Проблем със стомашни киселини

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mishok
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 09 Юли 2016 18:24

Re: Проблем със стомашни киселини

Мнение от mishok »

Здравейте!
Мисля, че разбрах от какво ми се свива корема ей така, без да мисля за каквото и да било. Получи се след като започнах да работя върху една случка, свързана със смъртта на татко ми. Малко странно звучи, но тесах много, много пъти: "Въпреки, че коема ми се свива на топка от стрaх, когато в спомена си разбирам, че татко ми ще умре..." и мисля, че се получава вече. Поне не е така хаотично. Даже мислех, че съм го изчистила тези дни този страх, но сега, докато пишех декларацията, пак ми се случи, така че пак ще тесам. Сега работя върху др случка, свързана с погребението.
Междувременно се сетих, че направих и един спонтанен аборт малко след тези неща с баща ми, който съвсем бях забравила. Трябва да проверя и там дали има нещо за чистене.

И един въпрос. С каква декларация бих могла да работя върху това, което ми предложи Алиса?
Alisa написа:mishok, според мен, обърни внимание на това, ТЕСайки разбира се:
Просто съм му страшно благодарна и осъзнах, че той е най-добрия баща на света, който съм можела да имам, а вече нямах.
:

Не ми идва в главата как точно да го формулирам.


_________________
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблем със стомашни киселини

Мнение от ivangp »

Със сигурност има какво да се ТЕС около спонтанния аборт.
Концентрирай се върху работа със случки и остави всички други намеци, насоки и препоръки засега.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mishok
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 09 Юли 2016 18:24

Re: Проблем със стомашни киселини

Мнение от mishok »

Няколко пъти вече си прожектирам филмче, свързано с погребението на татко ми: влизам в апартамента, майка ми ме посреща, а след нея и чичото на баща ми, прегръщат ме силно, при което се разплаквам от мъка. След като се поуспокоявам, ме завеждат в другата стая при баща ми (аз не исках и да си го помислям от ужас).

Проблемът е, че изобщо нищо не ми трепва, а не съм я тесала тази случка. Дали съм подтиснала много дълбоко чувствата си? Възможно ли е със случката в болницата да съм изчисила и тази? Тогава ми беше много тежко.
По принцип не съм човек, който показва много емоциите си, може би за това ми е по-трудно. На моменти си мисля, че няма да се справя.

Мисля да пробвам тази вечер с друга случка. Един ден след погребението разбрах нещо, което татко ми е направил за мен и много трудно го приех. Не исках да знам, но майка ми ми каза, въпреки, че не исках да я слушам (имаше си някакви нейни си съображения и държеше да знам). Много бях шокирана и не исках да повярвам дълго време, че се е случило. Исках да споделя с някой, но ме беше страх да не злепоставя татко ми по някакъв начин и си замълчах.
Когато гледах първото филмче (аз писах за това) благодарих на татко ми за всичко, най-вече за тези неща. И ми поолекна доста, защото за първи път ги изричах на глас.

Извинявам се, че споделям толкова подробно, но някак си ми помага да си спомня и ми олеква до някъде като пиша.
Благодаря за съветите и търпението да четете.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблем със стомашни киселини

Мнение от ivangp »

Възможно е с една случка да се изчистят и други случки. Това се нарича лавинен ефект. Често ако имаш да речем 100 случки свързани с даден проблем или даден човек, след като изчистиш, да кажем 10 от тях, останалите 90 вече не те вълнуват, т.е. изчистила си и тях.

Числата са примерни, но принципът е един и същ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mishok
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 09 Юли 2016 18:24

Re: Проблем със стомашни киселини

Мнение от mishok »

Добре, тогава мога да приема, че нещата около татко ми са изчистени само с работата ми по една случка. Вярно, по тази случка съм работила доста време, повече от седмица, като първите няколко дни съм отделяла по 1-2 часа. След това ми се притъпиха емоциите, но все нещо си имаше. Накрая няколко дни тесах страх от смъртта на татко ми, само това. И понеже само лекичко ми трепваше корема и си викам: "ей сега ще направя няколко кръга и готово". Да обаче след няколко часа - същото, на другия ден - същото. Но май вече съм успяла.

Вчера и днес няколко случки преглеждам, близки като съдържание до тази и нищо не усещам, не трепвам. В едната малко се преплитат нещата с първата.
mishok
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 09 Юли 2016 18:24

Re: Проблем със стомашни киселини

Мнение от mishok »

Спомням си, покрай проблемите с татко ми понапълнях. Понеже ми е ниско кръвното и все гледах да си хапна добре, дори и да не съм гладна, за да нямам проблем с кръвното и да се товаря с допълнителни грижи. Малко след това забременях и направих спонтанен аборт, при което бях напълняла още малко. Реших, че трябва да си върна килограмите и успях, но забременях отново. 1г след като родих отново влязох във форма, та до сега съм си ок, но проблемите със стомаха ми останаха от тогава.
Чудя се възможно ли е някъде тук да се корени проблема?
Днес съм решила да работя върху аборта.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем със стомашни киселини

Мнение от Alisa »

mishok написа: И един въпрос. С каква декларация бих могла да работя върху това, което ми предложи Алиса?
Alisa написа:mishok, според мен, обърни внимание на това, ТЕСайки разбира се:
Просто съм му страшно благодарна и осъзнах, че той е най-добрия баща на света, който съм можела да имам, а вече нямах.
:

Не ми идва в главата как точно да го формулирам.
Въпреки, че си мисля....., аз приемам и обичам себе си.
НФ – тази моя мисъл/ самата мисъл
Определи как се чувстваш от мисълта и ТЕСаш чувствата.
Определи къде в тялото ти резонират тези чувства от именно тази мисъл.
Направи декларация и ТЕС ай:
Въпреки, че се чувствам .... от тази мисъл, аз....
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор