Зрение

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Това не е всичко за първата седмица. Три настройки са, ето следващата:
Въпреки, че съм скептична, че това ще проработи, аз избирам все пак да направя упражненията. Въпреки, че моят скептицизъм всъщност е страх, аз приемам и обичам себе си във всички случаи. Въпреки, че имам съмнения, че ТЕС ще подобри зрението ми, избирам да приема тази възможност сега.

- Скептична съм, че ТЕС ще ми подобри зрението
- Не искам да си подобря зрението.
- Страхувам се да виждам по-ясно
- Скептицизъм
- Съмнения, че това ще проработи
- Съпротива да си оправя зрението
- Имам съпротива да си подобря зрението
- Имам толкова много съмнения за това



- Ще се опитам да бъда отворена към нови възможности
- Мога да си позволя да се освободя от съпротивата
- Избирам да се освободя от тези съмнения
- Вече се чувствам по-свободна
- Толкова е хубаво да приема яснотата в живота ми
- Ценя зрението ми и очите ми
- Благодарна съм за яснотата в живота ми

С последната фраза обхождам всички точки по няколко пъти.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Ето и третата настройка:

Въпреки, че не вярвам, че проблемите с очите могат да бъдат обратими и затова се съмнявам, че мога да се освободя от моите, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си. Въпреки, че не вярвам, че това ще проработи, аз избирам да приема себе си във всички случаи. Въпреки, че истината е, че се страхувам да виждам по-ясно, аз приемам и обичам всичко в мен, независимо от всичко (тука малко тафтология се получи, но гледам да се придържам максимално към английския текст).

- Не вярвам, че наистина мога да си подобря зрението
- Не искам да вярвам, че мога да си подобря зрението
- Страхувам се да вярвам, че мога да си подобря зрението
- Имам толкова много ограничаващи вярвания за зрението
- Всъщност не искам да виждам по-ясно
- Имам толкова много съпротива да си оправя зрението
- Тази съпротива да си подобря зрението
- Изненадана съм от тази съпротива и ограничаващите ми вярания



- Искам да се опитам да се освободя от съпротивата
- Мога да си позволя да се освободя от съпротивата
- Избирам да се чувствам отворена за промяна
- Разрешавам си да се освободя от ограничаващите вярвания
- Избирам да се освободя от съпротивата
- Чувствам, че е правилно да съм отворена да виждам по-добре
- Ценя зрението ми и очите ми
- Благодарна съм за яснотата в моя живот
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Моят мъж сигурно ще започне тая рецепта. Защо даже не прехвърлиш тези описания в една нова тема в "ДОПЪЛНИТЕЛНИ ТЕХНИКИ".

И имам следния въпрос. След като има три настройки за първата седмица и техниката се прави веднъж дневно, значи ли, че всяка настройка се прави по два пъти/дена, а някоя се повтаря веднъж, за да станат 7 дена?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Всеки ден по пет минути минимум, повтарят се една след друга и трите.

Освен това, отговорете си на следните въпроси:

- Каква е "отрицателната страна" на това да си подобрите зрението?
- Какво може да се промени в живота ми, което няма да ми хареса (да ми е удобно)?
- Как може подобряването на зрението да предизвика неприятности вкъщи или на работа?
- Кой може да не е доволен от това да виждам по-ясно?

ТЕС-нете всичко това отделно или го включете в трите настройки.

Също така се препоръчва потупването да е без очила или лещи, както и всяка седмица да се отчита промяната.

Също преди да се започне, да се оценят по скалата от 0 до 10 следните неща, като 0 е ако никога не се чувствате така, а 10 ако непрекъснато се чувствате така:
- Гневен съм (angry)
- Лесно се чувствам виновен
- Чувствам се наранен
- Чувствам се обиден от много неща
- Срамувам се от себе си
- Имам много болки и страдания.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Само едно леко вметване и пояснение към написаното вече от Аретюз.
Това което се прави през първата седмица, е елиминиране на възможните ПО. (Виж ги в 14 стъпки към успех с ТЕС в Допълнителни техники).
Т.е премахват се евентуални съботиращи настройки на подсъзнателно ниво. :)
Последно промяна от ivangp на 03 Юни 2008 16:06, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, между другото доста съм запецнала явно, но поне засега си тесвам редовно и гледам да тесна всичко, което ми идва наум. И се скъсвам от въздишки :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Първата седмица мина успешно. По едно време яко се бях изнервила, но последната сесия за седмицата - вчера, мина много леко.

Започвам седмица 2 - Страх

Препоръката е да изберат едно две събития, свързани с нещо, което сме видели и да се включат при изпълнение на следните настройки:

Въпреки, че толкова се уплаших, когато видях това, което се случи, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си.
Въпреки, че бях уплашен от това, което видях, избирам сега да се чувствам спокоен (на англ - calm and peaceful).
Въпреки, че страхът от това, на което бях свидетел все още се проявява в зрението ми, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си.

- Имам този страх, останал в очите ми
- Все още се страхувам, когато си спомням какво се случи
- Не исках да виждам това
- Не е чудно, че си замъглявах зрението
- Този страх, заседнал в рението ми
- Страхът от този инцидент, заседнал в очите ми
- Не мога да забравя това, което видях



- Ами ако мога да разпръсна тези чувства?
- Ами ако мога да изчистя зрението сега?
-Мога да преодолея това, което видях.
- Мога да си простя, че гледах.
- Ще им простя, че ме накараха да видя това.
- Харесва ми да допускам повече яснота в живота си.
- Ценя зрението си и очите си.
- Благодарна съм за яснотата в моя живот.

Имам лек проблем със събитята, за които трябва да потупвам. Честно казано, нямам такива страшни събития, може би трябва да тесна това, че не се сещам какво конкретно да включа като случка. Имам няколко бегли спомена, като най-силния ми спомен за страх е всъщност от вещиците, които ми се привиждаха в тъмното като малка :oops: :roll: Може би пък не трябва да го подценявам... Като цяло днешното тесване беше доста вяло, може би защото съм малко изморена.

Другото нещо е, че като си мисля за неща, свързани със зрението, все се насочвам към много ранна възраст, защото съм късогледа от 10-годишна възраст, може и от по-малка, та си мисля, че ако има нещо, то ще е преди това... обаче ми е трудно да си спомня някакви конкретни неща от този период.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Преди малко ме прекъснаха, ама аз като никога си запомних мисълта. Друго, което ми хрумна, то го тесвах още миналата седмица де, е, че брат ми е късоглед също. Той е по-голям от мен и с доста по-висок диоптър. В частта, дето трябваше да си отговаряме на въпроси по какъв начин оправянето на зрението би попречило в семейството или работата. Не че го вярвам особено, но понеже ми хрумна, теснах - ако не съм късогледа няма да е честно спрямо брат ми или нещо такова.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Снощи цяла нощ сънувах, че въобще не виждам. Трябва да се тесна :x
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Довери се на интуицията си и дълбай в посоките които тя ти подсказва.
Имам предвид това за брат ти и за случки от детството.
Книгата дава насоки които трябва да те водят, но не и да те ограничават. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Юхуху... седмица три. Вина :)

Ах!

Миналата седмица беше доста вяла, явно страхът не е емоция, която властва в живота ми. Но вината, ах, вината... толкова много вини се изсипаха, че се намуах със синьо сирене накрая :lol:

Мисля да тесвам по два пъти на ден поне, за да мога да сколасам. При тесването редовно не ми достигаше въздух, поемах, издишах... голямо упражнение по дишане беше. Пожелавам си успех.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Днешната сесия мина много добре. Двете събития, за които тесвам, които вчера направо ме психираха и дъх не можех да си поема, и бяха с интензивност 9/10 и 8/10, днес ми се струват забавни и са 6/10 и 5/10. Изобщо голям купон. Ще стане :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Би ли описала обработката на вината пак така подробно, както първите две седмици? Вярно, че всеки може да си състави фразите, но все пак :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Ще я напиша може би утре. Мъжът ти започна ли?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Не. Само каза, че му харесва, но от тогава не сме говорили. Все пак това е голям напредък. Последния път, когато говорихме за алтернативно излекуване на очите, той категорично отказа под предлог, че може да стане по-лошо. Скоро успях да го убедя, че и "по-лошото" може да се излекува по същия начин :)

Питам вече за себе си :D Очите ми не работят добре. Не съм сигурна в диагнозата - късогледство или астигматизъм - но няма значение. Не съм почнала първата седмица. Като почна, ще си кажа :)
Публикувай отговор