След ТЕС - главоболие?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Роси
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Май 2007 18:59
Местоположение: София
Обратна връзка:

След ТЕС - главоболие?

Мнение от Роси »

Здравейте :)
От скоро прилагам ТЕС, от около десетина дни. След ТЕС-ването на различни проблеми и случки получавам много силно главоболие /имам мигрена/. При другите проблеми мисля, че има подобрение макар и бавно, но при главоболието, появяващото се според мен след ТЕС - за сега не виждам подобрение. Може би някъде бъркам.
Прочетох книгата на Иван много внимателно /и на семинара ще участвам/ :) , но исках да попитам това състояние нормално ли е и дали се е случавало на някой друг?

Благодаря предварително! :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нормално е.
А ТЕСна ли главоболието? В книгата пише да следваш болката или промяната на аспекта на проблема, което в твоя случай се проявява като главоболие.
Може да направиш и следното:
"Въпреки че винаги след ТЕС получавам главоболие......." и т.н. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Роси
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Май 2007 18:59
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Роси »

Благодаря , Иване :)
Да ТЕС-нах главоболието, но по начин:
"Въпреки, че имам главоболие....." и нямаше ефект, но ще опитам с другата фраза, която ти казваш ...
Роси
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Май 2007 18:59
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Роси »

Мисля, че "ликвидирах" вече главоболието върху цялата глава. :) Появява се от време на време като пулсираща болка в областта между веждите, въпреки че работя по въпроса.

След семинара се чувствах изумително :) .
Не мога да разбера обаче дали съм се справила с основния проблем върху, който работих ... като се опитам да определя нивото- то сега е 2, от 8 вчера. :) Но лошото е, че постоянно изпитвам същото безпокойство, че ще се случи нещо лошо. ТЕС - вам и това усещане и в момента , в който го правя се чувствам много добре, но като приключа пак същото. Не мога да разбра в следствие на кой мой проблем , се получава това усещане...
У дома се ядосах отново за някои дребни неща и пак ме заболя главата. ТЕС-вах главоболието и бях ок. Но не искам да се ядосвам за такива неща... :(

Днес например изпитах силен гняв, когато провеждах по телефона служебен разговор- защото ме караха да чакам 10 минути да проверят нещо, което се свършва за минута. :) ТЕС-вах състоянието си, след 5 минутки състоянието ми се нормализира, дори ми стана смешно. Но знам че този гняв пак е следствие, предполагам на друг проблем...

Направила съм си списък със случки и проблеми, те разбира се са повече от 50 :) , но някак си без да искам избирам тези които според мен са по-незначителни ...

Извинявам се за дългия ми постинг :)
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

по моя такъв списък мога да работя,само когато нямам текущи проблеми-за това е доникъде.
тези дни си правя само тес с общи позитивни фрази,и се чувствам добре
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Роси, търси чувството и ТЕСвай него. Не главоболието, а чувството което го предизвиква, т.е. гнева(в случая който си описала). Също така ТЕСвай страха от това, че проблемът ще се върне и т.н. всичко негативно което излезе. Да слезеш до ниво 2 е напредък, но не е достатъчно. Чисти до "0". Иначе проблемът може да се върне наистина, което ти вероятно усещаш интуитивно.
Търси страни на проблема и корени в минали случки.
Не бързай, ще стане.

Търпение и упоритост му е майката, бащата и всички останали роднини. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Роси
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Май 2007 18:59
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Роси »

Благодаря, Иване :)

Ще напиша пак за някои мои наблюдения ...

Днес се изумих от нещо, което незнам защо нямаше да забележа. А не съм работила по този проблем, въпреки че го има в списъка ми.
Освен мигрената имам и синузит и по повод второто /съм/ се бях престрастила към едни капки за нос, които веднъж или два пъти на ден ползвах, за да ми се "отпуши" носът и да дишам свободно. Почти изпадах в паника, като не ги виждах пред себе си :) Днес става почти 2 дни, от както даже не съм се сетила за тях :) Дано причината да е ТЕС, защото ако е ТЕС ще означава по безспорен начин, че работи за мен :)

Другото ми наблюдение, е че ми се пие много вода :) Дано да е поради ТЕС. Защото от известно време спазвам принципите на ВМ НВХ но водата ми беше основният проблем, в смисъл че не ми се пиеше и много трудно успявах да изпивам 2 л., а днес може би съм изпила повече от 5 :shock:
...И непрекъснато ми е такова сълзливо /гарантирам, че няма физиологична връзка/. ТЕС- вах няколко пъти.

Тази вечер отново имах случка, предизвикваща моят гняв, но снощи тя бе с ниво 10 /мислех, че и 20 ще подхожда/, а днес е най-много 4/ :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, жадна си от ТЕС-а. Аз в началото като започнах, пиех някакви потресаващи количества вода. Това се обяснява с факта, че трябва се отделят някакви токсини и какво беше там. Аз пия по принцип доста вода, но при някои ТЕС сесии още в началото усещам просто как ми се нацепват устните от обезводняване.

Сега пък се прозявам и въздишам :roll: :D

Успех :)
Роси
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Май 2007 18:59
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Роси »

Благодаря, Arethuse :)

И аз знам, че се ожаднява от ТЕС, но при мен май се получи от това, че вчера хапнах повече месце :) Храня се здравословно и незнам дали, това че се чувствам страхотно е от храненето или от ТЕС, най-вероятно от двете едновременно. :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

И от двете предполагам :)

ВМ-НВХ стабилизира хормоналните нива, а ТЕС ... май също ;) В началото като започнах да я прилагам бях няколко седмици в нещо като еуфория.
Роси
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Май 2007 18:59
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Роси »

Здрасти от мен :)
Имам напредък с някои емоции, но с други за съжаление, не :(
Първо да се похваля, че цял ден не ме е боляла главата, и понеже нивото си е още 2 /вчера се опита да ме боли/, ще продължавам да ТЕС-вам, докато стане нула.
Гърлото също снощи ме наболяваше, приложих и за него ТЕС и резултата е налице :) Много съм доволна, защото мисля, че има някаква връзка между слагането на капки в носа и болките в гърлото :)
Като, че ли с физическите болки имам по-голям успех, отколкото емоционалните, поне за сега. Не че съм загубила търпение, просто споделям. :)

Моят дразнител у дома, продължава да предизвиква гняв у мен , с ниво пак повече от 10, т.е. вероятно аз допускам да предизвиква гняв. Веднага след това се ТЕС-вам и емоцията се нормализира, но незнам как да го предотвратя? Просто се повтаря всеки ден... Нивото беше намаляло до 7-8, но когато съм ядосана става както казах вече, повече от 10 ... сега пак е7-8, по-късно ще стане 5 предполагам, но не искам утре пак да става 10. Сигурно трябва повече време и повторения.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Работи върху случки от миналото в които въпросният дразнител те е ядосвал. Почни от първата за която се сещаш и приложи техниката на краткия филм. Изчисти я и след това продължавай с други за които се сещаш в хронологичен ред. Също така помага да правиш ТЕС по няколко пъти на ден с фразата "Въпреки че --еди кой си ме--- ужасно ме ядосва............"
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор