Дневникът на chaika

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
chaika
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Фев 2017 08:09

Re: Дневникът на chaika

Мнение от chaika »

Привет!
Излезе ми резултата, все още е ПАП 3Б. В характеристиките има различия, но не мога да разбера дали не са ги регистритали, или не са счели за необходимо да ги отбележат. С гинеколожката контактувам по тел, понеже живея на 40 км от град с гинеколози и лекари изобщо, пък те никак не са обяснителни - та не се ориентирах дали има промяна, когато и съобщавах резултата. Тя си знае - биопсия. Не мога да преценя в момента биопсията колко е необходима, колко би била травмираща, каква информация ще ми донесе, ще има ли някакви физически последствия. Нищо съществено не намирам и из нета.
В януарския резултат присъстват като характеристики "плосък епител с реактивни промени", "метапластични клетки", "клетки с увеличени ядра", "ядра с триизмерни дефекти", "възпалителни клетки", "слуз".
В мартенския - "плосък епител с ранна или късна дискариоза", "възпалителни клетки", "слуз", "еритроцити".
Препоръките и на двата резултата е ясно, че са биопсия.
Аз все си мисля, че като липсват половината характеристики, има подобрение.
Усещам се малко объркана сега, затова отивам да тесам :)
Ако можете да ми помогнете с някаква информация по резултатите, много благодаря!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на chaika

Мнение от ivangp »

Резултатите нямат никакво значение. Не е ясно колко са достоверни. Това, което има значение са симптомите, самочувствието и светогледа. Ако няма симптоми, вярваш в себе си, имаш енергия и се радваш на живота няма и да се сетиш за лекари, изследвания и диагнози.

Ако имаш симптоми, ТЕСаш симптомите и свързаните с тях негативни емоции и физически усещания.
Ако нещо не върви в живота, ТЕСаш това, което не върви и свързаните с него негативни емоции и физически усещания.
Ако нямаш самочувствие, ТЕСаш това и свързаните с него негативни емоции и физически усещания.
Ако си унила и депресирана, ТЕСаш това и свързаните с него негатиени емоции и физически усещания.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
chaika
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Фев 2017 08:09

Re: Дневникът на chaika

Мнение от chaika »

ivangp написа: 1 Ако имаш симптоми, ТЕСаш симптомите и свързаните с тях негативни емоции и физически усещания.
2 Ако нещо не върви в живота, ТЕСаш това, което не върви и свързаните с него негативни емоции и физически усещания.
3 Ако нямаш самочувствие, ТЕСаш това и свързаните с него негативни емоции и физически усещания.
4 Ако си унила и депресирана, ТЕСаш това и свързаните с него негатиени емоции и физически усещания.
1. По повод шийката на матката нямам никакви симптоми, там тесам поред емоции, които този факт поражда. Не мога да преценя дали е добре да се направи още веднъж предизвикателството. При първото бях абсолютно начинаеща, може да имам някакви пропуски и да не съм успяла да напипам корена. От друга страна Иван по-горе казва, че е по-добре да се теса директно (когато ставаше въпрос за болката в гърба). Затова ще помоля за съвет как да продължа.
2. Има разни неща, които не са по мед и масло, работя по тях всеки ден. По мое мнение има развитие в положителна посока.
3. Самочувствието ми като цяло мисля, че се е подобрило, като бих обяснила подобрението с т.2 .
4. Не съм унила и депресирана. Чувствам се много добре. Мисля че в момента по този въпрос нямам работа.

Да разкажа за гърба още малко: Нямам болка, освен в определени пози. Обаче има да чистя още мизерии тука. Занимавам се ежедневно с по 1-2 неща. Веднъж си помислих, че като не ме боли, може да забравя да се занимавам с гърба си и си го записах в дневната листа за работа :D
Със случките продължавам полека. Има такива, които не пораждат бурни емоции, пък доста ме мотат – понякога 2-3 дни.
Най-ми е кеф да тесам като отивам на, или се връщам от работа – минавам покрай морето към 15 -20 мин със сравнително бърз ход и си тупам и си крача и се тонизирам.
Май това е общо взето на този етап.
Поздрави и Благодарности!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на chaika

Мнение от ivangp »

Щом те боли гърба в определени пози, заставаш в дадена поза, в която те боли и ТЕСаш, докато спре да боли. Стига позите да са от нормалния живот, а не изчанчени усуквния и огъвания на тялото.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
chaika
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Фев 2017 08:09

Re: Дневникът на chaika

Мнение от chaika »

Според мен са обикновени пози от ежедневието: например като се наведа, за да вдигна нещо от пода, или като нося торба, която е по-тежка от 3-4 кг, или ако се протегна да взема нещо от някой по-висок шкаф... ей такива работи
akb
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Сеп 2016 18:41

Re: Дневникът на chaika

Мнение от akb »

Здравей.
Болки в кръста се свързват с притеснения относно финанси (по-точно липсата им) или пък депресия. Чел съм го, но мога да го потвърдя от опит че е така. Ти имаш ли наблюдения как е при теб?
Чел съм дневника ти, но не ми се преглежда пак дали си писала причината. Просто видях последния пост за болките в кръста и реших да попитам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на chaika

Мнение от ivangp »

Болки в кръста са свързани с несигурност и липса на подкрепа в някакво отношение.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
chaika
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Фев 2017 08:09

Re: Дневникът на chaika

Мнение от chaika »

Привет,
При мен реално болките не са в кръста, а в средната част на гърба - гръбнака, където се закопчава сутиена. Някъде съм чела, че се появяват, когато човек изпитва вина, когато е потиснат, когато страда по нещо от миналото, когато е натоварен с нещо извън възможностите му. Тези неща ми се струват адекватни, отнесени към мен. Работя по въпроса и мисля, че имам напредък, но не съм приключила. От гърба си изкопах разни случки, разочарования и неудовлетворености от миналото. Като ми размина гърба, ми възникна проблем със десния седалищен нерв (така аз си мисля) и сега работя и там. Дет' се вика преследвам болката :) Миналата година през април имах същите болки между седалището и бедрото отзад и правих едни упражнения. Тази година с упражненията не ми се получава, за сега и с тес нямам още задоволителни резултати. Някъде съм срещала информация, че такива болки може да са предизвикани от страх от вземане на важни решения.
Продължавам с Мира и случките там намаляват, също и с Избора, който правя от към 22 или 23 февруари. Имам непродуктивни дни за тес, в тях освен дежурните неща които тесам, не постигам резултати със случките например. Това не ме притеснява, оставям нещата за следващ ден, защото знам, че ще бъда в по-добра кондиция. Друг е въпроса дали е правилно. Като цяло нямам ден без тес от към края на януари.
Първопричината, заради която направих този дневник съм я неглижирала. Нямам чувства, нямам емоции, нямам симптоми. Мисля че съм в задънена улица, защото не откривам нищо и нямам идея как да продължа. Допускам също, че не съществува проблем и за това не ми се и рови.
Поздрави и светли празници за всички! :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на chaika

Мнение от ivangp »

Капка по капка - вир.
Количествените натрупвания водят до качествени изменения.
Продължавай все така.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Re: Дневникът на chaika

Мнение от gery021 »

Здравейте.Христос Воскресе. Аз опитвам да ползвам ТЕС но нещо не ми се получава.Трудно ми е да създам декларация, не разбирам на всяка точка ли трябва да я казвам.Как да разбера от къде ми идва проблема?
chaika
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Фев 2017 08:09

Re: Дневникът на chaika

Мнение от chaika »

Здравей, gery021
Аз като начинаещ едва ли съм най-добрия "съветник", но бих ти казала следното, изхождайки от моя опит до сега: Почти всеки в началото среща трудности при създаване на декларация. Прочети книгата "Техника за емоционална свобода" на Иван Петърнишки. В нея има информация за всяка стъпка за ТЕС, както и много примери за декларации в различни ситуации. Обяснено е подробно при потупване на коя точка какво се казва. Описано е как се съставя декларация, при какви обстоятелства се променя и т.н. Трябват опити, за да постигнеш резултат и постоянство за траен резултат. Надявам се и това кратко филмче да ти помогне в някаква степен https://www.youtube.com/watch?v=lSGFoZEqHYU
Ще се научиш да разбираш от къде ти идва проблема, когато безкрайно откровено се вгледаш в себе си и анализираш безпристрастно чувствата и емоциите си.
Успех!
gery021
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Апр 2017 06:59

