Зрение

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Arethuse написа: и въобще, не знам защо, все ми излизат разни случки от детството... мисля, че се вманиачавам заради сина си... (в смисъл, смятам например, че е ужасно да се плашат децата по този начин; аз не си спомням тази случка, но най-вероятно съм се уплашила)...
Много ми е приятно да прочета тези редове. И моето мнение за плашенето на децата е същото. Уви, имам усещането, че хората (било то майките или бабите), които са авторитети за децата и мислят така, сме малцинство... :roll:

Успех в борбата! :D
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

mimiska, благодаря!

Аз много се ядосвам от подобни неща. Сигурно трябва и това да потесам.

Тази сутрин осъмнах с лилав кръвоизлив на долния клепач на лявото око, откъм носа :shock:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Снощи безсънна нощ (заради детето). Не е първата и днес направо ревах от изтощение. И този кръвоизлив, точно преди концерта :evil:

Тесах го, поне махнах сърбежа и усещането за подуване. Надявам се тази нощ да поспя.

Тесах и описаните вчера случки.

Покрай това мислене и тесане започнах много назад да се връщам и малко да се пренасям в миналото, което не ме кефи изобщо. Защото имам такава склонност по принцип, а сега си я и подклаждам. Дано да е за добро. :roll:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
***em4eto***
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:58

Мнение от ***em4eto*** »

Здравейте! Исках да споделя още малко информация за зрението - последните дни се поразрових за автора на статията, към която бях дала линк (http://www.mttpronetwork.com/content/ca ... lf-glasses). Оказа се, че това е ТЕС-инструкторка -Елеонор Дайндъм, която има и сайт и радио, посветено на ТЕС: http://www.eftradioonline.com/. Има и специална секция, посветена на зрението (eyesight), където можеш да се запишеш да ти пратят на мейла безплатно нейните бележки върху подобрението на зрението, както и аудио интервю с нея. Ето всъщност основните неща, които пише в бележките:
- хубаво е да приемаме всичко около подобрението като експеримент;
- да не се напрягаме прекалено, но да сме постоянни - по малко всеки ден;
- да носим минимално време очилата;
- да търсим красиви гледки за очите си, да ги уважаваме;
- според авторката е хубаво да започнем да ТЕСваме въпросите за напрежението в очите, за безпокойството и съпротивата към подобрение;
- други важни въпроси:
1. какви нерешени проблеми се крият в очите ми?;
2. има ли член на семейството с подобни проблеми?;
3. ключови спомени: първият очен преглед и диагноза; очни инфекции и травми; да виждаш очните проблеми на други; осъзнаването на замъгленото зрение;
4. гняв, възмущение, горчивина;
5. разочарование;
6. виждането на смущаващи неща: филми; болезнени събития, картини; да виждаш нещо, което не искаш;
7. убеждения и страхове от остаряването;
8. сигурност (необходимост да се криеш зад очилата);
9. срам, унижение, объркване;
10. самота, изолация;
11. да се чувстваш "дефектен", недобър, неспособен...;
12. страх и тревога;
13. критичното око (дали непрекъснато не критикувам някого/нещо?);

Според Елеонор Дайндъм е хубаво и ако си водим и дневник с отговори на тези въпроси и други, които произлизат... Има и приложение с емоции, които според нея е най-вероятно да са довели до влошаването на зрението:
гняв, ярост, възмущение, горчивина, отмъстителност, омраза, ревност, завист, страх, шок, ужас, спам, вина, смущение, унижение, скръб, тъга, загуба, мъка, алчност, недостиг, изтощение, гордост, отчаяние, отблъскване, отвръщение, задълженост, разочарование, угризения, отричане, самосъжаление, прекалено силно желание, обезсърченост, дразнене, похот, отчуждение, изолация, занемаряване, самотност, отхвърляне, носталгия, изостяане, осуетяване, тревога, неспокойство/загриженост, стрес.
В интервюто тя казва и нещо много важно - човешкото тяло е най-вече течно, флуидно, и като такова може да бъде променяно - то знае как да се лекува, само трябва да му покажем... Конкретно очните ябълки са съставени главно от вода, а всички знаем колко много качества има тя :)

