45

Освен това е добре да разбереш, че прошката не е акт, с който освобождаваш другите от отговорност за действията им или оправдаваш такива действия, а е акт на освобождаване на самия теб от отровата на негативните емоции. Да таиш гняв, обида, огорчение и т.н. към някой друг е равносилно на това да пиеш отрова и да се надяваш другия да страда. Страдаш само ти самият.

Друго със симптомите на депресията се опитвам да се справя ,обаче като се обърна към физическа болка или състояние , заглъхва за малко и после се появява пак , проблема е че си мисля че не мога да намеря емоционалното състояние което отговаря на това физическо усещане

Търси случки в миналото когато си се чувствал по подобен начин, т.е. изпитвал си съшата емоция или физичческо усещане. И чисти тези случки с ТЕС. Колкото по-назад във времето са случките, толкова по-добре. Повечето ни проблеми се коренят в случки от детството ни.
Единствения ми симптом който остана дори и когато пиех хапчетата беше постоянно пищене в ушите ,което имам и сега за последните 3-4 месеца. Хапчета пих около 3 месеца може и по малко. Като го адресирам чрез ТЕс това пищене , то нито намалява нито се увеличава . Как да постъпя?
Задай си следните два въпроса:
1. Това пищене в ушите какво ми позволява да правя, което не бих правил, ако го нямаше?
Например то ти позволява да имаш извинение за това, че нещо не чуваш.
задавай си този въпрос упорито докато намериш отговори. Обикновено отнема време за да стигнеш до отговорите.

2. Това пищене в ушите, какво ме принуждава да правя, което не бих правил, ако го нямаше?
Например - то те принуждава да си задаваш въпроси, да му обърнеш внимание, да търсиш решения, да се вгледаш в себе си и т.н.

Всеки физически симптом е опит на подсъзнанието да комуникира със съзнанието. И всеки симптом има позитивно намерение. Той или ни спасява от нещо по-лошо или ни принуждава да правим нещо, което не ни се иска да правим, но трябва да направим за да се чувстваме по-добре в бъдеще.

Опитай се да чуеш гласа на подсъзнанието! Какво се опитва да ти каже то? Какво скрито послание има в това пищене? Може душата ти да пищи от болка за нещо. Или да иска да те предупреди за нещо. Или иска да те предпази от нещо. Какво?

Питай и не спирай да питаш, докато не ти излезе някаква идея. Като излезе идеята ТЕСай я и търси случки в миналото, които са свързани с тази идея. Чисти ги с ТЕС! Продължавай, докато проблема не изчезне!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Мисля, че и това може да ти е полезно: http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... riman.html

Възможно е в теб да има много натрупана и незиразена агресия. Най-добрият начин да изразиш тази агресия е като я проявиш във въображението си докато ТЕСаш, както си направил със заклинанието докато си псувал някакви хора. Псувните са вербален израз на агресия. Във въображението си можеш да имаш всякакъв израз на агресия, вербален, физически и т.н.
можеш да си представяш, че биеш някого, убиваш го, ръгаш го с нож, разчленяваш го, вадиш му червата, ядеш му черния дроб и т.н. каквото ти дойде наум. Щом ти идва наум, значи е стаено вътре в теб. Много по-добре е да го изразиш въображаемо и да го изчистиш с ТЕС, отколкото да го потискаш. Защото то, рано или късно, ще избие навън или като реална агресия към някого или като латентна агресия, към самия теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор