Зрение

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Преводът на Аретюз по смисъл е верен, но не е съвсем точен.
Не е "избирам да си позволя да се променя", а е "разрешавам си да се променя".
Уточнявам го за да не се бърка това с Техниката на избора.
Всичко се заключава в следното.
В края на обичайната Настройка се включва фразата "разрешавам си да се променя."

Т.е. Настройката вече става:
"Въпреки че аз имам еди какъв си проблем, аз напълно и безрезервно приемам себе си и си разрешавам да се променя."
Вариации на тази тема може да са:
- заслужавам да се променя
- Ок е да се променя
- давам си разрешение за промяна на даден проблем
- безопасно е да се променя

и т.н. все вариации на неутрализиране на Психологичен Обрат които вече бяха дискутирани в 14-те стъпки за успех с ТЕС ( виж Допълнителни техники!)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, защото всъщност аз си направих модификация и понеже обичам техниката на избора, а също всякакви вариации с положителни утвърждения, всъщност аз го правих с "избирам да си позволя/разреша" и ... при мен работи, иначе да, преводът е както казва Иван. Също действа и мога да опитам да... Това е, когато човек има по принцип някакъв вътрешен конфликт по отношение на премахване на проблема, и за да се намали вътрешната съпротива, се декларира - ок, имам този проблем и ми е уютно с него, но пък мога да се пробвам да го махна пък да видим как ще се чувствам тогава. Нещо такова...
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Днес ходих на очен лекар - диоптри - ляво око -1,5, дясно око -2,5. Мисля да опитам Предизвикателството :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не го опитвай , ами го направи и докладвай след месец!
И не забравяй да правиш много 9Г! :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Нищо не каза за изворната вода? Беда ли е, ако не е минерална, а е изворна?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не е беда, важното е да не е хлорирана и да не е от градската канализация. Чети внимателно етикетите, че често в Австралия продават обикновена филтрирана вода за минерална, здравословна и т.н.
А и да не е газирана!!!
Последно промяна от ivangp на 06 Апр 2008 20:41, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да разбира се :) Благодаря ти :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Най-сетне открих нормална изворна вода и от утре започвам предизвикателството :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Започнах и аз. След първите тесвания се появи напрежение и тежест в очите, особено дясното (което е и с по-големия диоптър). Теснах го веднъж (напрежението) и поспадна. Забравих да броя и най-вероятно ще се тесна повече от 10 пъти днес, това не е лошо, надявам се :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако работиш специфично, а не общо, ТЕСвай всеки симптом/чувство до пълното му изчезване (ниво 0 или 1)!
Повече от 10 пъти ТЕС е ОК.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Работя общо, с предизвикателството, но може би трябва да специфицирам (баси думата). Иначе днес засега не усещам нищо. Продължавам.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Започнах да визуализирам как фокусирам, тоест как зрението ми се оправя. Номера на автобуси, надписи... това беше нещо, което, кой знае защо, не можех да постигна преди, въпреки, че съм се опитвала. Мисля, че е добър знак. :) Мисля, че това, което определих вчера като тежест в очите не е точно тежест, а е нещо като... чувствам си очите... Както когато си тренирал и когато се движиш, независимо дали правиш някакво сложно движение или просто ходиш например, си усещаш едва ли не всички мускулчета по тялото, които участват. Това е много готино усещне. Мисля, че е нещо подобно. Усещам си очите, че работят, все едно са тренирали :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Това не е много свързано със зрението, но понеже подлежи на ТЕС, ще го запиша значи... Тази седмица започнах нова работа, която е доста интересна, и е голямо предизвикателство за мен, имам много да уча и доста отговорности, в следствие на което малко препуших, попритесних се и лицето ми "цъфна", та приличам на някоя тийнейджърка. Напоследък почти не използвам козметика, но вчера приложих козметични процедури, колкото за последните три години заедно, с видим, но неголям ефект... накрая вечерта направих една серия "предизивкателство" за кожата, с "изчиствам се от възпалението и зачервяването" сега и т.н. ... Има подобрение, определено, но понеже всъщност зад въпросния обрив/възпаление се крият други проблеми, мисля да си го тесна днес отделно, защото положението е много напечено... Иначе по отношение на очите продължавам да визуализирам проясняване, което е много готино усещане и си поръчах книгата на Карол Луук за всеки случай :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Arethuse написа:Започнах да визуализирам как фокусирам, тоест как зрението ми се оправя. Номера на автобуси, надписи... това беше нещо, което, кой знае защо, не можех да постигна преди, въпреки, че съм се опитвала. Мисля, че е добър знак. :) :D
Не визуализирай, че зрението ти се оправя, а че вече е перфектно. Т.е. виждаш ги тези номера на автобуси, надписи и т.н. кристално чисто.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Казах, че визуализирам, че фокусирам, тоест виждам. :)

Няма как да го обясня на човек, който вижда добре. ВИждам как виджам. Няма действие "оправяне". Представям си как примерно картината е бистра. Тези картини са кристално ясни, като истински :)

Иначе разбирам какво искаш да ми кажеш :)
Публикувай отговор