Дневникът на newwoman!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
newwoman777
Участник
Регистриран: 31 яну 2020 19:43

Дневникът на newwoman!

Мнениеот newwoman777 » 03 фев 2020 16:00

Здравейте и благодаря за приема в групата.
Първо ще поставя въпросът си - може ли от ТЕС(правя го за първи път в живота си от 4-5 днес насам) да вдигам високо кръвно, каквото никога преди това не съм имала, а сега забелязвам, че се получава след всеки сеанс и дори след първият ми сеанс преди няколко дни беше цялото ми лице подуто на сутринта(чак не можех да говоря, устните ми бяха като подути и те) и ми беше ужасно лошо, тогава видях и, че съм вдигнала кръвно.
Сега да разкажа повече за себе си- от около 2 седмици чета за ТЕС и търся всякаква информация в и-нет. От вчера чета и Вашата книга - "Техника за емоционална свобода" - Иван Петърнишки, но не бях прочела, че съветвате първо да се прочете книгата и от 4-5 дена правя ТЕС за главоболие и други неща.
Смути ме и това, че Ирена Рельовска - в едно видео пред ТВ казва, че е опасно сам човек да прави ТЕС, защото може да отключи стари травми и да не знае какво да направи в това положение, затова е добре да го прави със специалист.
Бивша спортистка съм, а сега съм с наднормено тегло(100кг съм :oops: ), което мисля че стана след лежане за задържане на бременност 9 месеца и на легло , с по 3 хормонални инжекции всеки ден и +30кг след раждането, които от тогава не мога да сваля доста години вече, при изследване преди години ми откриха и Хашимото(хопотиреоидизъм- проблем с щитовидната жлеза) + Инсулинова Резистентност и Диабет-2(От 4-5 години не пия нищо за тях, защото се чувствах много по-зле с лекарствата)
Като капак на всичко от няколко години след инцидент получих и страшни натрапчивости, които доста пречат и свалиха стандарта на живота ми. Търсех и четях постоянно за алтернативни методи за лечение, спазвам хтанителен режим "Зоната", но и с нея не мога да сваля.
Наскоро си мислех да се обърна към психотерапевт, защото сама не мога да се сравя с всички тези болести и психологически проблеми.
И тогава попаднах на ТЕС (преди години на два пъти съм чела по малко, но явно не ми е било дошло времето да му обърна внимание) , а сега гледам на него като животоспасяващо нещо и не иска да го спирам :)
Въпросът ми е дали да продължа спокойно сама да си правя ТЕС и какви може да са причините за това кръвно и главоболие (освен детоксикация, за което прочетох, че е възможно). Продължавам да чета и книогата.
Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост.

-
Последна промяна от newwoman777 на 05 фев 2020 23:01, променено общо 2 пъти.

newwoman777
Участник

Успех!

Мнениеот newwoman777 » 04 фев 2020 18:08

От днес високото кръвно се нормализира, явно токсините намаляха и има ефект от ТЕС-ането! :D
Последна промяна от newwoman777 на 05 фев 2020 23:18, променено общо 1 път.

newwoman777
Участник

Re: Дневникът на newwoman!

Мнениеот newwoman777 » 05 фев 2020 23:15

Ами няма да се отажа този път- сигурно причината е в мен, че никой не ми пише- явно е, че не съм прочела още каквото трябва, но ще продължавам да чета и пиша тук, докато постигна резултати ! :)

Днес имах време да почета повече и правих ТЕС-ане цял ден така, дано не е много погрешно, но не ми се иска да губя да не правя нищо - месеци сигурно, докато успея да прочета всичо, което съм си набелязала, а то не е никак малко.

НАСТРОЙКА:
"Въпреки че аз се чувствам много пълна, не се харесвам изобщо, срамувам се от себе си, отчаяна съм , защото имам постоянен апетит и не мога да го контролирам, и така си мисля, че завинаги ще си остана дебела, ядосана съм на себе си, че се оправдавам с това- че имам Хашимото, Инсулинова резистентност и втора група диабет, че всичко е „благодарение” на бившият ми съпруг, който ме тормозеше психически и заради всички тези неща не мога да отслабна , но избирам да го превъзмогна, да се освободя от излишните килограми и да достигна идеалното за мен тегло- 70кг., да стана отново щастлива и красива! И въпреки всичко, аз безрезервно и напълно приемам себе си!"

Напомняща фраза:
Първи кръг- Отчаяна съм, защото мисля, че завинаги ще си остана дебела и се чувствам отвратително зле от това, но аз напълно и безрезервно приемам себе си.

Втори кръг –
1-ва точка (Отчаяна съм, че завинаги ще си остана дебела),
2-ра точка (но избирам да се отърва от излишното тегло)
3-та точка (чувствам се непривлекателна и грозна),
4-та точка (но избирам да повярвам в себе си и че ще успея да отслабна )
5-та точка (нямам никакво самочувствие и се срамувам от хората)
6-та точка (но избирам да се обичам, каквато съм)
7-та точка (чувствам се неприета в обществото и ме боли)
8-та точка (но избирам да отслабна и да стана отново красива )

Трети кръг -" избирам вярата в това, че оттук нататък ще мога да контролирам глада си и че докато ям, няма да пълнея, а напротив- лека полека ще свалям излишните килограми, докато достигна идеалното за мен тегло и стана отново красива и щастлива."

И така смятам да го правя всеки ден поне суттрин и вечер, докато не отслабна.
Дано съм на правилният път. Бих се радвала, ако все пак някой коментира под постовете ми, но аз ще продължавам да споделям тук "пътя" , по който вървя в ТЕС, "падайки- ставайки" , страшно съм амбицирана, приемам го като последен шанс за мен! :D

Alisa
Майстор
Регистриран: 12 май 2010 21:17
Контакти:

Мнениеот Alisa » 05 фев 2020 23:28

Здравей, newwoman777!
Само да те подсетя, че това не е Fb, съответно група, :wink: спокойно! За това не ти се отговаря на секундата.
1. Всеки може сам да си прави ТЕС колкото си иска, техниката е измислена за самопомощ!!! Да, по-лесно, бързо, удобно е с терапевт, но не е задължително. Аз самата съм консултант и уча всичките си клиенти сами да научат и да си правят ТЕС.
2. Дочети книгата, повтори пасажите, които не са ти съвсем ясни, опитай.
З. Имаш вече комбинация от нарушения на здравето и са ти необходими търпение, последователност и наблюдаване на теб самата, кога на какво как реагираш. Спрямо наблюденията си, работиш така, че хем да напредваш, хем да не изпадаш в крайности. Като стигнеш до обясненията с лечебните кризи, ще рабереш още по-добре защо тялото ти реагира по някакъв начин. Най-важното е да знаеш, че всичко може да бъде подложено на ТЕС – проблем, симптом, реакция, мисъл, емоция най-вече. Подула си се –ТЕСаш подуването, високо кръвно – ТЕСаш високото кръвно. Подхода винаги е еднакъв. Описан е и тук и в книгата.
Бъди упорита, прави си списъка със случки и гледай всеки ден да чистиш по една.
P.S. Една от характеристиките на хората с хашимото е "намам време" или иначе казано конфликт с времето. Под конфликт разбирай проблем. Многото натрупани кг при теб може да идва от "трябва да съм силна да задържа бебето" = добавям сила под формата на още маса/тегло = голям човек/голяма сила.
Успех! Пак пиши и питай, все някой ще ти помогне. Днес влязох инцидентно, за твой късмет. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!

Alisa
Майстор
Контакти:

Мнениеот Alisa » 05 фев 2020 23:36

А така, това вече е спортния дух! Браво!
Сега конкретно.
Всяка фраза от декларацията ти е добра, просто ги раздели за отделни сесии. Твърде много са за една сесия.
Посочваш как се чувстваш с всяка една фраза, къде в тялото чувстваш емоцията, колко е силно това и с отговора правиш декларацията си.
Например – "Отчаяна съм, че завинаги ще си остана дебела" става "Въпреки че аз се чувствам Отчаяна, че завинаги ще си остана дебела, аз безрезервно и напълно приемам себе си!" Гледаш да свалиш до 0!
Хайде, продължавай!

newwoman777
Участник

Мнениеот newwoman777 » 06 фев 2020 20:40

Alisa написа:Здравей, newwoman777!
Само да те подсетя, че това не е Fb, съответно група, :wink: спокойно! За това не ти се отговаря на секундата.
............

