Дневник. Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре дошла!
Ти решаваш с кое да започнеш.
За пърхута ти препоръчвам една бабина рецепта. 8 поредни дни вечер си втривай хубаво в кожата на главата студенопресован зехтин. Увивай си главата с кърпа, слагай отгоре найлонова шапка за баня и преспивай така. Сутрин измиваш косата, четкаш хубаво и правиш масаж на скалпа.
Това е временна мярка, но помага докато си изчистиш емоционалните причини за проблема.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Myssiki
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Май 2009 23:45

Мнение от Myssiki »

Ха! :) Благодаря ще опитам. Така и така май~ по-вярното е основното да ми е кожните проблеми. Взех си днес морска сол. Но едно малко ми се губи (извинете ,ако ми е избягало мен по редовете). При предизвикателството кои са ми точките имам ли такива!? Благодаря още веднъж!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

хА, ХА, ХА :)
имаш такива, ще ги видиш кои са в книгата.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Myssiki
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Май 2009 23:45

Мнение от Myssiki »

Много заразително се изсмяхте :oops: ,предполагам/логично ,но днес не я намерих ... явно утре ще доразбера как да задвижа пълноценно системата. :)
charam
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Мар 2009 15:30

Мнение от charam »

Ето ме и мен. Иване, предполагам че в тази тема искаше да пиша.
Бях на семинара в началото на април в София. Бях супер ентусиазирана. Естествено че исках да помогна на всички около мен. Естествено че "тези всички" не проявиха нужния ентусиазъм. Затова почнах със себе си. Базедовата болест, за която споменах, не ми носи конкретни физически неприятности в момента, тъй като ме оперираха много набързо и вече отдавна. Но факт е че продължавам да пия Eoutyrox всекидневно, защото половината от жлезата е махната. Искам да ги разкарам тези хормони; как да работя върху проблема, след като е имало оперативна намеса? За Предизвикателството прочетох че се атакува конкретно заболяването, а не симптома и затова реших да започна с него. От друга страна прекалено общи формулировки, не са желателни. Тъй като усвоих точките още на момента си ги обикалям за възникнали инцидентно неща, но бих приела предизвикателството.
Та как да променя Общата формулировка Въпреки че страдам от базедова болест.... , към по-конкретна.
Освен това искам да кажа че се възхищам и радвам за всички, които не само пробват и успяват, А И ПИШАТ ТУК. смятам че това е част от работата и ще се включа също
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Доколкото разбрах проблемът ти всъщност е, че ти е изрязана половината жлеза и не вярваш, че останалата половина може да произвежда самостоятелно достатъчно хормони.
Значи формулировката ти ще е:
Въпреки че половината ми щитовидна жлеза бе изрязана и не вярвам, че останалата половина може самостоятелно да произвежда необходимото количество хормони аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам да повярвам че жлезата ми може напълно да се възстанови и да произвежда необходимото количество хормони самостоятелно.
Визуализация на нормална, прекрасна, здрава жлеза (виж снимки в интернет или доктора да ти покаже) и визуализация на лекаря който ти казва, че хормоните ти са в нормата и не се нуждаеш повече от лекарства.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
charam
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Мар 2009 15:30

Мнение от charam »

Иване, благодаря за намесата. И това ако не е предизвикателство. Много работа ме чака. Представяш ли си колко имам да ТЕСам за да заместя половината от прекрасната си жлеза. :( Беше отдавна и не съм се замисляла. Трябва да се оперира- о.к. Само че никой не ми каза, че след като се оперира, това не е краят. Яд ме е. Захващам се за работа. Спорен ден на всички
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

charam написа:Представяш ли си колко имам да ТЕСам за да заместя половината от прекрасната си жлеза............. Яд ме е. .............
Никой не знае колко трябва да ТЕСаш.
Задължително ТЕСай и яда си. (а казваше че нямаш никакви симптоми и негативни чувства :idea: :roll: ).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Каква настройка ползваш при Хашимото?

Мнение от mary089 »

mayadob написа:Да, имах Хашимото. Следващата седмица ендокриноложката ще се произнесе окончателно, за сега имам само тези хубави изследвания.
Здравей Мая! Аз също съм с Хашимото и възли на щит. жлеза. От 3 месеца се занимавам с ТЕС, но засега не съм започнала конкретно да се занимавам с жлезата, защото реших първо да ползвам техниката на краткия филм за неща от живота ми, които бих предпочела да не са се случвали, просто прецених,че те може да са довели до проблемите с жлезата, а и други проблеми. Но сега ми се ще да се позанимавам със жлезата, първо ще си направя нови изследвания, старите са ми отпреди година някъде. После мисля да започна с предизвикателството, но като прочетох че имаш таково подобрение реших да те питам какви настройки си ползвала? Успех ти желая и по-нататък и е много хубаво,че споделяш успехите си!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Една приятелка скоро е родила в седмия месец. По-точно в края на шестия. Проблемът е бил, че шийката на матката й е конизирана - правена й е операцията, която искаха да ми правят на мен и която ме убеждаваха, че не пречела на следващо нормално раждане.
Бебето й още е в боница. Самичко вече два месеца :cry:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: Каква настройка ползваш при Хашимото?

Мнение от mayadob »

mary089 написа:... да те питам какви настройки си ползвала? ...
Изивнявай много, не съм видяла въпроса навреме. Вече е минало доста от тогава, но да ти отговоря.
В предизвикателството за Хашимото правех:
"Въпреки, че имам антитела към щитовидната жлеза, аз... и се освобождавам от антителата към щитовидната жлеза сега."
По точките "Освобождавам се от антителата към щитовидната жлеза сега."

Мисля, че съм го описвала по-горе в тази тема.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Здравейте!

Мнение от vqra »

ЗДРАВЕЙТЕ!!! :)
Страдам от Хашимото. Днес реших, че е хубава дата от 01 март да започна предизвикателството. Смятам през следващата седмица да отида на изследвания, за да имам стартови предизвикателни показатели :).

Декларация: "Въпреки, че страдам от Хашимото, произвеждам антитела, които изяждат щитовидната ми жлеза и тези неща ги усещам като тежест в областта на гушата, аз напълно и........................ и се освобождавам от Хашимотото, антителата и тежестта в областта на гушата, сега!"

НФ: "Освобождавам се от Хашимотото, антителата и тежестта в областта на гушата, сега!!!"

Пишете, ако трябва да корегирам нещо!

Благодаря!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Добре си го формулирала. Пиши как е, като започнеш.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа:Добре си го формулирала. Пиши как е, като започнеш.


Благодаря ти, ще се постарая! Прочела съм всичко, което си написала във форума :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз бих ТЕСал само за тежестта в областта на гушата. Докато изчезне тежестта. След това ще видим какво ще се появи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор