Дневник. Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

В деня, когато научих хубавите резултати написах това:
mayadob написа:А матката ми прескача. Предполагам, че от хубавите емоции. Прескача си, както в първите месеци на бременността (не съм бременна :))
Ам се оказа, че съм си била бременна :D
Само дето тия усещания са нормални за втория месец, а не за втория ден :lol:
То лекар не го е установил, но попълвам тестовете за бременност и всеки път изкарвам Отличен. А и мензис няма.
Предполагам, че при бременност продължавам както до сега, нали Иване? Без ония точки по краката, че тъкмо бях почнала да ги включвам.

Имам си диагноза за щитовидната жлеза. Хашимото - но това явно може да означава много работи. В сучая щитовидната жлеза работи нормално, но прекалено много антитела я приемат за чуждо тяло и са се насочили срещу нея. Автоимунно заболяване.
Лекарката се оказа много свястна и ми помогна в определянето на фразата за Предизвикателството. С две-три думи й обясних как ще работя върху проблема и тя прие идеята положително :shock: :D
Така получената фраза е "Въпреки, че имам антитела, които са се насочили към щитоводната жлеза..... и се освобождавам от антителата към щитовидната жлеза сега."
Лекарката каза, че ще е добре, ако спре този процес на атакуване на жлезата. Но след това самата жлеза ще остане обложена от досегашните натрупвания на антитела. Тази промяна в структората не можела да се оправи, но мисля да работя и върху нея.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо поздравления за бременността :)
Второ - продължавай в същия дух без точките над глезените.
Трето - лекарката ти не знае всичко така, че не й вярвай, че еди какво си не може да бъде оправено!
Четвърто - автоимунно заболяване означава автоагресия на имунната система. Т.е. сама себе си атакуваш за нещо, в повечето случай това е свързано с вина. За нещо се чувстваш виновна и се наказваш. Помисли по въпроса!
Може да правиш ТЕС и с: "Въпреки че сама си причинявам този проблем със щитоводната жлеза защото се обвинявам и наказавам за еди какво си (ако знаеш за какво) или за нещо си (ако не знаеш/подозираш за какво е)............" и т.н. в този дух.
А също и с: "Въпреки че се самонаказвам за .....еди какво си/нещо...., аз избирам да си простя сега. Осъзнавам, че във всеки един момент аз, както и всеки друг, съм правила и проължавам да правя най-доброто на което съм способна според знанията и уменията си."
Напомняща фраза:
Прощавам си, правех и продължавам да правя най-доброто на което съм способна!

След като правиш ТЕС по този начин поне една седмица може да включиш малко хумор: "Въпреки че съм камикадзе и се самоунищожавам/атакувам щитоводната си жлеза с Хашимото аз .............. и прощавайки си сега безусловно, пускам/пращам Хашимото да си върви обратно в Япония." :)
Последно промяна от ivangp на 13 Юни 2008 18:55, променено общо 4 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

КОлко хубаво, браво на теб! Успех с жлезата :)
Milenka
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Апр 2008 13:25

Мнение от Milenka »

В момента съм започнала да бягам и да правя ТЕС за целулит :oops: , защото много ме дразни, а и лятото идва. Смятам, че ТЕС би помогнал, макар, че целулита не е заболяване, а по-скоро козметичен проблем. Идеи?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Обърни внимание на храненето! :idea:
тренирай цялото тяло с разнообразни натоварвания, плуване, бягане, танци, аеробика, тежести или поне лицеви опори и коремни преси плюс упражненията за краката!
Целулита е резултата от твърде много токсини/химични вещества в тялото, както и на слабо/неправилно оросяване на тъканите.
Прави ТЕС и за това как те кара да се чувстваш фактът, че имаш целулит.
Въпреки че ужасно ме дразни целулита ми..............
Въпреки че побеснявам като си видя целулита............
Въпреки че се срамувам да се съблека на плажа защото имам целулит.........

И т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Някои дни не успявам да докарам тесанията до 10.

По-лесно се концентрирам, отколкото при предишното предизвикателство.

Започнах да работя върху чувството на вина. Но скоро след това продължих да наблягам на физическата страна на проблема, така ми идва. Повтарям напомнящата фраза и си представям как течащ мед отмива натрупванията по жлезата и тя лъсва отдолу като златен медал. Или на всяка точка вдишвам и си представям как сребърен облак прах влиза от мястото на жлезата прашинките откъртват натрупванията и ги издишвам навън. Накрая жлезата блесва като сребърен медал.
През цялото време на втори план си мисля как се изчиствам от чувството за вина, от натрупаната вина, от желанието да се докарам до вина.
Понякога на всяка точка си представям случка, свързана с вина.

Докато правя техниката мисля, че се освобождавам от вината независимо какво ще стане след това. Независимо какви други чувства могат да ме завладеят. Ако усетя, че се плаша от генералната промяна, казвам си, че каквото и да стане, после ще съм добре. Това е взаимствано от темата за 14-те стъпки към успеха с ТЕС.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Предизвикателството за щитовидната жлеза не е така интересно както предишното. Но го продължавам.

Имам да се похваля :D
По настояване на мъжа ми все пак отидох на независим гинекологичен преглед. Тя ме погледна на колоскопския апарат и каза "Имате прекрасна шийка!" Попитах я дали има някаква раничка, щото все пак на последния преглед имах такава, която е ПАП 1. А тя каза "Шийката Ви е напълно здрава" - това е изречение, което бях използвала във визуализациите си по време на предизвикателството. Много хубаво ми стана да го чуя. Помолих я да ми го напише :D

Странна е тая докторка. Преди предизвикателството бях при нея и тя ме направи на бъз и коприва. До 6 месеца трябвало да се оперирам. Тези операции били тяхната гордост, защото хващали рака преди да се развие. Опитах се да й обясня гледната си точка, но дори и аз не чувах думите си. Тя каза "Да, разбирам Ви, искате да пробвате някое билково лечение. Имате време, но не се мотайте. До 6 месеца отидете да Ви оперират."
И сега отивам отново при нея. Тя гледа старите и новите изследвания. Припомням й, че ме е гледала скоро. Казвам й, че съм се насочила към алтернативни лечения. На всичко това реакцията й за мен беше неадекватна. Повтаря ми, че съм съвсем наред. Изобщо не попита как е станало това :shock: От професионален интерес трябва да се поинтересува. Аз преподавам математика. Бих се шашнала, ако някой двойкаджия изведнъж започне да чатка задачите без да е ходил на уроци. Ще го спукам от въпроси, докато не разбера как е станало.
Milenka
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Апр 2008 13:25

Мнение от Milenka »

mayadob, засягаш нещо, което и аз съм си мислела, а именно- Приятно ли им е на лекарите да използваме алтернативни методи, които са много по-евтини и щадящи за пациентите или се чувстват застрашени от този вид лечения? И затова и да не иска да "види", че ти си се излекувала без операция.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Milenka написа:mayadob, засягаш нещо, което и аз съм си мислела, а именно- Приятно ли им е на лекарите да използваме алтернативни методи, които са много по-евтини и щадящи за пациентите или се чувстват застрашени от този вид лечения? И затова и да не иска да "види", че ти си се излекувала без операция.
Абе и лекарите са хора, и те изпитват същите емоции като нас, лаиците в ортодоксалната медицина.
Помисли ти как би се почувствала ако си учила 6 години като побъркана за да ти дадат диплома, била си уважавана, хората са се прекланяли пред знанията и опита ти и изведнъж всичко което си учила, всичко в което си вярвала, цялото уважение на околните и по-важно собственото ти самоуважение е поставено на карта. Да признаеш че си учила 6 години глупости и си прахосала още няколко десетки години напразно, че си подложила много хора на ненужни операции и си ги тъпкала с вредна химия безпричинно.
Това е доста тежка за умствено храносмилане хапка.
Така че естествената реакция на почти всеки лекар е тотално отричане.
Т.е. заравяне на глава в пясъка и самозаблуждение и надежда, че си се скрила и щом ти нищо не виждаш значи и теб не те виждат.
Щом не виждаш и не чуваш прииждащата буря, значи буря няма.
Тъпо, но такава е човешката природа - когато се изпраим пред непознатото и необяснимото обикновенно първо го отричаме, после го осмиваме и накрая го приемаме/признаваме правейки се, че винаги сме го знаели и то не е нищо ново за нас.

Сещам се за вица за Нане и Вуте които гледали една камила в зоологическата градина и Нане казал на Вуте - "Е те такова животно нема."
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Да, така е за лекарката. Но пък е човещинка и аз да се учудя от поведението й :wink:

Искам за отчета само да кажа колко време все пак продължи работата по шийката. Когато започнах предизвикателството за щитовидната, нали продължих и за шийката. Тогава тесвах шийката по няколко пъти на ден (не по 10). Просто исках да я тесвам. След една седмица теснах шийката за последен път. Започнах тесването както обикновено "Въпреки че все още има някаква малка раничка на шийката на матката....". Но тогава се замислих, че това, което се е оправило до момента е много повече от това, което има да се дооправя. И изкарах тесването до края с благодарност, радост и рев за това, което е станало до тук. След това не съм имала желание повече да тесвам шийката. Дни преди да отида на независимия преглед си мислех дали трябва да тесна нещо, но си останах с мисленето. И съм доволна :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Напоследък рядко сядам пред компютъра, та затова още е съм се отчела за щитовидната жлеза.
Не приключих предизвикателството коректно. Едно, че редовно не стигах до 10 пъти, но и последната седмица тесвах по няколко (до 3) пъти на ден. В края на краищата пуснах изследвания и антителата значително са намалели. Преди бяха много над нормата, а сега са малко над нея. Не ми се продължаваше с щитовидната жлеза, защото тя ми дойде някак изневиделица. Бях си приготвила списък с неща, по които да работя, а изведнъж лекарите ми откриха този проблем.

Започнах да мисля за това кое е най-важно да изчистя преди раждането. И така започнах да работя върху вируса херпес. Казват, че този, който го носи, го носи за цял живот и не може да се изчисти. Решила съм да проверя това :twisted:
С херпес може да се ражда нормално само, ако не е активен по време на самото раждане. Затова искам да си подсигуря пълната му липса до тогава. Вече започнах да работя за изчистването му. Правя и някои визуализации вечер и сутрин преди и след сън. Понякога правя визуализациите и мислено си потупвам точките.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Какво точно правиш за вируса, как го ТЕСваш и ако наистина вярваш в ГНМ защо искаш да го махнеш?
Според ГНМ, бактериите и вирусите(ако изобщо ги има/по въпроса се спори отдавна в медицинските кръгове) са полезни.
Аз лично споделям мнението че наличието на бактерии е полезно и премахването им ненужно и дори вредно. Те ядат болната тъкан когато има лечебен процес.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Правя визуализации и предизвикателството.

Какво значи да вярвам в ГНМ? Аз не зная всичко, не зная как протича лечението им. Звучи ми логично малкото, което зная. И се възползвам от него до толкова, доколкото го включвам във визуализациите и размислите по темата.

За бактериите - да, те си вършат работата. Ако ги има, значи все още имат работа, тоест нещо за доизлекуване. Но после трябва да си ходят. Или може би не си отиват, а остават в някакви норми, в които не ни безпокоят. Или поне в книгата си Луи Куне разказва как някакви бактерии тормозили един пациент. След водолечението спрели да го тормозят. Но какво значи това - дали са изчезнали или само са си прибрали перките?

За вирусите - не зная. Дори и този вирус да върши някаква работа, ще го помоля да си я свършва най-сетне и да си ходи. Пък да става каквото става. Ако визираш някаква по-тежка фаза след премахването на вируса, не мисля, че това ще ме спре. Веднъж ми гледаха на ръка и ми казаха, че ще живея дълго :lol:

Имам голямо желание да премахна херпеса. Свързвам го с психо проблеми, които искам да отстраня. Тъй като тематиката им е креватна, няма да изпадам в подробноси 8)
За сега.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За вируса - според това което аз съм чел до сега няма изолиран жив вирус. Всичко което медицината нарича вирус е мъртва материя. Така че той няма как да се активира или дезактивира сам. Вж филма на Брус Липтън за повече инфо.
Накратко - твоята интерпретация на околната среда или по-точно отношението ти към нея активират вируса.
Това че той съществува в теб не е опасно, ако ти с мислите си не го активираш от една страна. От друга страна активацията му винаги е свързана с процес на излекуване. Т.е. вирусът сам по себе си не е нещо лошо. Ние му придаваме значението на зъл демон защото се страхуваме от него. А се страхуваме защото са ни промивали от деца мозъците.
Така, че според мен е най-добре да промениш отношението си към вируса като ТЕСнеш страховете си и го визуализираш като приятел. По този начин той дори и да съществува в теб няма да се активира защото няма да има защо да се активира, няма да има болест и/или конфликт за разрешаване. :)
Ако свързваш херпеса с психопроблеми, което си е огромна крачка в правилната посока, само промени ъгъла на виждане. Сега ти виждаш херпеса като причина за психопроблемите, а всъщност е точно обратното. Психопроблемите водят до активация на херпеса. Работи върху психопроблемите, като ги изчистиш никога вече няма да имаш проява/симптоми на херпес. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Избрах да започна от херпеса, а не от психо проблемите, защото е оп-лесно. Искам с изчистването му да се освободя от психо проблемите - струва ми се направо безплатно.

Когато за първи път поисках да се освободя от херпеса, си го представих като приятел и изведнъж всичко се промени към по-добро. Но пак не ми е спокойно. Тогава още не знаех за ТЕС, де.

Ше помисля върху това, което казваш и ще видя.
Филмът на Брус Липтън е без превод, доколкото виждам и затова няма да го гледам скоро. Но имам обща представа за какво става въпрос - нищо не е така, както до сега сме вярвали.
Публикувай отговор