Това е горе-долу, може да е полезно... :) Ако някой се интересува, а не му се търси в сайта, мога да му пратя книгата и аудио-интервюто.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Привет и от мен!
С обичайната си скорост две назад една напред, се завръщам.
Започнах нещо като предизвикателство (нещо като, защо малко модифицирам фразите) и правя упражненията на Норбеков. Упражненията много ме изморяват. След като ги направя обикновено спя. Безпаметно. От около седмица се занимавам и днес забелязах нещо интересно... Освен че съм късогледа, имам и такъв проблем, че не забелязвам неща. Детайли, малки и гилеми, неща около мен... често се случва да не забележа нещо, дори и да ми "вади очите". Мъжът ми е пък обратното на мен. Забелязава неща далеч, животни нависоко в клоните на дърветата (и то от движеща се кола, която той кара, например) и всякакви такива, които за мен доскоро бяха само мираж. Даже да ми посочи, колкото и да се взирам, не мога да ги различа. Днес обаче, като излизахме, видях неща, които за публиката може да са незначителни, но за мен са много важни: две котки, лежащи край пътя; три гнезда на птици на едно високо дърво; някои детайли на вратите и прозорците на къщите, покрай които минавахме (с кола). Почувствах се направо като ясновидка, в момента, в който го осъзнах. И няка се усещам окрилена от този факт :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

:) Радва ме този ти апсект на подобрение и аз имах подобен с очите и разбирам радостта ти!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Забравих да напиша, че ми се възобнови, или по-скоро засили един сърбеж по гърба, който имах и бя изоставила разбира се :oops: :roll: Не знам дали има връзка, но най-вероятно да, защото се засилва по време на и след теса за очите. Също и когато съм без дрехи. Тесам го и има подобрение след това, но после се възобновява. Видях, че на мястото на сърбежа имам потъмнели петънца кожа, която е изтъняла и суха в центъра на петънцето.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Тесам сърбежа успоредно с другите неща. Спомням си деня, в който се появи, ако не се лъжа като остатък на някаква болка/схващане в гърба. Не помня дали беше при един от много драматичните ми неуспешни опити да окткажа кафето (имах ужасни главоболия и други странични ефекти) или нещо друго... не си спомням, но помня, че тесах нещо и въпросното нещо се превърна в сърбеж. Понеже сърбежът ми пречеше по-малко и не беше постоянен, реших, че мога и да отложа тесането и да чакам да ми мине. Е, както се оказа, чакам вече три години :twisted: :oops: Но съм се захванала сега... малко ме тормози, че заради времето, което инвестирам в тес и упражненията, ми е по-трудно да намеря време да тренирам, но засега съм решила да се концентрирам в тесането, а после ще си тренирам колкото си искам :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Отворих тема за лечебни молитви-мантри и сложих там една за зрението. Мислех първо тук да я напиша, но го направих в раздел "Допълнителни техники".
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здравей Arethuse, Понеже съм чела постовете ти и в БГ.мама, и тук, оставам с впечатлението, че доста се тормозиш с темата "трябва да тренирам" и се питам защо? Защо се чустваш длъжна, толкова много да поддържаш фигура-тренировки, хранителен режим...после се чустваш виновна, май, че отлагаш тренирането...сякаш се въртиш в омагьосан кръг?! Нещо ми се губи или...?!:?: :roll: :oops:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

А може би ти щеше да се чувстваш така, ако беше на мое място и затова си мислиш, че аз се чувствам така. Но аз не се чувствам така ;)

Трябва да тренирам е нещо като трябва да спя. Помага ми да съм на фокус, да се чувствам по-добре, да си нося детето и да не се изморявам ;) Много често ако имам един час свободен, избирам да го запълня с тренировка, вместо с нещо друго. Това не ме тормози (и далеч не го правя (само) заради фигурата), освен ако дълго време не тренирам, защото започвам да се чувствам недотам добре. Сега например май от една седмица не съм тренирала и ми е малко смотано, добре, че са танците :)

Femme, благодаря :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор