Относно броя на меридианите

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Nikolay Krastev
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Сеп 2007 13:49

Относно броя на меридианите

Мнение от Nikolay Krastev »

Здравейте! Прочетох Книгата онзи ден. Веднага приложих ТЕС. Проблема, който третирам минава от 6,7 на 3,4 или 2,3. Което си е постижение за мен. Може би това се дължи на това, че е прекалено комплексен. Две неща не са ми ясни. Първото е за местоположението на гръдните лимфни възли използвани при Декларацията и второ защо се пропуска началото на меридиана на черния дроб при двете серии съпровождани от напомнящата фраза. Особенно втория въпрос ме притеснява лично мен, защото си мисля, че най-вероятно имам дисбаланси във въпросния меридиан.
Ще съм благодарен да чуя вашето мнение по тези въпроси.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Има много "начини" да правиш ТЕС. Някои използват по-малко точки, други повече, виждала съм да използват само три точки например и т.н.

Ако ти чувстваш, включи си този мередиан и после кажи имало ли е промяна.

Описаното в книгата е базово положение и можеш да си го нагодяваш, стига да има (по-голям) ефект. :)
Nikolay Krastev
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Сеп 2007 13:49

Мнение от Nikolay Krastev »

Благодаря за отговора. Имам предвид, че аз като начинаещ се опитвам да спазвам основните положения. Именно от тази гледна точка би трябвало да се въздейства на началните точки на всички меридиани. Това което казваш за използването на трите точки ме навежда на мисълта, че хората, които са запознати с теорията на меридианите или имат развита силна интуиция или пък знаят някаква друга неизвестна ми процедура за диагностика на проблема биха могли да третират и само началото(края) на един меридиан. Предполагам и че е логично да се третират и двете симетрични части на дадения меридиан или меридиана по цялото му протежение. Може би са възможни други компилации с традиционната китайска медицина(акупресура, цигун, медитация и не знам още какво), имаща отношение към протичането на енергията в човешкото тяло, за хората запознати с тази материя. Добавих едната крайна точка на черния дроб, но нямам промяна в резултата. Комплексните проблеми, които ТЕСвах започнаха да се разпадат на по дребни, но противно на очакванията ми те не се повлияват в толкова голяма степен както ми се иска.
Сега ще разгледам из форума и в американския сайт, за това как действат другите при подобни проблеми за да събера повече рационални идеи.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Моите лични впечатления са, че от първостепенна важност е формулирането на проблема и намирането на корена му, а не по колко точки почукваш. Тоест, работи по фразата и по разнищване на проблема и свързаните с него емоции, кога се е появил, какво те спора да го разрешиш (т.е. евентуални психологични обрати). Също така те съветвам да си теснеш притесненията относно броя на мередианите и дали правиш нещата правилно, както и да пиеш вода преди и след сесията... а и по принцип, пий достатъчно вода.
Nikolay Krastev
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Сеп 2007 13:49

Мнение от Nikolay Krastev »

Благодаря за идеята за ТЕС-ването на притесненията дали ги правя нещата правилно. То е ясно е че формулирането на проблема е от първостепенна важност, друг е въпроса кой доколко се справя с този проблем и какви огромни познания за света и за себе си трябва да има човек за да се справя добре. Всеки на своето ниво напредва за себе си използвайки ТЕС повече. Наистина трябва да се вложи максимум енергия и време да се определят жизнени цели във всички области, съответните пречки, които ни пречат за тяхното постигане и точното и оптимално място на ТЕС в този проце. Хубавото на ТЕС, че ти дава самочувствие, че можеш да се справяш с проблемите си, и да работиш върху тях и по този начин научаваш повече са себе си и за света и успяваш да си поставяш по точни цели и да разкриваш по добре своите личностни проблеми. Може би това е и въпрос на дългосрочно планиране.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако искаш да включиш точката за меридиана на черния дроб,( която е под зърното на гърдата, в основата на гърдата), няма проблем. Гари Крейг - създателят на ТЕС казва, че от хилядите случаи които е третирал с ТЕС само при 2-ма човека е имал разлика при включване на тази точка. При всички други резултатите са били идентични независимо от включването или изключването на точката от основната рецепта. Ако ти имаш инуитивно чувство, че ти е нужно да я включиш - давай! Няма да навреди. Може да помогне или резултатът ще е същият, но в никакъв случай по-лош. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор