Дневник. Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Аз бих ТЕСал само за тежестта в областта на гушата. Докато изчезне тежестта. След това ще видим какво ще се появи.

То Хашимотото, знаеш, е сериозен проблем, но при доста хора протича почти без симптоми. Тежестта в областта на гушата я нямам постоянно. Появява се в много силна степен, когато се притесня за нещо, когато съм крайно изнервена, когато не мога да се справя със задачите. През останалото време усещам съвсем леко напрежение или никакво.
Но това не значи, че антителата не ядат жлезата ми, която е с леко нарушена структура и пия по 50 микрограма /най-малко/ еутирокс всяка сутрин.


ОК, ще тесам само тежестта, пък ще видим по натам!


ПС: Честита Баба Марта! Да сте живи и здрави! Бели, червени и засмени! Радвам се, че ви има! По-здрави! :)
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Мнение от violetavioleta »

Честита баба Марта!!! Да сте живи, дая сте здрави и много успешни! :D
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Здравей, vqra!

Аз нямам дълъг опит с ТЕС, работя от 2-3 месеца, но имам поразителни резултати! Описала съм всичко, с изключение на щастливия край в друга тема.
Позволявам си да се включа със съвет по твоя проблем, защото и аз съм с Хашимото, но още не съм се занимавала с него - не ме притеснява, та така извади късмет този Хашимото и затова и аз него, не го притеснявам! :lol:
Но . . . така или иначе е в списъка ми!
Тази формулировка , която си си подготвила, не ти ли изглежда твърде обща, необозрима и всеобхватна някак? Аз като я казвам и нищо не ми говори.
Аз например смятам да си направя Декларацията с по-конкретна формулировка, например ""Въпреки, че имам антитела в кръвта, които изяждат щитовидната ми жлеза и усещам тежест в областта на гушата, аз напълно и........................ и се освобождавам от антителата и тежестта в областта на гушата, сега!"
Така го чувствам някак по-близо до мен и усещам, че касае мен и проблема, който конкретно имам. Този Хашимото, само като го спомена и имам чувството, че говоря за нещо, което е извън мен и ми изглежда така общо някак - като диагноза от учебник!
Аз смятам да работя по-конкретно и максимално близо до всичко, което усещам.
Не искам да ти натрапвам моите мисли. Така ми изглежда на мен. При теб - твоята формулировка може да си е о.к.
Важни са резултатите. Споделяй как вървят нещата и успех!
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

alex_JI написа:Здравей, vqra!

Аз нямам дълъг опит с ТЕС, работя от 2-3 месеца, но имам поразителни резултати! Описала съм всичко, с изключение на щастливия край в друга тема......
Здравей, Аlex_JI!!!!

Благодаря за мнението ти. Изключително ми е приятно да се "запозная" с теб, тъй като честно казано, през цялото време докато четях темата ти, си мислех, че не ти, а аз съм писала всичко това - толкова близко до мен, толкова до болка познато..../Не от глед. точка на изразяване де! Там не мога да се меря с теб. Ах, ти, с това удивително чувство за хумор!!! Понякога се смея на глас, когато те чета/
И аз като теб обичам да отлагам. Ти поне казваш: "от утре", "после". Аз дори и това не правя. Направо отлагам. Шампион. :(
И аз като теб считам винаги, че дължа обяснение на другите хора, без да ми го искат. И пак като теб - на всички хора, дори и на съвсем чуждите. Съгласна съм с теб, че това най-вероятно е чувство на вина, стремеж да не разочаровам някого, да задоволя нечии очаквания, ниска самооценка. Може би и прекалена бъбривост да е, знам ли? А може би е останало като подсъзнателна програма от моята майка, която прави същото? Че какво и е лошото на "неловката тишина", която все гледаме да запълним? Може би само ние си мислим, че е неловка, а на другите им е по-добре, когато мълчим? ;) Ама не, права си, искат си обяснението, ако не им дадеш, си питат. Така сме ги свикнали, ние сме си виновни. Нека ни! :)
И аз имам нужда от точни инструкции /недоверие в себе си сигурно е това, знам ли?!/ , и аз четох книгата най-малко 3 пъти /страх да не пропусна нещо, да не сбъркам?!/ И аз.....................
Ай стига вече, че станах скучна с това " и аз като теб", нооооо истина е че ти си моят емоционален двойник.
Интересното е, че и болестта /Хашимотото в частност или автоимунните в общ план/се е клонирала. Ами то не е интересно, в смисъл случайно, ами направо си е следствие. :D

И на мене като на теб, :), не ми хареса онова че включих този непознат и нищо не ми говорещ мистър Хашимото в декларацията си, но и аз нз защо го праснах там. Хареса ми много декларацията, която Иван ти е помогнал да направиш и днес тес-вам цял ден с нея и се чувствам на седмото небе:
"Въпреки тази задушаваща вина, която тежи в гушата ми, но аз досега не исках да и обърна внимание, аз напълно и безрезервно приемам себе си, такава, каквато съм, както и наличието на тази ненужна и безмислена вина и избирам да се освободя от нея, чрез ТЕС, СЕГА!!! Аз съм уникална личност, достойна за любов и уважение!"

1 серия със: "Освобождавам се от задушаващата вина, която тежи в гушата ми, сега!
2 серия - последователно редувам точките с НФ от 1 и 3.
3 серия "Аз съм уникална личност, достойна за Любов и Уважение!!!

Благодаря на всички ви! Днес не съм чувствала никакво напрежение в гушата! Чувствам се страхотно! Кажете ми, ако нещо не правя както трябва!


ПС: Ти защо не си описала Щастливия край? Защото лекар трябва да го оповести ли? Защото не са изтекли 2 -та месеца ли?
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

alex_JI написа:Здравей, vqra!

......
Аз например смятам да си направя Декларацията с по-конкретна формулировка, например ""Въпреки, че имам антитела в кръвта, които изяждат щитовидната ми жлеза и усещам тежест в областта на гушата, аз напълно и........................ и се освобождавам от антителата и тежестта в областта на гушата, сега!"
Така го чувствам някак по-близо до мен и усещам, че касае мен и
А може би и това, че антителата са в кръвта, е обобщаващо, може да я направя: "Въпреки, че имам антитела полепнали върху щитовидната ми жлеза, които си похапват сладко сладко от нея:) ", не ме интересува по кръв ли, със самолет ли, с каквото и да са стигнали до там... Нали? :)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Kakво ще кажете за:


"Въпреки, че имам антитела, полепнали върху щитовидната ми жлеза, които я изяждат безмилостно и усещам тежест в гушата, аз напълно и................ и се освобождавам от антителата и тежестта в гушата сега!!!"

М? Това като предизвикателство, а иначе допълнително Техника на избора за вината /онова което писах в предишния пост/

???
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Много мислите и рационализирате. Логиката греши тъй като разполага с ограничено количество информация. Чувствата не. Или чувстваш нещо или не. Не е важно защо и как така точно това чувстваш и точно сега и къде са корените му. Ако се чувстваш прекрасно и няма нежелани чувства, се чувстваш прекрасно и това е. Това е всъщност състоянието за което всички копнеят. Някой го наричат щастие.

Работете с чувства.
Точно ей тези обърквания ще бъдат адресирани в семинара за напреднали.
А имено как да превърнем ТЕС в ТЕК. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Иване, благодаря ти за това, че се включваш по моя случай с "японеца". :)

Разбирам те добре, но аз в момента се чувствам прекрасно. Днес нямах тежест в гушата. Трябва да спра да пия сутрин хапчето си ли /животоспасяващо май казват, че е/ за да се появят симптоми, демек да чувствам нещо и тогава да тесам. Така ли? Ако се оставя да ме нападнат симптомите ще кретенясам (така пише за Хашимотото) - не мога да си го позволя :)

Аз всяка сутрин пия хапче, може би затова почти нямам симптоми. Или не е заради това. Не знам как е при другите. При мене косата ми си е наред, нямам наднормено тегло, лющене на кожа и всякакви други изредени. При мене липсват. Само тежестта в гушата /и то не постоянно/ и проблеми с концентрация и памет, които ги има в списъка със симтомите на Хашимото, но не знам дали са от това при мене. А и откакто тес-вам имам мн. добри резултати по отношение на тях. Други чувства, освен физическите, които може да са породили проблема, тес-вам наред, за каквото ми дойде наум!!!


ПС: А семинар за начинаещи кога ще има?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вяра, ти решаваш какво и кога да правиш с живота си. Аз давам идеи. Всеки решава дали му допадат и дали да ги пробва или не.
Хапчета винаги можеш да пиеш. Спри ги за малко и виж какво ще стане.
Ако симптомите се увеличат или засилят ТЕСай ги яко преди да пропиеш хапчета отново.

Тези дето пишат, че ще стане това и онова или няма да стане това и онова, въпреки многото титли пред имената си също разполагат не с цялата информация, а както всички останали, само с ограничено количество информация. Т.е. те не знаят. Ние си мислим, че знаят, те вероятно си мислят че знаят (със сигурност твърдят, че знаят), но истината е че никой не знае всичко.
Всички ние разполагаме с късчета от пъзела на цялото информационното поле и понеже това е всичко с което разполагаме, всичко което някога сме познавали, ни е удобно живеем като вярваме и казваме, че това е всичко което съществува, но не е така.
Като жааб в някакво блато сме, която си мисли, че блатото е светът.
Като кучета, които мислят, че светът е черно-бял.
Ако си куче и кажеш на другите кучета, че светът не е само черно-бял ще ти се смеят, ще те смятат за луд и в крайна сметка ще отхвърлят идеите ти като невъзможни халюцинации, докато и останалите кучета на прогледнат цветно.

Всеки ден се научава нещо ново, нови открития се правят. Отричат се стари "закони" и "постулати".

Единствено ти знаеш какво, къде и защо чувстваш, но не го осъзнаваш или се страхуваш да го повярваш. Ти си причинила болестта си и само ти имаш силата да се излекуваш. Много по-лесно е да се осланяш на авторитети, защото ако сгрешиш ще има кой друг, а не себе си, да виниш за провалите си.
Всеки скок в непознати води е страшен. Крие риск.
Но докато използваш патерици никога няма да се научиш да ходиш сама. Докато носиш очила, никога няма да се научиш да виждаш сама.
Докато даваш силата си на нещо извън теб (лекари, лечиели, хапчета, и т.н.), никога няма да я притежаваш.

В момента има няколко книги на пазара, които описват начини да се свалят очилата/ да се върне нормалното зрение за няколко дни. И знаеш ли коя е първата стъпка във всички тях?
Да се захвърлят очилата.
Да, в началото не виждаш, загубена си, блъскаш се тук и там, но това е необходимо за да можеш да постигнеш целта.

В крайна сметка изборът е твой/ваш. Аз само се опитвам да ти/ви покажа, че имаш/те избор.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Вяра, ти решаваш какво и кога да правиш с живота си. Аз давам идеи. Всеки решава дали му допадат и дали да ги пробва или не.
Хапчета винаги можеш да пиеш. Спри ги за малко и виж какво ще стане.
Ако симптомите се увеличат или засилят ТЕСай ги яко преди да пропиеш хапчета отново.
Иване, БЛАГОДАРЯ ТИ от все сърце! Разплаках се, докато те четях.
Имаш явно и някаква пророческа дарба, с примера, който си ми дал, или е съдба, защото аз наистина нося очила и наистина съм много зле със зрението. Още в първи клас откриват, че когато си захлупя дясното око, с лявото не виждам почти нищо, дори не мога да определя броя на пръстите, които ми показват на една педя разстояние. После се почна едно ходене по болници и доктори. Чувствах се много горда, че не могат да установят никаква причина, защо пепилите на зрителния ми нерв са бледи и не виждам. Трябвало да съм зле с математеиката - да ама не съм. Трябвало да не ми се отдава музиката. Та музиката по наследство е в душата ми, свирех в оркестър, пея вярно и т.н. Можело да е по наследство - да обаче и в двата ми рОда, няма никой който носи очила, слагат очила за четене и то доста по-късно от наборите си. Правиха ми скенер, ЕКГ, какво ли не. Показваха ме като опитно зайче на студенти, бъдещи офталмолози. Прочетох стр. 205 от книгата, която препоръча на deli69, от къде идват болестите. Ами наистина е така. Сякаш не искам да видя света. Дори не забелязвам кога, кой си е сменил прическата...
Лекарите казват, че това заболяване не се лекува. Ходих при д-р Таран в София, който лекуваше с иглотерапия, пулсова диагностика, електромагнитна стимулация + piramem, инжекции fosfobion, neurobex, dibasol, билки и какво ли още не. Нищо. Каза ми, че ако съм отишла до 6 г. възраст е можел да ми помогне, но нерва бил закърнял, а това на моята "почтена" възраст, не могло да се лекува.
такивамитиработи

Сори за дългия пост, но ми стана много интересно, как така уцели в десятката. Наистина имаш интуиция


По-здрави и Хубав трети март! Честит прасник на всички и нека се гордеем, че сме българи!!!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Забравих, ще пробвам!

Хвърлям хапчетата. Сигурно не се става толкова бързо кретен!? :D
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Вяра, благодаря! Голяма чест за мен са твоите думи! Да знаеш, че и аз "като теб", мислех същото, насочено към Мая и Ния. Никога, ама никога не съм и помисляла, че ще доживея на някой да давам пример и аз! Така че, дерзай! Пътят не е труден! Стига само да тръгнеш! :lol:
И като говорим за прилики, ти да не си случайно зодия Риби. Щото аз не съм дори и от балъците, ами направо от пържените! :wink:

Добре си направила с хапчетата! Аз не пия нищо по японския въпрос! Предполагам си видяла нивата на хормоните ми в моята тема. При теб какви са показателите?
И мАни го това, какво казвали докторите за хапчетата. Знаеш историята какви случаи помни.
Иван добре те е посъветвал, да пробваш как се чувстваш. Тези хапчета не са нищо особено. Със сигурност няма да те излекуват. Майка ми ги пие вече 5 години и при нея нивата на хормоните въобще не падат! Е, значи не помагат! За какво са ти хапчета, които не те лекуват? Как ще са животоспасяващи, като не ни спасяват, ами напротив!?!
Аз също нямам никакви оплаквания. И тежест в гушата нямам. Имам наднормено тегло, но то знам от какво е - пуста лакомия!
И в крайна сметка най-важно е как се чувстваш! А ти казваш, че се чувстваш добре! Прави си Предизвикателството и няма да усетиш, как твоя чужденец се е качил на кораба при моите! :lol: Без друго на моите съм им казала, като въртят из моретата да си съберат и другите съграждани! :lol:
А щастливия край - видях, че си прочела! Не го бях написала, защото минаваше ден след ден, а на мен не ми се вярваше! Не разбрах нито кога, нито как точно стана. Сякаш не се случваше на мен. Мога до утре да описвам с различни думи и възклицания, но в крайна сметка се оказа, че се случи чудо! Еуфорията под която съм в момента, заради ТЕС е невероятна. Аз искам да я задържа завинаги при мен и да живея в този приятен унес, на една стъпка над земята!
vqra написа:Kakво ще кажете за:

"Въпреки, че имам антитела, полепнали върху щитовидната ми жлеза, които я изяждат безмилостно и усещам тежест в гушата, аз напълно и................ и се освобождавам от антителата и тежестта в гушата сега!!!"

М? Това като предизвикателство, а иначе допълнително Техника на избора за вината /онова което писах в предишния пост/

???
Това ми харесва! Бих го взаимствала! Някак го усещам реално, "виждам" го и направо ми е кеф да го произнасям.
Вяра, някъде из форума бях чела, че дори ако пресилиш проблема, симптома, чувството в Декларацията и НФ, това имало по-силен ефект.
Аз например, когато правих Предизвикателството за очите, и в някои дни в НФ по точките казвах:
Очите ми са червени като на вампир, който току що се е насмусал с кръв
Хората извръщат глава от мен, защото очите ми са болни, тече гной и са грозни
Приличам на болна с отвратителни, течащи, гнусни, гнойни очи
Приличам на прокажена . . . и доста други изрази.
Ох, дано някой не се е погнусил. А в действителност това не беше така. Просто очите ми бяха зачервени и бликаха бели секрети.
Така че, давай го по образно и по артистично! Пробвай как ще ти се отрази. При мен беше о.к.
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alex, koлко си готина!!! Благодаря ти за всичко!


