Дневник. Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mayadob написа:Няколко дена бях в застой. Започнах с това, че съм зацилкила и после минах породилите се усещания. Беше хубаво.
Браво - точно това е начинът. :D
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Днес сутринта взех изследванията си.

Преди разговора с лекаря имах доста време, докато чаках. Притеснявах се най-вече, че може да се наложи да си противоречим с него - в случай, че резултатите не са добри и той ми предложи операция. Купих си едно шише вода и тесах притесненията, колкото време имах. Абе изобщо, бях се подготвила за лоши резултати.
Като влезнах в кабинета, той ме попита "За какво Ви е тази вода, не е толкова топло?" Отговорих нещо, че тя не е само за жегите. След малко той ми прочете "ПАП 1 група. При сравнение с предишната цитология картината е коренно различна като в настоящата не се наблюдават тежки морфологични преомени в клетките." Развълнувах се, гласа ми се разтрепера и му казах "Видяхте ли за какво ми е водата?", а той вика "Пийни си, пийни си."
После каза "Във вашия случай казваме, че сте се самоизлекували." Дойде ми да го убеждавам, че това не е станало от самосебе си, а че съм работила по въпроса, но той май не искаше да го приеме. А смятах, че е отворен към тия работи. Няма значение, аз съм доволна поне от това, че до сега не ми се е карал.
Взе ми проба за изследване за Папилома. Следващата седмица ще излезнат резултатите. Според него нямало да я има.

След прегледа исках да се обадя на кого ли не, но си бях забравила телефона. Изобщо прегледа технически не мина така, както си го бях представяла, но накрая се чувствах, както трябва. Разплаках се чак в колата :lol:

Специални благодарности на Иван за подкрепата. Специални благодарности на Пепита и Аретюз от тук. И на още много други хора и събития. .

Надявам се с това този дневник да приключи, тоест следващата седмица да получа отрицателни резулати за Папилома.

Сега на къде?
Продължавам да тесам и да правя водните процедури. Малко се лутам в избора си на следващо Предизвикателство. Върти ми се нещо от сорта на процедурата за зрението, която описва Аретюз в темата си, но да я направя и за други неща.
Имам да работя върху едно нещо, което предполагам, че е хематом. Не съм ходила на лекар и не зная точно. След хематома продължава да ме интересува състоянието на матката ми. Мисля да я тесам повечко, за да залича белезите от секциото. И с това да завърша подготовката за една следваща хубава бременност :D :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Преди прегледа исках да се покрия и да не обяснявам много-много, че имам час. Но стана така, че трябваше да кажа къде ще ходя. Сега вече ми е широко и преди да ме питат казах какви са резултатите :D

А матката ми прескача. Предполагам, че от хубавите емоции. Прескача си, както в първите месеци на бременността (не съм бременна :))
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Поздравления за упоритостта, творческото приложение на ТЕС и хубавите резултати. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Толкова се радвам за теб! И аз се разплаках :D
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

Поздравления и от мен! Радвам се за теб!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Много ви благодаря :)

Мъжът ми е последния скептик :lol: Иска да отида на друго място да се изследвам. Честно да си призная и аз бих дублирала резултата, но ме притеснява това, че не е хубаво да се разранява шийката толкова често. По този повод, след като ми взеха последната цитонамазка, теснах това, че с четката са ми разранили шийката.
Все пак колкото правя нещата за себе си, толкова ги правя и за успокоение на мъжа ми, така че сигурно ще дублирам резултата, но ще искам да вземат пробата с памучен тампон, а не с четка.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Току-що видях резултатите от папиломата - ОТРИЦАТЕЛЕН :D

Освен това скоро ходих на термо-визуална диагностика, от където имам снимки от преди година. Сравнихме предишните и настоящите снимки и положението наистина е коренно различно в хубава посока.

През цялото време на лечението мислех за това, което се казва в ГНМ - мозък, психика и орган се разболяват едновременно и боледуват заедно. Излекува ли се само мозъка или само психиката или само органа, лекуват се и другите две. Преди ТЕС залитах на тема психика и се опитвах да разчопля кои психически проблеми са ме докарали до това състояние. После по време на предизвикателството очаквах след физическото излекуване да наблюдавам и психически промени. И наистина сега ги наблюдавам.
:D Определено мисленето ми относно секса, мъжете, съпруга е променено.

В началото не казах защо се бях запънала като магаре на мост и отказвах да ме оперират. Сега мога да дам някои обяснения. Връзката мозък-психика-орган е достатъчен довод да не искам да се подлагам на операция. Ако локално някое място се оперира, това изобщо не означава, че психическият проблем е отстранен. И, ако няма възможност да се прояви на същото място в тялото, ще си намери друго. Може и по друг начин да се разглеждат нещата, но пак се стига до един и същи извод.

Отново благодаря на всички и всичко. Обявявам дневника на раничката за щастливо приключен :D
Последно промяна от mayadob на 10 Юни 2008 06:54, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Браво и отново поздравления за резултатите, за начина на приложение на ТЕС и за мисленето!
А сега мъжът ти какво казва, много ми е интересно?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Мъжът ми снощи ме попита как се потупваха точките на ръцете :D
Нещо е настинал. Аз едвам се удържах да не му предложа да се тесва. А ето, че той сам попита. Не зная какво ще прави днес. Ако пита, насреща съм.

Като казах по-горе, че приключвам дневника, имах предвид, че приключвам с раничката. Но дневника си е за Предизвикателството. А аз отново го започвам :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Започвам Предизвикателството за щитовидната жлеза.

Не зная точно какво й е, но не е наред. Като бях на термовизуална диагностика, човекът ми каза да отида да я видя. Случайно имах възможност веднага да отида при една ендокриноложка, която той ми препоръча. Тя гледа жлезата на ехограф и каза, че не е наред. Трябва да си направя хормонални изследвания, за да се произнесе. Предполага, че е Хашимото, каквото и да значи това. Попрочетох за Хашимото и се оказа, че имам описани симптоми - стягане в гърлото и трудно преглъщане. Бях тесала трудното преглъщане, но нищо. А освен това като психо тълкуване това било проблем на реализацията. Точно тук съм забила - имам една дипломна работа, с която станах прословута вече. Даже след предизвикателството за раничката мислех да го направя отново за дипломната. По един или друг начин наистина така ще стане.

Тъй като не зная каква диагноза ще ми лепнат, започнах Предизвикателството с "Въпреки, че щитовидната жлеза не ми е наред, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се обичам и се освобождавам от проблемите с щитовидната жлеза сега." Понеже съм започнала преди да дам кръв за изследване, допускам, че това може да смекчи резултата от изследванията, но не ми се чака.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ааа, ти питаш какво казва мъжът ми за моето състояние. Той така изненадващо ме попита снощи за точките, че изключих за какво може да ме питаш сега.

Отговарям.
След термо-визуалната диагностика и отрицателния резултат от папиломата, мъжът ми ме попита "Защо тогава те е страх да отидеш да те види и друг лекар?" :lol: Казах му, че не ме е страх и ще отида. В интерес на истината малко се притеснявах преди термо-визуалната, но сега - не.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Раничката сега е първа група. На термо-визуалната се вижда нещо в по-светлозелено, а здравият цвят е чисто зелено. Чудих се дали да продължа да я тесвам и вече реших. Заедно с щитовидната жлеза започвам да тесвам и раничката по рецептата на предизвикателството така "Въпреки, че все още имам някаква раничка, аз напълно... и се освобождавам от останалата раничка сега."
Иване, така става ли? Ти си казвал, че предизвикателството се прави за един проблем. Ако нямаш някои конкретни доводи да не го правя за две неща, продължавам. Гледай да нямаш, че ентусиазмът и без това трудно ме хваща за проблеми, които не застрашават живота :lol:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз бих предложил следната настройка: Въпреки че аз все още имам някакъв остатъчен, несъвсем изчистен проблем с шийката на матката, аз .....................
Напомнящи фрази:
Остатъчен проблем
Остатъчна ранимост
Все още ранима матка
Все още ранима шийка
Ненапълно освободена/изчистена от негативни емоции матка
Остатъчни негативни емоции складирани в матката ми
Остатъчни негативниемоции спрямо партньор в шийката на матката ми
и т.н. в този дух


Основното което правя в случая е да се съсредоточа върху това, че има ненапълно решен проблем, а не че има раничка. Раничката е симптом на проблема. :idea:

Може да правиш за 10 проблема ако искаш, стига да работи.
Колкото повече правиш ТЕС за каквото и да е толкова по-добре ще си във всяко отношение. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ОК, приемам :)
ivangp написа:...
Колкото повече правиш ТЕС за каквото и да е толкова по-добре ще си във всяко отношение. :)
Вярно е. Понякога тесвам каквото дойде само да си оправя общото настроение.
Публикувай отговор