Зрение

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

към Arethuse

Мнение от dessy3000 »

Здравей Arethuse,
Аз също започнах 8-седмичната програма, и съм на 3-ти ден от 1-вата седмица. Свалих си книгата от нета.
Наблюдавам нещо странно - на 2-рия кръг почва да ми се замъглява зрението, после пак се оправя, и така няколко пъти.
ТЕС-вам без очила, и съм си сложила листата на около 20 см, така че да мога да чета.
Имала ли си този проблем?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Не, не съм имала такъв проблем, по време на сесиите усещам страхотна яркост и острота на всичко.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: към Arethuse

Мнение от ivangp »

dessy3000 написа:Здравей Arethuse,
Аз също започнах 8-седмичната програма, и съм на 3-ти ден от 1-вата седмица. Свалих си книгата от нета.
Наблюдавам нещо странно - на 2-рия кръг почва да ми се замъглява зрението, после пак се оправя, и така няколко пъти.
ТЕС-вам без очила, и съм си сложила листата на около 20 см, така че да мога да чета.
Имала ли си този проблем?
Не се притеснявай, просто продължавай да ТЕСваш. Това че има промяна по време на ТЕС е прекрасно - показва, че нещо се променя и че ТЕС работи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

Благодаря!
Относно гнева ТЕС ми помогна, надявам се, че и за късогледството ТЕС ми помага.
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

Спрях да ТЕС-вам по 8-седмичната програма.
Не се чувствам комфортно, когато ми се замъглява текста. А не мога / не искам да го науча наизуст.
Почнах да работя върху емоции. Прочетах една книга "Възлюби своята болест", и от там на момента решавам с коя емоция да работя.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Направи ТЕС за това че не искаш да научиш текста наизуст.
Тук намирисва на як ПО, което от своя страна говори, че си на прав път и вероятно близо до преломния момент. Не се предавай!
Продължавай по програмата!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

Ок.
Ще взема да си разпечатам текста с по-едър шрифт, и ще пробвам.
След 10-тина дена излизам отпуска за 2 седмици, ще имам повече време и мога да взема "на акорд" 8-седмичната програма. Седмица за ден! Като се върна ще пиша за резултатите.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Програмата не може да се вземе на акорд. 8 седмици са си осем седмици. Няма значение колко често и по колко време правиш ТЕС на ден. В програмата е даден минимума за ден, ако правиш повече е по-добре, но това не означава че можеш например ако правиш 24 часа нонстоп ТЕС да направиш достатъчното за 1 месец количество. Просто не работят механично нещата при ТЕС.
Прави така като е написано и не си измисляй! То не е написано да се прави така случайно.
Последно промяна от ivangp на 21 Юли 2008 20:35, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Pesho
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Юли 2008 17:15
Обратна връзка:

Мнение от Pesho »

Arethuse написа:Така...
Препоръката е седми дни по пет минути на ден да се тесва със следните настройки:

Въпреки, че се съпротивлявам на това да си подобря зрението, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си. Въпреки, че не искам наистина да си подобря зрението, аз избирам да приема себе си. Въшреки че се страхувам да виждам по-ясно, аз изцяло се приемам и обичам.

Следва потупване:

Първи кръг:

- Имам тази съпротива срещу подобряване на зрението ми.
- Не искам да си подобря зрението
- СТрахувам се да виждам по-ясно.
- Мислех, че искам да виждам по-добре
- Тази съпротива да си оправя зрението
- Имам съпротива да си оправя зрението
- Не мога да я променя



Втори кръг:

- Ще опитам да се освободя от тази съпротива
- Мога да си позволя да преодолея тази съпротива
- Избирам да се чувствам готова да се освободя от съпротивата
- Чувствам се свободна да се освободя от съпротивата
- Избирам да се освободя от съпротивата
- Толкова е хубаво да допусна яснотата в живота ми
- Ценя зрението си и очите си
- Благодарна съм за яснотата в моя живот.
Зравей Arethuse!
Въпроса ми е следния!По време на кръговете,когато се почукват точките си избираш една от изброените формули и я повтаряш, или на всяка точка казваш различна формула?

Поздрави! :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Настройките са на една точка - РД или ГЛВ.
При кръговете - на всяка точка различна фраза.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аретюз, нещо спря да пишеш за прогресът ти със зрението. Докъде стигна? Или пак се отказа? :evil:

Ето ви една нова информация - според ГНМ:
Влошено зрение (с изключение на кривогледство). Т.е. това се отнася за късогледство и далекогледство.
Емоционален корен - страх от някаква опасност която дебне откъм гърба на човека, т.е. не може да бъде видяна и не може да бъде избегната/отстранена. Страх от неизвестното.

Според ГНМ ако това състояние на страх се повтаря дълго време се развива далекогледство или късогледство поради втвърдяване на областта между ретината и склерата и оптично разтягане не очната ябълка.
Според ГНМ при лечението(тялото само се лекува, не говорим за операция) е възможно временно силно влошаване на зрението.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

Все се чудех кога да пиша за резултатите си относно късогледството ми: ами нямам такива!
Не можах да намеря време за ТЕС по време на ваканцията. Почвах, спирах и нищо не излезе.
Май ще трябва да го направя "както е написано - 8 седмици".
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз пак започнах и този път се надявам да го изкарам до край. Засега имам добро усещане за нещата, не ме мързи да тесам, както преди :oops:
Паралелно правя и предизвикателството по същия проблем.
Мислех да пиша чак след една две седмици, но реших да използвам форума като (само)мотивация :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

След един от последните сеанси днес си представих спонтанно (в смисъл не см го визуализирала съзнателно) как отивам на преглед и виждам най-долния ред на таблото :lol:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ще очакваме
скоро
да се похвалиш
с прекрасни
резултати
Публикувай отговор