Ами не, не съм зодия риби, но изливам онова, без което те не могат! :D

Показателите ТАТ и МАТ /антителата/ всъщност ми изследваха един единствен път през 2006 г., когато откриха заболяването ми и жлезата все още си работеше нормално без хапчета.
Тогава:
ТАТ-203.0 /реф. ст-ти под 115/
МАТ-304.4 /р.ст-ти под 34/
ТSH по онова време - 5.09
Казаха ми, че тези антитела нямало смисъл да се изследват повече, защото най-много стойността им да се покачи, не могли да изчезнат и т.н. бля бля. и да ходя на контролни изследвания през опред. период.
От 2008 г. съм на хормонално заместителна терапия като започнах от 50 микрограма Еутирокс и стигнах до 100. Ходех през 3 месеца на изследвания и непрекъснато бях или под или над нормата до октомври 2009 - ТSH - 3.52 /0.35-4.00/ при 100 микрогр. Еутрокс всяка сутрин.
От декември месец на миналата година, когато си купих книжката на Иван /Господ здраве да му дава, да иляди - както казваш ти/, махнах ей така изведнъж половината от хапчето и взех да пия всяка сутрин по 50 м/гр. От тогава изследвания не съм правила.
Когато започнах Предизвикателството на 01 март онзи ден, си записах час за лекар за 13-ти. До започване на Предизв. съм ТЕС-ала какво ли не, всякакви емоционални проблеми. Не знам дали са повлияли на жлезата, но се чувствам добре. От днес вече нищо не пия :)))
Ще пиша какви са новите показатели след 13-ти. Не очаквам да са добри, защото все пак сутрешните 100 микрограма хормончета пратих в Глостър при доктор Фостър :))).

Благодаря за Щастливия ти край, и заради приятелката ми deli69, на която даде вяра и нови надежди с онова, което ми написа, и която днес е по-различна от вчера! (Стискам ти палци, deli!!)

Нека това да е първото от низа Чудеса, които ти предстоят!
Още веднъж голямо БЛАГОДАРЯ, рибке златна!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Здравейте, :)

Днес изживях първата си истинска визуализация, повреме на ТЕС. Докато си повтарях НФ "Освобождавам се ота тежестта в областта на гушата ми, сега!" със затворени очи, и и потупвах точките, си представих антителата под формата на малки червени човечета. Бяха в нещо като рицарски доспехи, струпани около жлезата ми да я ядат. В един момент едно малко ангелче с бели крила, пристига на въздушен балон и отваря нещо като врата на балона пред щитовидната ми жлеза и кани червените човечета да се качат вътре. След всяко човече, което се качва в балона, чувствам щитовидната ми жлеза все по-лека и по-лека и по. Накрая то затваря вратата и "Червеният ескадрон" се понася нагоре в атмосферата. Всички ми махат за довиждане, а аз в един момент се усещам, че вместо заучената НФ, докато сменявам точките аз произнасям:
1. "Благодаря ви, червени човечета, затова, че ме стискахте за гърлото, за да се осъзная в какъв идьот съм се превърнала.
2. "Благодаря ви, алени приятели, че ми показахте в колко лоша, злобна и завистлива лелка съм се превърнала."
3. "Благодаря ви, че ми показахте Истината и Правия път."

4. "Благодаря ви ......."

По дяволите! Усещам, че съм приключила с ТЕС, а море от сълзи ме залива и този "дъжд" няма никакво намерение да спира.

А толкова се гордеех, че съм успяла с ТЕС да спра реването!?:(
Къде отлетя онова хубаво, добро момиче, което бях? Толкова е далечно! В какво съм се превърнала? Та аз дори на децата си не обръщам напоследък внимание, та камо ли на кучето. Минавам покрай него, сякаш е камък..... :(


ПС: Аlex_JI - твоите приятели - бели, моите - червени. Нали е Баба Марта?!!! :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Реването може да е и пречистващо.
Разберете и запомнете най-после, мили девойки, че ВСИЧКО е двойнствено и може да бъде интерпретирано и като положително и като отрицателно.

Като го осъзнаете това просто започнете да интерпретирате всичко като положително и само стойте да гледате какви чудеса ще ви се случват.

Празнувайте всеки успех, като победа (стъпка в желаната псока) и всеки неуспех, като урок (корекция на пътя за връщане в желаната псока).
Изобщо празнувайте неспирно! И живота ви ще бъде един безкраен празник. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор