Зрение

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Зрение

Мнение от Arethuse »

Тук започвам да си записвам ТЕС по проблема с късогледството ми. Засега не съм измислила как точно да тесТвам напредъка, но ще го измисля :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Късогледа съм от малка. Бях 5-ти клас, когато сложих очила, но не виждам добре от по-рано. Мисля за първи път бях на около 7-8 години, когато установих, че не вижам добре луната и звездите (падах си по астрономия страшно много като малка). После с една приятелка стояхме на балкона на 14-ия етаж и гледахме номерата на колите. Аз не ги виждах де...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Публикувах вече няколко статит по въпроса. ТЕСвай негативните чувства, а не зрението си конкретно. Всеки ден работи върху различно чувство. Например- Понеделник - Гняв (всичко за което се сетиш което те разгневява. Вторник- страх и т.н.
Скоро ще публикувам нещо ново свързано с хроничните проблеми
Едно едномесечно предизвикателство. Можеш да се включиш в него, ако искаш. :D
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Чела съм и аз това онова, но нещо не ми се получава... Аз не мога да изкарам чувства, свързани с нарушеното зрение. Може би трябва това да ТЕСна първо :roll:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

След дълъг размисъл се сетих - когато например стоя на спирка и чакам автобус, не виждам номерата. Тогава се ядосвам или може би по-скоро чувството е за безпомощност и недъгавост, че не мога да видя. Ще започна да тесвам това.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Arethuse написа:Чела съм и аз това онова, но нещо не ми се получава... Аз не мога да изкарам чувства, свързани с нарушеното зрение. Може би трябва това да ТЕСна първо :roll:
При описания експеримент със зрението ТЕСваните чувства не са били свързани със проблема със зрението. А е ТЕСвано всичко което предизвиква негативно чувство. Независимо от това дали е свързано или не с дадения проблем.
Хората са работели общо върху негативните чувства, а не конкретно свързани с даден проблем. Повтарям се за да наблегна на разликата. Прочети статията отново! :idea:

Аз те съветвам да се включиш в предизвикателството. Също така задължително при всяко приложение на ТЕС прави 9Г на всеки кръг по точките. 9Г се явява мини упражнение за очните мускули в случая. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Зрение

Мнение от ivangp »

Arethuse написа:Тук започвам да си записвам ТЕС по проблема с ъсогледството ми. Засега не съм измислила как точно да тесТвам напредъка, но ще го измисля :)
Иди на офталмолог и си провери зрението. След един месец яко ТЕСване както писах по-горе пак иди и виж има ли разлика в диоптри, различаване на цветове и т.н. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, ще я прочета. Аз мислех да си взема и книгата.

Иначе 9г си го правя най-редовно точно заради това, а и не знам дали си внушавам, но се чувствам освежена след това :)

Мерси :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Значи гледам статията и ще започна да правя нещо подобно, което вероятно ще модифицирам в процеса на ТЕСване.

Ще започна със статистичеки най-силните чувства-причинители според статията, а именно - гняв, безпокойство, страх, вина, болка.

Явно ще трябва да си направя списък със случки, предизвикали/предизвикващи всяко от посочените чувства.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така работи и с миналото и с настоящето, а и с бъдещето, ако очакваш че нещо неприятно ще ти се случи. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Любимият ми психологичен обрат пак се появи и в момента го тесвам него...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Което е доказателство че дълбаеш в правилната посока. Не се отказвай и ще успееш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, знам. Между другото днес имах голям успех с ТЕС по друг(и) повод(и).

Онзи ден четох в сайта една техника, която приложих и май ще започна често да прилагам, а именно "избирам да си позволя..." еди какво си. Много е удобна за запечени ситуации.
silviqs
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Фев 2008 16:09

Мнение от silviqs »

Каква е тази техника?Къде мога да прочета за нея?Благодаря предварително! :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Ами то не е техника всъщност, а е по-скоро модифициране на настройката: http://www.emofree.com/Articles2/permission-change.htm
Публикувай отговор