Зрение

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Днес за малко да проспя теса, ама се събудих и се взех в ръце :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Започнах третата седмица на Карол Луук.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Продължавам най-чинно да си тесам, но има нещо, което ме притеснява - есането за страх миналата седмица и за вина тази седмица нещо не са наред, според мен. И преди съм споделяла, че ми е трудно да се сещам за случки, които да изолзвам във фразите. Както и да е, извадих някакви такива "случайни", и давам с тях. Но чувствам, че нещо не е наред. Няка си не са ми емоционално заредени и имам чувството, че не правя нищо... Същевеменно се сещам за някои други случки от детството си, които тесам поотделно. Нещо ми е тегаво обаче и започнах да си представям как отивам на лекар и се оказва, че нищо не се е променило :? Ще тесам тези чувства и представи, разбира се... :roll:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай и всички негативни фрази от горния пост.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, тесах ги, и освен това забелязах, че на всичко отгоре виждам по-размазано от преди, което интерпретирам като добър знак, всъщност.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Вчера пропуснах (почти) един ден от предизвикателството, но си напрвих Карол Луук. Вече започвам 4 та седмица - гняв. Това е емоцията, която според нея причинява най-често проблеми със зрението.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Напоследък все така се получава, че повече тесам вечер. Ще се постарая да го променя. Някак си през деня докато си играя с детето и не мога да се накарам да тесам, макар че вчера предприех друга тактика - почуквам се и произнасям високо фразите. На бебо му е интересно и се забавлява :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И моето бебе много обича когато тесам. Гледа с интерес.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Нещо положението върви към зацикляне, но аз вече съм го гледала тоя филм и не се давам. :twisted:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Досега правех предизвикателството с "Въпреки, че съм късогледа.... се освобождавам от късогледството сега". Нещо обаче не ми беше мнго значеща тази фрмулировка. Преди малко нещо ми просветна и реших да я заменя с "Въпреки, че не виждам... се освобождавам от невиждането сега" Изобщо думата "виждане" много ми допада :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Идея:
"Въпреки че не желая да погледна/видя нещо в живота си защото се страхувам от това което ще видя/прозра аз избирам да се освободя от това си нежелание и страх сега защото осъзнавам, че притежавам достатъчно вътрешна сила да погледна истината в очите и знам, че само истината може да ме освободи истински и напълно".
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Благодаря, Иване, пробвах тази формулировка. Макар че е малко дълга, допада ми идеята.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Няколко дни не тесах. Първо събота и неделя бях в движение, после нещо ми беше криво. Реших да не се пренятягвам. От днес започвам с нови сили, така да се каже...
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Тесах малко свободен стил - това, че не искам да се отърва от проблемите с очите, това, че не знам какво ги е отключило, но си прощавам, че не искам да видя някои неща, разни такива. Нещо ми е свито обаче, което също ще тесна.
Освен това преди няколко седмици ми се появи на палеца на лявата ръка едно, хм, образувание, което след няколко сенаса тес определих като кокоши трън. Не съм сигурна обаче дали е такова, защото преди години имах на стъпалото и беше малко различно... Тесах го известно време, след което то започна да кърви и сега някак си "тръна" се подава навън и все като раничка - понякога хваща коричка, но много лесно се разкървява пак. Имам смътното чувство, че се е появил горе долу като започнах да тесам за очите, но не съм съвем сигурна...
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
alba
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 13 Мар 2009 18:47

Мнение от alba »

Привет Arethuse!Вземам отношение по твоята тема,макар,че ти си "опитен",а аз не съм,защото мързелувам,но това е друго нещо.Имах сериозен проблем с окото и много си помогнах с ТЕС.Тъкмо исках да ти предложа моята фраза и прочетох,че Иван ти я е предложил вече в малко по-сложен вариант.При мен тя подейства и мисля,че е валидна за всякакви проблеми със зрението.Влошаването му винаги е свързано със страх да видим нещо.Сега ще започна да третирам далекогледството си,което имам още от дете и с възрастта и "страховете"се засили много.
Относно ПРОШКАТА аз имам малко парадоксално мислене.За да се налага да простиш някому или на себе,се подразбира,че го смяташ за виновен.Пак стигаме до тъй коментираната тема за вината.Моето мнение е,че трябва да се опитваме да приемем себе си и всички.които волно или неволно са ни наранили такива,каквито са и заедно с това им качество или постъпка,с които са ни обидили.Тогава автоматично отпада необходимостта от прошка.
Моля Иван ,Мая,Ниа и всички,от форума,които имат отношение към темата,да пишат.Мисля,че всички имат отношение,защото чувството за вина е основата на всички болести и влошени взаимоотношения.
Въпросът заслужава нова тема,но аз вече го започнах тук.Ще съм щастлива да прочета какво мислите за моята позиция относно ПРОШКАТА !
Публикувай отговор