Благодаря ти, Alisa, за подробният отговор, много ценен беше за мен.
Да, все нямам време да свърша всичко, което искам и точно тези дни се оплаквах на сина ми, че 24 часа не са ми достатъчни, значи е от Хашимотото! :D
За ТЕС трябва да намеря време, така ми се иска да прочета всички книги и тук във форума всичко, ама пак- конфликт с времето:))
Още веднъж много ти благодаря!:)

newwoman777
Участник

Мнениеот newwoman777 » 06 фев 2020 20:43

Alisa написа:А така, това вече е спортния дух! Браво!........

И за този съвет ти благодаря много, Аlisa, вече започнах да ди ТЕСам едно по едно , нали може всичките за един ден последователно?
Поздрави! :)

Alisa
Майстор
Контакти:

Мнениеот Alisa » 06 фев 2020 22:41

Дааа, може!
Просто гледай да занулиш което си започнала и непрекъснато проверявай спрямо началната заявка вярно ли е още за теб, все още ли чувстваш същото?
Продължавай смело!

newwoman777
Участник

Мнениеот newwoman777 » 06 фев 2020 22:58

Alisa написа:Дааа, може!
Просто гледай да занулиш което си започнала и непрекъснато проверявай спрямо началната заявка вярно ли е още за теб, все още ли чувстваш същото?
Продължавай смело!

Ми то това с отслабването ще минат месеци евентуално, преди да има ефект....не трябва ли до тогава да го правя постоянно :roll:
пък и всичко, което писах по-горе и което правя е в тази насока, като че ли това ми е най-важното , имам чувството, че като отслабна , всички болести ще се тушират -:)

Alisa
Майстор
Контакти:

Мнениеот Alisa » 08 фев 2020 00:21

:D :D :D Заради това в ТЕС говорим за промяна на отношението, не за промяна на фактите. Запомни го добре! Зануляваме показателите за степен на присъствие на емоция, мисъл, сетивно усещане. Т.Е. "Отчаяна съм, че завинаги ще си остана дебела" Имаш емоция и мисъл Нали преди да седнеш да ги работиш си ги оценила като интензитет!? Този интензитет е препоръчително да свалиш на 0. А тялото ще си действа по здравите си механизми, щом няма мисъл и емоция, които да го държат в сегашното му състояние.
Това е принципът на въздействие. Надявам се разбираш!
Разработвай си темата с кг, извади всички случки свързани с теглото и ги чисти. В един момент ще усетиш как ти хрумват добри идеи за хранене, сън, движение и подобни по един естествен начин, добър за твоето тяло. Ще има и съпротиви, ще чистиш и тях. Съпка по стъпка с редовна ежедневна работа се успява.

newwoman777
Участник

Мнениеот newwoman777 » 08 фев 2020 19:52

Alisa написа::D :D :D Заради това в ТЕС говорим за промяна на отношението, не за промяна на фактите. Запомни го добре! Зануляваме показателите за степен на присъствие на емоция, мисъл, сетивно усещане. Т.Е. "Отчаяна съм, че завинаги ще си остана дебела" Имаш емоция и мисъл Нали преди да седнеш да ги работиш си ги оценила като интензитет!? Този интензитет е препоръчително да свалиш на 0. А тялото ще си действа по здравите си механизми, щом няма мисъл и емоция, които да го държат в сегашното му състояние.
Това е принципът на въздействие. Надявам се разбираш!
Разработвай си темата с кг, извади всички случки свързани с теглото и ги чисти. В един момент ще усетиш как ти хрумват добри идеи за хранене, сън, движение и подобни по един естествен начин, добър за твоето тяло. Ще има и съпротиви, ще чистиш и тях. Съпка по стъпка с редовна ежедневна работа се успява.

Много си ми ценна, благодаря ти, "Alisa" ! :)
Това ще го запомня- за промяна на отношението, не за промяна на фактите!!! Имам още мноооооого да чета и уча, но ти благодаря за търпението и че не ми се дразниш, че сигурно задавам въпроси, които 1000 пъти са коментирани и е нормално да ми се дразните :roll: , но вече търся с търсачката тук и намирам разни неща, които ме интересуват, малко безразборно е, но няма как, много теми и коментари има и всички с аценни.
А по темата- за съжаление- емоцията и мисълта ми са от 10 възможни- още 10 нагоре като интензитет и предполагам, че доста тесане ще падне! :oops:
Ще си разработвам темата за килограмите лека полека, както ме съветваш и ще тесам..... как ми се иска един ден да е 48 часа, за да смогна да свърша всичко :lol:
Може и е спам ( да ме извини админа), но се чудех дали само тази книга на Иван е достатъчна и подходяща за начинаещ? :roll:
Хубав уикенд на всички!

Alisa
Майстор
Контакти:

Мнениеот Alisa » 08 фев 2020 21:41

Дааа, заради това форумът е структуриран така, че да се видят първо най-повтарящите се въпроси и отговори ЗА НАЧИНАЕЩИТЕ! :lol: :lol: :lol:
Никога не се знае с ТЕС на кого колко време ТЕСане ще му трябва, за да се справи. Това е много индивидуално, повярвай ми! С толкова години практика още се изненадвам. Така че не си създавай сама програми, които после да бориш.
Също от личен опит, книгата на Иван е най-добра за българи, даже предпочитам първия и най-кратък вариант, но отдавна е изчерпан.
А ей-това е належащо да си го ТЕСнеш веднага!
как ми се иска един ден да е 48 часа, за да смогна да свърша всичко :lol:

Ползотворна работа!

newwoman777
Участник

Мнениеот newwoman777 » 09 фев 2020 14:39

Благодаря ти, Alisa. :)
Ще гледам след книгата на Иван( а този първи вариант май го има free за сваляне , ако не се бъркам), да прочета и другите две, които той препоръчва.
И да, явно ТЕС работи по странни начини за всеки поотделно- аз започнах да ТЕСам това, което ми се струваше, че ми е на първо място- отслабването, но тази сутрин ми се оформи съвсем ясно в съзнанието увереността, че най- належащо е да ТЕСам една случка от миналото ми, която ми остави посттравмтичен стрес и се оформиха натрапчивости, които не нападат и често ми съсипват ежедневието. За съжаление , като започнах да ТЕСам, се отключи такова ридаене като тупах по точките, продължих доста време да го правя(поне половин час), но ефектът не беше никакъв, остана си тази "топка " в стомаха и отчаяние, явно не го правя както трябва , макар, че вече съм изгледала в и-нет доста клипове (все още уча и усилено чета тук във форума, но не ми е напълно ясен все още начина за ТЕС-ане). :(
Имам вече папка в компютъра с всичко , което ми се струва важно за ТЕС , от където и да е копирано, но така е систематизирано и мога да си го препрочитам , ще продължавам да допълвам.
Вчера прочетох за "Процедура В Мир със Себе Си" и мисля да оставя всякакво друго ТЕСане(освен належащо- за физическа болка) и да започна да го правя. Дано даде резултат при мен.

.

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 09 фев 2020 17:54

Здравей, НюУоман!
Добре дошла във форума!
Всички симптоми, които си изброила са нормални и се поддват на ТЕСане.
Продължавай да се концентрираш върху чистене на НЕЖЕЛАНИ ЕМОЦИИ И ФИЗ. УСЕЩАНИЯ, а не на факти или мисли.
Когато изчистиш негативните емоции и физ. усещания, тялото ти ще заработи правилно и ще си възвърне оптималните за теб килограми, енергия и самочувствие.
Проблемите ти са създавани и утвърждавани с години и ще трябват месеци работа за да ги изчистиш.
Упоритостта е най-важното качество за постигане на успех във всяко начинание. Като спортистка го знаеш.
Пиши редовно тук за успехите и предизикателствата, които се появяват.
Отговори и съвети ще получиш винаги, но не винаги незабавно.

Задълижтелно започни работа със случки, както е описано в ПРОЦЕДУРАТА - В мир със себе си.

Ако упорстваш и следваш съветите в книгата ми, няма да ти е нужно нищо друго и никой друг за да успееш.
Добре е да препрочиташ книгата от време на време. Ще откриваш всеки път нови неща.

Ти си дошла за да свалиш килограми, но след време ще разбереш, че всъщност ще промениш живота си, мисленето и светогледа си и, че докато него направиш килограмите няма да намалеят перманентно.

Дерзай и ще успееш.

По-здрави!
Иван
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

newwoman777
Участник

Мнениеот newwoman777 » 10 фев 2020 18:03

Здравей, Иван и благодаря за приема!
Благодаря ти и за съветите, много са ценни.
Както казваш ти, човек , за да успее, трябва да има "ДУПЕ" :lol: , надявам се , че този път ще имам и аз .
Мисля, че упоритостта ми е може би най-ценното качество, може би от спорта е останало и се надявам , че :). Всъщност аз ен знам дали съм тук само, заради отслабването, от доста години чета книги в сферата на "Приложна психология" и за здравословното хранене и гладуване(от Лидия Ковачева до руската школа), като първата такава ми я препоръча една астроложка - "Силата на твоето подсъзнание", която в много тежък момент ми помогна и донякъде ми преобърна живота, стоеше ми като настолна книга на нощното шкафче и беше "изядена с короците" :), после прочетох всичките на Луиз Хей, чела съм и Дийпак Чопра, Норбеков (но него не го харесвам) и т.н. Всъщност просто наскоро отправях молитва към създатетя, че не мога да се сравя сама и тогава те намерих( за мен не е случайно, но изборът ми дали ще използвам това, което ми се даде си е мой, надявам се, че ще :) - първо в БГмама и после и тук. От много отдавна не съм имала такова чувство, че има "свтлина в тунела" и животът ми във всички сфери може да се оправи, особено след уверенията ти, че всичко , което имам като проблеми, подлежи на ТЕСане.
Аз продължавам да чета всяка свободна минутка тук във форума , черпя опит от опита на съфорумците и съветите- твоите и на други по-опитни, страхотни сте ("Alisa" e много отзивчива и ми помага-:)! Ще наблегна на повече четене и на книгите като ми дойте "заветната тройка" :D , които препоръчваш и тук също ти благодаря за жеста ).
Не че само чета де, също и не спирам да ТЕСам- но вчера и днес като че ли повече върху случки от ежедневието с лоши хора, които ме разстройват и веднага гледах да се осамотя и да ТЕСам. Първият път- просто човек, който явно несъзнателно направи нещо, отключи натрапчивост в подсъзнанието ми , която се дължи на травма от миналото), аз максимално бързо започнах да ТЕСам случката от миналото и такова ридаене настана, не можех да се покажа пред хората, така зачервени ми бяха носа и очите (поне половин час го правих и не ми олекваше, но най- интересното е , че след около 2 часа стана и вечерта бях спокойна. От тази стара травма смятам да започна ПРОЦЕДУРАТА - В мир със себе си , но ми се иска още малко да почета, защото не знам кое е по-добре за мен като за начало- тя или да направя 1-месечно предизикателтво с чистене с онези капки, на които забравих името (надявам се да ги има в аптеките). :(
Днес, например, си направих експеримент- докато се хранех, изведнъж осъзнах , че ям по навик като патица- до 16,00ч. не бях яла нищо и се нахвърлих върху храната , изведнъж виждайки , че съм си гладна, а тя свършва :) и тогава спрях и започнах между последните хапки без декларация да си обикалям по точките, като казвах, че изпитвам наслада от всяка хапка и съм наситена вече. И се получи или просто мина времето, за да стигне до мосъка ми, че съм се наяла :)
Спирам, че стана много дълго, но като си намерих с кого да сподя тези неща и да ме рабере , се чувствам на 7-мото небе , :lol: в ежедневието ми и кай- добрите ми ориятелки не знаят толкова подробности за мен!
Поздрави на всички и успех!

Върни се в “ТЕС РЕЗУЛТАТИ И МНЕНИЯ”