Зрение

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Късогледство (влошаване на способността да виждаш добре надалеч)= страх/нежелание да видиш нещо в бъдещето. Т.е. нещо което е все още далече.
Далекогледство (влошаване на способността да виждаш наблизо)=страх/нежелание да видиш нещо в настоящето.

Да разбереш=да простиш=да приемеш.
Осъзнаване=разбиране.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
alba
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 13 Мар 2009 18:47

Мнение от alba »

Въпрос към Иван:от известно време започнах да правя асоциации с някои мои състояния и тези на майка ми(аз по всичко приличам на баща си).Например проблемите с очите ми,със ставите и едно напълняване,от което колкото се опитвам да се оттървя,толкова то се инати :(
От вчера започнах да работя с предизвикателство,но в Декларацията изреждам и трите проблема,а в НФ-ги редувам.Въпросът ми е така ли да продължавам или да тесам поотделно до изчистването на всеки аспект ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Римската империя е създадена на следния принцип:
Разделяй и владей!
По-лесно се владее когато се разделя.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
alba
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 13 Мар 2009 18:47

Мнение от alba »

O.K. И аз така го усещах
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Осмелих се отново да започна. С Предизвикателството, с друга формулировка, и с "мои си" фрази. Някои от тях ще записвам тук, някои ги забравям, защото като започна да тесам и карам както ми дойде, после ги забравям. Не ги запоисвам, защото отнема време и може да пропусна момента, или нещо, което междувременно ми е дошло наум.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз пак запецнах, о б а ч е имам положителен резултат. И той е, че старите ми очила са ми силни. Слагах ги няколко пъти (имам два чифта) - все са силни. Значи съм намалила диоптъра. Сега остава да го доизчистя, и се чудя дали да започна пак с Предизвикателството, да довърша Карол Луук, или да карам на ипровизация. И май ще направя третото, въпреки, че е най-трудно, или може би точно заради това, но имам усещането, че така е по-добре.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
daromi

Мнение от daromi »

Arethuse написа: и се чудя дали да започна пак с Предизвикателството, да довърша Карол Луук, или да карам на ипровизация
Това е проблемът с многото инфо - трябва да взимаш решения :lol:
Поздравления и чакаме още такива резултати!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Това са супер новини! Браво! Много се радвам за теб.

Според мен действай на импровизации (то май и ти на там биеш), само ти се струва трудно! :D
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Асен
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юли 2009 09:54
Местоположение: Карлово

Мнение от Асен »

Аретюс, ако питаш мен спри да четеш за малко, седни в тишината, отпусни се и ....ще разбереш какво и как да направиш. Аз също мисля, че си на прав път. Само като инфо. за очите отговаря меридиана на черния дроб. Успех!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Днес видях в книжарницата една интересна книга, която според мен може да е полезна за всички с проблемно зрение. Заглавието е - "Живот без очила" от Лео Ангарт. Обещава излекуване на късогледство, далекогледство, катаракт и т.н. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

В момента преминавам през много интензивен период на осъзнаване. Трудно е, но виждам "светлина в тунела".
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

ivangp написа:Днес видях в книжарницата една интересна книга, която според мен може да е полезна за всички с проблемно зрение. Заглавието е - "Живот без очила" от Лео Ангарт. Обещава излекуване на късогледство, далекогледство, катаракт и т.н. :)
Аз я имам тази книга. Вътре са предложени различни упражнения, които да се рпавят при различни проблеми. Но до сега не съм била достатъчно стриктна за да мога да кажа дали има резултати. Но според мен е много полезна книга.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Просто искам да си копи пестна една статия от emofree, за да ми е под ръка, когато ми потрябва: http://www.emofree.com/Articles2/soft-s ... nguage.htm
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

От кога не съм чела тук и колко неща са се случили :)

Алба, какво означава прошка за теб?

Аретюз, много ми е приятно да чета положителните ти отчети :)
Айде, не остана :)
zara_29
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Окт 2009 12:18

"избирам да...............?"

Мнение от zara_29 »

Мога ли да попитам когато правиш тес къде и как включваш "избирам да.......... "?
Предварително благодаря!
Публикувай отговор