Re: Дневникът на chaika

Мнение от gery021 »

Благодаря
chaika
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Фев 2017 08:09

Re: Дневникът на chaika

Мнение от chaika »

Вчера имах най-страхотния си полет от началото на тесането ми. Сънувах една случка от преди повече от 20 г, събудих се и си помислих, че трябва да я изтесам. Тя не буди никакви емоции у мен в момента, абсолютно не съм се сещала за нея. Помня, че тогава изпитвах ужасен страх от родителите си, който погледнато от сегашната ситуация едва ли е бил смислен. Този сън, респективно случка, ми напомниха за още 2 момента по-назад в живота ми, които да обработвам. Докато тесах още съня, получих прозрение, от което усетих освобождаване, което до сега не съм докосвала. Съжалявам, че нямам дар слово, за да го споделя по начин, по който да усетите полета. Проглеждане, полет, свобода, безграничност, щастие, благодарност, благодат... и всичко това не е достатъчно, за да го опиша. Изключително! Използвах деня да тесам и други случки, с които съм срещала трудности и съм оставяла за друг път. Невероятна работа :) Много впечатляващо за мен е това, че сънувах този момент от живота ми, още по-магично е че си спомних съня, защото не винаги се сещам какво съм сънувала.
Поздрави!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на chaika

Мнение от ivangp »

Количествените натрупвания водят до качествени изменения. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
chaika
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Фев 2017 08:09

Re: Дневникът на chaika

Мнение от chaika »

Привет!
Продължавам да тесам всеки ден, много се радвам за това свое постоянство - обикновено ентусиазма за разни неща не ме държи повече от 2 седмици. Благодарна съм много за това постоянство.
Незнам дали има някакво значение, но забелязах за себе си, че тесането около 15- 16 часа следобяд ми е най-ефективно. Когато съм ангажирана в тези часове и тесам в други ми е някак по-тегаво да напипам емоции и усещания.
- Случките от списъка намаляха, когато ми изплува нещо гледам да го обработя веднага, струва ми се че по-лесно става така.
- С техниката на избора мисля че приближавам успеха - има положителна промяна да кажем над 60% за около 2 месеца и половина
- В последните слънчеви дни се разхождах по една алея, където има много хора с домашни любимци-кучета. Разминах поне 5 едри животни, които не бяха на повод без да изпитам ужаса, който преди ме сковаваше. Верно, че не съм имала контакт с кучетата, но преди само като ги видех на 5-6 м от мен ми ставаше зле.
- С височините още има какво да се желае, но мога да изтърся покривката от терасата без да се мъча да седна на пода, за да не виждам височината. Обаче ми нахлуват някакви отвратителни картини в главата. Не се занимавам много сериозно с височината, защото си мисля, че не ми е спешно, но ми е ясно че не съм открила корена на този ми страх.
- Гърба ми е щастлив! Не ме боли поне от 10 дни и смятам това за най-големия си напредък. Представям си гръбнака си вече напълно прав, бял и светещ с бяла светлина. Преди време имаше множество черни участъци. Мисля че йогата също допринася за по-доброто състояние на гърба ми :) Тук тесах много в посока неудовлетвореност, огорчение, обида, срам. Сега почти не правя тес за гърба, незнам дали това е ок... Малко се страхувам да не съм пропуснала нещо и неразположението да се завърне. Дали да не тесам този страх?
- Седалищния ми нерв още ми създава неудобства, но последните 2 дни имам рязко намаляване на болката. Събуждам се и толкова се радвам, че не ми е сгърчена физиономията от болка! Сигурно и полека ще достигна до корена.
- Тесам и "остатъчни увредени клетки на шийката на матката.. .. изчиствам се напълно от остатъчните увредени клетки на шийката на матката сега и завинаги". Тук не ми излизат никакви чувства или емоции.
Това е накратко отчета за теса, с който се занимавам. Скоростта не ми е висока май, но се радвам много на постигнатите резултати.
Благодаря на всички ви!
Поздрави!
Публикувай отговор