Зрение

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ОК :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Много се радвам, че започнах предизвикателството не само заради самото него, а и защото започнах да употребявам морска сол и изворна вода постоянно и мисля да продължа така и след като го приключа, което няма да е скоро, защото следващия месец мисля да го приложа за друг проблем, после за друг и така :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Най-сетне изчетох цялата тема. Пожелавам ти успех :D

По повод на това изказване:
Arethuse написа:...
Тази седмица започнах нова работа, която е доста интересна, и е голямо предизвикателство за мен, имам много да уча и доста отговорности, в следствие на което малко препуших, попритесних се и лицето ми "цъфна", та приличам на някоя тийнейджърка.
...
Препоръчвам ти да погледнеш какво представлява
Германската Нова Медицина на д-р Хамер

Според германската нова медицина (ГНМ) всяко физическо заболяване има съответно точно определен психологически проблем. Това не е само според ГНМ, но сега имаме достъп до този източник. Всички кожни обриви, според ГНМ, са свързани с конфликт на раздяла. В тази светлина можем да видим твоите пъпки по лицето като реакция на конфликт от раздяла със старата работа. Ето ти поле за ТЕС-ване - липсата на стари колеги, предмети, кафенета, маршрути...

И изобщо виждам много благодатна връзка между ТЕС и ГНМ. ГНМ показва на коя болест коя емоция съответства, а ТЕС трансформира тази емоция :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Tова е интересно, благодаря ти. Не знам дали ми липсва старата работа, всъщност знам, че съзнателно поне не ми липсва, но все пак ще тесна това, може да изскочи нещо. Но обаче имам много страхове, свързани с новата - дали ще се справя, дали не задавам твърде глупави въпроси, дали ще оправдая очакванията (разбрах, че съм направила много добро впчеатление на поредицата от интервюта и ме готвят за друга длъжност всъщност), дали не съм прекалено срамежлива, дали ще успея да науча всико, което трябва достатъчно бързо... ТЕСвам се всеки ден, ама има още...
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Много интересна идея - сетих се. Не ми липсв предишната, а по-предишната работа. Трябва да го тесна. Очите малко ги позарязах, защото много други неща се появиха за тесване.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

А новата работа прилича ли на по-предишната?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Не, не прилича на никоя от предишните, затова вероятно толкова ме е страх и се притеснявам, и вместо да се радвам на това, което постигнах, се страхувам да не се изложа и да не го загубя, което е тъпо :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А на мен ми се струва доста интересно и задължително за по ната тъшно разследване това, че в момента в който почна яко да си ТЕСваш зрението се появи веднага причина да го изоставиш. Наричай го както искаш - случайност или съвпадение на обстоятелства. Според мен си е абсолютен ПО и трябва да се напънеш и продължиш и с ТЕС за зрението. А също така сериозно се замисли - Какво не искаш да видиш/виждаш да обърнеш внимание на в живота си?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

ivangp написа:А на мен ми се струва доста интересно и задължително за по ната тъшно разследване това, че в момента в който почна яко да си ТЕСваш зрението се появи веднага причина да го изоставиш. Наричай го както искаш - случайност или съвпадение на обстоятелства. Според мен си е абсолютен ПО и трябва да се напънеш и продължиш и с ТЕС за зрението. А също така сериозно се замисли - Какво не искаш да видиш/виждаш да обърнеш внимание на в живота си?
Абсолютно си прав и веднага се усетих :roll: Знам, че не е случайност.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mayadob написа: Препоръчвам ти да погледнеш какво представлява
Германската Нова Медицина на д-р Хамер

Според германската нова медицина (ГНМ) всяко физическо заболяване има съответно точно определен психологически проблем. Това не е само според ГНМ, но сега имаме достъп до този източник.

И изобщо виждам много благодатна връзка между ТЕС и ГНМ. ГНМ показва на коя болест коя емоция съответства, а ТЕС трансформира тази емоция :D
Не прочетох всичко за ГНМ, но общо взето схванах принципа.
Да, има много общо между ТЕС и ГНМ. НАй-вече идеята, че всички заболявания имат емоционален корен.
Имаше няколко изказвания на Кристиян, че някои неща не били възможни, а всъщност те са много лесно решими с ТЕС. Той явно не е запознат с ТЕС.

Ето как ТЕС може да подобри/надстрои над ГНМ:
ако човек осъзнае връзката и приложи ТЕС навреме, т.е. по време на конфликта, ще може да разреши проблема и няма да има нужда да разрешава емоционалния/психически конфликт в последствие чрез развиване на физическа болест.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Днес започнах да си тесвам очите отново пу пу, да не ми е уроки. Мисля да си пусна нова темичка за новата работа, за да не се самоспамя, че ми е турно да си следя двете нишки. За очите - засега пак започвам да си ги "усещам", но по-слабо от преди.

Чудя се дали да тес-на това, че се ядосвам, че не виждам примерно екрана компютъра, като ми показват някои неща по-отдалече (в смисъл, ако не съм се долепила до него). Отговор - ДА :)

----
Теснах това и някои страхове, свързани със страх от поемане на отговорност, които произлязоха от него...

Сетих се за една стресираща случка от детството ми, за една кола, която щеше да ме блъсне - до нас имаше широка улица и един път, като я пресичах, не видях една кола, която за малко да ме блъсне. Изсвири пронизително с клаксона и аз изтичах и я усетих буквално на сантиметри от себе си. Много се уплаших, направо сърцето ми щеше да изскочи. Не знам защо си мисля, че този страх е по някакъв начин свързан с късогледството ми. Докато тесвах си представях различни неща, като накрая си представих себе си като малка, от дргата страна на пътя, да се обръщам и да гледам спокойно отминаващите коли, после си представих как пресичам, а колата спира, за да ме пусне и накрая си представих себе си като голяма, да превеждам себе си като малка през улицата :D Мисля, че тази случка има за доизчистване, но е все пак едно добро начало. :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Тесвам.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аретюз, защо искаш да си оправиш зрението?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

mayadob написа:Аретюз, защо искаш да си оправиш зрението?
За да виждам по-добре. За да мога да карам без очила. За да се чувствам по-цялостно здрава, ако мога така да се изразя :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Arethuse написа:
mayadob написа:Аретюз, защо искаш да си оправиш зрението?
За да виждам по-добре. За да мога да карам без очила. За да се чувствам по-цялостно здрава, ако мога така да се изразя :)
Ама за какво ти е всичко това?

Не се заяждам, напълно добронамерена съм :wink:
Публикувай отговор